Národní knihovna České republiky

obec: Praha
adresa: Klementinum 190
stát: Česká republika (Czech Republic)

Národní knihovna České republiky

termín   název výstavy, místo konání
----/03/05 -   Íránský poutník Jan Rypka (1886 - 1968), Klementinum, Praha
----/04/14 -   Miroslav Salava: Hořím, proto shořím, Národní knihovna České republiky, Praha
1973/04/30 - 1973/05/27   Plakát bojující ze sbírky Národní knihovny v Praze, Malinův dům, Havlíčkův Brod (Havlíčkův Brod)
1991/03/18   Amir Hossein Zekrgoo, Národní knihovna České republiky, Praha
1991/05/14 -   Klementinum 1791: Dvousté výročí první průmyslové výstavy na evropském kontinentě, Klementinum, Praha
1992/10/06 - 1992/11/07   Imprime en France: Když zahraniční umělci tisknou svá díla ve Francii.../ Quand les artistes etrangers viennent faire imprimer leurs estampes en France..., Národní knihovna České republiky, Praha
1993/02/09 - 1993/03/13   Dějiny knihoven / Histoires de bibliotheques, Národní knihovna České republiky, Praha
1995/02/23 - 1995/03/19   Josef Čapek: Knižní grafika a obálky, Klementinum, Praha
1995/04/24 - 1995/05/31   Pavel Josef Šafářik: Člověk a vědec, Národní knihovna České republiky, Praha
1996/03/28 -   Písmeno obraz kniha: Vizuální poezie J. D. Adlera, Národní knihovna České republiky, Praha
1996/05/06 -   Edvard Beneš: Dílo, Klementinum, Praha
1996/09/26 -   Umění konzervace knižních vazeb, Klementinum, Praha
1996/11/21 - 1997/01/10   Hvězdná Praha, Klementinum, Praha
1997/02/26 -   50 let společnosti bratří Čapků, Klementinum, Praha
1997/11/06 - 1997/11/23   Miguel de Cervantes Saavedra (1547 - 1616): Cervantes a český čtenář, Klementinum, Praha
1998/06/04 -   František Palacký (1798 - 1876): Největší Čech 19.století, Klementinum, Praha
1998/10/15 - 1998/11/01   Mistři a studenti Karlovy univezity ve středověku a jejich dílo v dobovém kotextu, Klementinum, Praha
1998/10/21 -   Ex libris, Klementinum, Praha
1998/12/14   Karel Votlučka (1896 - 1963): Grafické dílo, Klementinum, Praha
1999/02/18 -   Česká orientalistika - Cesta do Asie a Afriky, Klementinum, Praha
1999/09/09 - 1999/10/08   Josef Karel Šlejhar: Nevyléčitelný literární samotář 1864 - 1914, Klementinum, Praha
1999/10/14 -   Lotyšská kniha věků, Klementinum, Praha
2000/01/12 - 2000/02/10   Rakouské exlibris XX.století, Klementinum, Praha
2000/02/29 - 2000/03/20   T.G.Masaryk: Dílo a odkaz, Národní knihovna České republiky, Praha
2000/04/26 - 2000/05/18   Exlibris, Klementinum, Praha
2000/06/15   Helsinky očima spisovatelů, Klementinum, Praha
2000/06/22 - 2000/06/29, 2000/08/07 - 2000/09/09   Velcí a slavní - Lidé vědy a umění v současném polském medailérství, Klementinum, Praha
2000/09/13 - 2000/10/07   Sidonie Nádherná a její přátelé, Národní knihovna České republiky, Praha
2000/10/19 - 2000/11/10   Johann Sebestian Bach ve fondech hudebního oddělení, Národní knihovna České republiky, Praha
2000/11/01 -   Ve znamení nové doby, Klementinum, Praha
2000/11/22 - 2001/01/06   Achab Haidler: Domy života, Klementinum, Praha
2001/01/23 - 2001/03/15   Svou lásku slavík růži pěl - Perská a tádžická poezie v česých překladech, Klementinum, Praha
2001/03/28 - 2001/04/26   Vzpomínka na Rainera M. Rilkeho z písemností uchovávaných na zámku Duino, Státní archiv v Terstu / La memoria di Raines Maria Rilke e l'archivio del Castello di Duino. Documenti dell'Archivio de Stato di Trieste, Klementinum, Praha
2001/04/03 - 2001/05/18   Stanisław Lem a polská fantastická literatura, Klementinum, Praha
2001/05/11 - 2001/06/25   Estonská bibliofilská kniha / Estonian Bibliophile Book (Nejkrásnější estonské knihy roku 2000 / The Most Beautiful Estonian Books of the Year 2000), Klementinum, Praha
2001/09/05 - 2001/10/10   90 let ústavu pro jazyk český, Klementinum, Praha
2001/11/08 - 2001/11/29   Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1578), Klementinum, Praha
2001/12/05 - 2002/01/03   Umělecká kniha, Klementinum, Praha
2002/02/07 - 2002/02/28   Afrika očima Emila Holuba, Klementinum, Praha
2002/03/20 - 2002/04/11   Iva Zímová: Afghánistán, Kosovo, Čečensko, Romové, Klementinum, Praha
2002/04/22 - 2002/05/12   Apollinaire kniha otevřená, Klementinum, Praha
2002/05/16 - 2002/06/13   Hudba očima sochaře: Karel Otáhal 1901 - 1972, Klementinum, Praha
2002/06/20 - 2002/08/30   Fantazie a literatura, Klementinum, Praha
2002/09/11 - 2002/10/15   Renco Kosinožić: Má duše je moře, Galerie Klementinum, Praha 1
2002/11/01 - 2002/12/01   UTILITAS MATHESEOS - Jezuitská matematika v Klementinu 1602 - 1773, Klementinum, Praha
2002/11/22 - 2003/01/09   Půl tisíciletí česko - chorvatských literárních vztahů ve vzájemných překladech, Klementinum, Praha
2002/12/04 -   Jan Čep: Dvojí domov, Národní knihovna České republiky, Praha
2003/01/15 - 2003/02/20   Tádžikistán a jeho místo v české kultuře a vědě, Klementinum, Praha
2003/04/03 - 2003/05/31   Antirasistický plakát, Klementinum, Praha
2003/09/10 - 2003/10/09   Estonsko: Malá země - velká literatura: Estonská literatura v českých překladech, Klementinum, Praha
2003/09/16 - 2003/10/30   Na prahu roku české hudby: Hudebníci z českých zemí v evropském kontextu, Klementinum, Praha
2003/10/15 - 2006/11/20   a ty se jmenuješ vlčí mák, protože rychleji usychá, Klementinum, Praha
2003/11/06 - 2003/11/30   Wyclif a Čechy - Vzdálená a blízká perspektiva, Klementinum, Praha
2003/11/27 - 2003/12/31   Branko Vujanović, Národní knihovna České republiky, Slovanská knihovna, Praha
2004/01/15 - 2004/02/20   Ladislav Vycpálek (1882 - 1969): Skladatel, organizátor, knihovník, Národní knihovna České republiky, Praha
2004/01/20   Pohřbené zrcadlo Carlose Fuentese, Národní knihovna České republiky, Praha
2004/02/11 -   Obec spisovatelů se představuje, Klementinum, Praha
2004/03/03 - 2004/04/16   Karel Kryl: Cesta je prach a štěrk a udusaná hlína, Klementinum, Praha
2004/04/01 - 2004/04/22   Jan Šibík: Rok 2003: Libérie - Indie - Palestina - Irák - Írán - Ukrajina - Gruzie, Klementinum, Praha
2004/04/29 - 2004/05/31   Knižní umění v Lotyšsku - Umělecká kniha -styly a trendy, Klementinum, Praha
2004/05/26 - 2004/06/30   Polští Romové - o historii a kultuře Romů, Klementinum, Praha
2004/05/26 - 2004/06/30   Polští Romové - o historii a kultuře Romů, Městská knihovna Praha, Praha
2004/06/03 - 2004/08/31   Jan Parik: Sinai, Klementinum, Praha
2004/10/20 - 2004/11/19   Vlastimil Kybal a Dantovo peklo, Galerie Klementinum, Praha 1
2004/11/03 - 2004/12/03   Ukrajina v Čechách, Klementinum, Praha
2004/11/24 - 2005/01   Čechov v Čechách, Klementinum, Praha
2005/02/08 - 2005/03/31   Vynálezy Julese Verna, Klementinum, Praha
2005/04/05 - 2005/04/27   Hans Christian Anderson: 1805 - 2005, Klementinum, Praha
2005/09/14 - 2005/10/15   Ztráty a nálezy, Klementinum, Praha
2005/10/19 - 2006/01/20   Obrazopis světa objektivem Milana Rastislava Štefánika: Fotografie, Klementinum, Praha
2005/10/26 - 2005/11/27   Rytíř smutné postavy v Čechách, Klementinum, Praha
2005/11/24 - 2006/02/25   Staré pověsti české a moravské, Klementinum, Praha
2006/06/08 -   Anastasija Chorošilová: Zápisky z cest, Národní knihovna České republiky, Praha
2006/06/21 - 2006/08/27   Adolf Born, Paul Flora, Galerie Klementinum, Praha 1
2006/10/05 - 2006/11/19   Poznej světové dědictví UNESCO, Galerie Klementinum, Praha 1
2007/01/25 - 2007/03/11   Dagmar Hejtmánková: Tlouštíci, Galerie Klementinum, Praha 1
2007/03/29 - 2007/05/31   Oko nad Prahou, Galerie Klementinum, Praha 1
2007/04/19 - 2007/05/30   Karel Fischer: Příběh klementinckého knihovníka a hebrejského cenzora, Národní knihovna České republiky, Praha
2007/06/11 - 2007/07/12   Pavel Sláma: Plastiky, Národní knihovna, Révové nádvoří, Praha
2007/07/16 - 2007/08/26   Historie peněz v Číně, Klementinum, Praha
2007/09/20 - 2008/01/06   Codex gigas - Ďáblova bible: Tajemství největší knihy světa, Galerie Klementinum, Praha 1
2008/02/05 - 2008/04/17   Leo Vaniš: Doteky zatracenců, Národní knihovna České republiky, Slovanská knihovna, Praha
2008/04/09 - 2008/06/15   Jan Šafránek: Svět lidí / The World of People, Klementinum, Praha
2008/05/28 -   Jaromír Šavrda: Vězeň svědomí, Klementinum, Praha
2008/06/26 -   Orbis pictus (Výběr z fotografické a knižní tvorby Karola a Matúša Benického), Galerie Klementinum, Praha 1
2008/07/17 - 2008/09/07   Kristian Kodet: Obrazy, Klementinum, Praha
2008/11/26 - 2006/03/01   Čas odložil svůj šat, Galerie Klementinum, Praha 1
2009/04/03 - 2009/05/31   Čechy - křižovatka Evropy, Galerie Klementinum, Praha 1
2009/09/18 - 2009/11/08   Aventinum 1919: Příběh nakladatele Štorcha-Mariena, Galerie Klementinum, Praha 1
2009/11/25 - 2010/02/07   60 let na křídlech Albatrosu, Galerie Klementinum, Praha 1
2009/12/02 - 2009/12/03   Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě 2009, Národní archiv, Praha
2010/03/11 - 2010/05/30   Záhada Kroniky trojánské - Počátek českého knihtisku, Galerie Klementinum, Praha 1
2010/07/13 - 2010/09/08   Free Culture (Svobodná kultura), Národní knihovna České republiky, Praha
2010/10/07 - 2010/12/19   Klementinum v datech a obrazech, Klementinum, Praha
2011/09/06 - 2011/10/22   Papír a kniha VI. / Paper Art & Artist's Book, Národní knihovna České republiky, Praha
2011/11/07 - 2012/01/14   Karel Jaromír Erben, Národní knihovna České republiky, Praha
2012/02/01 -   Smějeme se s kuplety tak jako před lety (Humor v české populární hudbě na přelomu 19. a 20. století), Národní knihovna České republiky, Praha
2012/06/06 - 2012/07/04   Josef Čapek: Malíř, básník, spisovatel, Národní knihovna České republiky, Praha
2013/05/16 - 2013/06/23   Místo pro imaginaci, Klementinum, Praha
2014/03/13 - 2014/04/18   Samizdat - tvůrčí síla odporu, Klementinum, Praha
2014/09/17 - 2014/11/09   100x Vojtěch Kubašta (sbírka Ladislava Janoucha), Klementinum, Praha
2014/11/06 - 2015/01/17   Knihy se těžko vystavují IV: Libor Fára, Národní knihovna České republiky, Praha
2015/03/18 - 2015/05/10   Meziválečná přestavba Klementina, Klementinum, Praha
2015/05/20 - 2015/06/28   Jan Hus. Problém přijmout svobodu, Klementinum, Praha
2015/11/19 - 2016/01/03   Biblické příběhy na renesančních iluminacích, Klementinum, Praha
2016/09/15 - 2016/10/29   Zdenek Seydl a knihy, Klementinum, Praha
2017/04/06 - 2017/05/27   Miloslav Troup: 100 let - ilustrace, Národní knihovna České republiky, Praha
2018/03/14 - 2018/04/28   Život a dílo Vincenze Pilze, Národní knihovna České republiky, Praha
2019/11/25 - 2019/12/17   Posledních 30 let emancipace, Galerie Klementinum, Praha 1
2021/12/13 - 2022/01/30   Kniha a závoj, Galerie Klementinum, Praha 1

Národní knihovna České republiky

termín   název výstavy
----/04/14 -   Miroslav Salava: Hořím, proto shořím
1991/03/18   Amir Hossein Zekrgoo
1992/10/06 - 1992/11/07   Imprime en France: Když zahraniční umělci tisknou svá díla ve Francii.../ Quand les artistes etrangers viennent faire imprimer leurs estampes en France...
1993/02/09 - 1993/03/13   Dějiny knihoven / Histoires de bibliotheques
1995/04/24 - 1995/05/31   Pavel Josef Šafářik: Člověk a vědec
1996/03/28 -   Písmeno obraz kniha: Vizuální poezie J. D. Adlera
2000/02/29 - 2000/03/20   T.G.Masaryk: Dílo a odkaz
2000/09/13 - 2000/10/07   Sidonie Nádherná a její přátelé
2000/10/19 - 2000/11/10   Johann Sebestian Bach ve fondech hudebního oddělení
2002/12/04 -   Jan Čep: Dvojí domov
2004/01/15 - 2004/02/20   Ladislav Vycpálek (1882 - 1969): Skladatel, organizátor, knihovník
2004/01/20   Pohřbené zrcadlo Carlose Fuentese
2006/06/08 -   Anastasija Chorošilová: Zápisky z cest
2007/04/19 - 2007/05/30   Karel Fischer: Příběh klementinckého knihovníka a hebrejského cenzora
2010/07/13 - 2010/09/08   Free Culture (Svobodná kultura)
2011/09/06 - 2011/10/22   Papír a kniha VI. / Paper Art & Artist's Book
2011/11/07 - 2012/01/14   Karel Jaromír Erben
2012/02/01 -   Smějeme se s kuplety tak jako před lety (Humor v české populární hudbě na přelomu 19. a 20. století)
2012/06/06 - 2012/07/04   Josef Čapek: Malíř, básník, spisovatel
2014/04/22 - 2014/06/28   artarchiv.cz
2014/11/06 - 2015/01/17   Knihy se těžko vystavují IV: Libor Fára
2015/09/09 - 2015/10/10   Knihy se těžko vystavují V: Jiří Rathouský
2017/04/06 - 2017/05/27   Miloslav Troup: 100 let - ilustrace
2017/09/15 - 2017/11/02   Knihy se těžko vystavují VII: Václav Sivko
2018/03/14 - 2018/04/28   Život a dílo Vincenze Pilze

Národní knihovna České republiky

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1990   Bedřich Forman
  1995   Josef Čapek: Knižní grafika a obálky
  2003   Wyclif a Čechy (Vzdálená a blízká perspektiva)
  2004   Karel Kryl: Je jaro desáté (Cesta je prach...)
  2007   Oko nad Prahou (Knihovna pro třetí tisíciletí)
  2014   100x Vojtěch Kubašta (Galerie Klementinum - výstavní sál 18.9.2014 - 9.11.2014)
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2007   Codex gigas - Ďáblova bible (Tajemství největší knihy světa)
  2015   Meziválečná přestavba Klementina
  2021   Meziválečná přestavba Klementina
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  2001   Pietro Andrea Mattioli (1501 - 1578)
  2020   Hrana (Památník Jana Palacha ve Všetatech)
antologie/sborník
  rok vydání   název (podnázev)
  1970   Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1967 - 1970, 1935 - 1936 a dodatek do ´Kdy zemřeli 1937 - 1966´)
  1992   Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1980 - 1985 s doplňky za předchozí léta)
  1994   Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 s doplňky za předchozí léta Část 1. A - J)
  1995   Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 a doplňky za předchozí léta Část 2. K - Ž)
encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1997   Edice českého samizdatu 1972-1991
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Pavel Josef Šafářik: Člověk a vědec
  1996   Dílo Edvarda Beneše
  1996   Hvězdná Praha (ke 450.výročí narození Tycho Brahe)
  1996   Písmeno obraz kniha (Vizuální poezie J. D. Adlera)
  1997   Miguel de Cervantes Saavedra (1547 - 1616): Cervantes a český čtenář
  1998   František Palacký (1798 - 1876): Největší Čech 19.století
  1999   Lotyšská kniha věků (Kalendář staletí myšlenky sebeurčení lotyšského národa)
  2000   Achab Haidler: Domy života
  2000   Johann Sebestian Bach 1685-1750 (ve fondech hudebního oddělení)
  2000   Sidonie Nádherná a její přátelé
  2000   T.G.Masaryk: Dílo a odkaz (ke 150.výročí narození TGM)
  2002   Afrika očima Emila Holuba
  2002   Apollinaire kniha otevřená
  2002   Dvojí domov (Jan Čep překladatel, Jan Čep v exilu)
  2002   Fotografie Ivy Zímové (Člověk v tísni: Afghánistán, Kosovo, Čečensko, Romové)
  2002   Renco Kosinožić: Má duše je moře (fotografie)
  2003   Wyclif a Čechy - Vzdálená a blízká perspektiva
  2004   Jan Parik: Sinai (fotografie)
  2004   Karel Kryl: Cesta je prach a štěrk a udusaná hlína (u příležitosti životních jubileí)
  2004   Ladislav Vycpálek (1882 - 1969): Skladatel, organizátor, knihovník
  2005   Obrazopis světa objektivem Milana Rastislava Štefánika
  2005   Vynálezy Julese Verna (ke 100.výročí úmrtí)
  2006   Anastasija Chorošilová: Zápisky z cest
  2006   Robert Walser 1878 - 1956
  2007   Karel Fischer (1757-1844) (Příběh klementinckého knihovníka a hebrejského cenzora)
  2008   Jan Šafránek: Svět lidí / The World of People
  2008   Kristian Kodet: Obrazy / Paintings
  2011   Karel Jaromír Erben
  2014   100x Vojtěch Kubašta
  neuveden   Íránský poutník Jan Rypka (1886 - 1968)
  neuveden   Miroslav Salava: Hořím, proto shořím (dřevěné plastiky a texty)
pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1991   Klementinum 1791: Dvousté výročí první průmyslové výstavy na evropském kontinentě
  1992   Imprime en France: Když zahraniční umělci tisknou svá díla ve Francii.../ Quand les artistes etrangers viennent faire imprimer leurs estampes en France...
  1993   Dějiny knihoven / Histoires de bibliotheques
  1996   Umění konzervace knižních vazeb
  1997   50 let společnosti bratří Čapků
  1998   Ex libris (výběr z VII.mezinárodního bienále malých grafických forem a ex libris v Polsku)
  1998   Mistři a studenti Karlovy univezity ve středověku a jejich dílo v dobovém kotextu (k 650.výročí založení Karlovy univerzity)
  1999   Česká orientalistika (Cesta do Asie a Afriky)
  1999   Lotyšská kniha věků (Kalendář staletí myšlenky sebeurčení lotyšského národa)
  2000   Exlibris (přehlídka prací ze soutěže Praha - historie a přítomnost)
  2000   Rakouské exlibris XX.století
  2000   Ve znamení nové doby (První dvě století tištěné knihy v Čechách)
  2000   Velcí a slavní (Lidé vědy a umění v současném polském medailérství)
  2001   90 let ústavu pro jazyk český
  2001   Estonská bibliofilská kniha / Estonian Bibliophile Book (Nejkrásnější estonské knihy roku 2000 / The Most Beautiful Estonian Books of the Year 2000)
  2001   Současné bulharské exlibris a knižní grafika
  2001   Svou lásku slavík růži pěl (Perská a tádžická poezie v českých překladech)
  2001   Umělecká kniha (nakladatelství Correspodance des Arts)
  2002   Fantazie a literatura (Fantastická literatura - cesta věky a světy)
  2002   Půl tisíciletí česko - chorvatských literárních vztahů ve vzájemných překladech
  2002   Současná lvovská knižní grafika
  2002   UTILITAS MATHESEOS (Jezuitská matematika v Klementinu 1602 - 1773)
  2003   A ty se jmenuješ vlčí mák, protože ten rychleji usychá / Et toi tu t'appelles Coquelicot parce que c'est plus vite fané
  2003   Antirasistický plakát (Kolekce plakátů z celého světa doplněná vybranými pracemi ze soutěže studentů českých uměleckých škol)
  2003   Estonsko malá země - velká literatura (Estonská literatura v českých překladech)
  2003   Tádžikistán a jeho místo v české kultuře a vědě
  2004   Čechov v Čechách
  2004   Knižní umění v Lotyšsku - Umělecká kniha -styly a trendy
  2004   Obec spisovatelů se představuje
  2004   Ukrajina v Čechách (Z česko - ukrajinských literárních vztahů)
  2005   Bosniaka po Daytonské mírové dohodě 1995 - 2005
  2005   Rytíř smutné postavy v Čechách (u příležitosti 400. výročí vydání Cervantesova Dona Quijota)
  2005   Staré pověsti české a moravské (kolekce historických výtisků Jiráskových Starých pověstí českých a výběr ilustrací Renáty Fučíkové ke knize Aleny Ježkové: Staré pověsti české a moravské)
  2005   Známé i neznámé Bulharsko (fotografie)
  2006   Poznej světové dědictví UNESCO (4.ročník putovní výstavy)
  2007   Historie peněz v Číně
  2008   Čas odložil svůj šat (Móda z rukopisů 11. - 16.století)
  2008   Orbis pictus (Výběr z fotografické a knižní tvorby Karola a Matúša Benického)
  2009   Čechy - křižovatka Evropy (Hlasy vyhnaných, Zákon a písmo)
  2010   Klementinum v datech a obrazech
  2010   Záhada Kroniky trojánské (Počátek českého knihtisku)
  2011   Papír a kniha VI. / Paper Art & Artist´s Book
  2012   Smějeme se s kuplety tak jako před lety (Humor v české populární hudbě na přelomu 19. a 20. století)
  2014   Samizdat - tvůrčí síla odporu
  2015   Biblické příběhy na renesančních iluminacích
  2015   Jan Hus (Problém přijmout svobodu)
  2021   Kniha a závoj
album
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   Klementinum (Praha . Prague . Prag)
informační leták / informace autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  2009   Aventinum 1919-1949 (Příběh nakladatele Štorcha-Mariena)
katalogová pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2004   Polští Romové - o historii a kultuře Romů (v rámci festivalu Khamoro)
katalogový plakát kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   Adolf Born, Paul Flora
plakát
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   100x Vojtěch Kubašta
pozvánka nevýstavní
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   Helsinky očima spisovatelů
  2004   Slavnostní uvedení knihy: Pohřbené zrcadlo Carlose Fuentese / El espejo enterrado de Carlos Fuentes
průvodce
  rok vydání   název (podnázev)
  2007   Historické fondy Národní knihovny ČR
soupis knižní tvorby
  rok vydání   název (podnázev)
  1991   Bibliofilie Josefa Floriana v Národní knihovně
vstupenka
  rok vydání   název (podnázev)
  2007   Oko nad Prahou

Národní knihovna České republiky

instituce, obec, adresa
 

Národní knihovna České republiky

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2015   Meziválečná přestavba Klementina
  2021   Meziválečná přestavba Klementina
encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)
program
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   Slovenský institut / Slovenský inštitút (Január 2006)
  2010   Archivy, knihovny, muzea v digitálním světě (11. konference)

Národní knihovna České republiky

osoba   narození rok od - do, poznámka
Balík Vojtěch   7. 4. 1947     ???? - ????, ředitel
Bartl Zdeněk   22. 1. 1954     ???? - ????, autority
Benešová Marie         2008 - ????, restaurátorka
Böhm Tomáš   1961     2011 - ????, generální ředitel
Borecký Miloš   28. 12. 1903     ???? - ????, bibliotékář
Gruber Lukáš         2007 - ????
Halík Miroslav   30. 1. 1901     1953 - 1962, knihovník
Hazuka Pavel   4. 1. 1950     2007 - 2008
Hazuka Pavel   4. 1. 1950     2008 - ????, po odvolání Vlastimila Ježka pověřen 10. 9. 2008 řízením
Hekrdlová Kateřina   23. 2. 1959     ???? - ????, archiv
Hřebíčková Barbora   4. 3. 1965     ???? - ????
Hůlek Julius   6. 3. 1947     ???? - ????, vedoucí hudebního oddělení
Hutař Jan   1979     ???? - ????
Ježek Jiří   7. 12. 1901     ???? - ????
Ježek Vlastimil   24. 7. 1963     ???? - ????, ředitel
Kubásková Eva         ???? - ????
Manoušková Malinová Zdenka   12. 8. 1956     1997 - ????, odborná pracovnice
Mědílková Jitka   5. 11. 1925     ???? - ????
Němeček Zdeněk   19. 2. 1894     1940 - 1944, úředníkem
Palivec Viktor   23. 12. 1908     1946 - 1970, vědecký spolupracovník
Pavlátová Ludmila         ???? - ????
Petrmichl Jan   23. 7. 1921     1949 - ????, ředitel
Richter Vít   11. 6. 1949     ???? - ????, náměstek ředitele
Rohanová Lucie   28. 1. 1982     2004 - 2008
Saxlová Magda   1964     ???? - ????
Schildberger František   15. 12. 1952     1985 - ????, metodik
Svoboda Martin   5. 5. 1943     ???? - ????, ředitel oboru automatizace
Szymanská Olga   2. 2. 1955     ???? - ????
Štochlová Helena   28. 1. 1949     ???? - ????, zpracovává a rediguje obor výtvarného umění pro časopisckou článkovou biografii NK
Švábová Jana   27. 9. 1939     1957 - 1958
Uhlíř Zdeněk   1956     ???? - ????
Vyhnal Ivan   5. 7. 1948     ???? - ????, knihovník
Závada Vilém   22. 5. 1905     1937 - 1958, Národní a univerzitní knihovna, později ředitelem
Zuska Vlastimil   5. 5. 1951     1985 - 1987, knihovník, v této době pracoval postupně také jako chemik, barvíř, strojník, tesař

Národní knihovna České republiky

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2008   Praga da una primavera all´altra (1968 - 1969)
encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)
podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   abART umí hodně, ale nedokážeme to prodat (Rozhovor s archivářem, výtvarníkem, publicistou a fotografem Jiřím Hůlou)
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   100x Vojtěch Kubašta
plakát
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   100x Vojtěch Kubašta

Národní knihovna České republiky

osoba   narození
Buquoy Ludwig   16. 12. 1783    
Kubašta Vojtěch   7. 10. 1914    
Mistr šelenberské bible        
Noh z Jindřichova Hradce Valentin        
Ševčík Miloš   27. 6. 1939    
Štrouf Ivan   22. 11. 1935    

Národní knihovna České republiky

album
rok vydání   autor, název (podnázev)
1984    , Paleta krásy (Národní umělci dětem)
almanach
rok vydání   autor, název (podnázev)
1917   Mánes Josef, Novákův almanach 1918
1927   Smetana Bedřich, Almanach na památku tisícího provedení Prodané nevěsty souborem Národního divadla v Praze 30. května 1927
1932    , Almanach Kmene (1932-33)
1933    , Milostný almanach Kmene pro jaro 1933
1938    , Básnický kalendář let 1918-1938 (Jarní almanach Kmene)
1960    , Básnický almanach 1959
1979    , Almanach Akademie výtvarných umění v Praze (K 180. výročí založení (1799-1979))
1980    , Hodina naděje (Almanach české literatury 1968–1978)
1980    , Třicet pět let výtvarného umění a architektury v jižních Čechách
1984    , Exlibris Olomouc 84 (Almanach k setkání sběratelů a přátel exlibris)
1994    , Almanach Sdružení Q: 5 (Ohlédnutí In memoriam)
1996    , Almanach Říše loutek 1920...?
2000    , Almanach Q (7)
2006/9/30    , Posel z Budče (Almanach poutníků na staroslavnou Budeč)
2008    , Almanach Q (10 - 40 - 1969-2009)
2008    , Almanach Teatrologické společnosti na rok 2008 aneb Na prahu druhého desetiletí
2009/9/26    , Posel z Budče (Almanach poutníků na staroslavnou Budeč)
2011/9/24    , Posel z Budče (Almanach poutníků na staroslavnou Budeč)
2013/9/28    , Posel z Budče (Almanach poutníků na staroslavnou Budeč)
2016/9/24   Ptáček Jaroslav, Posel z Budče (Almanach poutníků na staroslavnou Budeč)
antologie/sborník
rok vydání   autor, název (podnázev)
????    , Album Amicorum. Sborník ku poctě prof. Mojmíra Horyny
????    , 50 let Tělocvičné Jednoty Sokol v Kostelci nad Černými lesy
1921    , Musaion, sborník pro moderní umění (2)
1921   Havlíček Borovský Karel, Památník Karla Havlíčka Borovského
1924    , Z dob dávných i blízkých (Sbírka rozprav a úvah)
1925    , Československá poesie sociální (Anthologie československých básní rázu sociálního)
1928   Těsnohlídek Rudolf, Na paměť Rudolfa Těsnohlídka
1929    , Novoročenka 1930 (Přátelům našeho závodu Ludmila Horová, knihkupectví, Chlumec n. C.)
1929    , Srbské básnířky (antologie)
1930   Kramář Karel, Politická postava Karla Kramáře
1930   Masaryk Tomáš, Masarykova práce (Sborník ze spisů, řečí a projevů prvního presidenta československé republiky)
1931    , Příspěvky k dějinám starožitného města Počátek (Z historie Danšovy ulice)
1932    , Básníci selství (Studie o ruralismu u nás)
1932    , Příspěvky k dějinám starožitného města Počátek (Vánoční koleda literátského bratrstva v Počátkách)
1932   Březina Otokar, Otokar Březina a město Počátky
1933   Masák Emanuel, Sborník družiny literární a umělecké k padesátým narozeninám p.Emanuela Masáka
1934    , Sto let Jednoty k povzbuzení průmyslu v Čechách 1833-1933 (Sborník statí o vzniku, vývoji a působení Jednoty Průmyslové)
1934    , Úvahy a drobné spisy historické I.
1934    , Úvahy a drobné spisy historické II.
1935    , Náš hlas (Almanach slezského písemnictví krásného)
1936    , Idea československého státu
1936    , Idea československého státu (I.)
1936    , Idea československého státu (II.)
1936   Feuerstein Bedřich, Bedřich Feuerstein
1937    , Lužické stati
1937    , O Josefu Pekařovi (Příspěvky k životu a dílu)
1937    , Posledních deset let československé práce dějepisné (Soubor zpráv Josefa Šusty o československé literatuře historické, vydávaných v "Revue historique" za léta 1925-1935)
1937    , Výbor z básní Jaroslava Vrchlického
1938    , Všemu na vzdory (Antologie československé lyriky z let 1914-1918)
1938   Štefánik Milan, Štefánik (Kniha prvá: Spomienky a postrehy)
1939    , Co daly naše země Evropě a lidstvu (Od slovanských věrozvěstů k národnímu obrození)
1940    , České kraje (České a moravské krajiny v slovech naších básníků a v dílech našich umělců)
1940    , Hudba a národ
1940    , Kde domov můj? (Památník věnovaný naší vlasti a hymně národa českého)
1940    , Ztrhané struny zvuk (Výbor z předčasně zesnulých básníků)
1941    , Tvář ve světle, studentský sborník (Práce žáků a absolventů II. reálného gymnasia v Praze XII)
1943   Talich Václav, Václav Talich (Soubor statí o životě a práci)
1944    , Putování učňů závodu Politika za poučením v roce 1943
1945    , K poctě zbraň praporu!
1945    , Řecká lyrika
1946    , A zatím co válka (Josef Istler, Miloš Koreček, Ludvík Kundera, Bohdan Lacina, Zdeněk Lorenc, Otta Mizera, Jaroslav Puchmertl, Vilém Reichmann, Váíclav Tikal, Václav Zykmund)
1946   Čech Svatopluk, Svatopluku Čechovi (Památník Jednoty Svatopluka Čecha k uctění 100. narozenin básníkových)
1946   Němcová Božena, Přátelský kruh Boženy Němcové
1947    , 28. říjen 1918 (Příručka pro oslavy)
1947   Masaryk Tomáš, T. G. Masaryk (Pásmo pro vzpomínkové večery k uctění památky presidenta Osvoboditele)
1947   Šrámek Fráňa, Básník mezi námi (Památník k 70. narozeninám národního umělce básníka Fráni Šrámka)
1948    , Čeští básníci mládeži
1948    , Jaro národů ve slovanských literaturách
1948   Držkovic Valentin, Valentin Držkovic 1888-1948
1948   Smetana Bedřich, Kritické dílo Bedřicha Smetany (1858-1865)
1949    , Zahraniční politika SSSR od Říjnové revoluce až po naše dny ((1. vydání))
1949    , Zahraniční politika SSSR od Říjnové revoluce až po naše dny ((2. vydání))
1949   Foerster Josef, J. B. Foerster (Jeho životní pouť a tvorba 1859-1949)
1950    , Nedošínský háj
1951    , Socialistická fotografie
1952    , Nové úspěchy sovětského výtvarného umění (Všesvazová výstava 1950)
1952    , Svaz sovětských socialistických republik (Přírodní, hospodářský a politický přehled)
1952   Biebl Konstantin, Za Konstantinem Bieblem (Vzpomínky a projevy jeho přátel)
1953    , Básnický almanach 1953
1953    , Památná místa boje českých zemí proti fašismu
1953    , Se Sovětským svazem za trvalý mír ve světě
1953    , Tvořivost českého lidu v tradiční umělecké výrobě
1954    , Rok české hudby (Materiály pro osvětová zařízení a soubory LUT)
1954    , Rok české hudby (O životě a díle skladatelů, jejichž jubilea slavíme v roce 1954)
1955    , 10 let Československého státního filmu (Soubor informačních materiálů)
1955    , Nová česká poesie (Výbor z veršů XX. století)
1956   Havlíček Borovský Karel, Karel Havlíček Borovský: Politik a novinář (Výbor z díla)
1956   Tyl Josef Kajetán, Buditel (Sborník prací k 100. výročí úmrtí J.K. Tyla)
1957    , Olomoucké povídky (Příspěvek ke studiu vývoje staročeské zábavné prózy)
1957   Martinů Bohuslav, Bohuslav Martinů (Sborník vzpomínek a studií)
1958    , Černošská poesie
1958    , Duchem i mečem (Čtení o slávě, velikosti a utrpení našeho lidu)
1958    , Padesát let městských divadel pražských (1907-1957)
1958    , Stavba měst v Československu
1959    , Kralice
1959   Komenský Jan, Soupis děl J.A.Komenského v československých knihovnách, archivech a museích
1959   Mácha Karel, Karel Hynek Mácha ve vzpomínkách současníků
1960    , Patnáct májů. Ćeská a slovenská poezie 1954-1960 / Pätnást' májov. Česká a slovenská poézia 1945-1960
1960    , Taneční hudba a jazz
1961    , 15 let československého filmu
1961    , 150 let Pražské konzervatoře
1961    , Pražské ateliéry
1962    , Buchenwald varuje (Dokumenty, vzpomínky, svědectví)
1962    , Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých od 1.1.1937 do 31.12.1962)
1963    , Hovory s veverkou
1963    , Hrady a zámky (Sborník krátkých monografií o hradech a zámcích v českých krajích)
1963    , Karikatura bojující (Antologie současné politické karikatury a kresby 1945-1962)
1963    , Lidé, věci, dobrodružství (Magazín chytrých dětí)
1963    , Lidová rčení
1963    , Mladá sovětská poezie
1964    , Moderní anglická poezie
1964    , Studia historica slovaca I
1965    , Maľba v architektúre (K problematike súčasného monumentálno-dekoratívneho prejavu na Slovensku do roku 1961)
1965    , Mladá sovětská poezie (Ukrajinští básníci)
1965    , Osvobození Československa Rudou armádou 1944 1945 (Svazek 1)
1965    , Osvobození Československa Rudou armádou 1944/1945 (Svazek 2)
1965    , Počátky české marxistické divadelní kritiky
1966    , Ars vitraria (Sborník studií a zpráv Muzea skla a bižutérie v Jablonci nad Nisou)
1966    , Cesty k dnešku
1966    , Dokumenty z historie československé politiky 1939-1943 (1) (Vztahy mezinárodní diplomacie k politice československé emigrace na západě)
1966    , Dokumenty z historie československé politiky 1939-1943 (2) (Spolupráce československé emigrace na západě s domácím odbojem, její vztah k tzv. protektorátní vládě a germanizační politika okupantů)
1967    , Experimentální poezie
1967    , Pevný bod (Literární sborník)
1967    , Se znamením kříže
1967    , Tunel do pozítří
1967   Talich Václav, Václav Talich (Dokument života a díla)
1968    , Česká povídka 1918-1968
1968    , Národní muzeum 1818-1968
1968    , Pražský sborník historický (1967-1968)
1968    , Verše pro tajnou chvilku
1968    , Z prací Katedry výtvarné výchovy (Sborník prací Pedagogické fakulty University J. E. Purkyně v Brně)
1969    , 50 let československého malířství 1918-1968 (Sborník v výstavě, pořádané v letech 1968 - 1969 českými a slovenskými galeriemi)
1969    , Haló, je tady vichr-vichřice! (Expresionismus)
1969    , Náš Ještěd (Sborníček lásky ke kraji Karoliny Světlé, který byl od nepaměti pevnou hrází českého jazyka)
1969    , OSA 1919-1969 (50 let ochranného svazu autorského)
1969    , Sborník pětadvacíti
1969   Komenský Jan, Ad Bohemiam (Výbor z Komenského projevů a výzev k vlasti a národu)
1970   Šlitr Jiří, Jiří Šlitr (Sborník textů, fotografií a kreseb)
1971    , Moudrost a umění starých Indů (K. 20 výročí Indické republiky)
1972    , Neplačte láskou (Výbor z českých básní meziválečnégho období)
1972    , Sborník prací FF UJEP v Brně
1972    , Střední uměleckoprůmyslová škola (Praha 1921-1971)
1973    , Duhové mosty (Výbor ze světové poezie XIX. století)
1973    , Chvály jižních Čech
1973    , Mé rozmluvy s básníky (Výbor z výborů sovětských básníků)
1973    , Stavebnictví včera, dnes a zítra
1974    , Historia magistra 2 (Výbor z rozhlasových pořadů Historia magistra, zvukový archív pěti tisíciletí)
1974    , Spolupráce výtvarníka s architektem (Přehled prací za rok 1973)
1975    , Dvojí hlas
1975    , Oheň (Almanach mladé tvorby Severomoravského kraje)
1975    , Prameny k nevolnickému povstání v Čechách a na Moravě v roce 1775
1975   Sicher Gustav, Volte život (Sborník z prací a úvah Gustava Sichra)
1975   Švarc Ladislav, Cesta Ladislava Švarce
1976    , Sluneční prsten / Slnečný prsteň (Čeští a slovenští umělci dětem 1945-1975 / Českí a slovenskí umelci deťom 1945-1975)
1977    , Strahovská knihovna 1977 - 1978 (Sborník památníku národního písemnictví)
1978    , 25 rokov vydavateľstva Osveta Martin (1953-1978)
1978    , Rok v přírodě
1978    , Středočeský sborník historický
1980    , Peřeje (Almanach mladých)
1980    , Písecká čítanka 1
1980   Hejdová Dagmar, Sborník statí na počest 60. výročí narození PhDr. Dagmar Hejdové CSs.
1981    , Písecká čítanka 2
1981    , Pozemšťané a mimozemšťané
1981    , Rok 1921 v zrcadle české poezie
1981    , Středočeský sborník historický
1981    , Vyznání lásky (Antologie milostných dopisů)
1982    , Acta Universitatis Palackianae Olomucensis. Facultas Pedagogica. Aesthetica IV
1982    , Civilizační poezie (Sbírka básní)
1983    , Itálie, Čechy a střední Evropa
1983    , Město v české kultuře 19. století
1983    , Sféra snu (Tématická exposice Surrealistické skupiny v Československu)
1983    , Z Chodského hradu
1984    , Hlas srdce (Antologie české a slovenské protiválečné poezie)
1984    , Pohádky a pověsti našeho lidu (Z národopisných sběrů akademického spolku Slavia)
1984   Fučík Julius, Divadelní kritiky
1985    , Acta universitatis Palackianae Olomucensis. Facultas Paedagogica. Aesthetica (V Výtvarná výchova)
1985    , Divadlo v české kultuře 19. století
1985    , Masky a tváře černé Ameriky
1985    , Pražský sborník historický (XVIII)
1985    , Ústecký sborník historický
1986    , Kapitoly z českého dějepisu umění / I (Předchůdci a zakladatelé)
1986    , Prameny k nevolnickému povstání v roce 1680
1986   Němcová Božena, Božena Němcová - paní našeho času
1987    , Kapitoly z českého dějepisu umění / II (20. století)
1987    , Národopis
1987    , Svět loutkového divadla
1987   Jambor Josef, Zasloužilý umělec Josef Jambor (29. říjen 1887 - 17. září 1964)
1988    , Acta Universitatis Carolinae: Philosophica et historica 1 - 1987 (Příspěvky k dějinám umění IV, Průměty výtvarného vývoje ve starším českém a světovém umění)
1988    , Lovci zlatých mloků (Antologie mladé české sci-fi)
1988    , Půlnoční povídky
1989    , Film a výtvarné umění
1989    , Nebo na gombík (Antológia českej poézie)
1989    , Z dílny malých scén
1990    , 1989
1990    , Češi, Němci, odsun (Diskuse nezáviských historiků)
1990    , Deset pražských dnů (17.-27. listopad 1989 - dokumentace)
1990    , O československém vězeňství (Sborník Charty 77)
1990   Hrabal Bohumil, Hrabaliana (Sborník prací k 75. narozeninám Bohumila Hrabala)
1990   Trnka Jiří, Jiří Trnka
1991    , Acta Universitatis Palackianae Olomucensis. Facultas Paedagogica. Aesthetica (VII Výtvarná výchova 6)
1991    , Sborník filmové teorie (Díl 1)
1991    , Sto let muzea v Jílovém u Prahy 1891-1991
1991   Blažíček Oldřich, Barokní umění a jeho význam v české kultuře (Sborník symposia, které pořádala Národní galerie v Praze k připomenutí osobnosti a díla Oldřicha J. Blažíčka ve dnech 11. a 12. prosince 1986)
1992    , Bauernhäuser in Südböhmen / Jihočeská lidová architektura
1992    , Já mám holku od Odkolků
1992    , Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1980 - 1985 s doplňky za předchozí léta)
1992    , Na vlnách změn (Přednášky z 12. mezinárodní transpersonální konference)
1992    , Praha: Budoucnost historického města
1992    , Sborník S.V.U. Mánes (U příležitosti členské výstavy ve výstavních sálech Mánesa 5.11.-6.12.1992)
1992   Balcar Jiří, Česká kultura na přelomu 50. a 60. let (Kolokvium konané Galerií hl. města Prahy u příležitosti retrospektivy Jiřího Balcara)
1993    , Čechy a Evropa v kultuře 19. století (sborník sympozia pořádaného Národní galerií v Praze a Ústavem pro českou a světovou literaturu ČSAV v rámci Smetanových dnů v Plzni ve dnech 22.-24. března 1990)
1993    , Spontánní projevy Pražského jara 1968-1969
1994    , Acta Universitatis Carolinae: Philosophica et historica 3-4/1992 (Z dějin umění V: Na předělu věků. Sborník k poctě prof. PhDr. Jaroslava Pešiny, DrSc.)
1994    , Hnutí za občanskou svobodu 1988-1989 (Sborník dokumentů)
1994    , Paris - Prague / Paříž - Praha (Intellectuels en Europe / Intelektuálové v Evropě)
1994    , Pod jednou střechou (Fenomén postmoderny v úvahách o českém výtvarném umění (sborník textů))
1994    , Středočeský sborník historický
1994   Matějček Antonín, Antonín Matějček 1859-1950 (Sborník příspěvků z konference pořádané ke 100letému výročí narození prof. Antonína Matějčka katedrou dějin umění FF UK v Praze, Ústavem pro teorii a dějiny umění ČSAV v Praze a Národnígalerií v Praze 31. ledna 1989)
1995    , Kdy zemřeli…? (Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých v letech 1986 - 1990 a doplňky za předchozí léta Část 2. K - Ž)
1995    , Písecká čítanka 3
1995    , Podoba a smysl malby v současném umění
1995   Mácha Karel, Ani labuť, ani Lůna (sborník k 100. výročí smrti K. H. Máchy)
1996    , Otázky prezentace, interpretace a instalace současného výtvarného umění
1996    , Václav Havel "95"
1996    , Z dějin průmyslového designu 1
1996    , Zápisná kniha pražských stavitelů 1639-1903
1996   Lacinová Jílková Sylva, Sylva Lacinová
1997    , Vindemia (Sborník k 60. narozeninám Ivana Martinovského)
1998    , Před obrazem (Antologie americké výtvarné teorie a kritiky)
1999    , Československo-sovětské vztahy v diplomatických jednáních 1939-1945 (Dokumenty. Díl 2. červenec 1943 - březen 1945)
1999    , Hranice (ve) filmu
1999    , Mezi okrajem a centrem (studie z komparatistiky II)
2000    , Securitas imperii 6 (Denní situační zprávy StB z listopadu a prosince 1989)
2000    , Slovník pomístních jmen v Čechách (úvodní svazek)
2000    , Splátka na dluh (Dokumentace českých výtvarníků narozených v padesátých letech / Czech artists born in the 1950s and 1960: a record)
2000    , Sto let Klubu Za starou Prahu 1900-2000 (Jubilejní sborník)
2000   Bílek František, Život a dílo Františka Bílka (Sympozium Bílek)
2000   Mahler Gustav, Počátek cesty /Journey's Beginning (Gustav Mahler a Jihlava v archivních pramenech / Gustav Mahler and Jihlava in Written Sources)
2001    , Architektura na prahu informačního věku (Texty o moderní a současné architektuře)
2001    , Básníci soumraku (Italská poezie pozdní secese)
2001    , Fenomén smrti v české kultuře 19. století (Sborník příspěvků z 20. ročníku sympozia k problematice 19. století, Plzeň 9. - 11. března 2000)
2001    , Husitský Tábor (Suplementum 1. Jan Hus na přelomu tisíciletí)
2002    , Anticharta
2002    , Between Worlds: A Sourcebook of Central European Avant-Gardes, 1910-1930
2002    , Golem v náboženství, vědě a umění / Golem en la religión la ciencia y el arte (Sborník přednášek ze semináře konaného 9. října 2002 ve Vzdělávacím a kulturním centru Židovského muzea v Praze / Recopilación de ponencias del seminario celebrado el 9 de octubre 2002 en el Centro de Ensenanza y Cultura del Museo Judío de Praga)
2002    , Lednice na Moravě. Zámecký palmový skleník (Sborník příspěvků přednesených na mezinárodním semináři pořádaném ve dnech 17.-19. června 2002 při příležitosti dokončení jeho památkové obnovy)
2002    , Pro Arte (Sborník k poctě Ivo Hlobila)
2002    , Sborník pro exlibris a drobnou grafiku 2002
2002    , Škola české grotesky (Malá antologie poezie - Vánoce 1980)
2002   Boštík Václav, V mužském mozku (Sborník k 70. narozeninám Petra Wittlicha)
2002   Medek Mikuláš, Mikuláš Medek: Uzavřený problém nebo aktuální fenomén českého umění?
2003    , Bolševismus, komunismus a radikální socialismus v Československu (Svazek I.)
2003    , České národní aktivity v pohraničních oblastech první Československé republiky
2003    , Letenka do noci (Antologie současné surrealistické poezie)
2003    , The World of Baroque Theatre / Svět barokního divadla (A compilation of Essays from the Český Krumlov Conferences 2002, 2003 / Sborník přednášek z konferencí v Českém Krumlově 2002, 2003)
2003    , Václav Havel 1999-2003
2003    , Verše o Moravě (Malá antologie z tvorby olomouckých autorů doplněná o verše mistrů poezie)
2003   Krása Josef, Ars longa: Sborník k nedožitým sedmdesátinám Josefa Krásy
2004    , Divočina - příroda, duše, jazyk
2004    , Transfer im Kontext der tschechischen literatur / Transfer v kontextu české literatury (Vertreibung / Aussiedlung / Vyhnání / Odsun)
2005    , Epigraphica & Sepulcralia 1 (Sborník příspěvků ze zasedání k problematice sepulkrálních památek, pořádaných Ústavem dějiín umění AV ČR v letechz 2000 až 2004)
2005    , Kámen do voda (Malá antologie české naivní poezie 20. století)
2005    , O smyslu a interpretaci architektury
2005    , Politické procesy v Československu po roce 1945 a "případ Slánský"
2005    , Poštovní schránka domov (Malá antologie exilové povídky padesátých let)
2005    , Slovník pomístních jmen v Čechách (I (A))
2005    , The Lost Heritage of Cultural Assets (The documentation, identification, restitution and repatriation of the cultural assets of WWII victims)
2005    , Zničené kostely / Vernichtete Kirchen
2005   Malich Karel, Karel Malich: Wires / Dráty
2005   Tázler Miroslav, Miroslav Tázler
2006    , Absolventi: Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě 1991 - 2006 (Graduates; Institute of Creative Photography FPF Silesian University in Opava 1991 - 2006)
2006    , Ars videndi (Professori Jaromír Homolka ad honorem)
2006    , Haldy / Arizona (Pozůstatky důlní činnosti v okolí Kladna: dobře, nebo špatně?)
2006    , Traktát o "záchraně národa" (Texty z let 1967-1969 o začátku německé okupace)
2006   Konečný Lubomír, Pictura verba cupit (Sborník příspěvků pro Lubomíra Konečného)
2006   Kremlička Rudolf, Rudolf Kremlička: O něm a s ním (Vlastní texty Rudolfa Kremličky a texty o Rudolfu Kremličkovi)
2007    , Boj za právo (Část I. Sborník aktů politických u věcech státu a národa českého od roku 1848 s výklady historickými)
2007    , Boj za právo (Část II. Sborník aktů politických u věcech státu a národa českého od roku 1848 s výklady historickými)
2007    , Framing of Art
2007    , Křeslo pro Fausta 2007
2007    , Libosad (Studie o českém a evropském barokním umění)
2007    , Lidé v mlze (Malá antologie exilové povídky padesátých a šedesátých let)
2007    , Václav Havel, František Janouch: Korespondence 1978-2001
2007   Hlaváčková Hana, Žena ve člunu (Sborník Hany J. Hlaváčkové)
2007   Váchal Josef, Josef Váchal (Sborník textů ze sympozia v Klatovech 27. - 28. října 2006)
2008    , Acta Universitatis Carolinae: Studia territorialia
2008    , Cirkus Havel
2008    , Die nationalsozialistische "Euthanasie" im Reichsgau Sudetenland und Protekrorat Böhmen und Mähren 1939-1945 / Nacistická "eutanázie" v říšské župě Sudety a protektorátu Čechy a Morava 1939-1945
2008    , Dvory a rezidence ve středověku (II. Skladba a kultura dvorské společnosti)
2008    , Fiducia - důvěrně: Sborník k 10. výročí antikvariátu a klubu Fiducia
2008    , Křeslo pro Fausta 2008
2008    , Osudy našich sousedů
2008    , Otisky komunismu / Imprints of Comunism
2008    , Pasión por el hispanismo (Sborník příspěvků z konference)
2008    , Quodlibet aneb Jak se komu co líbí (Čtení z novočeské literatury (od jejich prvopočátků do roku 1948))
2008    , Restituce zkonfiskovaných uměleckých předmětů. Přání nebo realita? (Dokumentace, identifikace a restituce kulturních statků obětí II. světové války)
2008    , Restitution of Confiscated Art Works - Wish or Reality? (Documentation, identification and restitution of cultural property of the victims of World War II)
2008   Štorm Břetislav, Břetislav Štorm: Mezi žízní budoucnosti a trýzní minulosti (Výbor z textů k architektuře, umění a památkové péči)
2009    , Atlas transformace
2009    , Epigraphica & Sepulcralia 2 (Sborník příspěvků ze zasedání k problematice sepulkrálních památek, pořádaných Ústavem dějin umění AV ČR, v.v.i., v letech 2006-2007)
2009    , Chrám Svatého Ducha a královna Eliška Rejčka v Hradci Králové 1308–2008 (Historická tradice v dějinách města. Od chrámu ke katedrále)
2009    , Inspekce ministerstva vnitra v letech 1953 - 1989 (Výběr dokumentů)
2009    , Křeslo pro Fausta 2009
2009    , Libenští psychici (Sborník básnických a prozaických textů z let 1945-1959)
2009    , Sborník muzea Karlovarského kraje
2009    , Sedlec / Sedletz (Historie, architektura a umělecká tvorba sedleckého kláštera ve středoevropském kontextu kolem roku 1300 a 1700. Mezinárodní sympozium, Kutná Hora 18.-20. září 2008 / Geschichte, Architektur und Kunstschaffen im Sedletzter Kloster im mitteleuropäischen Ko)
2009    , Transit 68/89
2009    , V prostoru 2000 generace 1989-2009
2009    , Věda a technika v českých zemích v období 2. světové války
2009    , Vetché stáří, nebo zralý věk moudrosti? (Sborník příspěvků z 28. ročníku sympozia k problematice 19. století)
2009    , Výstavy v čase proměn
2009   Cibulka Josef, Professori Josef Cibulka ad honorem (Sborník příspěvků přednesených na symposiu Život s dílo profesora Josefa Cibulky dne 14. 12. 2007)
2009   Janák Pavel, Obrys doby
2010    , 55 (Sborník příspěvků vzniklých u příležitosti Odborného sympozia uspořádaného k 55. výročí Alšovy jihočeské galerie)
2010    , Co je umění? (texty angloamerické estetiky 20. století)
2010    , Horizonty umění
2010    , Jana Ševčíková - Jiří Ševčík: Texty
2010    , Ještěd (Evidence hodnot poválečné architektury / An Inventory of the Qualities of Post-War Architecture)
2010    , Křeslo pro Fausta 2010
2010    , Marginálie 2010 (1991/2009)
2010    , Rovnoběžky a průsečíky
2010    , Sborník pro exlibris a drobnou grafiku 2010
2011    , A Glossary of Catchwords of the Czech Avant-Garde (Conceptions of Aesthetics and the Changing Faces of Art 1908-1958)
2011    , Epigraphica & Sepulcralia 3 (Sborník příspěvků ze zasedání k problematice sepulkrálních památek, pořádaných Ústavem dějin umění AV ČR, v.v.i., v letech 2008-2010)
2011    , Ingredere Hospes IV. (Sborník Národního památkového ústavu, územního odborného pracoviště v Kroměříži)
2012    , Galerijní a muzejní edukace 1: Vlastní cestou k umění
2012    , Kladno
2012    , Mezi setbou a sklizní (Slovesné umění a krásná literatura v rodinné katechezi)
2012    , Sborník příspěvků z workshopů PhotoChempoint 2010-2012
2012    , Senioři a kultura (Příklady zapojení starší generace do kulturních projektů)
2013    , Česká a slovenská architektura 1971-2011 (Texty, rozhovory, dokumenty)
2013    , Česká vizuální poezie (Teoretické texty)
2013    , Epigraphica & Sepulcralia 4 (Fórum epigrafických a sepulkrálních studií)
2013    , Galerijní a muzejní edukace 2: Umění a kultura ve školním kontextu, učení z umění
2013    , U nás ve sklepě (Antologie poesie druhé generace undergroundu)
2013    , Umění a politika (Sborník 4. sjezdu historiků umění, Brno, 13.-14. září 2012)
2013    , Vodňany a Vodňansko (9)
2013    , Ztracená generace? / Eine verlorene Generation? (Německočeští výtvarní umělci 1. poloviny 20. století mezi Prahou, Vídní, Mnichovem a Drážďany / Deutschböhmische bildende Künstler der 1. Hälfte des 20. Jahrhunderts zwischen Prag, Wien, München und Dresden)
2013   Boštík Václav, Náš pan děkan (Sborník k 50. výročí úmrtí děkana Václava Boštíka)
2013   Procházka Antonín, Brněnský Prométheus (Nad obrazem Antonína Procházky Prométheus přinášející lidstvu oheň)
2013   Švácha Rostislav, Tvary - formy - ideje (Studie a eseje k dějinám a teorii architektury)
2014    , “The West” Versus “The East” or The United Europe?
2014    , Dějiny československého komiksu 20. století (Sv. 1, 1900–1964)
2014    , Dějiny československého komiksu 20. století (Sv. 2, 1964–2000)
2014    , Dějiny československého komiksu 20. století (Rejstříky)
2014    , Do, před, u, o, na, od, s, přes, pro, skrz, za, v, z AVU
2014    , Epigraphica & Sepulcralia 5 (Fórum epigrafických a sepulkrálních studií)
2014    , Fotografie + / = umění
2014    , Heslář české avantgardy (Estetické koncepty a proměny uměleckých postupů v letech 1908-1958)
2014    , Paměť budov VUT v Brně
2014    , Podoba a smysl prezentace uměleckých sbírek (Texty k 60. výročí Alšovy jihočeské galerie)
2014    , Věci a slova (Umělecký průmysl, užité umění a design v české teorii a kritice 1870-1970)
2014    , Výtvarníci na VUT v Brně
2015    , Epigraphica & Sepulcralia 6 (Fórum epigrafických a sepulkrální ch studií)
2015    , Promiňte tu čmáraninu (Korespondence Ladislava Radimského a Karla Vrány o exulanství, literatuře, historii a filozofii)
2015    , Útisk - charita - vyloučení (Sociální 19. století)
2015    , Vzdělávací obsah v muzejní edukaci
2015   Opitz Josef, Josef Opitz a umění na Chomutovsku a Kadaňsku 1350-1590 / Josef Opitz und die Kunst im Komotauer und Kaadner Land 1350-1590
2015   Sedláček Zbyněk, Prostory a místa Zbyňka Sedláčka
2016    , Epigraphica & Sepulcralia 7 (Fórum epigrafických a sepulkrálních studií)
2016    , Památky Těšínského knížectví
2016    , Práce - Galerie Sam83 (Česká Bříza, 1996>2016)
2016    , Věda a technika v českých zemích v období první světové války
2016    , Velkorysost: Umění obdarovat / Generosity: The Art of Giving (Kniha rozhovorů / Book of Conversations)
2016   Teller Jürgen, Juergen Teller: Enjoy Your Life! (Text Anthology)
2016   Teller Jürgen, Juergen Teller: Enjoy Your Life! (Sborník textů)
2017    , Co bylo Československo? (Kulturní konstrukce státní identity)
2017    , Co ještě nevíte o Národním parku Podyjí ani po 25 letech od jeho vyhlášení?
2017    , Fotografie především
2017    , New Czech Literature 2016 / Neue tschechische Literatur 2016
2017   Chatrný Dalibor, Prostory Dalibora Chatrného (Sborník textů k dílu autora)
2018    , 20 let Fiducie a ostravské umělecké scény
2018    , Der Tschechoslowakische Werkbund und der Werkbund der Deutschen in der Tschechoslowakei (Eine kritische Anthologie)
2018    , Ex-pozice (O vystavování muzejních sbírek umění, designu a architektury)
2018    , Hornický skanzen Mayrau ve Vinařicích
2018    , Sbírky v pohybu podruhé (Sborník příspěvků ze semináře Mobilita sbírek VII, Sbírky v pohybu 2.)
2018    , Veřejný prostor v ohrožení? (Aktuální problémy městského veřejného prostoru z pohledu společenskovědních disciplín)
2018   Pavlátová Jarmila, Pocta Jarmile Pavlátové k 85 narozeninám
2018   Tigrid Pavel, Pavel Tigrid (Svědek dvacátého století)
2019    , Epigraphica a Sepulcralia 8 (Fórum epigrafických a sepulkrálních studií)
2019    , Experiment a Příležitost
2019    , Kariéra s paletou (Umělec, umění a umělectví v 19. století)
2019    , Metodika správy a evidence tkáňové zoologické sbírky a determinace zoologického sbírkového materiálu na základě analýzy DNA
2019    , National Letters: Languages and Scripts as Nation-building Tools
2019    , Návrat do budoucnosti
2019   Sudek Josef, O Sudkovi a o sobě
2019/09/28    , Posel z Budče 36 (Sborník Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně)
2020    , GASK 10 let v jezuitské koleji / GASK 10 Years in the Jesuit College
2020    , Osudy konfiskátů (Výzkum provenience a problematika přesunu kulturního majetku v Československu na základě prezidentských dekretů)
2020    , Pražská panelová sídliště jako místa protikladů
2020    , Příběh starého Mostu / Die Geschichte der alten Stadt Most
2020    , Tvůrce jako předmět dějin umění (Pozice autora po jeho „smrti“)
2020    , Whatever (Výběr z textů 1966-1989)
2020/09/26    , Posel z Budče 37 (Sborník Sládečkova vlastivědného muzea v Kladně)
2022    , Bezděz (Vlastivědný sborník českolipska)
2022    , Co řeka neodnesla (Polabští básníci 2012-2022)
2022    , Horizons of Interest
2022    , Zadání, umělecká úloha a funkce v architektuře a ve výtvarném umění
architektonický projekt
rok vydání   autor, název (podnázev)
1933    , Novostavba vysoké školy chemicko-technologického inženýrství v Praze-Dejvicích
atlas
rok vydání   autor, název (podnázev)
1959    , Malý atlas světa
1982    , Kapesní atlas světových dějin (2. díl)
1985    , Kapesní atlas našich motýlů
1987    , Kapesní atlas světových dějin
2020   Burdová Vlčková Tereza, Kameny - kapesní atlas
autorská kniha
rok vydání   autor, název (podnázev)
1948    , Faidros (O kráse)
nedat. (2012)    , Jmenuješ se Josef Šedý
bibliofilie
rok vydání   autor, název (podnázev)
1901   Bílek František, Otče náš!
1921    , Pan poslanec
1921    , Salome (Drama o jednom dějství)
1925    , Torsa veršů, Torsa prosy
1926    , Ekloga knihomilská
1926   Nováček Vojtěch, Po deseti letech (Vzpomínka na Ph. dra V. J. Nováčka)
1926   Prucha Jindřich, Úryvky z dopisů slečně Ludmile Hegenbartové
1927    , Kurs O ubývání rozumu (Oslabení lidského rozumu)
1927    , Přítomnost
1927    , Vitrina
1928    , Balada o tvářích z papíru
1928    , Kleopatra
1928    , Svízele bibliografovy
1928    , Vademecum v erotiky soustech o luze a o buržoustech, aneb O krásu zájem, o Lásku, u rozmanitých mamlásků
1930    , Hans Schmied
1930    , Němá tvář
1931    , Dívčí válka (Zlomek z Dalemilovy Kroniky české)
1932    , Balada o zapuzeném a vracejícím se hraběti
1932    , Malý Bibi, královská opička
1932    , Mělnická balada
1933    , Hráč jazzu (Malý román jediné osoby a jeho sedmi jazzových bicích nástrojů])
1933    , Jarní vítr
1935    , Koníčci v lese (Hra o jednom dějství)
1935    , Pět oblásků
1936    , Vlast (Tři básně)
1937    , Podzim v Čechách 1937
1937    , Traktát o písmu
1937    , Ve svátek svatého Cyrila a Metoděje
1937   Bezruč Petr, Petr Bezruč na Hané
1938   Hus Jan, Legenda o svatém Husovi
1939    , Mluvící pásmo
1939    , Ohlasy
1940    , Chodské pohádky
1941    , O knihách a čtenářích
1946    , Bán Strachinič (Z jihoslovanských zpěvů hrdinských)
1947    , Novoroční Arizonou
1947    , Věčné ruce
1951   Dvořák Karel, Karlu Dvořákovi, příteli muže mého a muži přítelkyně mé
1958    , O třeboňském rybolovu
1958    , Opilý koráb
1958    , Taneční fantasie
1960    , Balada o očích topičových
1960    , Proč jsme napsali své básně
1960    , Válka
1962    , Dívka a smrt
1965    , Bajka o ptácích a opicích
1967    , Stužkonoska modrá
1978    , !No passaran!
1980    , Pražský máj 1945
1989    , Večerní mraky
1992    , Poutní píseň k Dobrému lotru
1993    , Znamení moci
1994    , Dopisy a sny
1996    , Jen tak
1997    , Jdu tichou půlnocí
1997    , Pásmo
1999    , Písně kosmické
2006    , Mluvící pásmo
2007   Beran Zdeněk, Zdeněk Beran: Texty a kresby z první poloviny sedmdesátých let
bibliografický katalog
rok vydání   autor, název (podnázev)
1892    , Český katalog bibliografický za roku 1891
1963   Smetana Bedřich, Bedřich Smetana (Výběrová bibliografie)
1971    , Československé bibliofilské tisky (1945 - 1970 V.)
1977   Dostál Vladimír, Bibliografie díla Vladimíra Dostála (1947-1975)
1982    , Polská krásná literatura v českých překladech (1945-1979)
1990   Zrzavý Jan, Jan Zrzavý 1890-1977 (Výběrová bibliografie k 100. výročí narození)
1991   Dvořák Antonín, Antonín Dvořák
2018    , Soupis bibliofilií a vzácných tisků Západočeského muzea v Plzni
2019    , Soupis tisků 17. století Západočeského muzea v Plzni
cd-rom
rok vydání   autor, název (podnázev)
1993    , Meditace pro sedm
1993    , To
2011    , Lichožrouti se vracejí
divadelní program
rok vydání   autor, název (podnázev)
1996    , Antonín Máša: Podivní ptáci (Tragikomedie)
encyklopedie/slovník
rok vydání   autor, název (podnázev)
1925    , Masarykův slovník naučný (A - Č)
1926    , Masarykův slovník naučný (D - G)
1927    , Masarykův slovník naučný (H - Kn)
1929    , Masarykův slovník naučný (Ko -M)
1931    , Masarykův slovník naučný (N - Q)
1932    , Masarykův slovník naučný (R - S)
1933    , Masarykův slovník naučný (Š - Ž)
1947    , Nový slovník československých výtvarných umělců (I. díl; A - K)
1949    , Naše rybářství
1950   Voleský Josef, Nový slovník československých výtvarných umělců (II. díl; L - Ž)
1953    , Rusko-český slovník frazeologický
1955    , Dodatky ke slovníku československých výtvarných umělců
1956    , Německo - český slovník
1957    , Slovník českých spisovatelů beletristů 1945 - 1956
1958    , Česko-polský slovník
1958    , Technická angličtina pro částečně pokročilé
1959    , Naučný slovník lesnický (I. díl A - I)
1959    , Naučný slovník lesnický (II. díl J - Q)
1959    , Španělsko-český slovník
1960    , Naučný slovník lesnický (III. díl R - Ž)
1961    , Anglicko-český a česko-anglický kapesní slovník
1961    , Architektura (Naučný slovník)
1962    , Příruční slovník naučný (I. díl, A-F)
1962    , Slovník památkové péče (Terminologie - morfologie - organizace)
1962    , Španělsko-český a česko-španělský kapesní slovník
1963    , Československý hudební slovník A - L (osob a institucí)
1963    , Českých přísloví sbírka (Spisy a projevy)
1963    , Příruční slovník naučný (II. díl, G-L)
1963    , Světové události (1945-1961)
1964    , Přehledný kulturní slovník
1964    , Slovensko-český, česko-slovenský slovník rozdílných výrazů
1964    , Slovník českých spisovatelů
1965    , Anglicko-český a česko-anglický kapesní slovník
1965    , Polsko-český, česko-polský kapesní slovník
1966    , Dějiny Afriky (Kniha první)
1966    , Dějiny Afriky (Kniha druhá)
1966    , Menší poetický slovník
1966    , Příruční slovník naučný (III. díl, M-Ř)
1966    , Stručný filosofický slovník
1967    , Hospodářsko-politická rukověť (I. díl, Ústřední správa a výroba)
1967    , Příruční slovník naučný (IV. díl, S-Ž)
1967    , Srbocharvátsko-český, česko-srbocharvátský kapesní slovník
1967    , Umění pravěku a starověku (Umění a lidstvo, Larousse)
1968    , Česko-anglický slovník
1968    , Hospodářsko-politická rukověť (II. díl, Společenské a kulturní organizace)
1968    , Italsko-český a česko-italský kapesní slovník
1969    , Bulharsko-český, česko-bulharský kapesní slovník
1969    , Český slovník věcný a synonymický (1)
1969    , Esperantsko-český, česko-esperantský kapesní slovník
1969    , Kdo je kdo v Československu (Biografie žijících osob se stálým bydlištěm v ČSSR; 1. díl)
1969    , Slovník moderních světových dějin
1969    , Umění středověku (Umění a lidstvo, Larousse)
1970    , Umění renesance a baroku (Umění a lidstvo, Larousse)
1971    , Čeští spisovatelé 19. století (Studijní příručka)
1971    , Francouzsko-český a česko-francouzský slovník
1971    , Italsko-český a česko-italský slovník
1971    , Malý lexikon architektúry
1971    , Německo-český a česko-německý slovník (Část česko-německá)
1972    , Architektura
1972    , Francouzsko-český, česko-francouzský slovník
1972    , Malý encyklopedický slovník (A - Ž)
1972    , Právnický slovník (A - O)
1972    , Právnický slovník (P - Ž)
1972    , Rusko-český a česko-ruský kapesní slovník
1972    , Slovník ruských spisovatelů (Od počátků ruské literatury do roku 1917)
1972    , Španělsko-český, česko-španělský kapesní slovník
1973    , Architektura
1973    , Česko-ruský slovník
1973    , Od Maneta po Pollocka (Slovník západoeuropského maliarstva 20. storočia)
1973    , Polsko-český slovník
1973    , Slovensko-anglický frazeologický slovník obchodnej korešpondencie
1974    , Český slovník věcný a synonymický (3)
1974    , Český slovník věcný a synonymický (2)
1974    , Film a filmová technika
1974    , Slovník antické kultury
1974    , Školní rusko-český slovník
1974    , Umění nové doby (Umění a lidstvo, Larousse)
1974    , Velký francouzsko český slovník (A - K)
1974    , Velký francouzsko český slovník (L - Z)
1975    , Das große Bilderlexikon der Antiquitäten
1975    , Encyklopedie českého výtvarného umění
1975    , Encyklopedie světového malířství
1975    , Jak se to řekne německy
1975    , The Pictorial Encyclopedia of Antiques
1976    , Filozofický slovník
1976    , Lexikon domácího kutila
1977    , Národní parky, rezervace a jiná chráněná území přírody v Československu
1977    , Slovník synonym a frazeologismů
1977    , Světové vynálezy v datech
1977    , Umělecké památky Čech (1. A-J)
1978    , Kunst der Gegenwart (Propyläen Kunstgeschichte, Supplementband 2)
1978    , Umělecké památky Čech (2. K-O)
1978    , Výslovnost spisovné češtiny (Výslovnost slov přejatých. Výslovnostní slovník)
1979    , Dějiny přírodních věd v datech
1980    , Česko-španělský slovník
1980    , Encyklopedie jazzu a populární hudby I (Část věcná)
1980    , Ilustrovaný encyklopedický slovník (a - i)
1980    , Kdo byl kdo (Díl první)
1980    , Malá encyklopedie sportu
1980    , Polsko-český, česko-polský kapesní slovník
1980    , Umělecké památky Čech (3. P-Š)
1981    , Čteme je správně? (Slovníček výslovnosti cizích jmen)
1981    , Ilustrovaný encyklopedický slovník (j - pri)
1981    , Panoráma populární hudby 1918/1978 aneb Nevšední písničkáři všedních dní
1982    , Co je co? (1) (Příručka pro každý den)
1982    , Česko-ruský slovník
1982    , Ilustrovaný encyklopedický slovník (pro - ž)
1982    , Rock 2000 (A-K)
1982    , Slovník politické ekonomie
1982    , Umělecké památky Čech (4. T-Ž)
1983    , 1000 československých nej
1983    , Co je co? (2) (Příručka pro každý den)
1983    , Naše příjmení
1983    , Rock 2000 (L-R)
1983    , Slovník české frazeologie a idiomatiky (Přirovnání)
1983    , Stručný slovník památkové péče
1983    , Zkratky, značky, akronymy
1984    , Abeceda národů (Výkladový slovník kmenů, národností a národů)
1984    , Co je co? (3) (Příručka pro každý den)
1984    , Malá československá encyklopedie (A-Č)
1984    , Srbocharvátsko-český, česko-srbocharvátský kapesní slovník
1984    , Španělsko-český, česko-španělský kapesní slovník
1984    , Velký anglicko-český slovník (I. díl A-G)
1985    , Lexikon české literatury 1 A-G (Osobnosti, díla, instituce)
1985    , Malá československá encyklopedie (D-CH)
1985    , Městské znaky v českých zemích
1985    , Průvodce dějinami evropského myšlení
1985    , Tábornická encyklopedie
1985    , Velký anglicko-český slovník (II. díl H-R)
1985    , Velký anglicko-český slovník (III. díl S-Z)
1985   Cigler Václav, Encyklopédia Slovenska (I. Zväzok, A-D)
1986    , Encyklopedie jazzu a populární hudby II (Část jmenná - světová scéna: A - K)
1986    , Malá československá encyklopedie (I-L)
1986    , Malá československá encyklopedie (M-Pol)
1986    , Malá encyklopedie turistiky
1986    , Polsko-český a česko-polský ekonomický slovník / Słownik ekonomiczny polsko-czeski i czesko-polski
1987    , Česko-francouzský slovník (A - Q)
1987    , Encyklopedie jazzu a populární hudby II (Část jmenná - světová scéna: L - Ž)
1987    , Malá československá encyklopedie (Pom-S)
1987    , Malá československá encyklopedie (Š-Ž)
1987    , Nemecké skratky
1987    , Osobnosti Středočeského kraje
1987    , Peníze celého světa
1987    , Země světa (1) (Evropa, SSSR, Asie)
1987    , Země světa (2) (Afrika, Amerika, Oceánie)
1988    , Česko-francouzský slovník (R - Ž)
1988    , Česko-italský slovník
1988    , Malý slovník českých slangů
1988    , Národní divadlo a jeho předchůdci (Slovník umělců divadel Vlasteneckého, Stavovského, Prozatimního a Národního)
1988    , Německo-český slovník (A-L)
1988    , Německo-český slovník (M-Z)
1988    , Slovník české frazeologie a idiomatiky (Výrazy neslovesné)
1988    , Slovník světových literárních děl (1/ A - L)
1988    , Slovník světových literárních děl (2/ M - Ž)
1989    , Lékařský slovník německo-český a česko-německý
1989    , Malý slovník bibliofila
1989    , Slovensko-český a česko-slovenský slovník rozdílných výrazů
1989    , Západočeský kraj A-Z (Historie, památky, příroda)
1990    , Česko-anglický slovník
1990    , Česko-francouzský a francouzsko-český slovník na cesty
1990    , Malý slovník výtvarného umění
1990    , Výtvarní umělci v okrese Blansko
1991    , Papírenská encyklopedie
1991    , Slovník námětů a symbolů ve výtvarném umění
1991    , Slovník pojmů z dějin umění (Názvosloví a tvarosloví architektury, sochařství, malby a užitého umění)
1991    , Slovník světového malířství
1992    , Česko-italský slovník
1992    , Československý biografický slovník
1992    , Francouzsko-český slovník
1992    , Italsko-český slovník
1992    , Judaismus od A do Z
1992    , Lexikon české šlechty (Erby, fakta, osobnosti, sídla a zajímavosti)
1992    , Malý německo-český, česko-německý slovník (Nejužívanější slova)
1992    , Malý slovník jihočeských výtvarných umělců
1992    , Španělsko-český slovník
1992    , Velký francouzsko český slovník (Dodatky)
1993    , Česko-španělský slovník
1993    , Encyklopedický slovník
1993    , Encyklopedie osobností Evropy (Od starověku do současnosti)
1993    , Geografický místopisný slovník
1993    , Kdo byl kdo v našich dějinách do roku 1918
1993    , Kdo je kdo v architektuře a příbuzných oborech v České republice 1993
1993    , Lexikon české literatury 2/I H-J (Osobnosti, díla, instituce)
1993    , Lexikon české literatury 2/II K-L (Osobnosti, díla, instituce)
1993    , Psychologický slovník
1993    , Slovník epoch, směrů, skupin a manifestů
1994    , Encyklopedie estetiky
1994    , Encyklopedie sexuality
1994    , Kdo je kdo v České republice (94/95)
1994    , Lexikon české šlechty III (Erby, fakta, osobnosti, sídla a zajímavosti)
1994    , Polsko-český slovník (I. A-Ó)
1994    , Slovník cizích slov
1994    , Slovník českých synonym
1994    , Slovník zkratek
1994    , Slovník: judaismus, křesťanství, islám
1995    , Akademický slovník cizích slov (I. A-K)
1995    , Akademický slovník cizích slov (II. L-Ž)
1995    , Encyklopedie řádů a vyznamenání
1995    , Ilustrovaná encyklopedie (A - I)
1995    , Ilustrovaná encyklopedie (J - P)
1995    , Ilustrovaná encyklopedie (Q - Ž)
1995    , Italsko-český slovník
1995    , Polsko-český slovník (II. P-Ż)
1995    , Signatury českých a slovenských výtvarných umělců
1995    , Slovník české literární fantastiky a science fiction
1995    , Slovník českých spisovatelů od roku 1945 (Díl 1, A - L)
1996    , Bohové a hrdinové antických bájí
1996    , Odborný slovník česko-anglický z oblasti daňové a účetní
1996    , Universální lexikon umění
1996    , Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích (Díl 1: a/f)
1996    , Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích (Díl 2: g/l)
1997    , Edice českého samizdatu 1972-1991
1997    , Encyklopedie heraldiky (Světská a církevní titulatura a reálie)
1997    , Encyklopedie našeho fotbalu (Sto let českého a slovenského fotbalu. Domácí soutěže)
1997    , Erbovník 2, aneb, Kniha o znacích i osudech rodů žijících v Čechách a na Moravě (Podle starých pramenů a dávných ne vždy věrných svědectví)
1997    , Evropa králů a císařů (Významní panovníci a vládnoucí dynastie od 5. století do současnosti)
1997    , Pražský uličník (Encyklopedie názvů pražských veřejných prostranství, 1. díl (A-N))
1997    , Velký anglicko-český slovník (I. A-M)
1997    , Velký anglicko-český slovník (II. N-Z)
1997    , Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích (Díl 3: m/r)
1997    , Výtvarné umění - výkladový slovník (Malířství, sochařství, grafika)
1998    , Encyklopedie pro milovníky Švejka (s mnoha vyobrazeními)
1998    , Francouzsko-český slovník
1998    , Kdo byl kdo v našich dějinách 20. století (I. díl A-M)
1998    , Kdo je kdo v České republice na přelomu 20. století (5 000 biografických hesel nejvýznamnějších osobností)
1998    , Kladno v osobnostech
1998    , Řecko-český slovník / Attické tvary slovesné podle nápisů a rukopisů
1998    , Slovník českých spisovatelů od roku 1945 (Díl 2, M-Ž)
1998    , Slovník osobností kulturního a společenského života Valašska
1998    , Všeobecná encyklopedie ve čtyřech svazcích (Díl 4: ř/ž)
1999    , Česko-anglická obchodní korespondence
1999    , Dějiny křesťanského myšlení
1999    , Encyklopedie heraldiky (Světská a církevní titulatura a reálie)
1999    , Kdo byl kdo (Naši olympionici)
1999    , Kdo byl kdo v našich dějinách 20. století (II. díl N-Ž)
1999    , Tematická encyklopedie Larousse (Umění a literatura)
1999    , Terminologický slovník českého strukturalismu (Obecné pojmy estetiky a teorie umění)
1999    , Velká encyklopedie citátů a přísloví
1999    , Velký slovník naučný (a/l)
1999    , Velký slovník naučný (m/ž)
1999    , Velký slovník sprostých slov
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (1: a/b)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (2: c/f)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (3: g/j)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (4: k/l)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (5: m/o)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (6: p/r)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (7: ř/š)
1999    , Všeobecná encyklopedie v osmi svazcích (8: t/ž)
1999    , Zahrady a parky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku
2000    , Anglicko-český ekonomický slovník
2000    , Lidová rčení
2001    , Anglicko-český slovník
2001    , Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty (Svazek 1)
2001    , Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty (Svazek 2)
2001    , Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty (Svazek 3)
2001    , Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty (Svazek 4)
2001    , Atlasy erbů a pečetí české a moravské středověké šlechty (Svazek 5)
2001    , Slovník českých synonym
2001    , Slovník nespisovného jazyka valaského
2002    , Encyklopedie středověku
2002    , Kdo je kdo (Osobnosti české současnosti)
2002    , Lexikon literárních pojmů
2002    , Průvodce literárním dílem (Výkladový slovník základních pojmů literární teorie)
2002    , Velká encyklopedie vesmíru
2002    , Výtvarné umění - výkladový slovník
2003    , Slovník biblické teologie
2004    , Encyklopedie architektů, stavitelů, zedníků a kameníků v Čechách
2004    , Encyklopedie Keltů na Moravě a ve Slezsku
2004    , Encyklopedie obrazu (Jak rozumět obrazu)
2004    , Historický místopis země Moravskoslezské
2004    , Jak zacházet s náboženskými výrazy (Pravopis, výslovnost, tvary, význam)
2004    , Slovník floskulí (Malá encyklopedie polistopadového newspeaku: klišé, slogany, hantýrky, tiky, partiové metafory, slovní smogy)
2004    , Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost
2005    , Bohové a symboly staré Číny (Slovník čínské mytologie)
2005    , Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku od vystopovatelné minulosti do roku 1950 (M -Z)
2005    , Malý slovník managementu divadla (Příručka pro organizátory, producenty, manažery, produkční, studenty a adepty studia divadla, kultury a umění)
2005    , Postavy, atributy, symboly (Slovník křesťanské ikonografie)
2005    , Slovník floskulí 2 (Další várka slovního smogu: paslova, pavazby, pamyšlenky)
2005    , Slovník pro historiky a návštěvníky archivů
2005    , Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost
2006    , Kdo byl kdo v českém a moravském rybářství
2006    , Slovník kulturálních studií
2006   Horejc Jaroslav, Slovník autorů a zhotovitelů mincí, medailí, plaket, vyznamenání a odznaků se vztahem k Čechám, Moravě, Slezsku a Slovensku (1505-2005)
2007    , Od abstrakcie po živé umenie (Slovník pojmov moderného a postmoderného umenia)
2007    , Slovník českých synonym a antonym
2007    , Tezaurus jazyka českého (Slovník českých slov a frází souznačných, blízkých a příbuzných)
2010    , Atlas of Transformation
2010    , Encyklopedie komiksu v Československu 1945-1989
2011    , Starověké Řecko (Encyklopedická příručka)
2017    , Paleta malířů v Čechách, na Moravě a Slezsku
2018    , 100 let výtvarného umění v jižních Čechách (1918-2018)
2018    , Lexikon přírodní medicíny (100 přírodních léků, léčebné účinky, užití)
2019    , Názvosloví etnografických sbírek I: Myslivost, lovectví
historická studie
rok vydání   autor, název (podnázev)
1952   Aleš Mikoláš, Neznámý Aleš v Mikulči
hra
rok vydání   autor, název (podnázev)
1953    , Láska
nedat. (1946)    , Balada o Moravcovi (Nápisy na Hrobech)
informační leták / informace
rok vydání   autor, název (podnázev)
2015    , Koncepce rozvoje muzejnictví v České republice v letech 2015 až 2020
2015    , Zpráva o plnění úkolů a návrh dalšího postupu v rámci Integrovaného systému ochrany movitého kulturního dědičství na léta 2016 - 2020
2018    , Metodika pro výběr a aplikaci osvětlovací techniky v rámci muzeí a galerií
informační leták / informace autorská
rok vydání   autor, název (podnázev)
1924   Signac Paul, Francouzský malíř Paul Signac (Akvarely a kresby)
informační leták / informace kolektivní
rok vydání   autor, název (podnázev)
1974    , Metro v Praze
kalendárium
rok vydání   autor, název (podnázev)
2006    , Kalendárium osobností západních Čech na rok 2007 (Textová část)
kalendář
rok vydání   autor, název (podnázev)
1928    , Svatováclavský kalendář na jubilejní rok 1929
1949    , Lidový kalendář (na rok 1950)
1951    , Svatováclavský kalendář 1951
2002    , Galerie Jelení 2003 (Centrum pro současné umění - Praha)
katalog autorský
rok vydání   autor, název (podnázev)
1906   Kupka František, Katalog a výklad k obrazům Kupkovy výstavy
1907   Hudeček Antonín, Antonín Hudeček
1911   Brandl Petr, Petr Brandl 1668 - 1735
1927   Preissig Vojtěch, Vojtěch Preissig (Popisný seznam jeho ex libris)
1931   Pirner Maxmilián, Průvodce výstavou obrazů profesora akademie výtvarného umění Maxe Pirnera (*1854 - +1924)
1932    , Babiččin šmodrcha (Dětský románek)
1933   Tkadlík František, Výstava obrazů a kreseb Františka Kadlíka
1936   Boettinger Hugo, DR. Desiderius Hugo Boettinger: Výstava veselých kreseb
1936   Šíma Josef, Josef Šíma 1926-1936
1937   Koníček Oldřich, 60 olejů a akvarelů Oldřicha Koníčka (1886-1932) k 5. výročí jeho úmrtí
1937   Pokorný Václav, Václav Pokorný
1941   Bubeníček Ota, Památník mistra Oty Bubeníčka
1941   Hlaváček Josef, Seznam prací souborné výstavy obrazů Josefa Hlaváčka
1941   Štursa Jan, Kresby Jana Štursy
1942   Škoda Josef, Josef Škoda
1945   Friedrich Caspar, Caspar David Friedrich
1948   Švabinský Max, Národní umělec Max Švabinský: Grafika a kresby z let 1943 - 1948
1951   Gorkij Maxim, Maxim Gorkij: Život a dílo
1951   Novák Otakar (Otis), Otakar Novák
1952   Aleš Mikoláš, M. Aleš: Výstava jeho života a díla pro českou knihu a divadlo
1955   Štursa Jan, Kresby Jana Štursy
1959   Pukl Vladimír, Vladimír Pukl: Výbor z díla
1961   Hlavinka Čestmír, Čestmír Hlavinka: Obrazy a kresby z let 1957-61
1961   Procházka Josef, Nikdy válku! (Plakáty Josefa Procházky)
1961   Svoboda Josef, Josef Svoboda
1961   Wielgus Jindřich, Jindřich Wielgus: Plastiky a kresby
1962   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund
1962   Pelikán Julius, Sochař Julius Pelikán (K sedmdesátému pátému výročí narození umělce)
1964   Sigmund Zdeněk, Zdeněk Sigmund
1964   Šíma Josef, Josef Šíma: Obrazy a studie (Lidé a jejich krajina)
1964   Žufan Bořivoj, Bořivoj Žufan 1904-1942: Výběr z díla
1965   Kollár Jozef, Jozef Kollár: Z maliarskej tvorby 1935-1965
1967   Bradáček Jiří, Jiří Bradáček
1967   Kremlička Rudolf, Rudolf Kremlička: Výbor z díla
1967   Picasso Pablo, Pablo Picasso: Současná tvorba
1968   Šlenger Karel, Karel Šlenger: Malířské dílo 1930-1967
1969   Kubišta Bohumil, Bohumil Kubišta: Výběr z díla
1969   Sichowsky Richard, Richard V. Sichowsky (Typografické dílo)
1969   Šimerová Martinčeková Ester, Ester M. Šimerová
1970   Kašpar Adolf, Adolf Kašpar
1970   Mrkvička Otakar, Výstava z díla Otakara Mrkvičky
1971   Milly Dezider, Dezider Milly
1971   Riley Bridget, Bridget Riley: Obrazy z let 1951 - 1971
1971   Schmölzer Sepp, Sepp Schmölzer: Šperky
1973   Šlenger Karel, Karel Šlenger: Obrazy z let 1964-73
1974   Müller Karel, Karel Müller: Grafické dílo
1975   Vaníček Bedřich, Bedřich Vaníček
1976   Janouch Ladislav, Ladislav Janouch: Sochy
1976   Medek Mikuláš, Mikuláš Medek 1926 - 1974
1977   Janeček Ota, Ota Janeček: Výběr z díla
1977   Lebeda Otakar, Otakar Lebeda
1978   Šlenger Karel, Karel Šlenger: Obrazy z let 1932-1978
1979   Beránek Jiří, Jiří Beránek
1979   Müller Karel, Karel Müller: Výběr z díla
1980   Bauch Jan, Jan Bauch: Výběr z díla 1928-1980 (Obrazy, kresby, plastika)
1981   Zívr Ladislav, Ladislav Zívr: Kresby
1982   Goya y Lucientes Francisco, Goya (1746−1828)
1982   Goya y Lucientes Francisco, Goya II (1746 – 1828)
1982   Hudeček Antonín, Antonín Hudeček
1982   Svolinský Karel, Karel Svolinský: Výběr z díla
1983   Janoušek Vladimír, Vladimír Janoušek: Změny (Situace 15)
1984   Kašpar Adolf, Adolf Kašpar
1985   Hamsík Mojmír, Mojmír Hamsík: Restaurátorský ateliér Národní galerie v Praze
1985   Hirschmann Lutz, Lutz Hirschmann: Kresba, grafika, karikatura
1985   Šíma Josef, Josef Šíma: Knižní grafika a kresby
1986   Hanzík Stanislav, Stanislav Hanzík: Výběr z díla
1986   Janouch Ladislav, Ladislav Janouch
1986   Veselý Vilém, Vilém Veselý: Sklo
1986   Zábranský Vlastimil, Vlastimil Zábranský: Obrazy
1986   Židlický Vladimír, Vladimír Židlický
1987   Müller Otto, Otto Müller-Eibenstock: Fotogramy a kresby
1987   Preclík Vladimír, Preclíkova Generace avantgardy
1988   Janouch Ladislav, Ladislav Janouch: Sochy
1988   Kroha Jiří, Jiří Kroha: Obrazy a kresby
1988   Malich Karel, Karel Malich
1989   Boštík Václav, Václav Boštík
1989   Kašpar Adolf, Adolf Kašpar: Ilustrace a grafika
1989   Knížák Milan, Milan Knížák 1953-1988
1989   Konvička Richard, Richard Konvička: Kresby a obrazy
1989   Procházka Antonín, Antonín Procházka: Obrazy
1989   Pšurný Josef, Josef Pšurný: Výběr z malířského díla
1989   Rejnart Jindřich, Jindřich Rejnart: Obrazy, sklo
1989   Švéda Tomáš, Tomáš Švéda (Česká malba 80. a 90. let)
1989   Urbásek Miloš, Miloš Urbásek
1989   Zemánek Bohumil, Bohumil Zemánek: Sochy
1990   Fila Rudolf, Rudolf Fila ((Dům pánů z Kunštátu))
1990   Matal Bohumír, Bohumír Matal (K výstavě celoživotního díla)
1990   Mistr Týnské kalvárie, činný 1390-1420, Mistr Týnské kalvárie (Pražská řezbářská dílna předhusitské doby)
1990   Oliva Otmar, Otmar Oliva
1990   Patera Jiří, Jiří Patera
1990   Ruller Tomáš, Tomáš Ruller: Akce - prostředí / Action - enviroment (1974-1989)
1990   Růžička Drahomír, The Modern Pictorialism of D. J. Ruzicka / Moderní piktorialismus J. D. Růžičky
1990   Rykr Zdenek, Zdenek Rykr (1900–1940): Nebezpečná cesta od očí do nitra (Obrazy, kresby, reliéfy)
1990   Rýz Jan, Jan Rýz: Sportovní motivy (Obrazy a kresby z let 1982-89)
1990   Stoilov Viktor, Viktor Stoilov: Portréty (1988 - 1990)
1990   Špála Václav, Václav Špála
1990   Zemánková Anna, Paní Zemánková
1990   Zigaina Giuseppe, Zigaina
1991   Anderle Jiří, Jiří Anderle
1991   Hofman Bronislav, Bronislav Hofman: Fotografie
1991   Koblasa Jan, Jan Koblasa
1991   Koblasa Jan, Jan Koblasa: Sochy / Skulpturen
1991   Kokoschka Oskar, Grafika Oskara Kokoschky (Dar Národní galerii v Praze)
1991   Kotík Jan, Jan Kotík: Obrazy / Paintings 1939-1969
1991   Myszak Jiří, Jiří Myszak: Sochy
1991   Oliva Otmar, Otmar Oliva
1991   Radová Jindřiška, Jindřiška Radová
1991   Reiner Václav, Václav Vavřinec Reiner 1689-1743: Skici, kresby, grafika
1991   Ságner Augustin, Augustin Ságner: Výběr z díla
1991   Svoboda Petr, Petr Svoboda (1942-1984): Keramické dílo (Výstava k autorovým nedožitým padesátinám)
1991   Tázler Miroslav, Miroslav Tázler
1991   Weiler Max, Max Weiler: Pozdní dílo / Das Spätwerk
1992   Bohúň Peter, Peter Michal Bohúň: Súborné dielo
1992   Čunderlík Marián, Marián Čunderlík
1992   Koek Gerard, Gerard Koek: Arcadian Gaze
1992   Kroča Antonín, Antonín Kroča
1992   Lacina Bohdan, Bohdan Lacina: Kresby, obrazy
1992   Merkenthaler Annette, Annette Merkenthaler
1992   Mžyk Josef, Josef Mžyk: Kresby
1992   Obrovský Jakub, Jakub Obrovský
1992   Pohribný David, David Pohribný: Pocta avantgardě (soubor 15ti plakátů)
1992   Schulz Josef, Josef Schulz (1840-1917)
1992   Zykmund Václav, Václav Zykmund
1993   Boštík Václav, Václav Boštík: O sobě a o umění
1993   Cigler Václav, Václav Cigler: Realizace, projekty, kresby
1993   Hanzík Stanislav, Stanislav Hanzík: Modely
1993   Kristofori Jan, Jan Kristofori
1993   Kubišta Bohumil, Bohumil Kubišta 1884–1918
1993   Moore Henry, Henry Moore
1993   Pištěk Theodor, Theodor Pištěk
1993   Rotrekl Teodor, Teodor Rotrekl: Svět fantasie
1993   Smejkal Jan, Jan Smejkal
1993   Šťastná Petra, Petra Šťastná: Keramika / kresby
1993   Trubáček Kryštof, Kryštof Trubáček: Totální velbloud / Total Camel
1993   Zoubek Olbram, Olbram Zoubek: Plastiky a reliéfní tisky
1994   Hajek Otto, Otto Herbert Hajek: Ikonosféra / Ikonosphäre
1994   Kirkeby Per, Per Kirkeby: Obrazy a sochy
1994   Malich Karel, Karel Malich (1976-1985)
1994   Načeradský Jiří, Jiří Načeradský: Výběr z figurální tvorby
1994   Sokol Václav, Václav Sokol: Kresby
1994   Stratil Václav, Václav Stratil
1994   Teige Karel, Karel Teige (1900-1951)
1994   Ullmann Vojtěch, Ignác Vojtěch Ullmann
1995   Cragg Tony, Tony Cragg: Sochy
1995   Čapek Josef, Josef Čapek: Knižní grafika a obálky
1995   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund
1995   Chatrný Dalibor, Dalibor Chatrný
1995   Janoušková Věra, Věra Janoušková: Osinky, smalty, koláže
1995   Jorn Asger, Asger Jorn (grafické dílo)
1995   Krůček Václav, Václav Krůček
1995   Michálek Miloš, Miloš Michálek
1995   Muzika František, František Muzika: Kresby, grafika
1995   Obrovský Jakub, Jakub Obrovský: Umělcův odkaz ve sbírce hodonínské galerie
1995   Ptáček Jiří, Jiří Ptáček: Obrazy
1995   Seydl Zdenek, Zdenek Seydl
1995   Sika Václav, Václav Sika: Slovo, barva, tvar
1995   Sovák Pravoslav, Pravoslav Sovak: Grafické dílo
1995   Štreit Jindřich, Jindřich Štreit: Mikulovsko
1996   Dudešek Karel, Karel Dudešek: Knižní vazby / Bucheinbände
1996   Funke Jaromír, Jaromír Funke (1896 - 1945) (Průkopník fotografické avantgardy / Pioneering avant-garde photography)
1996   Hísek Jan, Jan Hísek: Grafika
1996   Hollander Paul den, Paul den Hollander
1996   Jilemnická Ellen, Ellen Jilemnická: Sochy 1971 - 1996
1996   Kirchner Zdeněk, Zdeněk Kirchner (1934 Praha - 1987 Paříž)
1996   Kotík Jan, Jan Kotík 1936-1996 (Kresby, koláže, grafické listy, objekty, obrazy / Drawings, Collages, Graphics, Paintings, Objects)
1996   Linhart Kamil, Kamil Linhart: Cesta ke kruhu
1996   Rambousek Jan, Praha Jana Rambouska v obrazech, kresbách a grafice
1996   Ressel Milan, Milan Ressel: Obrazy, kresby
1996   Rožátová Eliška, Eliška Rožátová: Torza
1996   Rubáš Václav, Václav Rubáš: Sochy
1996   Sudek Josef, Růže pro Josefa Sudka
1996   Vobecký František, František Vobecký 1902-1991: Fotografie / Photographs
1997   Füsterová Zuzana, Zuzana Füsterová: Něco nic
1997   Knilli Lena, Lena Knilli
1997   Kolářová Běla, Běla Kolářová
1997   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Retrospektiva
1997   Korpaczewski (KW) Igor, Obrazy a akvarely 1990 - 1997 / Paintings and Drawings 1990 - 1997 (Stíny KW Shadows)
1997   Kroča Antonín, Antonín Kroča: Umělecká bilance
1997   Macholán Josef, Josef Macholán: Židle
1997   Mladovsky Jan, Bad Boss recent works by Jan Mladovsky
1997   Othová Markéta, Markéta Othová: Oheň do kapes!
1997   Plečnik Josip, Josip Plečnik (Architekt Pražského hradu)
1997   Plečnik Josip, Josip Plečnik (An Architect of Prague Castle)
1997   Plieštik Jiří, Jiří Plieštik: Plastiky
1997   Prokopcová Eva, Eva Prokopcová: Princip ukrývání (Obrazy, kresby)
1997   Sedgley Peter, Peter Sedgley: Obrazy, světelná kinetika, světelné instalace / Paintings, Kinetics, Light Installations
1997   Skalický Alexandr, Alexandr Skalický: Fotografie 1977-1997
1997   Štyrský Jindřich, Sny a skutečnosti Jindřicha Štyrského
1997   Vasulka Steina, Steina Vasulka: Instalace
1997   Vrbová Kotrbová Vilma, Vilma Vrbová-Kotrbová (1905 - 1993)
1998   Hlaváček Karel, Karel Hlaváček: Výtvarník a kritik 1874/1898
1998   Jandová Ludmila, Ludmila Jandová: Obrazy
1998   Kalousek Jiří, Jiří Kalousek 1925 - 1986
1998   Kirkland Vance, Vance Kirkland
1998   Klauke Jürgen, Jürgen Klauke: Vedlejší účinek / Side Effect
1998   Konůpek Jan, Jan Konůpek: Poutník k nekonečnu / A pilgrim to infinity
1998   Kopecký Bohdan, Bohdan Kopecký
1998   Kovář Jaroslav, Jaroslav Kovář: Barevné kresby
1998   Kroha Jiří, Jiří Kroha
1998   Marold Luděk, Luděk Marold 1865-1898
1998   Matal Bohumír, Bohumír Matal
1998   Ondák Roman, Roman Ondák: Určitě jsem tady byl / I've Definitely Been Here Before
1998   Orlik Emil, Emil Orlik 1870-1932: Vybraná díla z českých sbírek
1998   Schikaneder Jakub, Jakub Schikaneder 1855 - 1924 (Malíř Prahy přelomu století)
1998   Slavíček Antonín, Antonín Slavíček 1870-1910: Barvy života, život barev
1998   Španiel Bohumír, Bohumír Španiel: Obrazy z 60. až 90. let
1999   Bílek František, František Bílek: Grafika, kresba
1999   Drtikol František, František Drtikol: Photographies des années 1901-1914 et l album Les cours et courettes du Vieux Prague / Fotografie z let 1901-1914 a album Z dvorů a dvorečků staré Prahy / Photographs from the period between 1901-1914 and the album From Large and Little
1999   Engel Antonín, Antonín Engel 1879 - 1958: Architekt, urbanista, pedagog
1999   Hliněnský Robert, Robert Hliněnský 1908 - 1979 (K 90. výročí narození a k 20. výročí úmrtí Roberta Hliněnského)
1999   Holý Miloslav, Miloslav Holý: Grafické dílo ve sbírkách SGVU v Chebu
1999   Klatka Grzegorz, Grzegorz Klatka: Fotografie
1999   Kopecký Vladimír, Vladimír Kopecký
1999   Kotzmannová Alena, Alena Kotzmannová: Kočičí
1999   Mocker Josef, Josef Mocker 1835-1899 (stavitel katedrály)
1999   Rabas Václav, Václav Rabas ve sbírkách Rabasovy galerie
1999   Sekora Ondřej, Ondřej Sekora (1899 - 1999)
1999   Schifano Mario, Mario Schifano: Musa ausiliaria
1999   Schwaiger Hanuš, Hanuš Schwaiger 1854 - 1912
1999   Sokolová Dana, Dana Sokolová: Obrazy
1999   Šarše Michal, Michal Šarše
1999   Škrabánek Věroslav, Věroslav Škrabánek
1999   Uždil Jaromír, Jaromír Uždil: Obrazy
1999   Vaccari Franco, Franco Vaccari: Esposizioni in tempo reale / Výstavy v reálném čase
1999/04/21    , Lidové noviny
2000   Bílek František, František Bílek (1872-1941)
2000   Boháček Karel, Karel Boháček: Obrazy od postimpresionismu k neoklasicismu
2000   Burian Zdeněk, Zdeněk Burian: Knižní obálky a ilustrace ve sbírkách SGVU v Chebu
2000   Havlíček Vladivoj, Vladivoj Havlíček
2000   Jun Jiří, Jiří Jun: Kresby
2000   Karlíková Olga, Olga Karlíková
2000   Kolář Jiří, Příběhy Jiřího Koláře / The Stories of Jiří Kolář (Básníkovy výtvarné proměny / Poet´s Visual Metamorphoses)
2000   Kratina Radoslav, Radek Kratina 1928 - 1999: Idea con variazioni
2000   Kratochvíl Antonín, Antonin Kratochvil: Mercy
2000   Krejcar Libor, Libor Krejcar: Krajiny paměti - Landscapes of memory
2000   Legnani Anselmo, Anselmo Legnani 1937 - 1999
2000   Mirvald Vladislav, Vladislav Mirvald: Komplementární
2000   Mladovsky Jan, Jan Mladovsky: Magnet - A bilingual love story
2000   Müller Igor, Igor Müller
2000   Müller Jiří, Jiří Müller
2000   Pitlach Milan, Milan Pitlach: Fotografie z Indie / Photographs from India
2000   Romani Romolo, Romolo Romani
2000   Rykr Zdenek, Zdenek Rykr 1900 - 1940 (Elegie avantgardy)
2000   Sobotka Ivan, Ivan Sobotka
2000   Špillar Karel, Karel Špillar 1871 - 1939
2000   Velíšek Petr, Petr Velíšek: Malování opačným koncem štětce
2000   Vožniak Jaroslav, Jaroslav Vožniak: Pocta divnosti (dílo z let 1957 - 1999)
2000   Zeithamml Jindřich, Zeithamml
2001   Baňka Pavel, Pavel Baňka: Infinity
2001   Baňka Pavel, Pavel Baňka: Infinity
2001   Beran Jan, Jan Beran: Fotografie
2001   Bílek František, František Bílek (1872 - 1941)
2001   Bouda Cyril, Kladenský rodák Cyril Bouda
2001   Diviš Stanislav, Stanislav Diviš: Dva světy (Obrazy)
2001   Guttmann Robert, Robert Guttmann: Malíř a turista z Prahy
2001   Guttmann Robert, Robert Guttmann: Painter and Traveler From Prague
2001   Janouch Ladislav, Ladislav Janouch
2001   Jasanský Pavel, Pavel Jasanský: Botič 1998-2001
2001   Karlík Viktor, Viktor Karlík: Katalog
2001   Kolář Jiří, Jiří Kolář (Sbírka Západočeské energetiky, a.s.)
2001   Kolář Ladislav, Ladislav Kolář
2001   Kopecký Vladimír, Vladimír Kopecký: Intenzita prožitku / Intensity of Experience (Malby / Paintings 1960-2001)
2001   Kotyza Vladivoj, Vladivoj Kotyza: Retrospektiva 1965 - 2001
2001   Kovář Jaroslav, Jaroslav Kovář: Pastely
2001   Krejčí Jiří, Jiří Krejčí: Obrazy
2001   Landa Thomas, Thomas Joseph Landa: Světlo je neviditelné / Licht ist nicht sichtbar
2001   Luskačová Markéta, Markéta Luskačová
2001   Michálek Miloš, Miloš Michálek: Průřez
2001   Neuschul Ernest, Ernst Neuschul, 1895-1968
2001   Opočenský Pavel, Pavel Opočenský: Fragilitas Tenax
2001   Oriešková Zlatníková Petra, Petra Oriešková: Obrazy, kresby (Výběr z tvorby 1966-2001)
2001   Placht Otto, Otto Placht
2001   Prager Karel, Karel Prager: Prostor v čase
2001   Prantl Karl, Karl Prantl: Kameny / Steine
2001   Preissig Vojtěch, Vojtěch Preissig: Grafika
2001   Rajlich Jan, Jan Rajlich: Koláže, grafiky, plakáty (Malá retrospektiva 1971-2001)
2001   Semerák Zbyněk, Zbyněk Semerák: Tempery
2001   Sudek Josef, Josef Sudek: Fotografie 1940-70 (Z fotografické sbírky Moravské galerie)
2001   Šimotová Adriena, Adriena Šimotová: Retrospektiva
2001   Vízner František, František Vízner: Sklo / Glass 1951-2001
2001   Vosolsobě Tomáš, Tomáš Vosolsobě
2001   Wright Frank, Frank Lloyd Wright a česká architektura
2001   Zapletalová Veronika, Veronika Zapletalová: Rourouni
2001   Zet Martin, Martin Zet: Free Martin Zet!
2002   Autengruber Jan, Jan Autengruber 1887-1920 (Dílo 1910-1920 Works 1910-1920)
2002   Dzurko Rudolf, Rudolf Dzurko
2002   Eremiášová Milča, Milča Eremiášová (Řeč krajky / The Language of Lace / Die Sprache der Spitze)
2002   Hudeček Antonín, Antonín Hudeček
2002   Janoušková Věra, Věra Janoušková: Výběr z díla / Selection from Work 1948 - 2002
2002   Jirků Boris, Boris Jirků: Obrazy, ilustrace
2002   Karel Václav, Václav Karel: 1902-1969
2002   Kopf Maxim, Maxim Kopf 1892–1858
2002   Kornatovský Jiří, Jiří Kornatovský: Kresby
2002   Kotěra Jan, Jan Kotěra a jeho práce pro firmu Baťa ve Zlíně
2002   Procházka Antonín, Antonín Procházka: 1882-1945
2002   Raba Jan, Jan Raba: Klidné věci
2002   Samec Jan, Jan Samec: Fragmenty malby
2002   Stratil Václav, Václav Stratil
2002   Šlapetová Barbora, Barbora Šlapetová: 2 x 2 (2 média - 2 světy, Džungle přírody - Džungle města, New Guinea - New York / 2 media - 2 Worlds, The Jungle of Nature - The Jungle of the City, New Guinea - New York)
2002   Šváb Jaroslav, Jaroslav Šváb (1945-2001): Výběr z díla
2002   Švarcová Lidmila, Lidmila Švarcová: Návrhy divadelních kostýmů
2002   Vik Jindřich, Jindřich Vik: Moře
2002   Volráb Rudolf, Rudolf Volráb
2003   Benish Barbara, Barbara Benish: The Bride in the Enclosed Garden
2003   Brožík Václav, Václav Brožík (1851-1901)
2003   Depoutot Daniel, Daniel Depoutot: Mechanický balet / Le Ballet mécanique
2003   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund
2003   Hes Milan, Milan Hes
2003   Kaván František, František Kaván 1866-1941
2003   Klápště Jaroslav, Jaroslav Klápště: Obrazy / kresby / grafiky
2003   Kolářová Běla, Běla Kolářová
2003   Konůpek Jan, Jan Konůpek: Kresby a grafiky ze sbírek VČG v Pardubicích
2003   Konůpek Jan, Jan Konůpek: Stále ještě neznámý (Akvarely, kresby, grafika, exlibris, knižní výzdoba)
2003   Koutný Josef, Josef Koutný
2003   Kroupa Ivan, Ivan Kroupa (Realizace a projekty 1988-2003 / Realizations and Projects 1988-2003)
2003   Novotný Jaromír, Jaromír Novotný: Osamělé prototypy
2003   Pilař Radek, Radek Pilař (Obrazy, ilustrace, animovaný film, video)
2003   Preisler Jan, Jan Preisler (1872 - 1918)
2003   Rössler Jaroslav, Jaroslav Rössler: Fotografie, koláže, kresby
2003   Steker František, František Steker: Kresby
2003   Sutnar Ladislav, Ladislav Sutnar: Praha - New York (Design in Action)
2003   Šimotová Adriena, Adriena Šimotová: Tvář / Face
2003   Štědra Jaroslav, Jaroslav Štědra: Obrazy
2003   Vondrák Matouš, Matouš Vondrák
2004    , Slezský koncept / Silesian Concept
2004   Anýž František, Franta Anýž 1876-1934
2004   Brandl Petr, Petr Brandl: Malíř neřestí pozemských/ A Painter of Wordly Vices
2004   Drtikol František, František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935 / Photographs from the years 1918-1935
2004   Franta Roman, Roman Franta: Brouk v ruce / Beetle in the hand (Výběr z tvorby 1990-2004 / Selected work 1990-2004)
2004   Gabriel Michal, Michal Gabriel: Sochy
2004   Herynek Pavel, Pavel Herynek: Šperky, objekty, kresby 1974 - 2004 (Jewellery, Objects, Drawings 1974 - 2004)
2004   Jandová Ludmila, Ludmila Jandová: Obrazy prostoru (Průřez malířským dílem z let 1994-2004)
2004   Kašpar Adolf, Adolf Kašpar a Loštice
2004   Knížák Milan, Milan Knížák: Pouze obrazy / Nur bilder / Only paintings
2004   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Šest cyklů / Six Cycles (Kresby, akvarely, reliéfy / Drawings, Watercolours, Reliefs)
2004   Křenek Jiří, Jiří Křenek
2004   Kubišta Bohumil, Bohumil Kubišta (Sbírky Galerie moderního umění v Hradci Králové a Západočeské galerie v Plzni)
2004   Lábus Ladislav, Architekt Ladislav Lábus
2004   Lutterer Ivan, Ivan Lutterer: Panoramatické fotografie / Panoramatic photograps 1984-1991
2004   Malina Jaroslav, Jaroslav Malina: Obrazy, kresby, scénografie
2004   Michálek Miloš, Miloš Michálek: Jedna k druhé / One to the Other
2004   Nezval Vítězslav, Hra v kostky (Vítězslav Nezval a výtvarné umění)
2004   Pěchouček Michal, Michal Pěchouček
2004   Pinkava Ivan, Ivan Pinkava: Heroes
2004   Provazník František, František Provazník: Zátiší - Fotografie
2004   Skála František, František Skála
2004   Šimon Tavík, T. F. Šimon (1877-1942): Cesta kolem světa v 80 obrazech / Around the World in 80 Pictures
2004   Štěpán Petr, Petr Štěpán (Česká kresba 16)
2004   Wagner Josef, Josef Wagner: Kresby
2004   Wojnar Jan, Jan Wojnar: Vizuální realizace
2005   Araki Nobuyoshi, Nobuyoshi Araki (Tokyo Flowers)
2005   Brožík Václav, Václav Brožík 1851-1901
2005   Gabriel Michal, Michal Gabriel
2005   Goya y Lucientes Francisco, Francisco de Goya: Lepty (Sbírka Moratova Institutu)
2005   Hendrych Jan, Jan Hendrych
2005   Hermoch Josef, Josef Hermoch: Akvarely
2005   Hlavina Tomáš, Tomáš Hlavina
2005   Hvozdenský Josef, Josef Hvozdenský: Obrazy, grafika, medaile
2005   Jílovský Georg, Georg Jilovsky (1884-1958): Prague Painter and Graphic Artist
2005   Jílovský Georg, Jiří Jilovský: Pražský malíř a grafik
2005   Kintera Krištof, Krištof Kintera: 730920/0184 (95 - 05)
2005   Kinterová Markéta, Cena Exit 2005: Markéta Kinterová: Darkside
2005   Kocourková Anna, Colors of Anna Kocourková
2005   Konrád Miroslav, Miroslav Konrád: Relativní absolutno vnímání
2005   Konvička Richard, Richard Konvička: Malba a kresba / Paintings and Drawings
2005   Králíček Emil, Emil Králíček (Zapomenutý mistr secese a kubismu / Ein neu entdecker Repräsentant des tschechischen Jugendstils und Kubismus)
2005   Kučerová Alena, Alena Kučerová: Grafika
2005   Lhoták Kamil, Kamil Lhoták: Grafika a kresby
2005   Merta Jan, Jan Merta: Obrazy 1985-2005
2005   Meško Marián, Marian Meško
2005   Mézl Zdeněk, Zdeněk Mézl: Peklo a jiné radosti
2005   Neuwirt Jiří, Jiří Neuwirt: Malá retrospektiva
2005   Ovčáček Eduard, Eduard Ovčáček: Výběr 1959 až 2005
2005   Pavlů František, František Pavlů: Výbor z díla
2005   Piňosová Kateřina, Kateřina Piňosová: Kresby z Mexika a okolí
2005   Plachta Radko, Radko Plachta: Sochy
2005   Preclík Vladimír, Vladimír Preclík: Šedesátá a sedmdesátá léta
2005   Rössler Jaroslav, Jaroslav Rössler: Abstraktní fotografie / Abstract Photography 1923-1978
2005   Salgado Sebastiao, Sebastiao Salgado: Workers
2005   Seyler Marielis, Marielis Seyler: Insomnia
2005   Sika Václav, Václav Sika: Opakování / Wiederholungen
2005   Šimorda Miroslav, Miroslav Šimorda: Obrazy, kresby
2005   Šlenger Karel, Karel Šlenger
2005   Špála Václav, Václav Špála: Mezi avantgardou a živobytím
2005   Váchal Josef, Josef Váchal 1884–1969
2005   Voves Jiří, Jiří Voves: Od nepaměti k paměti
2005   Vrbová Kotrbová Vilma, Vilma Vrbová-Kotrbová: Portréty
2005   Zrzavý Jan, Jan Zrzavý: Grafika
2006   Bavor Josef, Josef Bavor: Za oponou přírody (Obrazy)
2006   Boška Jindřich, Jindřich Boška: Ohlédnutí
2006   Dürer Albrecht, Albrechr Dürer: Růženová slavnost 1506-2006
2006   Dürer Albrecht, Albrecht Dürer: The Feast of the Rose Garlands 1506 - 2006
2006   Gahura František, František Lýdie Gahura: Projekty, realizace a sochařské dílo
2006   Giacometti Alberto, Alberto Giacometti: Paříž bez konce, pozdní litografický cyklus / Paris ohne Ende, später lithografischer Zyklus / Paris without End, late lithographic cycle
2006   Grass Günter, Günter Grass: Stíny / Schatten (Pohádky Hanse Christiana Andersena - ilustrovány Günterem Grassem / Hans Christian Andersen Märchen - gesehen von Günter Grass)
2006   Grygar Milan, Milan Grygar: Akustické kresby a partitury
2006   Grygar Štěpán, Štěpán Grygar: Fotografie
2006   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund: Kresby / Drawings
2006   Hubáček Karel, Karel Hubáček (Pocta České komory architektů 2005)
2006   Kačer Jiří, Jiří Kačer
2006   Kafka Ivan, Ivan Kafka 1975 - 2005 (Realizace pro krajinu, prostor a město / Realisationen für Landschaft, Raum und Stadt)
2006   Kmentová Eva, Teď (Práce Evy Kmentové)
2006   Koblasa Jan, Jan Koblasa: Dialogy s hmotou...
2006   Kolářová Běla, Běla Kolářová
2006   Kolářová Běla, Experiment, řád, důvěrnost: Ženské rastry Běly Kolářové
2006   Kosková Popelková Inge, Inge Kosková: Kresba: Z přírody a/nebo/ z duše
2006   Kovářík Vojtěch, Vojtěch Kovářík
2006   Linhart Kamil, Kamil Linhart
2006   Lolek Stanislav, Stanislav Lolek: Rodný kraj, Liška Bystrouška
2006   Nikl Petr, Petr Nikl
2006   Pacovská Květa, Květa Pacovská (Osobnosti českého grafického designu / Personality of czech graphic design)
2006   Pěchouček Michal, Michal Pěchouček: Playtime
2006   Pešta Daniel, Daniel Pešta: Sweet home
2006   Prekop Rudo, Rudo Prekop: Zátiší 1989-2006 / Still-lifes 1989-2006 (Pocty, pomníky, květiny a hrdinové / Homages, monuments, flowers and heroes)
2006   Rabas Václav, Václav Rabas
2006   Samek Jiří, Jiří Samek: Hlubotisky z lina
2006   Severová Jaroslava, Jaroslava Severová: Oblouk životní tvorby
2006   Scheiner Artuš, Artuš Scheiner: Ilustrace k pohádkám
2006   Schikaneder Jakub, Jakub Schikaneder: Nové objevy děl malíře tajemných nálad
2006   Schumacher Emil, Emil Schumacher: Stále znovu maluji svůj obraz... (Nezveřejněné kvaše a olejové obrazy z let 1989-1999)
2006   Skála Jiří, Jiří Skála: Výměna rukopisu / Exchange of Handwriting
2006   Solovjevová Zabloudilová Jaroslava, Jaroslava Solovjevová: Oblouk životní tvorby
2006   Sozanský Jiří, Jiří Sozanský: Monology / Monologues 1971 - 2006
2006   Stein Otto, Otto Theodor W. Stein (1877-1958): Kresby ze sbírek Oblastní galerie v Liberci
2006   Stibor Miloslav, Miloslav Stibor: Fotografie / Photographs 1960 -1970
2006   Strobachová Zdena, Sidonie (Obrazy Zdeny Strobachové / Paintings by Zdena Strobachová / Bilder von Zdena Strobachová)
2006   Sukdolák Pavel, Pavel Sukdolák: Barevné lepty a pastely
2006   Šputa Zdeněk, Zdeněk Šputa: Dílo
2006   Švankmajerová Eva, Eva Švankmajerová
2006   Toman Jiří, Jiří Toman: Fotografie / Photographs
2006   Váchal Josef, Josef Váchal ve sbírkách Galerie moderního umění v Hradci Králové
2007   Anderle Jiří, Jiří Anderle: Grafika
2007   Beran Zdeněk, Zdeněk Beran
2007   Callot Jacques, Jacques Callot (1592-1635) ve sbírce Oblastní galerie v Liberci / in the collection of the Regional Gallery Liberec
2007   Cigler Václav, Václav Cigler
2007   Černický Jiří, Jiri Cernicky: Double Document - Pincushions
2007   David Jiří, Jiří David: Neodcházej, zmiz / Don't Leave, Go Away
2007   Držková Kateřina, Kateřina Držková: Viewpoints
2007   Feldmann Hans-Peter, Hans-Peter Feldmann: FOTO
2007   Hanuš Vladimír, Vladimír Hanuš: Obrazy a modely krajin
2007   Haring Keith, Keith Haring: Grafika / Graphics / Grafik
2007   Jedlička Jan, Jan Jedlička: Pigmenti e disegni, Disegni cartografici, mezzetinte e stampe, fotografie, film e video / Pigments and Drawings, Cartographic Drawings, Mezzotints and Prints, Photographs, Films and Videos
2007   Jetelová Magdalena, Magdalena Jetelová
2007   Karlas Otakar, Otakar Karlas: Typografie, plakáty & knižní grafika
2007   Knap Jan, Jan Knap
2007   Konečný Bohumil, Zapomenutý malíř Bohumil Konečný
2007   Kornatovský Jiří, Jiří Kornatovský
2007   Kroha Jiří, Jiří Kroha (1893-1974): architekt, malíř, designér, teoretik v proměnách umění 20. století
2007   Mančuška Ján, Ján Mančuška: Chybění
2007   Němcová Jaromíra, Jaromíra Němcová: Výklad šablon / Display of Patterns
2007   Páral Miroslav, Miroslav Páral: Dvě cesty
2007   Puchnarová Štormová Dana, Imaginární kosmos Dany Puchnarové (Práce z let 1960 - 2006)
2007   Saudková Sára, Sára Saudková: Podoba lásky
2007   Segert Michal, Michal Segert
2007   Stretti Jakub, Jakub Stretti
2007   Šárovec Martin, Martin Šárovec
2007   Tikal Václav, Václav Tikal: Kresby
2007   Vasarely Victor, Victor Vasarely (From the Collections of the Janus Pannonius Museum in Pécs)
2007   Zívr Ladislav, Ladislav Zívr (1909 - 1980)
2008   Balabán Daniel, Daniel Balabán: Tak co?
2008   Beran Alex, Alex Beran: Cesty jizerského poustevníka
2008   Brunclík Pavel, Pavel Brunclík: Geometrie nahoty
2008   Díaz Federico, Federico Díaz – E Area: Resonance (Visual activism, installations, architecture)
2008   Feriancová Petra, Petra Feriancová: Přirozený výběr / Natural Selection
2008   Filip Pavel, Pavel Filip: Radiant Compositions
2008   Gargulák Jaromír, Jaroslav Gargulák: Vlastní identita / Own Identity
2008   Guth Hella, Hella Guthová: Rozpuštěné postavy
2008   Harcuba Jiří, Jiří Harcuba: Sklář a sochař / Glass Maker and Sculptor
2008   Herotová Petra, Petra Herotová: Mám ráda A čtyřku (Kresby 2005 - 2008) / I Like A - Four ( Drawings 2005 - 2008)
2008   Holcová Veronika, Veronika Holcová: Její paměť / Her Memory
2008   Hrubý Jan, Jan Hrubý: Grafika / Grafik
2008   Janoušková Věra, Zastavení s Věrou Janouškovou
2008   Jodas Miroslav, Miroslav Jodas: Fotografie 1961-2008
2008   Kolářová Běla, Běla Kolářová
2008   Konečný Bohumil, Bohumil Konečný
2008   Konůpek Jan, Jan Konůpek
2008   Košťál Rostislav, Rostislav Košťál: Retroperspektiva (Fotografie z let 1965-2007)
2008   Kubička Roman, Roman Kubička
2008   Kubový Jiří, Jiří Kubový: Mezi nebem a zemí / Between Earth and Sky
2008   Lamr Aleš, Aleš Lamr: Vsobě (Práce z let 1962-2008)
2008   Loos Adolf, Adolf Loos: Dílo v českých zemích / Works in the Czech Lands
2008   Marková Cecílie, Cecilie Marková: Podobenství duší
2008   Mařanová Bartošová Jarmila, Jarmila Mařanová: Kafka a Praha
2008   Milka Eduard, Eduard Milka: Návraty do krajiny (1990-2007 lepty s akvatintou)
2008   Mueller Armin, Armin Mueller-Stahl: Menschenbilder
2008   Müller Stanislav, Stanislav Müller: Kingdom of Darkness (stanislavmuller.com 2000-2009)
2008   Picasso Pablo, Picasso ve sbírkách Národní galerie v Praze / Picasso in the Collections of the National Gallery in Prague
2008   Pilař Radek, Radek Pilař neznámý
2008   Pištěk Jan, Jan Pištěk: Link4pictures
2008   Preclík Vladimír, Vladimír Preclík: Dar Královéhradeckému kraji
2008   Riedel Wilhelm, Wilhelm Riedel (1832-1876)
2008   Rosler Martha, Martha Rosler (Photographic Works 1965-2008 / Fotografické práce 1965-2008)
2008   Smutný Dalibor, Dalibor Smutný: Tichá přítomnost
2008   Spěváček Jan, Jan Spěváček: (R)evoluce 2005-2007
2008   Szentpétery Adam, Adam Szentpétery: Geometrizmy
2008   Šafránek Jan, Jan Šafránek: Svět lidí / The World of People
2008   Šerých Jaroslav, Jaroslav Šerých: Záznamy úžasu / Records of Wonder
2008   Šimotová Adriena, Adriena Šimotová: Perforace, kresby / Perforations, drawings (1975-85)
2008   Šplíchal Zdeněk, Zdeněk Šplíchal: Ohlédnutí
2008   Šrámková Alena, Alena Šrámková
2008   Švabinský Max, Max Švabinský: O figuře / O krajině
2008   Thér Josef, Josef Thér: Proměny
2008   Uprka Franta, Franta Úprka: 1868-1929
2008   Valečka Jaroslav, Jaroslav Valečka: Krajina posetá tmou
2008   Vlček Tomáš, Tomáš Vlček: Akce a fotografie 1967-71
2008   Vogeler Heinrich Johann, Sen a skutečnost (Grafická tvorba Heinricha Vogelera ve sbírkách galerie)
2008   Volráb Marian, Marian Volráb: Obrazy a skleněné objekty
2009   Anderle Jiří, Jiří Anderle: Batrachomyomachia. Žabomyší a jiné války / Frog-Mouse Wars and Other Petty Tussles (Obrazy, grafiky a plastiky 1959-2009 / Paintings, Prints and Sculptures 1959-2009)
2009   Bálková Barbora, Barbora Bálková: Fotoprojekty 2002/2009
2009   Benedikt Josef, Josef Benedikt: Monotypy
2009   Bolswert Schelte, Rubensova krajina v rytinách Schelte Adamse Bolswerta / The Rubens Landscape in the Engravings of Schelte Adams Bolswert
2009   Cimbura Vít, Vít Cimbura: Židle, hodiny, fotogramy / Chairs, Clocks, Photograms
2009   Čapek Josef, Josef Čapek
2009   David Jiří, Jiří David: Předběžná retrospektiva / Preliminary Retrospective
2009   Dyck Anthonis van, Antoon van Dyck: Iconographie
2009   Filippovová Marie, Marie Filippovová: Menší formáty + instalace
2009   Franz Vladimír, Vladimír Franz: Caprichos 009
2009   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund: Čtyři kapitoly o člověku / Four Chapters on Man
2009   Hanvald David, David Hanvald
2009   Hejna Václav, Václav Hejna: Ze sbírky Galerie Zlatá husa v Praze
2009   Hovadík Jaroslav, Hovadík je všade Hovadík (Jaroslav Hovadík 1961-2009)
2009   Judl Stanislav, Stanislav Judl
2009   Kolečková Zdena, Zdena Kolečková: Hrůza z toho, že se nežije - spí / It's awful not to live but only sleep
2009   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Kresby ke knihám 1947-1994
2009   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Ostrava 1943-1949
2009   Kubín (Coubine) Otakar, Otakar Kubín: Francouzské reflexe / French Reflection
2009   Kučera Zdeněk, Zdeněk Kučera: AD REM
2009   Kupka František, František Kupka: Lysistrata
2009   Kurandová Jaroslava, Jaroslava Kurandová: Jinými cestami / Taking Other Paths
2009   Mára Pavel, Pavel Mára: Negativ etc.
2009   Mendelsohn Erich, Erich Mendelsohn (Dynamika funkce / Vize kosmopolitního architekta)
2009   Mucha Alfons, Alfons Mucha
2009   Pěchouček Michal, Michal Pěchouček: Večerka / Time for Bed
2009   Picasso Pablo, Picasso v Jihlavě! / Picasso in Jihlava!
2009   Ranný Michal, Michal Ranný: Kresby, akvarely
2009   Rittstein Michael, Michael Rittstein: Malé formáty
2009   Rottenhammer Johann (Hans), Hans Rottenhammer
2009   Rybáková Simona, Simona Rybáková: Kostýmy
2009   Samec Jan, Jan Samec: Malba
2009   Svoboda Karel, Karel Svoboda (1824–1870)
2009   Ševčík Miloš, Miloš Ševčík: Chvění / Schwingungen
2009   Šnajdr Miroslav, Miroslav Šnajdr st.
2009   Šubrtová Dagmar, Dagmar Šubrtová
2009   Trčková Šárka, Šárka Trčková: Po stopě, Tracing Steps (akvarely a hlubotisky, watercolours & intaglio prints)
2009   Trnka Jiří, Zahrada Jiřího Trnky (Obrazy, ilustrace, plastiky, loutky)
2009   Valečka Jaroslav, Jaroslav Valečka: Obrazy
2009   Vinecký Josef, Josef Vinecký 1882 - 1949
2009   Vlasáková Eva, Eva Vlasáková: Práce s papírem, instalace, obrazy, grafika, sklo / Work With Paper, Installations, Paintings, Prints, Glass
2009   Zívr Ladislav, Ladislav Zívr: Výběr ze sochařské tvorby (Výstava ke 100. výročí umělcova narození)
2009   Zrzavý Jan, Bretaň Jana Zrzavého / Brittany of Jan Zrzavý
2009   Ženatá Kamila, Kamila Ženatá: 2. patro / 2nd floor
2010   Aubrecht Karel, Karel Aubrecht: Plakáty 2000/9...a něco z knih
2010   Birkhardt Antonín, Antonín Birckhardt
2010   Boštík Václav, Václav Boštík 1913...2005
2010   Büchler Pavel, Pavel Büchler: Marná práce / Labour in Vain
2010   Bukovský Ivan, Ivan Bukovský: Útržky příběhů
2010   Cais Milan, Milan Cais: Pod kůží
2010   Císařovský Tomáš, Tomáš Císařovský: Žlutá skvrna / Yellow Spot
2010   Dokoupil Jiří (Georg), Dokoupil 100
2010   Dörfl František, František Dörfl: K pramenům duše
2010   Dost-Nolden Dagmar, Dagmar Dost-Nolden: Proměny / Verwandlungen / Metamorphosen
2010   Ecker Pamela, Pamela Ecker
2010   Filla Emil, Emil Filla: Archiv umělce
2010   Grimmich Igor, Igor Grimmich: Když někdo někde je, tak není nikde jinde (Obrazy)
2010   Hábl Patrik, Patrik Hábl
2010   Hábl Patrik, Patrik Hábl: Avoid a Void
2010   Hesse Hans, Hans Hesse: Pašijový cyklus z kostela Narození Panny Marie v Roudnici nad Labem / Der Passionszyklus aus der Marienkirche in Raudnitz
2010   Holá Charvátová Dana, Dana Holá-Charvátová: Příroda
2010   Jankovič Jozef, Jozef Jankovič: Svedectvo na okraji / Testimony on the edge 1985-2010
2010   Jasný Vojtěch, Vojtěch Jasný: Fotografie / Photographs
2010   Jíra Václav, Václav Jíra: Recyklace minulosti i přítomnosti
2010   Komárek Vladimír, Vladimír Komárek: Díla ze soukromých sbírek
2010   Konvička Richard, Richard Konvička: Obrazy, kresby
2010   Krajc Martin, Marin Krajc: Obrazy / Paintings
2010   Křížek Jan, Jan Křížek: Solitér na cestě za pravdou / The Solitaire on his Journey to Truth
2010   Libeskind Daniel, Daniel Libeskind: Architektura je řeč / Architektura jako język / Architecture is a language
2010   Linhart Kamil, Kosmos Kamila Linharta
2010   Lokvenc Václav, Václav Lokvenc: Výběr z díla
2010   Mizera Pavel, Pavel Mizera
2010   Mrva Kamil, Kamil Mrva Architects (2006-2010)
2010   Pavlík Petr, Petr Pavlík: Poutnice v labyrintu
2010   Pešta Daniel, Daniel Pešta: Levitace / Levitation
2010   Pospěch Tomáš, Tomáš Pospěch: Bezúčelná procházka / An Aimless Walk
2010   Preslová Miloslava, Míla Preslová: 12 let
2010   Rentz Michael, Michael Heinrich Rentz
2010   Richterová Veronika, Veronika Richterová: PET-ART Fauna Flora (Plastiky z PET lahví / Plastic Bottle Sculptures)
2010   Slíva Jiří, Jiří Slíva: Jam Session
2010   Solpera Jan, Solpera: ... jen písmena a číslice / ... only letters and numerals
2010   Sozanský Jiří, Jiří Sozanský: Skelety / Skeletons
2010   Střížek Antonín, Antonín Střížek
2010   Sýkora Zdeněk, Zdeněk Sýkora: Krajina
2010   Šik Jiří, Jiří Šik: Prolínání / Verknüpfungen
2010   Špale Václav, Václav Špale: Rekognoskace / Roconnaissance (Výběr tvorby z posledních dvaceti let / Selected work from the last twenty years)
2010   Valečka Jaroslav, Jaroslav Valečka
2010   Viková Jindra, Jindra Viková: Odkazy a návraty / References and Returns
2010   Vlček Petr, Petr Vlček: Works 1988 - 2008
2010   Vlčková Cvrčková Eva, Eva Vlčková: Sklo / Glass (Tavené broušené sklo / Mold-melted cut glass)
2010   Zlín Machálek Karel, Karel Zlín
2011   Balcar Jiří, Jiří Balcar (1929-1968): Obrazy, kresby, grafika, užitá tvorba
2011   Boštík Václav, Václav Boštík
2011   Gemrot Jan, Jan Gemrot: Something
2011   Gončarova Nataľja, Natálie Gončarova
2011   Grimmich Igor, Igor Grimmich: Rychlostí světla
2011   Grygar Milan, Milan Grygar: Antifony a partitury / Antiphonies and musical scores
2011   Hísek Jan, Jan Hísek: Noční jezdec / Night Rider
2011   Hlinomaz Josef, Josef Hlinomaz: Malující šašour
2011   Hůza Petr, Petr Hůza: Porce
2011   Karlíková Olga, Olga Karlíková
2011   Koléšek Jaroslav, Jaroslav Koléšek: Vzdušný prostor
2011   Kornatovský Jiří, Jiří Kornatovský: Meditace kresbou / Meditation by Drawing
2011   Košvanec Vlastimil, Vlastimil Košvanec: Le ninfe moderne / Modern Nymphs
2011   Kuča Otakar, Otakar Kuča: Krajina - architektura - design II / Landscape - Architecture - Design II
2011   Kybal Antonín, Antonín Kybal
2011   LaChapelle David, Thus spoke / Tak pravil LaChapelle
2011   Lang Dominik, Dominik Lang: Spící město / The Sleeping City
2011   Lomová Ivana, Ivana Lomová
2011   Loos Adolf, Loos - Plzeň - souvislosti
2011   Lüpertz Markus, Markus Lüpertz: Mýtus a metamorfóza / Mythos und Metamorphose
2011   Mrkus Pavel, Pavel Mrkus: Next Planet
2011   Načeradský Jiří, Jiří Načeradský: Šedesátá léta a současnost / Proměny upírovy
2011   Olešová Bohuslava, Bohuslava Olešová: Princip neurčitosti / The Princip of Indefiniteness
2011   Pacovská Květa, Květa Pacovská: Časoprostor / Spacetime
2011   Preclík Mojmír, Mojmír Preclík
2011   Rada Pravoslav, P. Rada! Paráda! (Pravoslav Rada - keramické dílo / Pravoslav Rada - Art Ceramics)
2011   Radimský Václav, Václav Radimský 1867 - 1946
2011   Ressel Milan, Milan Ressel: Něco se mění, něco zůstává...
2011   Resslová Veronika, Veronika Resslová: Místnost se zásuvkami
2011   Reynek Bohuslav, Bohuslav Reynek (1892-1971)
2011   Rudiš Viktor, Viktor Rudiš: Ósaka
2011   Růžička Aleš, Aleš Růžička: Vanitas
2011   Řeřicha Jiří, Jiří Řeřicha: Glosy, ostny, úsměvy
2011   Salajka Martin, Martin Salajka: Obrazy
2011   Salajka Martin, Martin Salajka: Obrazy / Paintings
2011   Sigmund Karel, Karel Jan Sigmund (z cyklu Pardubičtí výtvarníci minulého století)
2011   Sozanský Jiří, Jiří Sozanský: Metropolis (Obrazy, kresby, grafiky, plastiky / Paintings, Drawings, Graphics, Sculptures)
2011   Stevens Pieter II., Pieter Stevens na dvoře Rudolfa II. / Pieter Stevens at the Court of Rudolf II
2011   Sutnar Ladislav, Ladislav Sutnar: Americké Venuše / U.S. Venus
2011   Šíma Josef, Josef Šíma: Paříž
2011   Šuhájek Jiří, Jiří Šuhájek: Sklo, plastiky, obrazy
2011   Tóth Štefan, Štefan Tóth: After Jasanský Polák
2011   Vávra Jaroslav, Lovec obrazů: Fotograf Jaroslav Vávra (1920-1981)
2011   Vičar Jan, Jan Vičar: Sadař / The Fruit Grower
2011   Wellmer-Schnell Karina, Karina Wellmer-Schnell: Životní prostory
2011   Witkin Joel-Peter, Joel-Peter Witkin: Vanitas
2011   Ženatá Kamila, Kamila Ženatá: Roll Over All: Roll All Over: Lilith
2012   Achrer Josef, Josef Achrer
2012   Bartoň David, David Bartoň
2012   Bartovský Václav, Václav Bartovský: Obrazy světa a srdce
2012   Beránek Libor, Libor Beránek: Melancholie
2012   Blažek Jaroslav, Jaroslav Blažek: Retrospektiva
2012   Cimbura Emil, Emil Cimbura: Hledání souvislostí (Katalog výstavy k 90. narozeninám)
2012   Farmanová Šabíková Jana, Jana Farmanová: Váha beztíže / Weightlessness
2012   Franta Roman, Roman Franta: Vitamínová smrt (Struktury a množiny z let 1990-2012)
2012   Goya y Lucientes Francisco, Goyovy vize / Goya´s Vision
2012   Hodonský František, František Hodonský: Den smaragdových ohňů
2012   Hodonský František, František Hodonský: Křehkosti
2012   Hollar Václav, Václav Hollar (Wenceslaus Hollar): Čtyři roční období / The Four Seasons
2012   Janouch David, David Janouch
2012   Janula František, František Janula: Hledač v čase
2012   Jiránek Miloš, Miloš Jiránek: Zápas o moderní malbu 1875-1911
2012   Jiroutek Jiří, Jiří Jiroutek: Osobnosti / Personalities
2012   Kmentová Eva, Eva Kmentová: Ruce, prsty, rty / Hands, Fingers, Lips
2012   Koblasa Jan, Jan Koblasa: Retrospektiva
2012   Kokoschka Oskar, Oskar Kokoschka: Žhavá grafika pozdního věku / Hot Prints of the Elderly Artist
2012   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Sochy a projekty / Sculptures and Projects
2012   Korunka Petr, Petr Korunka: Jeho komiksy a ilustrace
2012   Kotík Jan, Jan Jakub Kotík: Podoby vzdoru / Forces of Resistance
2012   Kotrba Tadeáš, Tadeáš Kotrba: Stopy
2012   Kowolowski František, František Kowolowski (2000 - 2011)
2012   Kremláček Josef, Josef Kremláček
2012   Křen Ivo, Ivo Křen: Carpe diem (Linoryty)
2012   Lada Josef, Svět Josefa Lady
2012   Lachman Adolf, Adolf Lachman: Svět Mechobota
2012   Mařák Julius, Julius Mařák 1832-1899
2012   Muzika František, František Muzika
2012   Muzika František, František Muzika: Volná tvorba, scénografie
2012   Mužík Antonín, Antonín Mužík: Kresby, obrazy
2012   Nikitinová Alice, Alice Nikitinová: Na kraji
2012   Ouhrabková Iva, Iva Ouhrabková
2012   Padyšák Jan, Jan Padyšák: Šum
2012   Panuška Jaroslav, Jaroslav Panuška 1872–1958
2012   Pelcl Jiří, The Incredible Lightness of Being: Jiri Pelcl
2012   Pešek Kryštof, Kryštof Pešek: Geometrie
2012   Pinkava Ivan, Ivan Pinkava: Remains
2012   Poliánová Milada, Milada Poliánová: Malba na divoko
2012   Ressel Milan, Milan Ressel
2012   Samlík Pavel, Pavel Samlík: Le Paysage
2012   Saudek David, David Saudek: 2011-2012
2012   Sawyer Charles, Charles Sawyer: Tenkrát na Východě, tenkrát v Roudnici
2012   Sceranková Pavla, Pavla Sceranková
2012   Schikaneder Jakub, Jakub Schikaneder (1855-1924) (Průvodce výstavou, Národní galerie v Praze - Sbírka umění 19. století, Valdštejnská jízdárna, 20.4.-21.10.2012)
2012   Sion Zbyšek, Zbyšek Sion
2012   Skála František, František Skála
2012   Sobek Maryla, Maryla Sobek: Taller: Objekt – oděv (Když se oděv setká s architekturou)
2012   Stibral Petr, Petr Stibral: Něco mezi plochou a prostorem
2012   Stibral Petr, Petr Stibral: Sklad dřeva
2012   Šejn Miloš, Miloš Šejn: Archivy & kabinety / Archives & Cabinets
2012   Ševčík Václav, Grafik Václav Ševčík
2012   Šindler Jiří, Jiří Šindler: Kaligrafie a kresby
2012   Šubrtová Dagmar, Dagmar Šubrtová: Ve vrstvách
2012   Uthke Hans, Hans-Joachim Uthke: Kresba, grafika
2012   Valentová Petra Gupta, Petra Gupta Valentová: Třetí prostor / In Between
2012   Veselý Aleš, Aleš Veselý: Kódy a prolínání
2012   Vingler Vincenc, Vincenc Vingler (1911-1981): Sochy zvířat / Animal Sculptures
2012   Vondrouš Jan, Jan Charles Vondrouš 1884-1970: Grafika, kresby
2012   Wölfli Adolf, Adolf Wölfli: Stvořitel univerza
2012   Zlesáková Markéta, Markéta Zlesáková: Paměť
2012   Zrzavý Jan, Jan Zrzavý: Božská hra
2013   Achrer Josef, Josef Achrer: Souřadnice
2013   Akovantseva Natalia, Natalia Akovantseva: Tváře a povahy
2013   Balabán Daniel, Daniel Balabán: Zpráva 2013 / Report 2013
2013   Bergr Věroslav, Věroslav Bergr: Pocta Mahlerovi
2013   Boštík Václav, Václav Boštík (1913-2005) (K stému výročí malířova narození)
2013   Brdečka Jiří, Jiří Brdečka
2013   Burian Zdeněk, Zdeněk Burian: Na vlně dobrodružství
2013   David Jiří, Jiří David: Křik paviánů / Baboon Shriek
2013   Demartini Hugo, Hugo Demartini 1931-2010: ...a měl rád ženy / ...and he like women
2013   Dörre Karin, Karin Dörre: Gaia
2013   Hoffmeisterová Xénia, Xénia Hoffmeisterová: 15 minut před usnutím
2013   Hoffmeisterová Xénia, Xénia Hoffmeisterová: Příběhy hravé a dravé / Stories Playful and Unmerciful
2013   Hollar Václav, Africké dobrodružství Václava Hollara / The African Adventure of Wenceslaus Hollar
2013   Hynais Vojtěch, Vojtěch Hynais 1854-1925
2013   Chmelař Zdeněk, Zdeněk Chmelař
2013   Janáček Zbyněk, Zbyněk Janáček: Into x out (Práce z posledních let 2010/2013)
2013   Jetelová Magdalena, Magdalena Jetelová: (Des)orientation? (Projekty z let 1982–2013 / Projects from 1982–2013)
2013   Kasalová Jana, Jana Kasalová: Stav
2013   Klimentová Linda, Linda Klimentová: Mám koně
2013   Köhler Jano, Jano Köhler 1873-1941: S láskou k umění a Bohu
2013   Kotěra Jan, Kotěra (Po stopách moderny...)
2013   Kotík Jan, Jan Kotík 1916-2002
2013   Kuba Ludvík, Ludvík Kuba: Poslední impresionista
2013   Kubový Jiří, Jiří Kubový: Země, voda, vzduch
2013   Kučera Zdeněk, Zdeněk Kučera: Symetrie
2013   Laux Tomislav, Tomislav Laux
2013   Malich Karel, Karel Malich (Texty ke Karlu Malichovi, Rozhovory s Karlem Malichem)
2013   Malich Karel, Malich 2011-2012
2013   Másler Jaromír, Jaromír Másler: Od Adama
2013   Matzenauer Michal, Michal Matzenauer
2013   Mědílek Jiří, Jiří Mědílek: Realita
2013   Načeradský Jiří, Načeradský: Kresby, grafiky (Práce z let 1956-2013)
2013   Nikl Petr, Petr Nikl: Hra o čas
2013   Novák Robert, Robert V. Novák: Časový optimista (Knihy, plakáty, fotografie, záznamníky, marginálie, kresby, scénografie / Books, posters, photographs, diaries, marginals, drawings, scenography)
2013   Pacner Miroslav, Miroslav Pacner: Proměny země (Obrazy, přírodní reliéfy, zemní realizace)
2013   Pěchouček Michal, Michal Pěchouček: Studio
2013   Pištěk Theodor, Theodor Pištěk: Ecce homo
2013   Placht Otto, Otto Placht: Brány vnímání
2013   Podhrázský Stanislav, Stanislav Podhrázský
2013   Polcar Tomáš, Tomáš Polcar: Kyklos
2013   Relvas Carlos, Carlos Relvas: Objekty věčnosti
2013   Rotterová Romana, Romana Rotterová
2013   Rožánek Václav, Václav Rožánek (1913-1994)
2013   Samek Jiří, Jiří Samek: Grafika
2013   Saudek Karel, Kája Saudek
2013   Severová Jaroslava, Jaroslava Severová: Zprávy o možnostech přiblížení / Nic není, jak se zdá
2013   Signac Paul, Paul Signac: Akvarely a tuše / Watercolours and Ink Drawings
2013   Skrepl Vladimír, Vladimír Skrepl: Mentol (Obrazy)
2013   Sráč Sam, Sam: Zátiší se lvem/Still life with lion
2013   Stocker Esther, Esther Stocker: Prostor bez hranic / Unlimited Space
2013   Střížek Antonín, Antonín Střížek: Obrazy, které byste chtěli vidět
2013   Suška Čestmír, Čestmír Suška: Plameny v negativu a rezavé tisky
2013   Šárovec Martin, Martin Šárovec: Ars Pragensia
2013   Škoda Michal, Michal Škoda
2013   Škopková Pačutová Markéta, Markéta Škopková: Cestou dlouhou - věčnou touhou
2013   Štenclová Ivana, Ivana Štenclová: Euphoria
2013   Švabinský Max, Max Švabinský: Kozlovské sonety
2013   Toman Jiří, Jiří Toman: Fotografie
2013   Valečka Jaroslav, Jaroslav Valečka: Návrat domů (Mírná retrospektiva 1992-2012)
2013   Vostřebalová Fischerová Vlasta, Vlasta Vostřebalová Fischerová (1898-1963) (Mezi sociálním uměním a magickým realismem)
2013   Werner Tomáš, Tomáš Werner: Hors norme
2014   Balcar Jiří, Jiří Balcar 1929-1968: Obrazy, grafika
2014   Beran Zdeněk, Zdeněk Beran: Rodné hnízdo (po letech)
2014   Bičovská Jaroslava, Jaroslava Bičovská
2014   Birgus Vladimír, Vladimír Birgus: Fotografie 1972-2014
2014   Brikcius Eugen, Eugen Brikcius: Sluneční hodiny
2014   Burian Zdeněk, Zdeněk Burian: Až na konec světa...
2014   Císařovský Tomáš, Tomáš Císařovský: Tichá dohoda
2014   Duras Mary, Mary Duras
2014   Dvořák Bohuslav, Krajiny domova Bohuslav Dvořáka
2014   Dzurko Rudolf, Století pohrom - století zázraků Rudolfa Dzurka / Rudolf Dzurko's Century of Catastrophes - Century of Miracles
2014   Franta Roman, Roman Franta: Jenom láska / Only Love
2014   Fremund Richard, Richard Fremund 1928-1969
2014   Führich Josef, Josef Führich (1800-1876): Z Chrastavy do Vídně / Joseph Führich (1800-1876): Von Kratzau nach Wien
2014   Geršl Josef, Josef Geršl: Příběhy barev / Stories of Colours
2014   Girsa Václav, Václav Girsa: Bratři, držme se / Brothers, stick together
2014   Grygar Milan, Milan Grygar: Vizuální a akustické / The Visual and the Acoustic
2014   Hajn Alva, Alva Hajn 1938-1991: Obrazy, objekty, kresby
2014   Hanuš Vladimír, Vladimír Hanuš: Krajina zevnitř (Práce z let 1991-2014)
2014   Houdek Vladimír, Vladimír Houdek: Kanoucí šíře / The Trickling Expanse
2014   Hrska Alexandr, A. V. Hrska 1890-1954
2014   Chloupa Martina, Martina Chloupa: Nepotřebuju slov, abych si rozuměla
2014   Jansa Václav, Václav Jansa (1859-1913): Obrazy a kresby - výběr z díla
2014   Kalhous Michal, Michal Kalhous: Muž a žena / A Man and a Woman
2014   Kiesewetter Josef, Josef Kiesewetter: Zahrada snění (Obrazy, kresby, grafika)
2014   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Čtyři fáze
2014   Křen Ivo, Ivo Křen: Vstupovat do krajiny (Linoryty)
2014   Kubašta Vojtěch, 100x Vojtěch Kubašta (Galerie Klementinum - výstavní sál 18.9.2014 - 9.11.2014)
2014   Kubíček Jan, Jan Kubíček
2014   Kupecký Ján, Johann Kupezky (1666-1740) (Gesamtwerk I)
2014   Kupecký Ján, Johann Kupezky: Künstler aus dem Umkreis von Johann Kupezky (Ausgewählte Werke)
2014   Kupka František, Orbis pictus Františka Kupky (Mezi symbolismem a reportáží)
2014   Malich Karel, Kamenecký kopec mého mládí (K 90. narozeninám Karla Malicha)
2014   Mánes Josef, Mánesův prapor Jednoty Říp v Roudnici nad Labem (150 let od jeho vzniku)
2014   Matička Josef, Josef Matička: Dar Litomyšli
2014   Menec Zdeněk, Zdeněk Menec: Fotografie
2014   Míča Vojtěch, Vojtěch Míča: Formátování
2014   Michálek Miloš, Miloš Michálek: Kabinet
2014   Modráček Jindřich, Jindřich Modráček
2014   Němeček Rudolf, Rudolf Němeček: Také příroda má své sny
2014   Nikl Petr, Petr Nikl: Já jsem tvůj zajíc
2014   Novák Vratislav, V. K. N.
2014   Oliva Adéla, Oliva: Chvíle blízkosti
2014   Patera Jiří, Jiří Patera: Dotknout se povahy světa / země, voda, oheň, vzduch
2014   Saudek Karel, Kája Saudek
2014   Sekal Zbyněk, Pozdrav daleké země, pozdrav daleké zemi / Greetings from a Distant Country, Greetings to a Distant Land (Zbyněk Sekal a Japonsko / Zbyněk Sekal and Japan)
2014   Skrepl Vladimír, Vladimír Skrepl: Lež a lži (Autorské knihy Vladimíra Skrepla)
2014   Špaňhel Jakub, Jakub Špaňhel: Babočka admirál
2014   Švorčík Ivo, Ivo Švorčík
2014   Thelenová Michaela, Michaela Thelenová: Na konci světa
2014   Tichý Oldřich, Oldřich Tichý: Jedním tahem těsně nad zemí
2014   Vosolsobě Tomáš, Tomáš Vosolsobě: Čisté dimenze obrazného
2014   Votruba Jiří, Jiří Votruba
2014   Zálešák Martin, Martin Zálešák: Kresby / Drawings
2014   Zeidler Lubomír, Lubomír Zeidler: Z malířského díla
2015   Besta Pavel, Pavel Besta: Dotýkání
2015   Brabenec Jaromír, Jaromír E. Brabenec: Tři cesty
2015   Brodská Eva, Eva Brodská: Potichu
2015   Burde Josef, Umění inspektora: Josef Karel Burde (1779-1848)
2015   Cimala Michal, Michal Cimala: Ecstasy
2015   Curto Mario del, Art Brut Live: Fotografie Mario Del Curto
2015   Delville Jean, Jean Delville 1867-1953
2015   Filko Stano, Stano Filko: 5.D.
2015   Filla Emil, Emil Filla (Sféra umění leží v citu a cit nemá býti zasažen)
2015   Franta, Franta: Tváří v tvář / Face à face
2015   Frinta Emanuel, Emanuel Frinta (1896-1970)
2015   Hajn Alva, Alva Hajn: Práce na papíře
2015   Havránková Milota, Milota Havránková
2015   Hejduková Ivana, Ivana Hejduková: Místo, kde pravěký člověk hrál na hudební nástroj
2015   Horejc Jaroslav, Jaroslav Horejc (1886-1983): Ve znamení Merkura
2015   Horejc Jaroslav, Jaroslav Horejc 1886-1983
2015   Houska Jirka, Jirka Houska: Od mamutů k Měsíci / From Mammoths to the Moon
2015   Chatrný Dalibor, Dalibor Chatrný: Prostorem, gestem, energií
2015   Kabůrková Tereza, Tereza Kabůrková: Hory a vody, zátiší a nebe
2015   Karoušek Valerián, Valerián Karoušek: Abstrakce - konkrétno - citovost
2015   Kaufman Miroslav, Mirek Kaufman: Tíha lehkosti / The Burden of Lightness
2015   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Sochy a kresby / Sculptures and Drawings 1954-2015
2015   Kopecký Vladimír, Vladimír Kopecký: Kde se moje srdce toulalo
2015   Koťátková Eva, Pictorial Atlas of a Girl Who Cut a Library into Pieces / Obrazový atlas dívky, která rozřezala knihovnu na části (Institutional, Operational and Organisational Rules and Regulations 1961-1989 / Institucionální, provozní a organizační řády a vyhlášky z let 1961-1989)
2015   Kuschmann Günter, Günter Kuschmann: Vzpomínka a Proviant 2
2015   Lada Josef, Josef Lada
2015   Magid Václav, Václav Magid: Autonomie / Autonomy
2015   Mainer Martin, Martin Mainer: Blues woods
2015   Mančuška Ján, Ján Mančuška: First Inventory / První inventura
2015   Marešová Milada, Obrazové příběhy Milady Marešové
2015   Merta Zdeněk, A byli jsme... Zdeněk Merta (Dvojportrét 1992-2012)
2015   Neumann Alfréd, Alfred Neumann
2015   Ouhel Ivan, Ivan Ouhel: Práce na papíře z let 1969-2015
2015   Petrbok Jiří, Jiří Petrbok: Po pitvě / Pitva draka
2015   Piekar Pavel, Pavel Piekar: Vyjdi z paláce, dojdeš do letohrádku (Barevné linoryty, kresby)
2015   Pivovarov Viktor, Viktor Pivovarov: Sady monacha Rabinoviča / The Gardens of Monk Rabinovich / Die Gärten des Mönchs Rabinovič
2015   Polcar Tomáš, Tomáš Polcar: Intervallum
2015   Prucha Jindřich, Jindřich Prucha a Železné hory
2015   Růžička Aleš, Aleš Růžička: Dar splínu
2015   Saudek Jan, Jan Saudek: Intimní (Ze soukromého archivu)
2015   Sekal Zbyněk, Zbyněk Sekal (A věci se zvolna berou před se / Things Are Moving Forward Slowly)
2015   Stratil Václav, Václav Stratil: Nedělám nic a jiné práce / Doing Nothing and Other Works
2015   Sutnar Ladislav, Ladislav Sutnar: Venus
2015   Sutnar Ladislav, Ladislav Sutnar: Venuše
2015   Šárovec Martin, Martin Šárovec: Ars Pragensia (Litografie / Lithographs)
2015   Träger Adolf, Adolf Träger 1888-1965: Krajiny domova
2015   Váchal Josef, Josef Váchal: Mysterium Šumava / Mysterieum Böhmerwald / Mysterium Šumava Forest
2015   Vondruška Josef, Josef Vaťák Vondruška: Koláže
2015   Vyleťal Josef, Josef Vyleťal: Apokalypsa
2015   Xiaogang Zhang, Zhang Xiaogang: Slivoň a dívka
2015   Zychová Miroslava, Miroslava Zychová 2015
2015   Ženatá Kamila, Kamila Ženatá: Horizont událostí / Event Horizon
2016   Balabán Daniel, Daniel Balabán
2016   Balcar Jiří, Jiří Balcar: Filmové plakáty malbou a koláží / Film Posters with Brush and Scissors 1959-1967
2016   Baňka Pavel, Pavel Baňka: Reflexe
2016   Bielecki Jiří, Jiří Bielecki: Vznášení / Suspension (Tvorba z 60.-90. let / Works from the 60's-90's)
2016   Birgus Vladimír, Vladimír Birgus: Daleko od hlučícího davu / Far from the Madding Crowd
2016   Boettinger Hugo, Kronikář nových časů (Malíř a kreslíř Hugo Boettinger (1880-1934))
2016   Bornová Erika, Erika Bornová: Křehké monumenty / Fragile Monuments
2016   Brázda Pavel, Pavel Brázda: Mezi začátky a konci II / Between Dawn and Twilight II
2016   Brodský Jiří, Jiří Brodský: Restaurátorské práce / inspirace
2016   Cais Milan, Milan Cais: Dveře dovnitř / Door In
2016   Císařovský Tomáš, Tomáš Císařovský: Úmysl a trochu náhoda
2016   Čapek Josef, Josef Čapek: Nejdříve třeba míti obrazu plné srdce, aby ho mohly býti plné oči
2016   Divín Josef, Josef Divín: Foukané sklo a skleněné obrazy 2010-2016
2016   Gomringer Eugen, Eugen Gomringer: Konkrétně / Konkret
2016   Hastík Jiří, Jiří Hastík: Status Q
2016   Hnízdo Vladimír, Vladimír Jan Hnízdo 1914-1978: Obrazy, pastely
2016   Horejc Jaroslav, Jaroslav Horejc 1886-1983: Mistr českého art deca
2016   Hudeček František, František Hudeček: Kresba - zrcadlo představ
2016   Istler Josef, Josef Istler
2016   Istler Josef, Josef Istler v soukromých sbírkách
2016   Jakubíčková Eliška, Eliška Jakubíčková: 2016
2016   Kafka Čestmír, Čestmír Kafka
2016   Karel IV., český král a římský císař, Když císař umírá
2016   Kubíček Jan, Jan Kubíček: Cesta do budoucnosti / Journey into the Future
2016   Lhoták Kamil, KL 38–65 (Kamil Lhoták 1938–1965)
2016   Lolek Stanislav, Stanislav Lolek 1873-1936: Rapsodie volné přírody
2016   Magrot Artur, Artur Magrot: Nebude to trvat dlouho / It will not take long
2016   Mařák Julius, Julius Mařák: Vídeňské úspěchy
2016   Meduna Josef, Josef Meduna: Ohlédnutí (Obrazy a kresby)
2016   Merta Jan, Galerie – Lukáš Jasanský a Martin Polák uvádějí Jana Mertu / Gallery - Lukáš Jasanský and Martin Polák present Jan Merta
2016   Mirvald Vladislav, Vladislav Mirvald: Geometrie
2016   Načeradský Jiří, Jiří Načeradský: 170 x 275
2016   Pastrňák Petr, Petr Pastrňák: Obrazy
2016   Pinkas Soběslav, Hippolyt Soběslav Pinkas
2016   Příhoda Jiří, Jiří Příhoda 25-25: 1992–2016
2016   Rothmayer Jan, Jan Rothmayer: Fotografie
2016   Sadovská Dorota, Dorota Sadovská: Léčba bílou / White Therapy
2016   Salák Milan, Milan Salák: Obrazy s obrazy
2016   Sedlecký Zbyněk, Zbyněk Sedlecký: Konec sezóny
2016   Sobek Evžen, Evžen Sobek: 20
2016   Středa Jiří, Jiří Středa
2016   Šafránek Jan, Jan Šafránek: Olejomalebná díla
2016   Šebek Karel, Karel Šebek: Zítra je nikdy
2016   Šediva Josef, Josef Šediva (1853-1915) a jeho sbírka hudebních nástrojů v Národním muzeu - Českém muzeu hudby
2016   Šrámková Zuzana, Zuzana Šrámková
2016   Štenclová Jitka, Jitka Štenclová: Přeměny / Transformations
2016   Trabura Roman, Roman Trabura: Větší žere menšího
2016   Vančura Jan, Jan Vančura: Prostory, obrazy, objekty
2016   Velčovský Maxim, Maxim Velčovský: Vše za 39
2016   Zrzavý Jan, Jan Zrzavý: Ilustrátor a uctívač krásy / The Illustrator and Worshipper of Beauty
2016   Ženatá Kamila, Kamila Ženatá: Neviditelnost / Invisibility
2017   Aj Wej-wej, Aj Wej-wej: Zákon cesty
2017   Ambroz Vladimír, Vladimír Ambroz: Akce / Actions
2017   Bučánek Alois, Alois Bučánek 1897-1945
2017   Creutz Ulrich, Mýtus Ulrich Creutz (Vizuální kultura v Kadani za Jana Hasištejnského z Lobkowicz (1469-1517))
2017   Dayef Barbora, Barbora Dayef: Nová historka
2017   Deacon Richard, Richard Deacon: Free Assembly
2017   Dopitová Milena, Milena Dopitová: Even the Same is Different / I stejné je jiné
2017   Funke Jaromír, Jaromír Funke (Avantgardní fotograf / Avant-Garde Photographer / Photographe d'avant-garde / Fotograf der Avantgarde)
2017   Gemrot Jan, Jan Gemrot: Podivná figurace
2017   Grund Norbert, Norbert Grund (1717-1767): Půvab všedního dne / The Charm of the Everyday
2017   Gutfreund Otto, Otto Gutfreund sochař
2017   Hísek Jan, Jan Hísek: Oko oblaku
2017   Hrubý Karel, Karel Otto Hrubý: Fotograf, pedagog, teoretik
2017   Hüttnerová Iva, Iva Hüttnerová
2017   Klimeš Svatopluk, Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš / No Use Wrapping Fire in Paper
2017   Knap Jan, Jan Knap
2017   Kohnová Ruth, Rut Kohnová: Tichá zastavení (Obrazy z let 1984-2016)
2017   Korpaczewski (KW) Igor, KW: Paradise (Obrazy)
2017   Krausová Denisa, Denisa Krausová: Hořící brambor / Burning Potato
2017   Krejča Aleš, Aleš Krejča: Váhy mého času (Výběr z malířské tvorby)
2017   Křivská Barbora, Bára Křivská: Ticho / Silence
2017   Kubíček Jan, Jan Kubíček: Třetí dimenze
2017   Kuklík Karel, Karel Kuklík: Fotografický dialog s krajinou / A Photographic Dialogue With the Landscape
2017   Láníková Kristina, Kristina Láníková: Krátké dějiny zraňování
2017   Luňák Hynek, Hynek Luňák: Retrospektiva
2017   Macháč David, David Macháč: Zahrádkáři
2017   Maleček Ondřej, Ondřej Maleček
2017   Menš Petr, Petr Menš: Napříč časem / Through Time
2017   Načeradský Jiří, Jiří Načeradský: Invaze
2017   Navrátil Josef, Josef Navrátil (1798 - 1865)
2017   Olmer Matěj, Matěj Olmer: Oslepení
2017   Pavlíček Radoslav, Radoslav Pavlíček: RDSV LAB
2017   Pivovarov Viktor, Viktor Pivovarov: Dědečku, viděl jsi Boha?
2017   Puchová Hana, Hana Puchová: Zastavený čas
2017   Ságlová Zorka, Zorka Ságlová: Retrospektiva
2017   Samec Jan, Jan Samec (1917-1988): Země zadumaná / Obrazy, kresby
2017   Samec Jan, Jan Samec: Malba / Malerei
2017   Slavík Otakar, Otakar Slavík: Těla
2017   Spurná Michaela, Michaela Spurná: U nás
2017   Strobachová Zdena, Zdena Strobachová
2017   Špaňhel Jakub, Jakub Špaňhel: Na černé hladině, kde zrcadlí se noci / On the calm black water where the stars are sleeping (Obrazy z dějin umění / Scenes from the history of art)
2017   Štenclová Kateřina, Kateřina Štenclová: Světlo barvy II
2017   Štursa Jan, Jan Štursa: Dar nebes a země
2017   Thýn Jiří, Jiří Thýn: Hledání monumentu II / In search of a Monument II
2017   Vokolek Vojmír, Vojmír Vokolek: Mizející poselství
2017   Vosolsobě Tomáš, Tomáš Vosolsobě
2017   Vožniak Jaroslav, Jaroslav Vožniak
2017   Wiesner Richard, Richard Wiesner: Gluon
2017   Zuska František, František Zuska (1887-1855)
2017   Zychová Miroslava, Miroslava Zychová: Želvím krokem (Obrazy)
2017   Žák Jiří, Jiří Žák: Rozštěpený epistemolog / Shattered Epistemologist
2018   Adamec Jan, Jan Adamec: Fotografie / Photographs
2018   Bolf Josef, Josef Bolf: Obličeje
2018   Boštík Václav, Václav Boštík: Altro Řím 77 / 59 + 1
2018   Calatrava Santiago, Santiago Calatrava: Art & Architecture
2018   Drtina Luboš, Podtrženo... (Luboš Drtina: Grafické práce, ilustrace, autorské knihy, volná tvorba)
2018   Dvořák Jan, Jan Dvořák: Obrazy krajiny
2018   Haiek (Hájková) Ivana, Ivana Haiek: Infinitus conscientiam
2018   Havelková Jolana, Jolana Havelková: Ohlédnutí
2018   Heythum Antonín, Antonín Heythum (Scénograf, architekt, designér)
2018   Hlavina Tomáš, Tomáš Hlavina: Jedno a mnohé
2018   Hoffmeisterová Xénia, Xénia Hoffmeisterová: Zánik a vzkříšení
2018   Chlupáč Miloslav, Miloslav Chlupáč 1920-2008
2018   Janů Valentýna, Valentýna Janů: Is Your Blue the Same As Mine?
2018   Kilian Josef, Josef Kilian (1918-1999)
2018   Kirchner Zdeněk, Zdeněk Kirchner: Znaky rytmu
2018   Klimeš Svatopluk, Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš III
2018   Kolář Jiří, Kolář: Úšklebek století / Grimace of the Century
2018   Kolečková Zdena, Zdena Kolečková: Podivná botanika a jiné příběhy / Strange Botany and Other Stories
2018   Kolíbal Stanislav, Stanislav Kolíbal: Cestou shody a rovnováhy
2018   Kopal Ondřej, Ondřej Kopal: No Drama
2018   Koudelka Josef, Koudelka: De-creazione
2018   Kuhnert Jiří, Jiří Kuhnert: Sketch the dream
2018   Lassnig Maria, Maria Lassnig
2018   Martinec Hynek, Hynek Martinec: Voyage to Iceland / Cesta na Island (I.)
2018   Medek Mikuláš, Mikuláš Medek
2018   Michálek Ondřej, Ondřej Michálek: Nová útočiště
2018   Nejedlý Zdeněk, Já jsem... Zdeněk Nejedlý (Příběh tragedie jednoho moderního intelektuála)
2018   Paul Alexandr, Osvobozené divadlo očima Alexandra Paula
2018   Petrbok Jiří, Jiří Petrbok: Hořící srdce / Burning Heart
2018   Pištěk Theodor, Theodor Pištěk: Konec lesa
2018   Polcar Tomáš, Tomáš Polcar: Hemisféry
2018   Preisler Jan, Jan Preisler: Nově objevené obrazy / Newly Discovered Paintings
2018   Rajdl Pavel, Pavel Rajdl: Zastavení (Obrazy, kresby, keramika)
2018   Rössler Jaroslav, Jaroslav Rössler: Absolutní fotograf
2018   Semecká Lada, Lada Semecká
2018   Slavík Otakar, Otakar Slavík: Radost z malby
2018   Sovák Pravoslav, Pravoslav Sovák: Krajiny času / Landscapes of Time
2018   Stocker Oskar, Oskar Stocker: Svoboda / Freiheit
2018   Sumec Ivo, Ivo Sumec: Malba / Painting 2011-2018
2018   Sýkora Zdeněk, Zdeněk Sýkora: Výběr z grafického díla z let 1964 - 2011
2018   Šaloun Ladislav, Šaloun (Dotek osudu, The Touch of Fate)
2018   Šaloun Ladislav, Šaloun: Dotek osudu / The Touch of Fate (Sochařská pozůstalost Ladislava Šalouna ve svírkách GASK / Ladislav Šalouns sculptural legacy in the GASK collection)
2018   Šarše Michal, Michal Šarše: Zánik a vzkříšení
2018   Škrášek Dušan, Dušan Filip Škrášek
2018   Šlezarová Libuše, Skříňka Libuše Šlezarové
2018   Šmaha Petr, Petr Šmaha: Obrazy 2007 - 2017
2018   Švejdová Sofie, Sofie Švejdová
2018   Tučková Marie, Marie Tučková: Episode One: Bunny's Departure
2018   Tuschnerová Inez, Inez Tuschnerová
2018   Urbánek Gabriel, Gabriel Urbánek: Glass in Photography 1990-2018
2018   Urbánek Jaroslav, Jaroslav Urbánek: Zánik a vzkříšení
2018   Vaillant Wallerant, Wallerant Vaillant: Mistr mezzotinty / Master of Mezzotint
2018   Větrovský Vladimír, Vladimír Větrovský: Horserider
2018   Viková Jindra, Jindra Viková: Je později, něž si myslíš / It's Later than You Think
2018   Vlček Jindřich, Jindřich Vlček (1885-1968): Malíř ruských legií (Sibiřská anabáze I. světové války a Hradec Králové očima malíře Jindřicha Vlčka)
2018   Ženatá Kamila, Kamila Ženatá: U stolu
2019    , Ondřej Durczak: Karvinsko
2019   Alves Paulo, Paulo Jacinto Alves: Colony Collapse (Obrazy, objekty)
2019   Bergl Johann, Křížová cesta z Orlice (Restaurování 2010-2018)
2019   Birgus Vladimír, Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo
2019   Bolf Josef, Josef Bolf: Tušení stínu / A Premonition of Shadow
2019   Burda Karel, Sametové Vodňany (Výběrový katalog Karla Burdy z let 1989 - 1990)
2019   Burian Zdeněk, Zdeněk Burian: Širým světem
2019   Cigler Václav, Václav Cigler: Kresby / Drawings
2019   Dlouhý Bedřich, Bedřich Dlouhý: Moje gusto (Výběr z díla)
2019   Dlouhý Bedřich, Bedřich Dlouhý: What I Like (Selected Works)
2019   Dvořák Filip, Filip Dvořák: Vybrané práce od roku 2015 / Selected works since 2015
2019   Foustková Alena, Alena Foustková: Pohlednice z Česka / Postcads from the Czech Republic
2019   Hanzlová Jitka, Jitka Hanzlová: Tišiny
2019   Hnízdo Vladimír, Vladimír Jan Hnízdo: Kresebné variace
2019   Hollar Václav, Václav Hollar a umění kresby / Wenceslaus Hollar and the Art of Drawing
2019   Horálek Vojtěch, Vojtěch Horálek: Sluneční lázně
2019   Chochola Václav, Václav Chochola: Morava 53-88
2019   Kilian Josef, Josef Kilian: Poetické vyznání v barvách
2019   Kobr Jiří, Jiří Kobr: V koutku...
2019   Korbička Pavel, Pavel Korbička
2019   Krajc Martin, Krajc
2019   Kuba Ludvík, Ludvík Kuba (1863-1956)
2019   Merta Jan, Jan Merta: Morality
2019   Nováková Smítková Zdenka, Zdenka Marie Nováková: Mezi řádky let
2019   Paderlík Arnošt, 100: Arnošt Paderlík 1919–2019
2019   Pištěk Theodor, Theodor Pištěk: Angelus
2019   Polanská Marie, Marie Polanská
2019   Poupě Jan, Jan Poupě: Mrak nad městem
2019   Příhoda Jiří, Jiří Příhoda 25/25: 2000˃19
2019   Skavova Paulina, Paulina Skavova: Par force
2019   Straka Jiří, Jiří Straka: Čínský sendvič / Chinese Sandwich
2019   Šalanda Robert, Robert Šalanda: Nespolehlivý vypravěč / The Unreliable Narrator
2019   Šedá Kateřina, Zisky 2018 GVUO / Acquisions 2018 GVUO (Kateřina Šedá: Bedřichovický poledník / The Bedřichovice Meridian)
2019   Šíma Josef, Josef Šíma: Cesta k Vysoké hře (Průvodce výstavou)
2019   Šíma Josef, Josef Šíma: The Road to Le Grand Jeu (Exhibition Guide)
2019   Škoda Michal, Michal Škoda: Tam někde daleko něčeho úplně / Afar Away Over There What
2019   Šlenger Karel, Karel Šlenger
2019   Štenclová Jitka, Jitka Štenclová: Jak nahoře, tak i dole
2019   Trnka Jiří, Jiří Trnka: V zahradách imaginace
2019   Tučková Veronika, Veronika Tučková: Za bránou jistoty / Beyond the Gates of Certainty
2019   Valter Karel, Karel Valter (1909-2006)
2019   Vélová Maupicová Michaela, Michaela Vélová Maupicová (1982–2018)
2020   Alt Jaroslav, Jaroslav J. Alt: Akvarely
2020   Diviš Stanislav, Stanislav Diviš: Květy z ráje / Flowers from Paradise
2020   Hayek Pavel, Hayek
2020   Herz Siegfried, Siegfried Herz: O lásce / On love
2020   Immrová Monika, Monika Immrová: Tříbení / Refinement
2020   Karpíšek Jan, Jan Karpíšek: Vývěr ze sbírek / Spring of Collections
2020   Kovářík Jan, Jan Kovářík: Colorbond
2020   Kratochvíl Antonín, Antonín Kratochvíl: Fotoeseje / Photo Essays
2020   Lang Dominik, Dominik Lang: Muž štíhlé ploché postavy drží na zdvižených rukách nohu postavy v akrobatické poloze
2020   Matzenauer Michal, Michal Matzenauer: Labyrinthus terrarum et metamorphosis essentia
2020   Načeradský Jiří, Jiří Načeradský: Podle fotografie
2020   Pinkava Ivan, Ivan Pinkava: Dvojná vazba / Double Bind
2020   Polcar Tomáš, Tomáš Polcar: Tvar je prázdnota, prázdnota je tvar
2020   Rossí Karolina, Karolína Rossí: Ve světě džinů
2020   Řepa Miroslav, Architekt Miroslav Řepa a jeho svět
2020   Skalický Martin, Martin Skalický: Tanec v temnotách
2020   Štenclová Kateřina, Kateřina Štenclová: Retro
2020   Štreit Jindřich, Jindřich Štreit: Lidé z daleka (Vietnamci a Mongolové v českých zemích)
2020   Štreit Jindřich, Jindřich Štreit: Ze tmy ke světlu / From Darkness to Light
2021   Baies Radu, Radu Băieş: Searching For My Human Traces
2021   Böhm Svatoslav, Svatoslav Böhm: Půdorysy paměti / Projections of Memory
2021   Jetelová Magdalena, Magdalena Jetelová: Proměny místa a prostoru
2021   Kopecký Vladimír, Vladimír Kopecký: Gloria
2021   Medek Tomáš, Tomáš Medek: Struktury
2021   Pešicová Jaroslava, Jaroslava Pešicová: Kočky, psi a Robert Rauschenberg
2021   Rodek Václav, Václav Rodek: Metakódy / Metacodes
2022   Dvořák Jan, Jan Dvořák 80
2022   Girsa Václav, Václav Girsa: Backward Talking
2022   Havelková Jolana, Jolana Havelková: Možnosti paměti
2022   Kuščynskyj Taras, Taras
2022   Merta Jan, Jan Merta: Milý Honzo! / Dear Jan! (Janě a Jiřímu Ševčíkovým s láskou / For Jana and Jiří Ševčík with love)
2022   Suchý Jiří, Jiří Nid Suchý: Zrání / Maturing (Tavené sklo a obrazy / Glass and Paintings)
2022   Šimkůj Jaromír, Jaromír Šimkůj: Vlakem / By Train
2022   Vrbický Štěpán, Štěpán Vrbický: Časem / By Time
2022   Zlamal Petr, Petr Zlamal: V žáru malby / The Flames of Painting (Tvorba 1958–2021 / Artwork 1958–2021)
2023   Heja Josef, Josef Heja (1902–1985): Moravský Chagall
2023   Kučerová Alena, Alena Kučerová: Práce první a poslední
2023   Pohribný Jan, Jan Pohribný: Spirituální krajina : Spiritual Landscape
2023   Škoda Vladimír, Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
nedat. (2006?)   Velíšek Martin, Martin Velíšek
nedat. (2009)   Kollár Juraj, Juraj Kollár
nedatováno   Matoušek Jiří, Jiří Matoušek
nedatováno   Štědra Jaroslav, Jaroslav Štědra: Obrazy
katalog kolektivní
rok vydání   autor, název (podnázev)
1909    , Emaily, čalouny, sklo: Kněžna Marie Teniševá, Ory Robin, Zdeňka Braunerová
1913    , Jan Kupecký, V. V. Reiner
1914    , Moderní umění: 45. výstava S.V.U. Mánes v Praze
1920    , Knihtisk československý
1927    , Wystawa sztuki Czeskosłowackiej
1928    , Výstava soudobé kultury v ČSR (Katalog odboru vědy, duchové a technické kultury a školství vysokého)
1935    , Gotické umění městského musea v Českých Budějovicích
1936    , Karel Hynek Mácha ve výtvarném umění
1937    , Dnešní Mánes (Oslavy 50 let Mánesa)
1937    , Современное чехословацкое искусство (Současné československé umění)
1938    , Postavy českých dějin
1939    , Výstava Důvěřujte umění (Příklady z minulosti - Práce členů Mánesa za dva roky)
1940    , F. Charvát, B. S. Urban: Malířské soubory, A. S. Urbanová: Plastiky
1941    , Tvář české krajiny
1942    , Mánes 1942 (Členská výstava Spolku výtvarných umělců Mánes)
1946    , Pražský hrad ve středověku
1947    , Obrazy národních umělců SSSR
1947    , Pražský hrad v renesanci a baroku 1490-1790
1947    , Z odkazu MUDra Františka Macháčka
1948    , Katalog výstavy Vlastní silou v jubilejním roce 1948
1949    , Výtvarník mezi horníky
1950    , Mánesové
1950    , Sociální náměty v české moderní grafice
1950    , Výtvarníci a kreslený film
1951    , Antické umění ve sbírkách a nálezech v Československu
1952    , Československo-sovětské přátelství ve výtvarném umění
1953    , II. přehlídka československého výtvarného umění 1951-1953
1953    , Památník národního písemnictví na Strahově (Katalog musea české literatury)
1955    , Výtvarní umělci k desátému výročí osvobození (Pátá členská výstava)
1956    , Francouzské umění od Delacroixe po současnost (Kresby, akvarely, grafika)
1957    , Současné textilní umění (První celostátní výstava československých textilních výtvarníků)
1958    , Pravěk Československa
1959    , Cez žiale a boje k slobode
1960    , Muzeum čs. armády
1961    , Habánská fajáns v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a v Brně
1961    , Stavba socialismu ŽHD v Ejpovicích v obrazech J. Hájka a J. Pokorného
1962    , Amatérske výtvarníctvo na Slovensku
1962    , Céramique internationale / Mezinárodní výstava současné keramiky Praha 62
1962    , Současná grafika v boji proti válce
1963    , Jarcovják, Vaca, Zoubek
1963    , Súčasné slovenské výtvarné umenie
1964    , České gotické umění
1964    , Generácia 1909 (Svedomie doby)
1964    , Kresby a plastiky žáků Jana Štursy
1964    , Skupina 7
1964    , Velká Morava (1000 let tradice státního a kulturního života)
1965    , Generace 1909
1965    , Výstava skupiny 5 & 2 (Baroš, Gajdušek, Hovadík, Nikl, Šutera, Grůza, Plánka)
1966    , Česká secese - Umění 1900
1966    , Francouzské malířství v galeriích Sovětského svazu
1966    , Hamburská grafika
1966    , Renesanční umělecké řemeslo (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
1967    , Club grafikov
1967    , Miró, Vasarely, Schumacher, Čelić (Ze VII. mezinárodní grafické výstavy v Lublani)
1967    , Na rozhraní století
1967    , Vojtěch Sedláček, Leoš Kubíček
1968    , 50 let českého výtvarného umění severních Čech
1968    , Druhá výstava Clubu grafikov
1968    , Nové tendence v tvorbě mladých českých výtvarníků (Obrazy, kresby, grafika, plastiky z šedesátých let)
1968    , Vídeňská mladá generace
1969    , Moderní belgické umění
1969    , Socha a město
1969    , Současná malba Pařížské školy
1970    , Ikona (Výběr z fondů Národní galerie a Československé akademie věd)
1970    , Poklady Kypru
1970    , Umění českého baroku (Soubor vystavený v Londýně a Birminghamu)
1970    , Výtvarní umělci Podřipska a Středohoří k 25. výročí osvobození
1971    , Bič smíchu
1971    , Od Corota k Bonnardovi (Francouzské malířství 19. a 20. stol. ze sbírek Národního muzea v Bělehradě)
1971    , Otto Gutfreund és a cseh kubista művészet
1971    , Restaurování uměleckých děl na území Středočeského kraje
1971    , Ruský lubok (Lidové obrazy XVII. a XVIII. století)
1971    , Slovo a obraz (Z dějin a současnosti plakátové tvorby)
1971    , Umění české a slovenské gotiky
1971    , Umenie Liptova
1972    , Design a plastické hmoty
1972    , Konstruktive Kunst aus der Tschechoslowakei
1972    , Krásná česká kniha XIX. - XX. století
1972    , Od Poussina k Picassovi (Mistrovská díla Muzea A. S. Puškina v Moskvě)
1972    , Zrod evropské krajinomalby (1570-1630)
1973    , Barokní plastika ve sbírkách Muzea hlavního města Prahy
1973    , Benátské sklo v československých sbírkách
1973    , Böhmisches Glas der Gegenwart
1973    , Český divadelní plakát na přelomu 19. a 20. století
1973    , František Jiroudek, Jiří Bradáček
1973    , Italská majolika v československých sbírkách
1973    , Jindřich Wielgus, Karel Oberthor: Sochy, obrazy, kresby, grafika
1973    , Umělci sociální skupiny (Holan, Holý, Kotík, Kotrba)
1974    , Biely priestor v bielom priestore / A white space in a white space / Un espace blanc dans l'espace blanc / Weiser Raum im weisen Raum 1973-74
1974    , Česká sociální grafika dvacátých let
1974    , Kresby mistrů XVI.-XX. století ze Státních uměleckých sbírek v Drážďanech
1974    , Lidová architektura a užité umění Podkrkonoší
1974    , Umělecké poklady Tunisu (Římská civilisace v Africe)
1975    , Chebská gotická plastika
1975    , Severomoravští výtvarní umělci k 30. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou
1975    , Společná cesta
1975    , Výtvarní umělci k 30. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou
1975    , Z počátků létajících strojů (Francouzské dobové litografie)
1976    , Český kubistický interiér
1977    , Hollaristé - 60 let SČUG Hollar (II.)
1977    , Kresba 19. storočia na Slovensku
1977    , Ľudové hračky na Slovensku
1977    , Meisterzeichnungen aus der graphischen Sammlung der Nationalgalerie Prag
1977    , Polska–Czechosłowacja (Wieki sąsiedztwa i przyjaźni)
1977    , Praha a střední Čechy v obrazech 19. a počátku 20. století
1977    , Revoluční plakát 1920–1938 ze sbírek Ústavu marxismu-leninismu ÚV KSČ a Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
1977    , Slovenská grafika 20. storočia
1977    , Výtvarní umělci Západočeského kraje
1978    , Barevná anglická grafika přelomu 18. a 19. století
1978    , Česká a slovenská tapiserie (VI. výstava průmyslového návrhu)
1978    , Československé mince 1918-1977
1978    , Český funkcionalismus 1920-1940: Architektura, bytové zařízení, užitá grafika (1. Architektura)
1978    , Finské sklo
1978    , Polské malířství XX. století
1978    , Umění a známka
1978    , Východočeští výtvarní umělci k 30. výročí Vítězného února
1979    , Antické umění v československých sbírkách
1979    , Poslední Přemyslovci (Tělesné vlastnosti českých králů 3.-7. generace ve světle antropologicko lékařského průzkumu)
1980    , 35 slobodných rokov
1980    , Art deco (České sklo kolem roku 1925)
1980    , Jiří Rada: Obrazy, Mojmír Preclík: Plastiky
1980    , Malíři jižních Čech
1980    , Slovinské malířství od romantismu k impresionismu
1981    , 9&9 (Činoherní klub)
1981    , Czeski kubizm
1981    , Figurální malba Dálného východu
1981    , Slovenský drevorez a drevoryt 20. storočia
1981    , Súčasná slovenská ilustrácia (Výber z rokov 1970-1980)
1981    , Theatrum Mundi (Mapy, plány a veduty z dílen amsterodamských nakladatelů 17. století)
1981    , Z pokladnice knihovny Národního muzea
1982    , 2. celoslovenská výstava kresby
1982    , Filla, Gutfreund, Kupka och Tjeckisk Kubism 1907-1927
1982    , Nejstarší Přemyslovci ve světle antropologicko lékařského výzkumu
1982    , Nové cesty současné maďarské grafiky
1982    , Spolkové a rodinné loutkové divadlo v Čechách
1982    , Tvorba mladých (Celoslovenská výstava mladých výtvarníkov k zjazdu Socialistického zväzu mládeže v SSSR)
1982    , Tvůrčí skupina ÚHA
1983    , 21 slovenských krajinárov
1983    , Africké umění v Československu
1983    , AJG 1953-1983: 30 let Alšova jihočeská galerie Hluboká nad Vltavou
1983    , České umění z přelomu století (ze sbírek OGVU Gottwaldov)
1983    , Karel Pokorný a jeho škola
1983    , Moderne Tjekkoslovakisk Kniplingskunst
1983    , Olga Hudečková: Keramika, Bohumil Žemlička: Obrazy a kresby
1983    , Parléřovské umění z Porýní
1983   Morita Shue, Japonský tradiční obal
1984    , Cseh kubizmus (A prágai Nemzeti Galéria vendégkiallítása)
1984    , František Gross: Z malířské tvorby let 1930-1983; Ladislav Zívr: Ze sochařské tvorby let 1931-1980
1984    , Ikony 16.-18. století na Slovensku
1984    , Moderní český plakát 1918 - 1945
1984    , Polské malířství přelomu 19. a 20 století ze sbírek polských muzeí
1984    , Slovenské národné povstanie vo výtvarnom umení (K 40. výročiu Slovenského národného povstania)
1985    , Rohanská portrétní galerie (Ze sbírek státního zámku Sychrov)
1985    , Sto let UPM Praha
1985    , Výtvarní umělci Jihomoravského kraje
1985    , Západočeská keramika
1986    , České výtvarné umění 20. století ze sbírek Středočeské galerie v Praze (Malířství, sochařství, grafika)
1986    , Indické obrázky z poutí a trhů
1986    , Moderní pohádka v tvorbě českých ilustrátorů
1986    , Od Dürera k Davidovi (Kresby starých mistrů ze sbírek Státní muzea výtvarných umění A.S.Puškina v Moskvě)
1986    , Severočeští výtvarníci
1986    , Středověké umělecké řemeslo (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
1986    , Turecké koberce osmanské doby z 15.-19. století (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Budapešti)
1987    , 5. celoslovenská výstava kresby
1987    , Česká kresba 19. století
1987    , Dánští umělci ze skupiny COBRA (K 50. výročí uzavření československo-dánské kulturní dohody)
1987    , Paľo Tóth, Agneša Sigetová: Obrazy, kresby, sochy
1987    , Současné tendence: Britské malířství a sochařství osmdesátých let
1987    , Tsjechisch kubisme
1987    , Zdeněk Kovář a jeho žáci
1988    , Linie / barva / tvar (v českém výtvarném umění třicátých let)
1988    , Nový slovenský obraz
1988    , Prírastky zbierkového fondu OGMAB 1968-1988 (Obrazy, sochy, grafiky, kresby)
1988    , Sixty Paintings from the Narodní galerie, Prague
1988    , Skupina Ra
1988    , Umění na známkách (Praga 1988)
1989    , Aventinské trio
1989    , Co je fotografie / What is Photography: 150 let fotografie / 150 Years of Photography, Praha 1989
1989    , Czech Modernism 1900-1945
1989    , Česká fotografická moderna
1989    , Český symbolismus
1989    , Dar Anny Hůlové
1989    , Jihomoravská scénografie 89
1989    , Keramika Dálného Východu (Čína, Korea, Japonsko, Vietnam)
1989    , Počítačové umění v ČSSR a ve světě / Computer Art in ČSSR and in the World (III. Celostátní výstava s mezinárodní účastí)
1989    , Portrét v české grafice XX. století ve sbírkách Galerie umění Karlovy Vary
1989    , Restaurátorské umění (Podíl českých výtvarných umělců na péči o kulturní památky)
1989    , Sbírka Bohuslava Duška (Obrazy, sochy, kresby, grafika)
1989    , Sbírka Vojtěcha Chytila (Čína, Japonsko, Tibet)
1989    , Skupina 42
1989    , Současná česká grafika
1989    , Střední věk
1989    , Súčasná slovenská grafika X.
1989    , Tendence v českém sochařství 1979 - 1989
1989    , Třiadvacet žáků národního umělce Karla Svolinského (Volná a užitá grafika)
1989    , Tvorba pedagogů katedry výtvarné výchovy Pedagogické fakulty UJEP v Brně
1989    , XX. rokov slovenskej grafiky
1989    , Z nových zisků Národní galerie v Praze (1987 - 1988)
1990    , 45 let výtvarného umění Severních Čech 1945-1990
1990    , Aventinská mansarda (Otakar Štorch Marien a výtvarné umění)
1990    , Ekologické motivy ve výtvarném umění
1990    , Nejstarší čínské umění ve sbírkách Národní galerie v Praze
1990    , Predjarie
1990    , Salon výtvarníků jihovýchodní Moravy
1990    , Súčasné slovenské výtvarné umenie
1990    , Tapiserie a skleněné objekty (Výběr z české tvorby 70.-80. let)
1990    , Tři grafici českého symbolismu (Kobliha - Konůpek - Váchal)
1990    , Z tvorby mladých výtvarníků
1991    , Baťa: Architektura a urbanismus 1910–1950
1991    , Cubismo checo: Arquitectura y diseño, 1910-1925
1991    , Czeska sztuka 2. połowy XX wieku ze zbiorów Galerii Sztuk Plastycznych w Ostrawie
1991    , České umění 19. století ze sbírek Západočeské galerie v Plzni
1991    , České umění 2. poloviny 20. století ze sbírek Galerie výtvarného umění v Ostravě
1991    , Jaroslava Hatláková, Jindřich Hatlák
1991    , Kubismus in Prag 1909–1925 (Malerei, Skulptur, Kunstgewerbe, Architektur)
1991    , Situace 1970-1989 (České a slovenské výtvarné umění v 70. a 80. letech na Ostravsku)
1991    , Současná grafika Liberecka
1991    , Tamara Klimová: Malba, grafika, Alojz Klimo: Malířská tvorba
1991    , Tibet a votivní umění
1991    , Trasa
1991    , Ve vztahu k prostoru / In Relation to Space
1991    , Vídeňská gotika (Sochy, sklomalby a architektonická plastika z dómu Sv. Štěpána ve Vídni)
1991    , Ze současné kresby
1992    , Factum I. (Mezinárodní festival akčního umění / The International Festival of Action Art)
1992    , Fotografie ŠUŘ Brno 1992
1992    , Moderní galerie tenkrát (1902-1942)
1992    , Možnosti drobné plastiky (Z moravské tvorby 1988-1992)
1992    , Pocta Rodinovi
1992    , Reduktivismus: Abstraktion in Polen, Tschechoslowakei, Ungarn 1950-1980
1992    , René Roubíček, Miluše Roubíčková
1992    , Souvztažnosti (Skleněná plastika a vitráže 1992)
1992    , Šedá cihla 35/1992
1992    , Tomáš Rossí: Obrazy, Ladislav Sorokáč: Sochy, kresby
1992    , Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze (Přírůstky sbírek z let 1986–1991)
1993    , Blanka Mahlerová, Václav Macháň: Obrazy
1993    , České výtvarné umění 1930-1960 / Czech Visual Art 1930-1960 (České muzeum výtvarných umění / The Czech Museum of Fine Arts)
1993    , Freie Richtungen (Die Zeitschrift der Prager Secession und Moderne)
1993    , Gioielli di Praga (dal Rinascimento all'Art Déco)
1993    , Mladé setkání 93 (Trienále tvorby mladých výtvarníků regionu a jejich hostů)
1993    , Pardubické valy 1993
1993    , Šedá cihla 34/1993
1993    , Ze současné brněnské malby
1993    , Žena přelomu století
1994    , 330 let Královéhradecké diecéze
1994    , Der Riss im Raum (Positionen der Kunst seit 1945 in Deutschland, Polen, der Slowakei und Tschechien)
1994    , Expresionismus a české umění (1905-1927)
1994    , Francouzské umění 19. a 20. století
1994    , Christo a Jeanne-Claude: Dokumentace uměleckých akcí / Christo und Jeanne-Claude: Dokumentation der künstlerischen Aktionen
1994    , Jinde a v čase
1994    , Německý spolkový život v Čechách 1848-1938 / Das deutsche Vereinswesen in Böhmen 1848-1938
1994    , Pohádkové motivy v českém umění kolem roku 1900 (První část)
1994    , Pohádkové motivy v českém umění kolem roku 1900 (1. díl)
1994    , Povídej mi pohádku
1994    , Šedá cihla 66/1994 Exil
1994    , Uta Dorra, Pavel Carlsbader: Proměny / Verwandlungen (Obrazy, instalace / Bilder, Installationen)
1994    , Zvon '94 (Bienále mladého umění)
1995    , 30 let Galerie Klatovy - Klenová
1995    , Česká tavená skleněná plastika
1995    , Dialógy II (Atelier slobodnej kreativity, Sochárska katedra Vysokej školy výtvarných umení v Bratislave)
1995    , Galerie Ostrava: Regionální umění ve sbírkách GVU v Ostravě (Malba, plastika)
1995    , Gotika v západních Čechách (1230-1530)
1995    , Jak Fénix (Minulost a přítomnost Veletržního paláce v Praze)
1995    , Krajina duše (České výtvarné umění přelomu 19. a 20. století)
1995    , Pardubické valy 95 (Slovenští sochaři)
1995    , Patera, Tázler, Frauknecht: Obrazy
1995    , Poezie a krása (Česká malba a kresba přelomu století ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni)
1995    , Poselství znaku / The Message of the Sign (Mezi písmem a obrazem / Between Letter and Image)
1995    , Prostor, světlo, sklo / Space, Light, Glass
1995    , Vše pro dítě (Ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
1995    , Ze sbírek bývalého Kondakovova institutu
1995    , Ze současné tvorby (90. léta)
1995    , Žitenice (Kostel sv.Petra a Pavla)
1996    , Bratrstvo
1996    , Corpora S
1996    , Český granát ve špercích ze sbírek Moravské galerie v Brně
1996    , Daniel-Henry Kahnweiler: Jeho galerie, jeho umělci
1996    , Grenzbereiche / Na rozhraní (Fotografien aus Deutschland, Tschechien und Österreich 1986-1996 / Fotografie z Německa, České republiky a Rakouska 1986-1996)
1996    , Opakované příběhy / Repeated Stories / Wiederholte Geschichten (Tradice v novém)
1996    , Oživené město Neratovice (Fotografická dílna 1996)
1996    , Pavel Brázda, Věra Nováková: Obrazy, xerografie
1996    , Pavla Mautnerová, Robert Piesen
1996    , Private Anamnesis
1996    , Proměny krajiny (Česká krajinomalba přelomu 19. a 20. století ve sbírkách Západočeské galerie v Plzni)
1996    , Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová
1996    , Ticho pro dvanáct hlasů
1996    , Umělecké sdružení Sursum 1910-1912
1996    , Vladimír Kokolia, Michal Gabriel
1996    , Znaky bez hranic (Umění papíru z České republiky, Rakouska, Německa)
1997    , Bocian, Yvonne Tinayrová
1997    , Karel Miler, Petr Štembera, Jan Mlčoch (1970-1980)
1997    , Mezi tradicí a experimentem (Práce na papíře a s papírem v českém výtvarném umění 1939 - 1989)
1997    , Mistrovská díla japonského porcelánu
1997    , Německý dřevořez doby reformace (Ze sbírky Zámeckého muzea města Gothy)
1997    , Očima Arcimboldovýma
1997    , Oživené město Neratovice '97 (Výtvarná dílna Kurta Gebauera)
1997    , Praha v akvarelu a kolorované grafice 19. století
1997    , Rozměry světla / Dimensions of Light
1997    , Sever
1997    , Státní galerie ve Zlíně 1990 - 1997 / National Gallery in Zlín 1990 - 1997 (Aktivity instituce v nových oborových a společenských souvislostech / Activities of the Gallery in new branch and social relationships)
1998    , (Po)doba obrazu
1998    , Close Echoes (Public Body & Artificial Space)
1998    , Česká fotografie 1939-1958 ze sbírek Moravské galerie v Brně
1998    , Čeští výtvarníci k 650. výročí Univerzity Karlovy (Katalog výstavy děl českých výtvarných umělců darovaných Univerzitě Karlově k 650. výročí jejího založení)
1998    , Evašvankmajerjan: Anima animus animace (Mezi filmem a volnou tvorbou)
1998    , Evašvankmajerjan: Anima animus animation (Between film and free expresion)
1998    , Lukáš Jasanský, Martin Polák: Pragensie 1985-1990
1998    , Moji přátelé rybáři
1998    , Pas de Paris (Současné francouzské umění / L'art francais contemporain)
1998    , Rubikon
1998    , Tvorba na papíře (Rakouské umění od roku 1955)
1998    , Výlet / Trip
1998    , Život v rytmu atomu (Výstava ke 40. výročí československé účasti na Světové výstavě EXPO 58 v Bruselu)
1998   Horejc Jaroslav, Czech art deco 1918-1938 ((vázané))
1998   Horejc Jaroslav, Czech art deco 1918-1938 ((brožované))
1998   Horejc Jaroslav, České art deco 1918-1938
1999    , Aspekte / Positionen. 50 Jahre Kunst aus Mitteleuropa 1949-1999 / Aspects / Positions. 50 Years of Art in Central Europe 1949-1999
1999    , Between Nature and Culture / Mezi přírodou a kulturou (Americká grafika / American Prints)
1999    , Cesta na jih (Inspirace českého umění 19. a 20. století)
1999    , Dvacet pět let Domu umění města Opavy
1999    , Julius Mařák a jeho žáci
1999    , Kolorismus
1999    , Moderní krása / Modern Beauty (Česká fotografická avantgarda 1918 - 1948 / Czech Photographic Avant-garde 1918 - 1948)
1999    , Proměny kovů (Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998)
1999    , Prozařování
1999    , Reklama 90 / 99 (Česká fotografie v reklamě a propagaci)
1999    , Signum Design (Czech Design 1980-1999)
1999    , Vranov Pottery Works
2000    , 1999: Fotografie české společnosti / Photography of Czech Society
2000    , Barbora Šlapetová & Lukáš Rittstein: Modrý prosinec / Blue december
2000    , Dva konce století / The End of Two Centuries (1900 - 2000)
2000    , Flemish paintings of the 17th and 18th centuries (Illustrated summary catalogue 1/2)
2000    , II. středoevropské bienále kresby Plzeň 2000
2000    , Jitka a Květa Válovy
2000    , Jitka Válová, Květa Válová: Obrazy z let 1948 - 2000
2000    , Konec světa? / The End of the World?
2000    , Moji přátelé rybáři II.
2000    , Portrét roku 2000 / The Portret of the Year
2000    , Vincenc Kramář (Od starých mistrů k Picassovi)
2000    , Vincenc Kramář (From Old Masters to Picasso)
2000    , Výstava výtvarných prací z Mezinárodního plenéru Pardubice 1998
2000    , Zajatci hvězd a snů (Katolická moderna a její časopis Nový život (1896-1907))
2000    , Živly
2001    , Fotografie jako umění v Československu 1959 - 1968 / Photography as Art in Czechoslovakia 1959 - 1968 (Z fotografické sbírky Moravské galerie / From the photographic collection of the Moravian Gallery)
2001    , Galéria F 1980 - 1990 (Spomienka na režimu nepohodlnú galériu)
2001    , Jiří Kolář sběratel / Collector
2001    , Keltové na Moravě
2001    , Knihy Aulos
2001    , Objekt - objekt / Object - object (Metamorfózy v čase / Metamorphoses in time)
2001    , Obrazy sběratele Emila Saluse ve sbírkách Zlínské galerie
2001    , Pedagogové Institutu tvůrčí fotografie (FPF Slezké univerzity v Opavě)
2001    , Radana Hamsíková, Mojmír Hamsík: Restaurované barokní obrazy a polychromované plastiky
2001    , Rezidence primátora hlavního města Prahy / Official residence of the lord mayor of Prague
2001    , Sen o říši krásy / Dream of the Empire of Beauty (Sbírka Jiřího Karáska ze Lvovic / The Collection of Jiří Karásek of Lvovice)
2001    , The Glory of the Baroque in Bohemia (Art, culture and society in the 17th and 18th centuries)
2001    , Umělci čistého srdce / Artists of pure heart (Naivní a lidové umění, art burt / Naivist and folk art, art brut; Sbírka Pavla Konečného)
2001    , Umenie akcie / Action Art 1965-1989
2002    , Avantgarden in Mitteleuropa 1910-1930: Transformation und Austausch
2002    , Central European Avant-Gardes (Exchange and Transformation, 1910-1930)
2002    , Česká a slovenská fotografie osmdesátých a devadesátých let 20. století
2002    , Česká kresba 1. poloviny 20. století ze sbírek Galerie výtvarného umění v Chebu
2002    , Český komiks (?) a výtvarné umění
2002    , III. středoevropské bienále kresby Plzeň 2002 / The Third Central European Biennial of Drawing Pilsen 2002
2002    , Karel Klein: Obrazy, Jiří Klein: Sochy
2002    , Litomyšl Art Gallery
2002    , Městská obrazárna v Litomyšli
2002    , New New Painters
2002    , Ostrov / Island (České výtvarné umění 1918-1938 ze sbírek Českého muzea výtvarných umění v Praze / Czech Art 1918-1938 from the Collection of the Czech Museum of Fine Arts, Prague)
2002    , Prošli Hradcem Králové
2002    , Slovenské vizuálne umenie 1970-1985
2002    , Svět tance Jiřího Jašky a Josefa Sudka
2002    , Umělci
2002    , Ústí nad Labem (Život města na soutoku dvou řek)
2002    , Vincenc Kramář: Un théoricien et collectionneur du cubisme à Prague
2003    , 50 let Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě
2003    , Akademie výtvarných umění v Praze (Intermediální škola profesora Milana Knížáka)
2003    , Art Deco 1910-1939
2003    , Bilance 2003 (Členská výstava Unie výtvarných umělců plzeňské oblasti)
2003    , Civitas Dei (Duchovní a náboženské motivy v současném umění)
2003    , Jaroslav a Jáchym Šerých: Posvém po svém
2003    , Lubomír Šlapeta 1908-1983, Čestmír Šlapeta 1908-1999: Architektonické dílo / Architectural work
2003    , Lukáš Jasanský, Martin Polák: Zemská fotografie / County Photography / La photographie du paysagiste
2003    , Radim Hanke: Sochařská tvorba, Libor Jaroš: Malba
2003    , Retroperspektiva / Retroperspective
2003    , Umělecká beseda 1863-2003
2003    , Václav Boštík, Jan Křížek, Jiří Mrázek
2003    , Z pohádky do pohádky / A Fairy-Tale Parade
2004    , ...z lásky k umění a sobě pro radost.../ ...aus Liebe zur Kunst, welche meine Freunde war... (Umělecká sbírka Heinricha Gomperze / Die Kunstsammlung Heinrich Gomperz (1843 - 1894))
2004    , 33 koláží (Breton Eluard Muzard)
2004    , Akvizice 1995-2003
2004    , AVU (Škola monumentální tvorby profesora Aleše Veselého)
2004    , Česká fotografie 1840–1950: Příběh moderního média
2004    , Česká krajinomalba ze sbírek Galerie výtvarného umění v Chebu
2004    , Dialogue: Los Angeles / Prague 2004 (Certain Traces / Jisté stopy)
2004    , Eduard Ovčáček & studenti ateliéru volné grafiky
2004    , Eva Švankmajerová, Jan Švankmajer: Jídlo
2004    , Fotografie??
2004    , František Muzika, Zdeněk Sklenář: Kontakty, kontrasty, konfrontace
2004    , Habsburské století 1791-1914 (Česká společnost ve vztahu k dynastii a monarchii)
2004    , IV. mezinárodní bienále kresby Plzeň 2004 / IV. International Biennial of Drawing Pilsen 2004
2004    , Jasanský, Polák: Vesnice / Village
2004    , Karel Pauzer: Plastika - kresba, Ivan Komárek: Malba
2004    , Kresba 19. století ve sbírce Západočeské galerie v Plzni (1. část)
2004    , Kresba, kresba... (Česká kresba 80. let 20. století ze sbírek členských galerií RG ČR)
2004    , Kupka - Nepraš: Setkání v architektuře
2004    , Na periférii avantgárd či na križovatke kultúr? (Slovenské výtvarné umenie dvadsiatych a tridsiatych rokov 20. storočia zo zbierok Slovenskej národnej galérie)
2004    , Od Bruselu 1958 po Aichi 2005
2004    , Orientální koberce z českých soukromých sbírek
2004    , Other times (Současné britské umění / Contemporary British Art)
2004    , Stopy paměti
2004    , Strukturální grafika 60. let ((Pohledy do sbírek AJG))
2004    , Šedesátá / The sixties
2004    , Teodor Rotrekl, Tamara Rotreklová: Obrazy, kresby, grafika, gobelíny 1923-2003
2004    , Vladimír Janoušek, Věra Janoušková: Výběr z díla
2004    , Zima v české kultuře od minulosti k přítomnosti / Winter in Czech visual culture from past to present
2004    , Zlatý věk Ukiyoe
2005    , Bydliště: Třinec (Karel Adamus, Jan Wojnar)
2005    , Czech 100 Design Icons
2005    , Czech 100 Design Icons
2005    , Decuria: 10 QEP fotografů z České republiky / 10 QEP photographers from the Czech Republic
2005    , Dialog Karlsruhe - Prag (Ein Ausstellungsprojekt der GEDOK Karlsruhe)
2005    , Dostředivé okraje (Vizuální umění z Pardubického kraje)
2005    , Exprese / Expressiveness
2005    , Expresionismus v estonském umění
2005    , Figurama 05
2005    , Imprese (Původ krásy - síla vize)
2005    , International Biennale of Contemporary Art / Mezinárodní bienále současného umění 2005 (A Second Sight / Druhý pohled)
2005    , Josef Čapek, Václav Špála: Člověk a krajina
2005    , Kresba 19. století ve sbírce Západočeské galerie v Plzni (2. část)
2005    , Místa paměti / Space of Memory
2005    , Naturalia (Sbírky bez hranic V.: Díla ze sbírek FRAC z Velkého východu / Collections sans frontières V.: Œuvres des collections des FRAC du Grand est / Collections without Borders V.: Works from the French Eastern FRACs Collections)
2005    , Nature's Mirror - Contemporary Czech Art (EXPO 2005 Aichi Japan)
2005    , Od země přes kopec do nebe... (O chůzi, poutnictví a posvátné krajině)
2005    , Parafráze
2005    , Stopy zápasu (Gesto a exprese)
2005    , Z brněnské malby šedesátých let / From Brno's Painting in the Sixties
2006    , ± 50 (Generace osmdesátých let / The Generation of the 1980s)
2006    , 1945... Osvobození / Liberation ...1968 Okupace / Occupation (sovětská vojska v Československu / 1945 liberation --1968 occupation / Soviet troops in Czechoslovakia)
2006    , Art brut: Sbírka abcd
2006    , Autobiographies
2006    , Bohatství (Pavel Baňka, Václav Jirásek, Jiří Šigut)
2006    , Česká malba 1985-2005 (Sbírka Richarda Adama)
2006    , České umění XX. století: 1940-1970
2006    , Devátá sklizeň / The Ninth Harvest (Atelier reklamní fotografie FMK UTB ve Zlíně / Department of Advertising Photography FMC TBU in Zlín)
2006    , Domácí úkoly a obrazy z cest aneb s Galerií La Femme se nenudíte
2006    , Du Bon du Coeur (Poklady francouzského středověkého umění v českých a moravských sbírkách)
2006    , František Kupka a Otto Gutfreund: Čeští dobrovolníci za 1. světové války
2006    , In Morbid Colours (Art and the Idea of Decadence in the Bohemian Lands 1880-1914)
2006    , Jurečkova obrazárna (Počátky galerijní činnosti v Ostravě)
2006    , Katagami: Japonské papírové barvířské šablony ze sbírek Západočeského muzea v Plzni
2006    , Nejkrásnější české knihy roku 2005 / The Most Beautiful Czech Books of the Year 2005
2006    , Neklidem k Bohu (Náboženské výtvarné umění v Čechách a na Moravě v letech 1870-1914)
2006    , Přírůstky z let 1991-2005 (Vybraná díla ze sbírek Galerie výtvarného umění v Náchodě)
2006    , Slezsko: Perla v České koruně (Tři období rozkvětu vzájemných uměleckých vztahů)
2006    , Strukturní směřování / Structural Drift
2006    , Šestka / Six (Šest českých fotografických škol / Six Czech Schools of Photography)
2006    , V okovech smíchu: Karikatura a české umění 1900-1950
2006    , Výtvarní umělci severní Moravy a Slezska ve sbírkách Galerie výtvarného umění v Ostravě 1900 - 1950
2006    , Z lidových tradic (Fotografie Ludvíka Barana a Jitky Staňkové z let 1946-2004)
2006    , Ze sbírek Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě (Výběr ze sbírek: ilustrace, grafiky, kresby, obrazy, plastiky)
2006    , Zlínský okruh (Současné výtvarné dění na Zlínsku)
2006    , Život věcí / The Life of Things (Idea zátiší ve fotografii 1840-1985 / The Idea of Still life in photography 1840-1985)
2007    , České sklo 1945 - 1980 (Tvorba v době mizerie a iluzí)
2007    , České umění XX. století: 1970-2007
2007    , Exotismy ve výtvarném umění XX. století v Čechách a na Moravě / Exoticisms in 20th-century Art in Bohemia and Moravia
2007    , Fotogenie identity / The Photogeny of Identity (Pamět české fotografie / The Memory of Czech Photography)
2007    , Galerie Šternberk 07
2007    , Gotické umění (Průvodce sbírkou středověkého umění Alšovy jihočeské galerie)
2007    , Identita reality (Jindřich Štreit: Fotografie, Pavel Forman: Obrazy)
2007    , Jasná zpráva (Geometrie, ornament, koncept a vizuální poezie na Plzeňsku)
2007    , Josef Bergler a grafika v Praze 1800 - 1830 / Josef Bergler and graphic art in Prague 1800 - 1830
2007    , Karel Nepraš a přátelé
2007    , Lovci lebek / Kopfjäger / Head Hunters (Bolf, Rathouský, Skrepl, Typlt)
2007    , Mikuláš a Emila Medkovi: Souvislosti
2007    , Od Hollara k Beuysovi / Von Hollar bis Beuys (Sbírka Otto Mauera z Dómského muzea ve Vídni/ Sammlung Otto Mauer aus dem Dommuseum in Wien)
2007    , Pavel Matyska a Jaroslav Dvorský: Foto a slovo
2007    , Pocta Václavu Hollarovi (Výstava k 400. výročí narození světoznámého českého grafika a k 90. výročí založení Sdružení českých umělců grafiků HOLLAR)
2007    , Průzračný svět / Die durchsichtige Welt
2007    , Socha 3 (Bébarová - Hošek - Immrová - Kobr - Kovářík - Lipavský - Malá - Míšek - Resslová - Stibral)
2007    , Surrealismus v Lounech
2007    , Umělecká beseda (Vědomí o člověku sochy kresby)
2007    , Umělecké sbírky Krajské galerie výtvarného umění ve Zlíně v letech 2001 - 2007
2007    , Výběr (Fotografie členů Asociace profesionálních fotografů)
2007    , Zátiší v malbě 19. století
2008    , 15 let FaVU VUT v Brně
2008    , 3 sochařky / Three Women Sculptors (Věra Janoušková, Eva Kmentová, Alina Szapocznikowá)
2008    , 60 rokov otvorené
2008    , Biedermeier (Umění a kultura v českých zemích 1814 - 1848)
2008    , Corpora S (Mikoláš Axmann, Dušan Černý, Jiří Mikeska, Michal Šarše, Pavel Šlegl, Petr Štěpán)
2008    , České exlibirs 1945-1980
2008    , FErUM - Jemně perlivá
2008    , Fillovi žáci (Katalog k výstavě třiceti pěti výtvarných umělců)
2008    , František Domin, Dominik Domin: Fotografie
2008    , Gothic Art (Guide through the collection of medieval art of the Aleš South Bohemian Gallery)
2008    , Gotische Kunst (Führer durch die sammlung der mittelalterlichen kunst der Aleš Südböhmischen galerie)
2008    , International Triennale of Contemporary Art / Mezinárodní trienále současného umění
2008    , Jiná skutečnost (Magický realismus a imaginativní umění v Plzni)
2008    , Jména / Names
2008    , Lettrismus (Předchůdci a následovníci)
2008    , Ludmila Padrtová & Alois Nožička: Kresby a fotografie z let 1957 až 1965
2008    , Mantichora
2008    , Mezi zvířetem a květinou (Motiv houby v současném umění)
2008    , Mojmír Preclík, Richard Homola (Sochy a kresby z pozůstalosti, Z Preclíkovy chalupy v Kryštofově Údolí (2006 - 2008))
2008    , Nejkrásnější české knihy roku 2007 / The Most Beautiful Czech Books of 2007 (Katalog / Catalogue)
2008    , Neregulováno / Unmanged (Prales ve fotografii / The Natural Forest in Photography)
2008    , Normální malba
2008    , Obrazy slov / Reflecting Words
2008    , Opava (Očima studentů Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě / Through the Eyes of Students of the Institute of Creative Photography of the Faculty of Philosophy and Science Silesian University in Opava)
2008    , Paradise Lost / Ztracený ráj
2008    , Pavel Berkovič, David Cysař: Labyrintem
2008    , Pode Bal 1998-2008
2008    , Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích (České umění 20. století)
2008    , Salamandr (Výběr z tvorby Evy a Jana Švankmajerových)
2008    , Skála Skála Skála (Výtvarné práce tří generací)
2008    , Sochy v ulicích / Sculptures in the Streets: Brno Art Open 08
2008    , Současné české umění - Generační paralely II / Czech Contemporary Art - Parallel Lines II
2008    , Světla měst a noční chodci
2008    , The Brussels Dream / Le Rêve Bruxellois / Der Brüsseler Traum (The Czechoslovak Presence at EXPO 58 in Brussels and the Lifestyle of the Early 1960s / La participation tchécoslovaque à l'exposition universelle de 1958 à Bruxelles et le style de vie au début des annés 60 / Die tschechoslowakische beteiligung an der we)
2008    , To nepodstatné / The Essence: Fotografie
2008    , Třetí strana zdi / The Third Side of the Wall (Fotografie v Československu 1969-1988 ze sbírky Moravské galerie v Brně / Photography in Czechoslovakia 1969-1988 from the Collection of the Moravian Gallery in Brno)
2008    , Uvízli v listopadu II / Stuck in the Middle of November II
2008    , Veronika Rónaiová - Sociálna sonda (Sociálny projekt Veroniky Rónaiovej)
2008    , Zrozeno do prostoru (Socha a plastika členů Umělecké besedy)
2009    , 26. Náchodský výtvarný podzim (26. přehlídka umění regionu, seznam vystavených prací, Galerie výtvarného umění v Náchodě - zámecká jízdárna, 27. listopad 2009 - 10. leden 2010)
2009    , 60 let na křídlech Albatrosu
2009    , Amerika k sežrání: Nový svět v grafice 16.-19. století / Savouring America: The New World in 16th-19th Century Prints
2009    , Antimodernisté
2009    , Artěl (Umění pro všední den 1908-1935)
2009    , August Bedřich, Charlotta a Louisa Piepenhagenovi
2009    , Barbora Šlapetová, Lukáš Rittstein: Přemístění
2009    , Česká grafika šedesátých let ze sbírek Galerie moderního umění v Hradci Králové
2009    , Die totgeschwiegene Moderne: Illusionen und Träume (Mitteleuropäische Kunst aus der Privatsammlung von Patrik Šimon 1880-1930)
2009    , Evropa ve stereodiapozitivech / Europe in Stereo Slides
2009    , Flämische und holländische malerei 16. - 18. Jahrhundert (Führer durch die Sammlung der Südböhmischen Aleš-Galerie Hluboká nad Vltavou)
2009    , Flámské a holandské malířství 16. - 18. století (Průvodce sbírkou Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou)
2009    , Flemish and Dutch Painting 16th - 18 th Century (A Guide Through the Collection of the South-Bohemian Aleš Gallery in Hluboká nad Vltavou)
2009    , Formáty transformace 89 - 09 / Formats of transformation 89 - 09 (Sedm pohledů na novou českou a slovenskou identitu / Seven views on the new Czech and Slovak identity)
2009    , Kamarádi vystavují k 65. narozeninám Ladislava Janoucha
2009    , Kupka Nepraš: Setkání v architektuře
2009    , Mimo zónu / Outside (Fotografie z let 1970-1989 / Photographs from the years 1970-1989)
2009    , Nebeské světlo / Heavenly Light (Kresby a grafiky Michaela Leopolda Willmanna a umělců jeho okruhu / Prints and Drawings by Michael Leopold Willmann and Artists from his Circle)
2009    , Ohlasy kubismu v Plzni
2009    , Ohlédnutí (Jindřiška Radová, Pravoslav Rada, Šárka Radová)
2009    , Ovidius v proměnách / Ovid Metamorphosed
2009    , Pavel Ježek, Eva Vlasáková: Mezi vteřinou a věčností
2009    , Petr Písařík, Igor Müller: ±1
2009    , Po sametu (Současné české umění s přesahy do minulosti)
2009    , Prales Mionší / Virgin Forest Mionší
2009    , Setkání 4 Treffen (V parku / Im Park)
2009    , Smím prosit? / May I Have This Dance? (Tance a slavnosti v grafickém umění 18. století / Dances and Festivities in 18th Century Graphic Arts)
2009    , Stopy ohně / Traces of fire
2009    , Šumava (Alfred Kubin / Josef Váchal)
2009    , Tenkrát na Východě / Once Upon a Time in the East (Češi očima fotografů 1948-1989 / Czechs through the Eyes of Photographers 1948-1989)
2009    , Trienále současné ilustrační tvorby: Studentská ilustrační tvorba (16. ročník)
2009    , Tři tahy
2009    , Via Lucis 1989-2009 (Česká společnost ve fotografii / Czech Society in Photographs)
2009    , Vysočinou
2009    , Zamlčená moderna / Iluze a sny (Středoevropské umění ze sbírky Patrika Šimona 1880-1930)
2009    , Zdaleka i zblízka: Středověké importy v moravských a slezských sbírkách / From Far and Near: Medieval Imports in Moravian and Silesian Collection
2009    , Ze sbírky II / From the Collection II (Člověk ve XX. století / Humanity in the XXth Century)
2009    , Zvěrosnubnost Michal Cihláře a Veroniky Richterové (Retrospektivně monotematická výstava)
2010    , 1984-1995: Česká malba generace 80. let / Czech Painting of the 1980s Generation
2010    , 50 let hodonínské galerie
2010    , Beatlemánie!
2010    , Brněnská osmdesátá
2010    , Budoucnost budoucnosti / The Future of the Future ((Velký))
2010    , České moderní a současné umění 1890 - 2010 (1. díl)
2010    , Double Fantasy
2010    , EkoBio (zahrádkaření, houbaření, aktivismus, pozorování a další aktivity spojené s přírodou, především v obrazech)
2010    , Female Hysteria (Markéta Korečková, Alena Kupčíková, Petra Šimková, Ivana Štenclová)
2010    , Figurální tvorba umělců olomouckého kraje / Figurative Works by Artists of the Olomouc Region / Figuratives Schaffen von Künstlern aus der Olmützer Region (Malba, kresba, grafika/1900-2010 / Paintings, Drawings and Graphics/1900-2010 / Malerei, Zeichnungen und Graphik/1900-2010)
2010    , Jan Hendrych a Richard Konvička: Maso a kost / dvě podoby figurace
2010    , Jan Rajlich - 150 let / Years
2010    , Jenewein Kutná Hora (X. sympozium současného výtvarného umění)
2010    , Jiroudek, Liesler, Paderlík: 3/7
2010    , Josef Bolf, Ivan Pinkava: Ještě místo - pustá zem / Where the place - Upon the heath
2010    , Katalog Veřejné architektonické soutěže o návrh na řešení nové budovy Západočeské galerie v Plzni 2009
2010    , Konfrontace (Československý a polský filmový plakát / Czechosłowacki i polski plakat filmowy / Czechoslovak and polish film poster)
2010    , Monumenta sepulcrorum
2010    , Možnosti záznamů: Sto let v kresbách ze sbírky Moravské galerie v Brně / Drawn for the Record: A Hundred Years in Drawings from the Collection of the Moravian Gallery in Brno
2010    , Na účetním lístku / On The Bill
2010    , Nejkrásnější české knihy roku 2009 / The Most Beautiful Czech Books of the Year 2009
2010    , Nikdy jsem tam nebyla
2010    , Pět smyslů / The Five Senses
2010    , Petr Keil: 15 let ateliéru AIII
2010    , Přírůstky do sbírek Alšovy jihočeské galerie v Hluboké nad Vltavou v období 2000-2010
2010    , Slunce Orientu (Čeští malíři ilustrují orientální literaturu)
2010    , Temná noc, jasná noc (Měsíc a noc v českém výtvarném umění 19. a 21. století)
2010    , V. V. Modrý, Jiří Modrý
2010    , Věra a Vladimír Machoninovi: 60'/70'
2010    , Vietnam: Plakáty propagandy / Propaganda Posters / Manifesti di propaganda
2010    , Žena a grafika v Čechách 19. století / Women and Graphic Art in 19th-century Bohemia
2010   Kaufman Miroslav, Mirek Kaufman: Tekuté písky
2010   Puléř (Pulíř) Fabián, Pagina aurata (Iluminované fragmenty středověkých rukopisů / Illuminated Fragments of Medieval Manuscripts)
2011    , 3 Glass (Josef Divín, Jitka Kamencová Skuhravá, Ondřej Strnadel)
2011    , Být v krajině a malovat ji podle fotky / Being in the landscape and painting it according to a photo (18. mikulovské výtvarné symposium Dílna 2011)
2011    , Colorito (Malířství v Benátkách 16. - 18. století z moravských a slezských sbírek / 16th - 18th Century Venetian Painting in Moravian and Silesian Collections)
2011    , Digitální sochy / Digital Sculptures
2011    , Diplomanti AVU 2011
2011    , Diplomky (Katalog k výstavě diplomových prací Fakulty umění Ostravské univerzity 2011)
2011    , Domácí úkoly & obrazy z cest / Homework & Paintings from Journeys 2009–2011
2011    , Já, bezesporu / Undeniably me
2011    , Liptovská rapsodie II (Pocta K. O. Hrubému)
2011    , Luciferův efekt / The Lucifer Effect (Střetnutí se zlem / Encoutering evil)
2011    , Moravská gobelínová manufaktura dnes / Moravian Tapestry Manufactory Today
2011    , Mutující médium (Fotografie v českém umění 1990 - 2010)
2011    , Nablízko a nadostřel
2011    , Nina Beier, Marie Lund a Jiří Kovanda: Bob Dylan, Bob Dylan, Boba Dylana
2011    , Originální & Perspektivní (Exkluzivní výběr ze současného česko - slovenského výtvarného umění)
2011    , Paralelní historie (Aktuální výtvarné umění v Ústí nad Labem mezi lety 1990-2009)
2011    , Plzeňská pěna 2 (Pilsner Foam / Pilsener Schaum)
2011    , Porcelán na Pražském hradě (Krása a užitek)
2011    , Sbírka 4 Nové akvizice / Collection 4 New Acquisitions
2011    , Secesní plastika ze sbírek Galerie moderního umění v Hradci Králové
2011    , Současná česká krajina (Krajinomalba a jiné cesty ke krajině)
2011    , Současný český industriál: Podoby soudobé průmyslové architektury / Contemporary Czech Industrial: Images of Contemporary Industrial Architecture
2011    , Startpoint: Prize for Emerging Artists 2011
2011    , Šperky vyprávějí příběhy
2011    , V plném spektru (Fotografie 1841-2005 ze sbírky Moravské galerie v Brně)
2012    , 12 let Galerie v Kapli
2012    , Beyond Reality (British Painting Today)
2012    , Dobrej ročník / A Great Year (19. mikulovské výtvarné sympozium Dílna 2012)
2012    , Element F. (Fotografie a umění ve druhé polovině 20. století)
2012    , Europa Jagellonica 1386-1572 (Art and Culture in Central Europe under the Jagiellonian Dynasty, Exhibition Guide)
2012    , Europa Jagellonica 1386-1572 (Umění a kultura ve střední Evropě za vlády Jagellonců, Průvodce výstavou)
2012    , Generátor
2012    , Gotická desková malba v severozápadních a severních Čechách v letech 1340-1550
2012    , Graduál český 1604-1605 / Graduál Nového Města nad Metují
2012    , Identity (Almanach ateliéru Sklo, Fakulty umění a designu, Univerzity J. E. Purkyně)
2012    , Jiří David, Stanislav Diviš: ...probatum est
2012    , Konec (s)nové epochy (Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona)
2012    , Krajina magická (Jeden úhel pohledu)
2012    , London Twelve (Současné britské umění / Contemporary British Art)
2012    , Lukáš Jasanský, Martin Polák
2012    , Michal Šarše: Balance - bilance (sochy), Pavel Šlegl: Těžké obrazy, lehčí kresby
2012    , Mladé hvězdy / Young Stars (1. sympozium Litomyšl)
2012    , Nablízko a nadostřel 2
2012    , Národní památník na Vítkově
2012    , Opatov 1984-1992
2012    , Oživit a ozvláštnit / To brighten up and make it special (Výtvarné umění v prostoru brněnských sídlišť / Fine arts in the space of Brno housing estates)
2012    , Petra Polifková, Nina Holzweg: Ve dvou / Zu zweit
2012    , Post-oil city (Historie budoucnosti města)
2012    , René Roubíček: Sklo a proč ne I.! / Glass - and why not I.!, Miluše Roubíčková: Sklo a proč ne II.! / Glass - and why not II.!
2012    , Ř! Česká národní identita v současném umění
2012    , Současný český linoryt (Cihlář, Kovářík, Křen, Piekar, Vičar)
2012    , Středočeské trienále '12
2012    , Technologia materialis et perceptualis
2012    , Tři z Trafačky (Michal Cimala, Jan Kaláb, Jakub Nepraš)
2012    , Umění lovu / Die Kunst der Jagd (Od obživy ke kratochvíli / Von der Notwendigkeit zum Zeitvertreib)
2012    , Umění místa (Katalog studentských projektů)
2012    , VIII. Mezinárodní bienále kresby Plzeň / VIII. International Biennial of Drawing Pilsen 2012
2012    , Volný směr / Free Current (Setkání členů S.V.U. Mánes k 125. výročí založení spolku / A Meeting for Members of the Mánes Association of Fine Artists to Mark the 125th Anniversary of its Founding)
2012    , Z nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla
2012    , Zářivý měsíc svěží vítr.cz / Shining Moon Fresh Wind.cz (Deset zářivých fenoménů současnosti napříč všemi generacemi: Malba, sochařství, sklo, architektura, performance, nová média / Ten shining contemporary prodigies stretching across all generations: Painting, sculpture, glass, architecture, performance and n)
2013    , 60 děl / 60 let Galerie umění Karlovy Vary (Galerie umění Karlovy Vary 1953-2013)
2013    , Česko-slovenské hvězdy (2. Sympozium Litomyšl / 2nd Litomyšl Symposium)
2013    , Diplomanti AVU 2013 / Graduates from The Academy of Fine Arts in Prague 2013
2013    , Dítě v současné české fotografii
2013    , Galerie Dole 2013
2013    , Hidden Publics
2013    , Jan Steklík & Karel Nepraš, Annegret Heinl, Helena Wilsonová
2013    , Jolana Havelková, Michal Škoda: Mimo plán
2013    , Městské opevnění a boje o Nový Jičín (Vydáno u příležitosti 700. výročí první písemné zmínky o městě Novém Jičíně 1313 - 2013)
2013    , Natvrdlí: Tvrdá abeceda
2013    , Nekonečné perspektivy (Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona)
2013    , Od moderny po současnost 1945-2013
2013    , Osvobozování sentimentu (Podoby středoevropského romantismu a biedermeieru)
2013    , Patrik Hábl, Jan Kovářík
2013    , Plošná věc / Flat Thing (20. mikulovské výtvarné symposium "dílna" 2013 / 20th Mikulov art symposium "dílna" 2013)
2013    , Pročjsmetady / Whyrwehere
2013    , Rýsovaný svět (Konstruktivní tendence šedesátých let)
2013    , Secese: Vitální umění 1900 (Ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea)
2013    , Temné hlubiny štěstí
2013    , Tomáš Hlavina, Petr Pastrňák, Petr Písařík: V hlavě, v krajině, ve městě / In the Head, in the Country, in Town
2013    , Trapper & Boa (Osudová dobrodružství Jana a Mikoláše Alše)
2013    , Vasil Artamonov, Alexej Klyuykov
2013    , Vnitřní okruh v současné české fotografii / The Intimate Circle in Contemporary Czech Photography
2013    , Vzpomínka na krajinu, kterou jsem nikdy neviděl (České umění 1903–1943 ze sbírek Národní galerie v Praze)
2013    , Waldemar Fritsch a jeho doba / und seine Zeit (Porcelánová plastika / Porzellanplastik (1925-1945))
2013    , Z rodinného alba (Dílo členů Výtvarného odboru Umělecké besedy z 20. - 40. let 20. století k 150. výročí jejího založení)
2013   Medek Mikuláš, Galerie v proudu času (60 let Východočeské galerie)
2014    , 6. salon Asociace umělců medailérů 2013 (Medaile, plakety, mince, insignie, plastiky, kresby, grafika)
2014    , Alfred Kubin & Sascha Schneider: Démoni ze země nevědomí
2014    , Alt, Vajd: My Left Hand
2014    , Betlémy ze soukromých sbírek
2014    , Brány pozemské i nebeské
2014    , Brněnský Devětsil a multimediální přesahy umělecké avantgardy
2014    , Cena Jindřicha Chalupeckého 2014 / Jindřich Chalupecký Award 2014 (Svět dostává nové dimenze / The world is taking on new dimensions)
2014    , Cesty ke svobodě (Společnost, válka, umění 1914-1918)
2014    , Česko-německé hvězdy / Czech-German Stars / Deutsch-Tschechische Stars (3. sympozium Litomyšl)
2014    , Dialogy v obrazech (Vazby mezi výtvarnými scénami, Obrazy ze sbírky Karlštejnská a.s.)
2014    , Divnej ročník / An Odd Year (21. Mikulovské výtvarné sympozium dílna 2014)
2014    , Drtikol, Rössler, Funke, Wiškovský (Masters of Czech Avant-Garde Photography / Maîtres de la photographie tchèque d'avant-garde / Mästare inom tjekisk avantgardefotografi / Mistři české avantgardní fotografie)
2014    , Dvojexpozice / Double Exposure (Sbírka Pražského domu fotografie v Galerii hlavního města Prahy / Collection of the Prague House of Photography in the Prague City Gallery)
2014    , Grey Gold (České a slovenské umělkyně 65+)
2014    , Hrady a zámky objevované a opěvované (Průvodce výstavou)
2014    , Jenewein Kutná Hora (XIV. sympozium současného výtvarného umění)
2014    , JHK & APK (Příběh Ateliéru papír a kniha Fakuty výtvarných umění VUT v Brně 1998-2011)
2014    , Kroměřížský kabinet mincí a medailí I (Ražby porýnských arcibiskupů a kurfiřtů - Mohuč, Trevír, Kolín)
2014    , Lapidárium: Ateliér sochařství
2014    , Maximilian Haushofer a jeho žáci (55. Výtvarné Hlinecko)
2014    , Mody demokracie
2014    , Münzkabinett Kremsier I. (Prägungen der Erzbischöfe und Kurfürsten von Mainz, Trier und Köln)
2014    , Na hlubinu (Malířské výstavy při Akademických týdnech na Svatém Kopečku u Olomouce v letech 1938-1940)
2014    , Nečekané dědictví (Šíma, Štyrský, Toyen, Zrzavý...)
2014    , Only the Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisited
2014    , Otevři zahradu rajskou (Benediktini v srdci Evropy 800 - 1300)
2014    , Plakát v souboji ideologií 1914-2014
2014    , Poklady Vysočiny (Skvosty depozitářů)
2014    , Postiženi normalitou
2014    , Psychedelia ve vizuální kultuře beatového věku 1962-1972 / Psychedelia in the Visual Culture of the Beat Age 1962-1972
2014    , REkonstrukce
2014    , Rozpravy s geometrií / Discourses on Geometry
2014    , Skici 3: Ruměná. Kůže z dechu
2014    , Tajemné dálky (Symbolismus v českých zemích 1880-1914)
2014    , Tázání a odpovědi Šárky Radové, Evy Vlasákové, Olgy Vyleťalové a Bohunky Waageové
2014    , Tvrzení moderny: České sochařství ze sbírky Karly a Davida Železných
2014    , Umělecká díla Vladimíra Procházky a Reného Roubíčka v Mostě
2014    , UMPRUM 2013
2014    , Vaculkovi (Umění čistého srdce)
2014    , VII. Nový zlínský salon / 7th New Zlín Salon
2014    , Viktor Pivovarov, Ged Quinn: Cake and Lemon Eaters
2014    , Wail of Silence
2014    , Ze středu ven / From the center out (Umění regionů 1985-2010 / Regional art from 1985-2010)
2015    , 25 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě / 25 Years of the Institute of Creative photography Silesian university on Opava
2015    , Aenigma: One Hundred Years of Anthroposophical Art
2015    , Aenigma: Sto let antroposofického umění
2015    , Art Centrum Galerie 4 (30 let Galerie 4)
2015    , Česká malba generace 90. let 20. století / Czech Painting of the 1990s Generation
2015    , Česko-polské hvězdy / Gwiazdy czesko-polskie / Czech-Polish Stars (4. sympozium Litomyšl / 4th Litomyšl symposium)
2015    , Daleké blízké (Ilja Repin a ruské umění)
2015    , Daniela Vinopalová, Monika Immrová: Socha / Sculpture
2015    , Holy Ways (Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka)
2015    , Hraniční syndrom / Borderline-Syndrom
2015    , Humility & Majesty (The History and Culture of the Central Bohemian Region)
2015    , Iniciály 2013
2015    , Jenewein Kutná Hora (XV. sympozium současného výtvarného umění)
2015    , Jiný pohled / A Different Perspective (Tvorba laureátů Bienále kresby Plzeň / Artwork by the Laureates of the Biennal of Drawing Pilsen)
2015    , Jiří a Igor Müllerovi: Kouzlo rodného kraje
2015    , Karel Jerie, David Saudek: Riders on the Storm
2015    , Kdo na moje místo / Who on My Place
2015    , Keramické setkání Kolín (Socha a prostor)
2015    , Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu
2015    , Landskrona Foto View: Czech Republic (A Century of Avant-garde and Off-guard Photography)
2015    , Litoměřice ve znamení kalicha
2015    , Malba 4
2015    , Model
2015    , Nablízko a nadostřel 5
2015    , Obrazy Chebu: Ikonografie města od nejstarších vyobrazení do 20. století
2015    , OFF/FORMAT 2011-2014
2015    , Oskar Kokoschka a pražská kulturní scéna
2015    , Ostrov umění v moři průmyslu / An Island of Art in a Sea of Industry (Zlínská škola umění (1939-1949) / School of Arts in Zlín (1939-1949))
2015    , Pocta Otto Gutfreundovi v Rabasově galerii Rakovník
2015    , Rezonance (Jiří Načeradský, Josef Bolf, Lubomír Typlt)
2015    , Říše středu / Middle Kingdom
2015    , Sbírka Magnus Art
2015    , Schránka pro ducha (Výstava k 50. výročí otevření Galerie moderního umění)
2015    , Siliconvalse: Hungarian Reality
2015    , Smyslné linie (Erotické motivy secese a symbolismu)
2015    , Středočeské trienále 2015
2015    , Tektonika paměti / The Tectonic of Memory
2015    , Tři nejlepší písma na světě (Ateliér tvorby písma a typografie, UMPRUM, 2013)
2015    , Tváře krajiny (Umělecká beseda Václavu Rabasovi 2015)
2015    , Tvrdohlaví 2015
2015    , Umělci a proroci / Artists and Prophets
2015    , Vzdálení pozorovatelé / Distant Observers
2016    , 2+1 Moucha Zeithamml (Obrazy, sochy)
2016    , 7 + 1 (Mistři českého skla / Masters of Czech Glass)
2016    , Antonín Hudeček a Okoř
2016    , Architektonicko-umělecká soutěž o návrhu Památníku Jana Palacha ve Všetatech. Soutěžní katalog / Architectural - artistic Competition for the Design of Jan Palach´s Monument in Všetaty. Catalogue of the Designs (Všetaty č. p. 337)
2016    , Back home
2016    , Cena Jindřicha Chalupeckého / Jindřich Chalupecký Award 2016, Laure Prouvost: C'est not ouest
2016    , Dědictví: Tradice, inovace, móda / Heritage: Tradition, Innovation, Fashion
2016    , Denárový poklad z Chýště (Katalog unikátního nálezu českých mincí z konce 10. století)
2016    , Duše peněz / The Soul of Money
2016    , Duše pra/lesa / Seele des ur/waldes / Spirit of the primeval/forest
2016    , Fenomén Ateliér papír a kniha / The Phenomenon of the Paper and Book Atelier (Autorské knihy a objekty studentů J. H. Kocmana / Artists' Books and Objects by J. H. Kocman's Students)
2016    , Hana Purkrábková, Karel Pauzer: Vidět život
2016    , In Their Eyes...
2016    , Jan Hendrych, Rastislav Jacko (Učitel a žák II)
2016    , Jan Koblasa & Sonia Jakuschewa: Skrytá poselství / Hidden Messages
2016    , Jana Krejzová, Kristýna Šormová: Raku a haiku
2016    , Linoryt I.
2016    , Max Švabinský a Rudolf Vejrych: Kozlov
2016    , Metznerbund: Dějiny uměleckého spolku Metznerbund 1920-1945 / Metznerbund: Die Geschichte des Kunstvereins Metznerbund 1920-1945
2016    , Meziprůzkumy (Sbírka AJG 1300-2016)
2016    , Na pierwszy rzut oka / Na první pohled / At First Sight (Wybór z czeskiej fotografii XX i XXI wieku / Výběr z české fotografie 20. a 21. století / A selection of Czech photography from the 20th and 21st centuries)
2016    , Nespatříte hada / Not a Single Snake in Sight (Josef Čapek, František Hrubín, Jan Skácel, Miloslav Kabeláč)
2016    , Od podlahy
2016    , OCH! Olgoj Chorchoj: Logic of Emotion
2016    , OCH! Olgoj Chorchoj: Logika emoce
2016    , Pražský fantastický realismus / Prague Fantastic Realism 1960-196
2016    , Prostor Zlín (Stálá expozice)
2016    , Prostory touhy / Spaces of Desire (Je architektura sexy? / Is Architecture Sexy?)
2016    , Přesahy fotografie
2016    , Přesahy grafiky / Printmaking Crossover 2015 (Ondřej Michálek: Cesta z bodu A do bodu A / Journey from Point A to Point A, Bodo Korsig: Zóna bolesti / Zone of Pain)
2016    , Retro
2016    , Retromuseum Cheb (Životní styl a design v ČSSR)
2016    , Rittstein, Šlapetová, Rittstein: S astronautickou lehkostí motýla zpátky do kamene
2016    , Sbírka Evy Petrové (Mozaika drobných radostí)
2016    , Skvělý nový svět / Brave New World
2016    , Šlechta před objektivem. Ateliérové portréty aristokracie
2016    , Šumění andělských křídel (Anděl v evropském výtvarném umění)
2016    , UB Letadlo (Let 1 2013 / Let 2 2016)
2016    , Vanity Fair (Diplomanti Akademie výtvarných umění v Praze 2016 / Academy of Fine Arts in Prague Graduates 2016)
2016    , Velkorysost: Umění obdarovat (Bílý králík: Kniha k výstavě)
2016    , Ženské v(j)ecy (Současné mladé ženské umění severozápadních Čech)
2017    , 10 let Umění ve městě
2017    , Ancient Glass
2017    , Between Cultures (Manchu and Han Dress of the Late Qing Dynasty in the Náprstek Museum Collection)
2017    , Cesta může být širší než delší / The path might be wider than longer (24. mikulovské výtvarné sympozium dílna 2017 / 24th Mikulov art symposium dílna 2017)
2017    , Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem / Faculty of Art and Design at Jan Evangelista Purkyně University in Ústí nad Labem
2017    , GAML 20 výstav
2017    , Hana Purkrábková, Karel Pauzer: Bytosti
2017    , Impresionismus! (Nálady a imprese ve francouzském a českém umění)
2017    , Interiéry duše (Umělecké bytování v prostoru Loosových plzeňských architektur)
2017    , Intersurveys (The Collection of the Aleš South-Bohemian Gallery 1300-2016)
2017    , Krajina studentů Institutu tvůrčí fotografie
2017    , Muž s hořící hřívou! (Emil Filla a surrealismus 1931-1939)
2017    , Obraz a slovo v českém výtvarném umění šedesátých let
2017    , Odměk (Šedesátá léta ze sbírek Galerie Klatovy / Klenová)
2017    , Okouzleni řádem / Enchanted by the Order
2017    , Otisky vědění: Řeč keramiky / Kneaded Knowledge: The Language of Ceramics
2017    , Paralelní roky
2017    , Plný kontakt / Full Contact
2017    , Sochy v ulicích: Dichtung und Wahrheit: Veřejná prostranství města Brna / Sculptures in the Streets: Dichtung aund Wahrheit: Public Spaces in the City of Brno
2017    , Stanislav Kolíbal, Vlasta Prachatická, Markéta Prachatická: Ilustrace a portréty / Illustrations and Portraits
2017    , Světla, šero a temnoty (Umění českého 19. století)
2017    , Světlo a život / Light and Life
2017    , Světlo v obraze (Český impresionismus - Inspirace blízké i vzdálené)
2017    , Svoz 16
2017    , Umění secese
2017    , Válečné plakáty 1914-1918 (Zbraň z barev a papíru)
2017   Gruss Julius, Z dálky - z blízka (Krajinomalba 19. století, Severní Čechy)
2017   Hazlbauer Zdeněk, Svět kachlových kamen (Kachle a kachlová kamna severozápadních Čech)
2018    , 12/15 dnes
2018    , Czech-Slovak Exhibition / Slovak-Czech Exhibition
2018    , České výtvarné umění 1900-1940 (Osobnosti, které formovaly domácí výtvarnou scénu od počátku 20. století až do konce první republiky)
2018    , Česko-slovenská výstava / Slovensko-česká výstava
2018    , Daniel Hanzlík & Pavel Mrkus: Vidět čas / Seeing Time
2018    , Dialogy / Dialogues (Nová londýnská malba / New Painting from London)
2018    , Diplomové práce na Akademii výtvarných umění v Praze 1969-1989
2018    , Dolejší, Kaplan, Míča, Spirova, Velická
2018    , Dvě hlavy, čtyři ruce / Two Heads, Four Hands (Tvorba autorských dvojic / Artistic Duos At Works)
2018    , Energie prvotní čáry (Gesto, rytmus, pohyb v současném českém umění)
2018    , Jaro (Československá scéna 1966-1968)
2018    , Jiří Franta & David Böhm: Sbírky jinak / před-za-skrz-v
2018    , Kde domov můj
2018    , Kraj krajiny / Landscape Country
2018    , Křehké sny modernity (ČSR a Pardubice v zrcadle výtvarného umění 1918-1938)
2018    , Mechanismy imaginace
2018    , Nepolapitelná struktura (Ze sbírky Miroslava Velfla)
2018    , Obrazy zimy ve výtvarném umění 19. - 21. století
2018    , Osm
2018    , Pocta suknu (Textil v kontextu umění)
2018    , Postkonceptuální antikoncepce
2018    , Pracovna republiky (Architektura Plzně v letech 1918-1938)
2018    , Sochaři Gisela a Antonín Kuchařovi
2018    , Stavy mysli / Za obrazem / States of Mind / Beyond the Image (Obměny a intervence / Interventions and Innovations)
2018    , Šetlík pro MUD* (Katalog sbírky Jiřího Šetlíka pro Muzeum umění a designu Benešov)
2018    , Židovský majetek uložený na zámku Zákupy
2019    , 400 ASA Fotografie / Photographs
2019    , Alšova země (Podivuhodné stroje a vynálezy)
2019    , Art of the Long Century 1796-1918: Portrait of the Collection NGP
2019    , Biskup Josef Doubrava milovník umění a mecenáš (Odkaz královohradeckého biskupa městu Hradec Králové)
2019    , Devětsil 1920-1931
2019    , Devětsil 1920-1931
2019    , Italské malířství před rokem 1800 / Italian Painting before 1800 (Katalog sbírky Moravské galerie v Brně / A Catalogue of the Collection of the Moravian Gallery in Brno)
2019    , J/P/K Jasanský Polák Karny
2019    , Jiří Načeradský & Lubomír Typlt: Příčný řez / A Cross-section
2019    , Kosmos / Cosmos
2019    , Krása & půvab
2019    , Nezlomní / The Steadfast (Od Franze Kafky po sametovou revoluci. Jeden z možných průřezů českým uměním 1918-1989 / From Franz Kafka to the Velvet Revolution. An Alternate Overview of the Czech Art During 1918-1989)
2019    , Post.Print: Sbírka grafiky Muzea umění Olomouc / Collection of Graphics of the Olomouc Museum of Art
2019    , Richard Popper's Collection (Paintings from Jewish collections at the National Gallery in Prague)
2019    , Rozum versus cit (Zlínský průmyslový design 1918-1958)
2019    , Říká se, že Nová vlna je mrtvá / They say that the New Wave is dead (Skvělá Osmdesátá v Praze a okolí / The exciting eighties in Prague and its Surroudings)
2019    , Sobě ke cti, umění ke slávě (Čtyři století uměleckého sběratelství v českých zemích)
2019    , Socha 2
2019    , Současná česká mozaika
2019    , Supernova (Katalog Ateliéru supermédií)
2019    , Umění dlouhého století 1796-1918: Portrét sbírky NGP
2019    , Václav Cigler, Michal Motyčka: Světelné pole / Light Field
2019    , Where Do We Go From Here (7. sympozium Litomyšl / 7th Litomyšl symposium)
2019    , Za obzor (Čtvrtstoletí Mikulovského výtvarného sympozia Dílna)
2019    , Železná opona 1948 - 1989 (Odborný katalog)
2019    , Živá spojení (Lucas Cranach a severozápadní Čechy)
2019    , Živý tok (Sochy Vojtěcha Adamce st., Obrazy Vojtěcha Adamce ml.)
2020    , 100 uměleckých předmětů Regionálního muzea v Kolíně
2020    , A co nám zbývá teď / And What Remains For Us Now
2020    , Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze / Olomouc Archdiocesan Museum visiting Litoměřice Dioicese Gallery and Museum
2020    , Crashtest 10: Rožni!
2020    , Dobré dílo Josefa Floriana
2020    , Magazine Parter
2020    , Mezi kýčem a akademií (Chromolitografie ve službách reklamy a umění)
2020    , Minulé století (Dvacet osobností)
2020    , Nad slunce krásnější (Plzeňská madona a krásný sloh)
2020    , Nad slunce krásnější / More Beautiful Than the Sun (Plzeňská madona a krásný sloh / The Pilsen Madonna and the Beautiful Style)
2020    , Pars pro toto
2020    , Petr Dub, Josef Mladějovský: Tabula Rasa Breach
2020    , Signál I
2020    , Skupina Ra: Vzkazy k přítomné hodině / The Artists' Group Ra: Messages on the Present Hour
2020   Strnad Ivan, FIJO Cheb 1970-2020
2021    , 30+: 30 let Institutu tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě / 30 Years of the institute of Creative Photography, Silesian University in Opava
2021    , Buddha zblízka
2021    , German Painting Now
2021    , Hodně by mi v dalších úvahách pomohl jakýkoli plánek / Some Kind of Plan Would Be a Huge Help in the Future
2021    , Ještě jednou, prosím
2021    , Když tě slyším, jak to říkáš, tak mám v očích radost / When I Hear You Say It, I Have Joy in My Eyes
2021    , Malíři světového jména: Jiří (Georges) Kars, Otakar Kubín-Coubine
2021    , Mannerist and Baroque Sculpture in Bohemia and Moravia 1550-1800
2021    , O čem mluvíme, když mluvíme o rodině / What We Talk about When We Talk about Family
2021    , Rudé století 1921-2021 / The Red Century 1921-2021 (Století dějin Komunistické strany Československa / A Century of the History of the Communist Party of Czechoslovakia)
2021    , Signál II
2022    , Domov a svět / Home and Abroad
2022    , Folklore Is Not Dead
2022    , Fotograf Festival #12 (Nikdo sem nepatří víc než vy / No One Belongs Here More Than You)
2022    , Nadějné vyhlídky: Dítě v současném českém umění
2022    , Sběratel (Lannova sbírka skla)
2022    , Skrze tebe vidím sebe (Dialogy o portrétu)
2022    , Suška: Kameny / Stones, Škoda: Objekty / Objects
2022    , Svět (Umělecká beseda + Mánes)
2022    , V Podlesí (Marcela Vichrová, Adam Velíšek)
2023    , Diplomky FUD 2023
nedat. (1961)    , Japonské grafické umění (Výstava pořádaná k 200. výročí narození Kacušiky Hokusaje)
nedat. (1970)    , Zvířecí styl I
katalog nevýtvarný
rok vydání   autor, název (podnázev)
1965    , Vybrané projekty rodinných domčekov
1968    , Katalog k expozici koster savců
1991    , Katalog Sixty-Eight Publishers
2014    , Viděno, slyšeno, prožito... (10 let občanského sdružení HADASA Tábor)
nedatováno    , Kostry savců ve sbírkách zoologického oddělení Národního muzea v Praze
katalogová pozvánka autorská
rok vydání   autor, název (podnázev)
2022   Lipavský Matěj, Matěj Lipavský: Vroucí chemie městského nebe
katalogová pozvánka kolektivní
rok vydání   autor, název (podnázev)
2017    , Adriena Šimotová, Václav Boštík
katalogový plakát autorský
rok vydání   autor, název (podnázev)
2005   Šedá Kateřina, Kateřina Šedá (Pravidla hry: Nic tam není)
kniha
rok vydání   autor, název (podnázev)
????    , Krása i jed: čtyřverší irského středověku 7. - 14.století
????    , O věrné lásce Saïdjaha a Adindy
(1912)   Kipling Rudyard, Prosté povídky z Indických hor I.
(1926)    , Výstřel na slepo (Příběh z provincie)
(1969)    , Nestejné cesty. (Dva pobočné příběhy na poučení a výstrahu dítkám vydal František Doucha)
[1919]   Neruda Jan, Studie o Janu Nerudovi
[1931]   Jirásek Alois, Alois Jiránek
[1936]    , Zeitgenössische Maler der Tschechen
[1945]    , Zvířátka (Původní litografie Miroslava Štěpánka s říkankami Františka Bárty)
[1960]    , Praha (Průvodce městem)
[1978]    , Dneska už se tomu směju
[1980]    , Byl lásky čas (Deník z roku 1835)
[1982]    , Nápady svaté Kláry
[1984]    , Sešity
[1984]    , Scherzo capriccioso (Veselý sen o Dvořákovi)
1833    , Orbis pictus (Die Welt in Bildern / Swět w obrazých / Świat w obrazach / Le monde en tableaux)
1873    , Rukopis Královédvorský
1877    , Sylvestriády (Sbírka deklamací, delších i kratších, besedních čtení, žertů a půlnočních scén k zábavám sylvestrovým)
1880    , Mýthologie čili Bájesloví Řekův a Římanův
1887    , Básnické profily francouzské (Studie větší i menší)
1890    , Poctivé Mravy a společenské řády při jídle a pití po rozumu starých Čechův
1890    , Slovanstvo ve svých zpěvech (Kniha VII. Písně slovinské díl V. část I.)
1896    , Dies Irae
1896    , Pozdě k ránu
1896    , Spodní proudy
1897    , Nové studie a podobizny
1897    , O českou korunu (Obrazy z doby bavorsko-francouzské vlády v Praze)
1899    , Bitva u Lipan (30. května 1434)
190?    , Karmazínová záclona
1900    , Heraldika (Souhrn pravidel a předpisův znakových)
1900    , Ještě jednou se vrátíme (Kniha veršů z r. 1892-1899)
1901    , Růženka z Jedlova a čtyři jiné povídky pro mládež
1902    , Buřiči (1901-1902)
1903    , Celsus a Ježíš
1903    , Láska a zdravotnictví
1903    , O Junkerech pražských
1903    , O výchově
1903    , Sláva života
1904    , Dějiny malířství
1904   Bílek František, Slovo k otčenáši Františka Bílka
1905    , Boje o zítřek (Meditace a rapsodie 1898-1904)
1905    , Ďáblova sonáta
1905    , Příklad Ninony de Lenclos, milovnice (Román)
1905    , Příruční atlas botanický se stručným popisem vyobrazených rostlin
1905    , Večerní písně
1906    , De profundis
1906    , Fysika lásky
1906    , Milá sedmi loupežníků
1906    , Visionáři
1906    , Xipehuzové
1907    , Čertoviny
1907    , Rakety. Mé srdce obnažené (Denníky Charlese Baudelairea)
1908    , Dojmy a potulky (1901 - 1908)
1908    , Kapky jedu
1908    , Messalina (Román ze starého Říma)
1908    , Moje láska
1908    , Mračna
1908    , Mrtvý, Host Quadvlietův, Prst Boží, Starý zvoník
1908    , Povídky chudých
1908    , Povídky o manželství
1908    , Princezny lásky (Román o japonských kurtisánách)
1908    , Scarabaeus
1909    , Apollonius z Tyany
1909    , Básně v próse a jiné práce
1909    , Člověk
1909    , Démon perversity
1909    , Endymion
1909    , Essaie
1909    , Florencká tragedie
1909    , Hovory se smrtí
1909    , Jaro
1909    , Lásky absurdné
1909    , Moderní malíři
1909    , Noa Noa
1909    , Román Manfreda Macmillena
1909    , Sodoma
1909    , Traktér u královny Pedauky
1909    , Zpověď anglického poživače opia
1910    , Nejkrásnější láska Dona Juana, Štěstí v zločinu, Ženina pomsta
1910    , Písně Bilitiny
1910    , Pobyt v pekle
1910    , Polední úděl
1910    , Povídka neznámého člověka
1910    , Tajemství Marie Rogêtové
1910   Slavíček Antonín, Antonín Slavíček (Výbor z jeho díla)
1911    , Albrecht z Valdštejna a jeho doba (Na základě korespondence opata strahovského Kašpara z Questenberka)
1911    , Čítanka Boženy Němcové
1911    , Když jsem byla mužem
1911    , Kniha o Monelle
1911    , Mužství
1911    , Myšlenky uvolněné (Úryvky o ženách)
1911    , Renaissanční duchové (Studie o umění a poesii)
1911    , Rodinné štěstí
1911    , Slezské písně
1911    , Smuteční slavnosti srdcí
1911    , Smyšlené životy
1911    , Tenata
1911   Brandl Petr, Petr Brandl (Část všeobecná)
1912    , Domů
1912    , Hudba srdce (Vybraná lyrika z let 1897 až 1911 s několika básněmi v prose a novými překlady)
1912    , Jak plyne potůček, Mrtvý
1912    , Jak se vaří u Šroubka v Praze (Sbírka kuchařských receptů nejoblíbenějších jídel, střídavě denně upravovaných)
1912    , Malkah židovka (Kouzlo vojenského tábora)
1912    , Táboření (Praktický rádce k bydlení ve volné přírodě)
1912    , Upír
1912    , Vášnivý milenec, Quadvlietův host
1912    , Základy junáctví (Návod pro výchovu české mládeže na základě systému sira R. Baden-Powella „Scouting“ a za laskavého přispění četných odborníků)
1912   Brandl Petr, Petr Jan Brandl
1912   Čech Svatopluk, Básník mezi lidmi (Život a příhody Svatopluka Čecha na vsi. S korespondencí z let 1895-1908)
1913    , Adam a Eva
1913    , Človíček
1913    , Domů
1913    , Katechismus fotografie (Úvod do fotografie pro fotografy amateury)
1913    , Moderní byt (Výklady, rady a pokyny k jeho zařízení a úpravě)
1913    , Pohádky Boženy Němcové
1913    , Polibky smrti
1913    , Sedmnáct písní
1913    , Sluneční hodiny
1913    , Válka na Balkáně (Válečné tažení Bulharska, Srbska, Řecka a Černé Hory proti Turecku.)
1913    , Z vesnického zákoutí a jiné povídky
1914    , Dominik
1914    , Kressida, Helena
1914    , Tak pravil Zarathustra
1914    , Tanec smrti
1915    , O projevu výtvarnou formou
1915    , Svéhlavička (Příběh z pensionátu)
1916    , Faëthón (Tragoedie o dvou dějstvích a dohře)
1916    , Karlštejn (Libretto o třech dějstvích)
1916    , Mistr Kampanus (Historický obraz)
1916    , O vysvobození prince Jirky
1916    , Slova k životu
1916    , Splav (Básně)
1916    , Šípkový keř (Básně)
1916    , Z tajuplné říše vodní
1916   Dvořák Antonín, Život a dílo Ant. Dvořáka (část prvá 1841-1877)
1916   Hus Jan, Mistr Jan Hus ve výtvarném umění
1916   Mácha Karel, Karel Hynek Mácha
1917    , Básně Jiřího Trakla
1917    , Brázda (Dvě knížky českého novináře. Knížka první / Uměním)
1917    , Brázda (Dvě knížky českého novináře. Knížka druhá / Životem)
1917    , Láska Magdalenina
1917    , Netečný divák
1917    , Noci chiméry (Básně 1900-1916)
1917    , Sádhaná (Naplnění života)
1917    , Souboj (Hra o třech dějstvích)
1917   Švabinský Max, Max Švabinský (Kritický essay)
1918    , Antikrist v naukách a umění středověku a husitské obrazné antithese
1918    , Básně I
1918    , Čeští básníci o české budoucnosti
1918    , Měsíce
1918    , Píseň bohatýrská
1918    , Podobizny žen
1918    , Přemyslovci (Hra o pěti dějstvích)
1918    , Saul
1918    , Tichý svět (Kniha prós)
1918    , Všechna prosa (Pouště lásky, Záblesky, Pobyt v pekle)
1918    , Zjasněné oči ((1915 - 1917))
1918    , Zlatý chrobák
1918    , Žula
1918   Machar Josef, Žena v životě a díle Macharově
1919    , Ballada o žaláři v Readingu
1919    , Bílý štít (Druhá kniha básní)
1919    , Český legionář
1919    , Čtverák Pierrot
1919    , Hlas / 1918 (Poznámky z oněch dnů)
1919    , Isabella
1919    , Město
1919    , Noa Noa
1919    , Noa Noa
1919    , Nový svět (Studie o nové české literatuře 1917 - 1919)
1919    , O bohatýrském koni a hroutícím se domu
1919    , Památník Jaroslavu Jeremiášovi
1919    , Povídám, povídám pohádku... (Kniha pohádek Karla Jaromíra Erbena, Boženy Němcové, Beneše Kuldy, Jakuba Malého)
1919    , Třásničky dějinných dnů
1919    , Vzkázání mojí milé
1919   Baudelaire Charles, Charles Baudelaire
1919   Němcová Božena, Knížka o Boženě Němcové
1919   Zeyer Julius, Listy Julia Zeyer Růženě Jesenské
1920    , Božena Němcová a Václav Bolemír Nebeský
1920    , Brázda (Dvě knížky českého novináře. Knížka druhá / Životem)
1920    , Bylo nebylo... a jiné pohádky
1920    , České písemnictví s ptačí perspektivy
1920    , Ďábelské
1920    , Dáma ve smutku, Magdalena (Novelly)
1920    , Den sedmý odpočinkem (Hra o třech jednáních)
1920    , Kniha mládí a vzdoru
1920    , La Prague baroque
1920    , O českých výtvarnících
1920    , O nového člověka
1920    , Ondřej a drak (Hra o 5 dějstvích)
1920    , Pohádky (Výbor)
1920    , Povídky z městského sadu
1920    , Přicházím z periferie
1920    , Sartor Resartus (Život a myšlenky pana Teufelsdröckha ve třech dílech)
1920    , Slezské písně
1920    , Slezské písně
1920    , Smutný hlas zaplašeného hněvem Božím pastýře k rozplašenému, hynoucímu stádu, ostatní již rady dáním se všemi se žehnající
1920    , Traktér u královny Pedauky
1920    , Tři (Tři akty (skoromarinettní) s epilogem)
1920   Aleš Mikoláš, Jak Mikoláš Aleš žil a tvořil
1920   Němcová Božena, Božena Němcová (Babička, rodiče a sourozenci . Z pobytu na Domažlicku. Dora a Manka. Jaroslav a matka)
1920   Žižka Jan, Jan Žižka z Trocnova a jeho doba
1921    , Barvy
1921    , Cassiovy listy
1921    , Dva hlasy (Březina, Sova)
1921    , Kamenný host (Dramatická báseň)
1921    , Krejčí hrdina
1921    , Kvítky ze zahrádky královny Pohádky (Původní pohádky pro mládež)
1921    , Náboženství a politika
1921    , Nejvyšší naděje
1921    , Poštovní úřad (Hra o dvou dějstvích)
1921    , Praha barokní
1921    , Revoluční trilogie
1921    , Ruská škola malířská
1921    , Slečna Barvínek (Román)
1921    , Sochy na Karlově mostě v Praze
1921    , Světlo
1921    , Tyrolské elegie
1921    , Zborov
1921   Čech Svatopluk, Svatopluk Čech (Dílo a osobnost)
1921   Gutfreund Otto, Kubismus
1921   Hostinský Otakar, Hostinského esthetika (Díl I. Všeobecná esthetika)
1921   Mánes Josef, Josef Mánes
1921   Preisler Jan, Jan Preisler
1921   Slavíček Antonín, Antonín Slavíček
1922    , Armor
1922    , Fysiologie manželství
1922    , Klapzubova jedenáctka
1922    , Knížka pro každého spiritistu (Rozřešení záhrobního tajemství)
1922    , Král Lávra
1922    , Krůpěje deštíčka (Hrst veršíků a povídeček mládeži naší za dáreček přináší Vilma Sokolová)
1922    , Od východu
1922    , Ohnivý buben (Africké drama žáru, barvy, hřmotu, vůní)
1922    , Ochotnické divadelnictví
1922    , Podél cesty (Básně)
1922    , Pohádky
1922    , Poslední rok (Básně)
1922    , Povídky pana Kočkodana
1922    , První láska (Epická báseň)
1922    , Ráj srdce (1920 1921)
1922    , Rok (Obrázky z přírody)
1922    , Ruka a duše
1922    , Spisy a vybrané listy
1922    , Umělecký almanach legionářský
1922    , Úsměvy sluníčka (Povídky a básničky pro naše dětičky napsla Vilma Sokolová)
1922    , Útulný domov
1922    , Záblesky z Bengálska
1922    , Zátoka života
1922    , Země
1922    , Zlatý máj
1922    , Zlý vítr
1922    , Znící svět (Básně z let 1920-1921)
1922   Gogh Vincent van, Vincent van Gogh (Mit einer Farbigne Tafel und 48 Abbildungen)
1923    , Bohatýrské zvěsti (Soubor pověstí erbovních)
1923    , Dárek z lásky
1923    , Dědictví
1923    , Evangelium
1923    , Imaginární životy
1923    , Lucerna (Hudební pohádka o čtyřech jednáních)
1923    , O překrásné Alenušce a moudrém pasáčkovi a jiné pohádky
1923    , Objevy
1923    , Osudy dobrého vojáka Švejka v ruském zajetí (II. díl)
1923    , Plačící satyr (Komedie o třech dějstvích)
1923    , Poklad všech pokladů, Elixir mudrcův (Elixir philosophorum), neboli Alchemické pojednání, jak vyrobiti kámen moudrosti na bělo nebo na červeno podle návodu české královny, manželky císaře Karla IV.
1923    , Pozdravy
1923    , Radost (Díl 1)
1923    , Rytíř des Touches
1923    , Tři troníčky
1923    , Tvoření v umění výtvarném
1923    , Zázračná hodinka
1923   Rilke Rainer, Moderní pražský mystik (Rainer Maria Rilke)
1924    , Co neumírá
1924    , Han z Islandu
1924    , Illustrovaná frazeologie a přísloví
1924    , Jací jsme
1924    , Jana Amose Komenského Vlastní životopis
1924    , Karel IV. před Frankenšteinem (Historická povídka)
1924    , Kašpárek jde do světa
1924    , Kašpárkova dobrodružství
1924    , Malý lord
1924    , Marie Stuartovna (I.)
1924    , Milencovy písně
1924    , Mořská panna
1924    , Naše stavby
1924    , Oasa: africký román utrpení a lásky
1924    , Okamžiky z válečných let
1924    , Policejní šťára
1924    , Románská renesance koncem středověku
1924    , Svítání a svět
1924    , Šípkový keř (Básně)
1924    , Výbor básní
1924    , Ze života hmyzu
1924    , Ztroskotání
1924   Gogh Vincent van, Van Gogh (Avec 33 Reproductions en Phototypie)
1924   Janáček Leoš, Leoš Janáček (Život a dílo)
1924   Vojan Eduard, Eduard Vojan (Jeho život a dílo)
1925    , Adam a Eva
1925    , Bitva u Kreščaku a jiné povídky (Král Jiří Poděbradský před Vídní - O panu Jeníkovi - Mify)
1925    , Boje proti včerejšku (1915-1925)
1925    , Candide
1925    , Českomoravská heraldika (II. Část zvláštní)
1925    , Čtení o Lužici (Cesty z roků 1886-1923)
1925    , Čtvrt kila střepin (Kniha druhá věcí a věciček z let 1924-25)
1925    , Falešný mariáš
1925    , Hrad smrti
1925    , Když jsem byla mužem
1925    , Když jsem byla mužem, Deník ženy
1925    , Kritika literární (Metody a směry / Zásady a prakse)
1925    , Kronika československá (I. Doba stará)
1925    , Marie Stuartovna (II.)
1925    , Marie Stuartovna (III.)
1925    , Moje válečná Odyssea (Osudy starodružiníka ve čtyřech dílech)
1925    , Moloch
1925    , Muž a láska
1925    , O človíčku bez trojníčku
1925    , O utrpení venkovského lidu za dob poddanství a robot
1925    , Očarovaná
1925    , Ohromné maličkosti
1925    , Periferie (Drama o patnácti obrazech)
1925    , Pole orná a válečná
1925    , Porculán
1925    , První láska
1925    , Relief (Příručka pro sochaře a architekty)
1925    , Román dítěte
1925    , Roztočené jeviště (Úvahy o novém divadle)
1925    , Scény ze života na Montmartru
1925    , Strom v bouři
1925    , Syn země
1925    , Tiché tůně
1925    , Umění 19. století
1925    , Vášnivý milenec
1925    , Vražda jako krásné umění
1925    , Werther (Román mladé lásky)
1925    , Za vlast a čest (Povídky z dalmatského přímoří)
1925    , Zavražděný básník
1925    , Zavřeno celou noc!
1925    , Ze světa do světa
1925    , Zloděj z Bagdadu
1925   Kupecký Ján, Život Jana Kupeckého
1925   Wolker Jiří, Wolker (* 29. března 1900 - + 3. ledna 1924)
1925 nebo 1926    , Hrobka Tut-anch-amonova (Objevená zemřelým Earlem z Carnarvonu a Howardem Carterem. Sv. 1)
1926    , Básně Jana Vlka
1926    , Básně Jaroslava Pařízka
1926    , Blouznivý vějíř
1926    , Bratři Durandeau
1926    , Cizí žena a muž pod postelí
1926    , Čtení o Staroměstské radnici v Praze
1926    , Dáma u vodotrysku
1926    , Filosofská historie
1926    , Góra
1926    , Hýta a Batul (Helenina drůbež, Děti jiných rodičů)
1926    , Cholera
1926    , Kalendář Lady
1926    , Kostnice (Město Husovo)
1926    , Masarykův lidovýchovný ústav (Svaz osvětový) (Jeho vznik a vývoj (1906-1926))
1926    , Nad vřavou válečnou
1926    , Ona a on (Román)
1926    , Ostrov veliké lásky (Komedie o třech jednáních)
1926    , Plížení Německem
1926    , Řeči doktora O´Grady
1926    , Stručné dějiny národa československého
1926    , Vášnivý milenec
1926    , Velislavova bible a její místo ve vývoji knižní ilustrace gotické
1926    , Zánik náboženství
1926   Komenský Jan, Ženy ze života a díla Jana Amosa Komenského
1926   Rijn Rembrandt van, Rembrandtovo zvěstování P. Marie
1926   Shelley Percy, Básník a svět (Život, lásky a smrt bánsíka P. B. Shelleyho)
1926   Švec Josef Jiří, Deník plukovníka Švece
1927    , Barevné větry
1927    , Bělouš (Historie koně)
1927    , Bezvýznamná žena (Hra)
1927    , Cesta z pouti, Čtyry doby
1927    , Dnešní kulturní reakce a Moderní galerie
1927    , Drama na Glossově
1927    , Dřevěné kostelní stavby v zemích českých
1927    , Fanfarlo
1927    , Háj, který voní skořicí
1927    , Herečka Faustinová
1927    , Hvězdy v oknech (1921-23)
1927    , Ideální manžel (Drama o čtyřech dějstvích)
1927    , Kardinál z Avignonu (Drama o třech dějstvích)
1927    , Knížka o koni
1927    , Kvetoucí jabloně (Román)
1927    , Lampa Psyche
1927    , Lehké a těžké kroky
1927    , Lyrika
1927    , Marie po poli kráčela... (Knížka lidové mystiky)
1927    , Matka a dítě
1927    , Muž divokých krajů
1927    , Pepánek nezdara (Starším bratrem)
1927    , Pepánek Nezdara školákem
1927    , Pod závojem
1927    , Podobizna Doriana Graye
1927    , Pomsta ženina
1927    , Přestupníci
1927    , Ruce stavitelů zítřků (Verše)
1927    , Rudý led
1927    , Sepie (Poesie)
1927    , Stavba a báseň (Umění dnes a zítra. Výbor statí z let 1919-1926)
1927    , Strom ze srdce (Písně o Kristu)
1927    , Svéhlavička babičkou
1927    , Vteřina a věčnost
1927    , Zázrak svatého Antonína
1927   Bezruč Petr, Petr Bezruč (Básník a člověk)
1927   Michelangelo Buonarroti, Životopisy umělců (Michelangelo Buonarroti)
1927   Robespierre Maximilien de, Maxmilián Robespierre
1928    , Acassin a Nicoletta (Starofrancouská povídka)
1928    , Báje o Perseovi
1928    , Balada o babce horalčické
1928    , Básně a první prósy
1928    , Den a noc (Výjev z dějin světla)
1928    , Dílo Karla Hynka Máchy. Díl druhý (Próza. Cikáni)
1928    , Dílo Karla Hynka Máchy. Díl první (Máj. Básně. Dramatické zlomky)
1928    , Dobrý člověk a jiné povídky
1928    , Edison
1928    , Hrdinové a věřící (1914-1918)
1928    , Jak se vlastně dělá film? (Slabikář budoucích hvězd a zároveň popis, zrození filmu od kalamáře scenáristy až ku křeslu v kinu)
1928    , Kašpárek, Spejbl a spol.
1928    , Knížka o slunečnici
1928    , Kutná Hora sídlo umění
1928    , Mistr Kampanus (Historický obraz)
1928    , Nejvěrnější hlas
1928    , Nezvěstná (Drama o třech dějstvích s předehrou a dohrou)
1928    , Panenství (Historie děvčete)
1928    , Pařížští mohykáni (I.)
1928    , Pařížští mohykáni (II.)
1928    , Pokus o nový statut hlav. města Prahy
1928    , Pozdrav Moravy
1928    , Poznejte lépe srdce žen...
1928    , Preludium
1928    , Případ obrazárny Společnosti vlasteneckých přátel umění v Čechách
1928    , Psychologie bez duše (Bizarerie filosofická)
1928    , Sursum corda
1928    , Umělecké památky Brna
1928    , Utrpení knížete Sternenhocha (Groteskní romanetto)
1928    , V cukrové říši
1928    , V průtočné uličce
1928    , V zajetí pirátů
1928    , Velký Bůh Brown
1928    , Vyzvání
1928    , Vyzvědači v Italii a na Slovensku
1928    , Z věčných pokladnic poesie německé
1928    , Základy vědy o umění (se zvláštním zřením k vědeckému studiu hudby)
1928    , Zpěvy v bouři (Satiry)
1928    , Životopisy umělců (Lionardo da Vinci, Antonio da Correggio, Raffaello Sanzio da Urbino)
1928   Brunner Vratislav, Pan V·H·B umělec a kamarád
1928   Hašek Jaroslav, Jaroslav Hašek
1928   Michelangelo Buonarroti, Michelangelo (Poznámky o renesanční prostorové komposici)
1928   Špála Václav, V. Špála
1929    , Aranské ostrovy
1929    , Báseň rolnická
1929    , Božské uzly
1929    , Čertův kapitán
1929    , Deset let
1929    , Dílo Karla Hynka Máchy. Díl třetí (Deníky. Zápisníky. Korespondence)
1929    , Ecce homo (Jak se stát, čím kdo jsme)
1929    , Elegie
1929    , Francouzská revoluce (Díl první: Zápas s královstvím)
1929    , Francouzská revoluce (Díl druhý: Zápas s občanskou reakcí)
1929    , Hledání ztraceného času V. (Sodoma a Gomora)
1929    , Hoch z Missourského údolí (Kázání Elberta Hubbarda)
1929    , Ideové kořeny současného umění (Bergson a ideologie současného romantismu)
1929    , Jen na chvíli (Povídky a drobné prosy)
1929    , Knížka o rybách
1929    , Lístky ze Španěl
1929    , Míla větroplach
1929    , Na západní frontě klid
1929    , Naše mramory a leštitelné stavební kameny
1929    , Návrat marnotratného syna
1929    , Neznámému bohu (Hrst intimní lyriky z let 1920-25)
1929    , O knihách a o lidech
1929    , Paměti Dra Aloise Rašína
1929    , Písně krátké lidu českého obecného, jež sebral Jan Jeník rytíř z Bratřic c. k. hýtman
1929    , Pohádky z koše vládce Krakonoše
1929    , Poštovní holub (Básně 1928-1929)
1929    , Potulky pražského reportéra
1929    , Povídky malostranské
1929    , Průvodce po Dvoře Králové n. L.
1929    , Ryšavec
1929    , Řeči do prázdna (Soubor statí o architektuře, bydlení, ústroji a jiných praktických věcech, které uspořádal a doslovem opatřil Dr. Bohumil Markalous)
1929    , Slovenské pohádky a pověsti II
1929    , Stará a nová střední Evropa
1929    , Stopař
1929    , Svatováclavský sborník Akordu (929 - 1929)
1929    , Tajemné dálky
1929    , Tři práce zlých let (Diblík, Pravzor Tartuffa, Vláda a láska)
1929    , Vášeň a síla
1929    , Výbor z chodských bajek
1929    , Zaváté šlépěje
1929    , Zlatá horečka
1929    , Zrada vzdělanců
1929    , Žerty hravé i dravé
1929   Beethoven Ludwig van, Ludvík van Beethoven (Studie o životě a díle)
1929   Dvořák Antonín, Antonín Dvořák
1929   Jurkovič Dušan, Dílo Dušana Jurkoviče (Kus dějin československé architektury)
1929   Loos Adolf, Adolf Loos (Evropan Adolf Loos: učitel nové architektury, bydlení a života)
1930    , Bloudění (Větší valdštejnská trilogie (díl druhý))
1930    , Broučci (Pro malé i velké děti)
1930    , Co ještě zbývá
1930    , Čechy do válek husitských
1930    , Československý stát v představách T.G.Masaryka za války (Ke dni 7. března 1930...)
1930    , Demosthenes
1930    , Dílo J. A. Rimbauda (Básně - Pouště lásky. Iluminace - Na čas v pekle. Nově nalezené básně. Doplňky - Varianty)
1930    , Divokým Kurdistanem
1930    , Drobnosti (Vzorný sluha Bashwille, Jak lhal jejímu manželu)
1930    , Dřevěná hvězda
1930    , Eva
1930    , Hlavní válečný stan francouzský
1930    , Hýta a Batul (Helenina drůbež, Děti jiných rodičů)
1930    , Kráva matky Ungrové a všecko, co se kolem ní sběhlo
1930    , Krise národa
1930    , Kritiky
1930    , Mohutný sen (Román z války. Legionářská epopeja)
1930    , Most svatého Ludvíka krále
1930    , Na hrobích (Cyklus básní)
1930    , Na magistrále
1930    , Nasreddin čili Nedokonalá pomsta (Komedie o třech dějstvích)
1930    , Nemodlenec
1930    , Otázky a úvahy
1930    , Ozubené okno (1926-1929)
1930    , Pán světa
1930    , Pani Bovaryová (Venkovské mravy, Díl druhý)
1930    , Píseň jásající lásky
1930    , Pohádky z převržené klenotnice
1930    , Posedlost
1930    , Rašení
1930    , Rodičům
1930    , Rodinné listy Františka Palackého dceři Marii a zeti F.L. Riegrovi
1930    , Salammbo
1930    , Silnější než smrt
1930    , Slovanské legendy (Třetí knížka lidové mystiky)
1930    , Smrt si jde pro arcibiskupa
1930    , Sokolské básně a studie
1930    , Staré umění na Slovensku
1930    , Strach (drama)
1930    , Svéhlavička ženuškou (Původní povídka pro dorůstající dívky)
1930    , Špionáž
1930    , Táňa z naší oktávy (Dívčí román)
1930    , Tvář století (Několik průhledů do psychologie dneška)
1930    , Veselé pohádky z celého světa
1930    , Z notesu svatého Petra
1930    , Zlatý kolovrat (Ballady)
1930    , Životní pojistka čili Čert nikdy nespí
1930   Kramář Karel, Karel Kramář 1860-1930 (Život a dílo - skizza)
1930   Kramář Karel, Karel Kramář 1914-1918
1930   Rašín Alois, Karel Kramář 1860-1930 (Život a dílo, skizza)
1930   Rimbaud Arthur, Život J. A. Rimbauda (Dopisy a dokumenty)
1930   Slavíček Antonín, Antonín Slavíček
1930   Slavíček Antonín, Vybrané listy Antonína Slavíčka
1931    , Alžběta Rakouská
1931    , Barevný svět
1931    , Básně
1931    , Cesta zpátky
1931    , Červená zahrada
1931    , Dolce far niente
1931    , Frantík (Rok pražského kluka)
1931    , Chodské sonety
1931    , Jeden spravedlivý (Část první)
1931    , Jeden spravedlivý (Část druhá)
1931    , Kraj slepců
1931    , Messalina a Agrippina (Jak vypustil Klaudius ducha)
1931    , Nájemník z třetího poschodí
1931    , Několik kapitol ze života Gargantuova a Pantagruelova
1931    , O zvěři královské a verbeži ptačí
1931    , Pavel a Virginie (Indická chatrč, - Suratská kavárna)
1931    , Pepánek nezdara (Lojzík vychovatelem)
1931    , Plancius
1931    , Po stopách národního vědomí české šlechty pobělohorské
1931    , Pouta
1931    , Snoubení nebe a pekla
1931    , Socialism pro milionáře
1931    , Souhvězdí (Baudelaire, Verlaine, Mallarmé, Maeterlinck)
1931    , Světobol
1931    , Švec a knejp (Kriminální případ Floriána Kapusty)
1931    , Tonda Sejka a spol. (Hrst veselých příhod ze života chlapců)
1931    , Tulačka
1931    , Úspěšné cnosti reverenda Gantryho
1931    , Vyznání (Druhá sbírka básní)
1931    , Vzpomínky
1931    , Z kulturních dějin lidstva (Starověk)
1931    , Zbožnost (I. díl)
1931    , Zbožnost (II. díl)
1931    , Zdrávas královno (několik poznámek)
1931   Gropius Walter, Walter Gropius
1932    , Barva v teorii a v praksi
1932    , Básně o Ate
1932    , Bolívar osvoboditel
1932    , Česká mafie (Vzpomínky na odboj doma)
1932    , České katastry 1654-1789 (se zvláštním zřetelem k dějinám hospodářským a ústavním)
1932    , Čeští bohatýři (Postavy z minulosti)
1932    , Dějiny filosofie I. (Starověk a středověk)
1932    , Dva výlety do historie
1932    , Jindra
1932    , Kreisleriana
1932    , Legendy ukrajinské
1932    , Literární pozůstalost Hany Kvapilové
1932    , Lucrezia Borgia
1932    , Monogamie (Od Masaryka k Russellovi, od Russella k socialismu)
1932    , Na chalupě
1932    , Padající hvězdy (Čtrnáct dní jedné divadelní revoluce)
1932    , Pepánek nezdara (Kontracht velkého dědečka)
1932    , Pod listnatým stromem (Essaye)
1932    , Pohádky pro nejmenší čtenáře
1932    , Robin zbojník (Pohádka o 10 obrazech)
1932    , Sakura ve vichřici (Útržek deníku z cesty po Japonsku)
1932    , Simba (Africké dobrodružství s králem zvířat)
1932    , Současné malířství
1932    , Srbské legendy
1932    , Srdce a kříž
1932    , Sršatá promenáda literaturou
1932    , Tajemná Amra
1932    , Tak pravil Zarathustra
1932    , Třetí říše (Úvodem do současného politického stavu)
1932    , Tureček Ali
1932    , Utěšitel nejlepší
1932    , Z kulturních dějin lidstva (Středověk)
1932    , Zátiší v novodobém umění
1932    , Zlatíčkův konec
1932   Filla Emil, Emil Filla. Jeho význam a dílo (Přednáška proslovená Vincencem Kramářem při zahájení souborné výstavy v budově Mánesa v Praze v květnu 1932)
1932   Gándhí Mahátma, Mahátmá Gandhí
1932   Jiránek Miloš, Miloš Jiránek
1932   Michelangelo Buonarroti, Život Michel Angela
1932   Navrátil Josef, Josef Navrátil (jeho život a dílo)
1933    , Alexandros a Caesar
1933    , Básnické spisy
1933    , Básníkovo slovo
1933    , Beskydské balady
1933    , Broučci (Pro malé i velké děti)
1933    , Čechy v době železné
1933    , Československá vlastivěda (Díl 7. - Písemnictví)
1933    , Dějiny filosofie II. (Novověk)
1933    , Don Quichotte (Heroická komedie o pěti dějstvích)
1933    , Farmář Rosický
1933    , Historické slohy (Architektonické tvarosloví)
1933    , Hura-Kura Zelený náramek (Indické dobrodružství)
1933    , Chléb a sůl
1933    , Italské léto
1933    , Jitření
1933    , Kvítka zeleného ostrova (Pověsti o irských Světcích)
1933    , Láska (Lyrické intermezzo 1925-1932)
1933    , Mafie v rozmachu (Jak jsme bourali Rakousko / Vzpomínky na odboj doma)
1933    , Mámino srdce
1933    , Náhražka lásky
1933    , Našim dětem
1933    , O poloze kostela P. Marie na hradě pražském
1933    , O zlaté kapličce
1933    , Obchodní a hospodářské poměry v Indočíně
1933    , Poslední dnové Pompejí
1933    , Praha matka měst
1933    , Příhody malé myšky
1933    , Slovinské romance a balady (Ze sbírky Štrekeljovy)
1933    , Suchá jehla
1933    , Svaté obrázky české
1933    , Šípkový keř (Básně)
1933    , Šusparáda a její vzpomínky
1933    , Umění a scholastika (148, (8), obálka)
1933    , Úspěch (Tři léta dějin jedné provincie)
1933    , V krajine vychádzajúceho slnka (Poviedka zo života japonskej mládeže)
1933    , Váhy života a umění
1933    , Vánoční hra pastýřská
1933    , Vůl a oslík (Vánoční hra pro loutkové divadlo)
1933    , Vyzkoušení přátelé
1933    , Z Čech až na konec světa
1933    , Za zlatem do země Siouxů
1933    , Zahradní města nezaměstnaných
1933    , Žabákova dobrodružství
1933    , Život Klima Samgina (I.)
1933    , Život Klima Samgina (II.)
1933   Blažíček Oldřich, Oldřich Blažíček
1933   Grottger Artur, Arthur Grottger (Jeho láska a dílo)
1933   Rašín Alois, Vstupní řeč Dra Aloise Rašína k prvému československému státnímu rozpočtu
1933   Theer Otakar (Otokar), Otakar Theer (II)
1934    , Abeceda z Erbenových říkadel a národních písní
1934    , Červený kříž a Železný kříž
1934    , Česká mafie (Vzpomínky na odboj doma)
1934    , České sklo
1934    , Človíček
1934    , Delfíni
1934    , Dvacet tisíc mil pod mořem
1934    , Dvě legendy o knihách (O svatém Kilianu knihomolovi, O knize blah.Otce Anastasia)
1934    , Hořec (Poesie 1932-33)
1934    , Hříšníci u moře
1934    , Hvězdy na nebi
1934    , Jiříkovo vidění
1934    , Kapitola o předválečné generaci
1934    , Knížečka (Verše)
1934    , Kříže
1934    , Léta naděje (Rod Darembertů)
1934    , Lietajúca trieda (Román pre deti)
1934    , Lipany
1934    , Literatura a společnost
1934    , Malířský rukopis ve francouzském obraze nové doby
1934    , Mitsou aneb Jak dívky zrají k důvtipu
1934    , Mladé zápasy (Juvenilie II.)
1934    , Mše svatá (v bohoslužebném řádu církevního roku)
1934    , Mučenky (Čtyři povídky o ženách)
1934    , Několik příběhů ze života blázna Padrnose
1934    , O ženské zkaženosti (Satira šestá)
1934    , Pantáta Bezoušek (O jeho radostech i starostech)
1934    , Pes druhé roty
1934    , Popelec (Svět a kumšt)
1934    , Poslední střepiny
1934    , Povětroň
1934    , Praha v obraze pěti století
1934    , Prameny Ústí
1934    , Procházka moderní galerií
1934    , Ptačí pohádky
1934    , Rovnocennost evropských plemen a cesty k jejich ušlechťování
1934    , Sabina (Rod Darembertů)
1934    , Sbohem a šáteček (Básně z cesty (1933))
1934    , Sestřička Petra Zemana (Dívčí román)
1934    , Skleněná koule (Verše)
1934    , Spojité nádoby
1934    , Srdce pod klerikou. Intimity seminaristovy
1934    , Staré pověsti slezské
1934    , Ve stínu českých hradů
1934    , Vila Rubein
1934    , Vítr a list
1934    , Výbor z prózy Karla Čapka
1934    , Zásnuby (Rod Darembertů)
1934    , Zelená kobyla
1934    , Život a podivuhodné příběhy Robinsona Crusoe
1934   Baudelaire Charles, Bolestný život Baudelairův
1934   Dusík Jan Josef, Jan Josef Dusík (Čáslavský kantor a varhaník 1738-1818)
1934   Maixner Petr, Život a dílo Petra Maixnera
1934   Rádl Emanuel, Emanuel Rádl (Křesťanský filosof, vědec, politik, moralista)
1934   Valdštejn Albrecht, Valdštejn 1630-1934 (Dějiny valdštejnského spiknutí)
1934   Wolker Jiří, Jiří Wolker (Básník a člověk)
1935    , Ambra (Básně z Orientu)
1935    , Báječná zvířata (obludy a nestvůry)
1935    , Basilejské zvony
1935    , Básně
1935    , Česká literatura XX. století
1935    , Čiňte pokání
1935    , Dějepis výtvarných umění v Československu
1935    , Deník
1935    , Galánečka z Ježova (Moravská idyla ve dvanácti zpěvech)
1935    , Chudé lásky
1935    , Jak si zařídím byt... (levně, moderně, hygienicky)
1935    , Jak žijí zvířata (Přírodopis živočišstva)
1935    , Jan Adam z Víckova (Moravský emigrant a vůdce Valachů 1620-1628)
1935    , Jan Kryštof (Úsvit, Jitro, Jinoch)
1935    , Jan Kryštof (Vzpoura, Jarmark)
1935    , Jan Kryštof (Antoinetta, V domě, Přítelkyně)
1935    , Jan Kryštof (Hořící keř, Nový den)
1935    , Jindra na stopě
1935    , Kašpar noci
1935    , Kátinka
1935    , Květy zla
1935    , Museum Fr. Palackého a Fr. Lad. Riegra (Historie starého domu, Domov čtyř generací)
1935    , Múza v hospodě
1935    , Na Modrém Nilu (Dobrodružný román z doby po pádu Chartúmu)
1935    , Nadja
1935    , Obyčejný život
1935    , Olověné peníze (Rod Darembertů)
1935    , Otvorené okná
1935    , Plavci na Sázavě
1935    , Poklad
1935    , Pověsti sladké Francie
1935    , Praha ve své slávě a utrpení
1935    , Rok
1935    , Rozbitý stůl (1925 - 1927)
1935    , Rozhovory duše s Bohem (Soliloquia animae ad Deum)
1935    , Slávek + Mirek + 6HP (Dobrodružné prázdniny na motocyklu)
1935    , Sochaři pražského baroku
1935    , Sochařství v Čechach za doby Lucemburků
1935    , Středozemní zrcadlo
1935    , Tvář cherubína
1935    , Ve všech koutech světa
1935    , Vincent van Gogh a Paul Gauguin
1935    , Zpívající Šíp
1935    , Život a utrpení svatého Vojtěcha, biskupa a mučedníka
1935   Bartoš Břetislav, Břetislav Bartoš, malíř svého národa
1935   Benešová Božena, Božena Benešová
1935   Hilar Karel, Hilar
1935   Laichter Jan, Jan Laichter (Život a dílo. Vzpomínky a úvahy)
1935   Mácha Karel, Život Máchův
1935   Mařatka Josef, Josef Mařatka
1935   Neumann Stanislav, St. K. Neumann (1875-1935)
1935   Ostrčil Otakar, Poslední interview (Na paměť Otakara Ostrčila)
1935   Toman Karel, Karel Toman
1936    , Anička skřítek a Slaměný Hubert
1936    , Básníkův rok
1936    , Bratislava (Stavební obraz města a hradu)
1936    , Cudnost
1936    , Čtení z hvězd a obelisků
1936    , Dějiny kolínských tiskáren
1936    , Dětské legendy
1936    , Dílo
1936    , Dobrý člověk ještě žije (Colas Breugnon)
1936    , Dokořán
1936    , Emil a tři dvojčata
1936    , Emil Artur Longen a Xena
1936    , Hledání včerejšího dne
1936    , Hrdinný Eskymák
1936    , Jihočeská gotika ve sbírkách Městského musea v Českých Budějovicích
1936    , Kováři budoucnosti (Pohádky z Východu)
1936    , Křížová cesta
1936    , Malý rozvědčík
1936    , Námořnická knížka Jana Týmla
1936    , Nanking (Romance na moři)
1936    , Napoleon jako myslitel, vojevůdce, státník, národohospodář, hlava rodiny a člověk ve svých projevech
1936    , Novinářík (Román pražského chlapce)
1936    , O hmotě oživené
1936    , O pravé pobožnosti k Panně Marii
1936    , Osada kmene Juchachá
1936    , Ostrov velikého klidu aneb Příběhy Petra Gulivéra
1936    , Po neznámé řece džungle
1936    , Povídky z dětství
1936    , Proletářská poesie
1936    , Příchod Hospodinův
1936    , Radium (Román prvku)
1936    , Rok se valí přes hory
1936    , Rozdělený dům
1936    , Rozjímání o mši svaté
1936    , Řetěz štěstí
1936    , Sonety portugalské
1936    , Staré ženy
1936    , Staroměstská radnice v Praze a její památky
1936    , Stopka a spol. (Příběhy tří hochů)
1936    , Šaldovo češství (Poznámky a citáty)
1936    , Tajemství Mariino
1936    , Umění jako projev ducha
1936    , V pěti dílech světa
1936    , Velké děti
1936    , Vlast (Tři básně Otakara Theera, Antonína Sovy, Viktora Dyka)
1936    , Vše pro blaho města
1936    , Wybrane wérše
1936    , Z primy do sekundy (Román pro děti)
1936    , Za prapor s kalichem
1936    , Zrádce národa
1936    , Zralost nadeše
1936    , Zwei kosmische dichtungen
1936    , Život svatého Ivana prvního v Čechách poustevníka a vyznavače
1936   Březina Otokar, Otakar Březina (Člověk a básník)
1936   Čapek Karel, Karel Čapek
1936   Čapek Chod Karel, K. M. Čapek-Chod
1936   Dante Alighieri, Živý Dante
1936   El Greco Domenico, Domenico Theotocopuli zvaný El Greco
1936   Filla Emil, Emil Filla
1936   Gogh Vincent van, Vincent van Gogh
1936   Hilar Karel, K. H. Hilar (Čtvrtstoletí české činohry)
1936   Hilar Karel, K. H. Hilar (Člověk a dílo)
1936   Hilar Karel, K. H. Hilar literát (Literárně historická studie)
1936   Hollar Václav, Ezop Václava Hollara
1936   Jiránek Miloš, Miloš Jiránek
1936   Kramář Karel, Dr. Karel Kramář (Život - dílo - práce vůdce národa)
1936   Mácha Karel, Album Karla Hynka Máchy (K stému výročí básníkova umrtí a I. vydání ´Máje)
1936   Mácha Karel, Mácha snivec a buřič
1936   Masaryk Tomáš, Hovory s T. G. Masarykem
1936   Masaryk Tomáš, Masarykův rodinný život
1936   Picasso Pablo, Pablo Picasso
1936   Purkyně Karel, Karel Purkyně
1936   Špála Václav, Václav Špála
1936   Vinci Leonardo da, Leonardo da Vinci (1)
1936   Vinci Leonardo da, Leonardo da Vinci (2)
1936   Vodák Jindřich, Jindřich Vodák
1936   Watt James, James Watt (1736-1819)
1936   Wurm Miloš, Legionář Miloš Wurm (Život a dílo)
1936-1939    , Přehledné dějiny literatury české od nejstarších dob až po naše dny
1937    , 52 hořkých balad věčného studenta Roberta Davida
1937    , Anglické listy
1937    , Co ty budeš dělat? (Otázka tvořivého pacifismu)
1937    , Čtyři ze Sobotky (Jeřábek - Turnovský - Šolc - Šrámek)
1937    , Deset životů
1937    , Dům bez naděje
1937    , Evžen Oněgin
1937    , Hřbitovní kvítí
1937    , Judit
1937    , Kapitánova dcerka
1937    , Kronika mého života
1937    , Láska na podporu
1937    , Lidé dobré vůle (Mladistvé lásky)
1937    , Lidé dobré vůle (Quinettův zločin)
1937    , Lidová kultura a kroje v Československu
1937    , Lyžařské pohádky
1937    , Masarykův rodinný život
1937    , Milá knížka pohádek
1937    , Moje maminka
1937    , Na břehu noci (Lyrika)
1937    , Na Dálném východě hřmí
1937    , Nebe samo
1937    , Nejnovější zprávy z minulého století
1937    , Ni okovy ni tmavé kobky žaláře (Likvidace škod čsl. občanů, za války světové politicky pronásledovaných nebo v cizině za války poškozených)
1937    , O básnickém baroku
1937    , O cvrčkovi tuláku
1937    , O věčné moudrosti
1937    , Papír do ohně
1937    , Pergamenová listina
1937    , Píseň o snu Olava Aastesona
1937    , Poslední den
1937    , Prodavač novin světovým vynálezcem (Román o Edisonovi)
1937    , Prostonárodní české písně a říkadla
1937    , Příhody Václava Vratislava z Mitrovic
1937    , Ráj srdce (Hříčka o třech dějstvích)
1937    , Rytíř smutné postavy (Don Quijote de la Mancha)
1937    , Skalní město
1937    , Sonata horizontálního života (Básně 1935-1936)
1937    , Spáč ve zvěrokruhu
1937    , Srdíčko ve zlaté Praze
1937    , Trojlístek z Doubravic
1937    , Ulice u rybařící kočky
1937    , Veliký požár
1937    , W.A.Mozart a Don Giovanni
1937    , Zemí krásnou
1937    , Zvuky přírody
1937    , Život Marie matky Ježíšovi
1937   Alšová Maryna, Marie Alšová (Mosaikový obraz života)
1937   Beneš Vincenc, Vincenc Beneš
1937   Corot Jean-Baptiste-Camille, Corot
1937   Čapek Josef, Josef Čapek
1937   Grund Norbert, Norbert Grund
1937   Hollar Václav, Václav Hollar (Umělec, vlastenec, světoobčan)
1937   Lenin Vladimir, Lenin (I.)
1937   Masaryk Tomáš, Hovory s T. G. Masarykem
1937   Masaryk Tomáš, Náš Masaryk
1937   Matisse Henri, Henri Matisse
1937   Osuský Štefan, Štefan Osuský a jeho myšlienky
1937   Rousseau Henri, Henri Rousseau
1937   Thákur Rabíndranáth, Rabíndranáth Thákur (Osobnost a dílo)
1937   Tkadlík František, Fr. Tkadlík, krajinář
1938    , At the Crossroads of Europe (A Historical Outline of the Democratic Idea in Czechoslovakia)
1938    , Babička (Obrazy venkovského života)
1938    , Básně a překlady
1938    , Bratr Jan Paleček šašek krále Jiřího
1938    , Bratr Žak (Román komediantského osudu, lásky a zrady.)
1938    , Broučci (Pro malé i velké děti)
1938    , Čechy v době husitské (1419 - 1526)
1938    , Domov
1938    , Dvanáct májů (1934-1938)
1938    , Essaye
1938    , Freud a budoucnost
1938    , Greco a Goya ve státní sbírce starého umění
1938    , Ježíš na Šumavě
1938    , Křižovatky nad Vltavou
1938    , Lidé dobré vůle (Honosní)
1938    , Malá Strana za starodávna
1938    , Masopust (Historický román a lidech hledajících milostné štěstí)
1938    , Mluva věcí
1938    , Moderní česká scéna
1938    , O umělecké tvořivosti (Studie psychologická)
1938    , Ohař nebeský
1938    , Pařížský motýlek
1938    , Pod hradbami athénskými
1938    , Poslední karta (Příběhy z celého světa o lásce dobrodružné i věrné)
1938    , Praha barokní
1938    , Próza z doby Karla IV.
1938    , Průpovědi poutníků cherubínských
1938    , Průvodce houbařů
1938    , Před založením zahrady
1938    , Pyšná loď (Triumf času I)
1938    , Rodina Vinčićů, Kukavica
1938    , Rozina sebranec
1938    , Sága o Salavinovi
1938    , Sága o Salavinovi
1938    , Sága o Salavinovi
1938    , Sasanky
1938    , Sto dvacet dní s poselstvem krále Jiřího
1938    , Tarka, vodní poutník, jeho radostný život a smrt v Zemi dvou řek
1938    , Tekumtha (Poslední veliký Shawnee)
1938    , Umění přírodních národů
1938    , Volání moře
1938    , Z dějin pražské burzy pro zboží a cenné papíry (K otevření vlastní budovy Pražské burzy)
1938    , Zahradní besídky a jejich rostlinná výzdoba
1938    , Zrcadlení
1938   Drtikol František, Žena ve světle
1938   Filla Emil, Emil Filla
1938   Goya y Lucientes Francisco, Goya
1938   Lenin Vladimir, Lenin (II.)
1938   Manet Édouard, Edouard Manet
1938   Masaryk Tomáš, Hovory s T. G. Masarykem
1938   Masaryk Tomáš, T. G. Masaryk (K jeho názorům na umění, hlavně slovesné)
1938   Masaryk Tomáš, T. G. Masaryk (Život a dílo presidenta Osvoboditele)
1938   Masaryk Tomáš, T. G. Masaryk nám odešel (Obraz historických chvil odchodu presidenta Osvoboditele)
1938   Masaryk Tomáš, T. G. Masaryk, vůdce legií (1850-1937)
1938   Slavíček Antonín, Antonín Slavíček
1938   Tille Václav, Václav Tille
1938   Tittelbach Vojtěch, Malíř Vojtěch Tittelbach
1939    , Bílý květ Dona Juana
1939    , Čechové, kteří tvořili dějiny světa
1939    , Ďábel mluví španělsky
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od pravěkosti až do roku 1253)
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od roku 1253 až do roku 1403)
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od roku 1403 až do roku 1431)
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od roku 1431 až do roku 1457)
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od roku 1457 až do roku 1500)
1939    , Dějiny národu českého v Čechách a na Moravě (Od roku 1500 až do roku 1526)
1939    , Dějiny světové hudby (Slovem, obrazem a hudbou)
1939    , Divoch je dobrý (Cesta do sudanské provincie Bar-el-Gazal obecně zvané "Bařina")
1939    , Filosofické listy Ladislava Klímy
1939    , Hladová výprava
1939    , Chléb v kameni
1939    , Imperium Britannicum (Od ostrovního státu k světové říši)
1939    , Kain (Hra o jednom dějství)
1939    , Kázání na pouti u sv. Vavřinečka
1939    , Korespondence Karla Havlíčka s Fany Weidenhoffrovou
1939    , Kritické glosy k nové poesii české
1939    , Maj
1939    , Malba a malířský rukopis (Úvod do studia malířského rukopisu)
1939    , Mariánské sloupy v Čechách a na Moravě (Příspěvky k studiu barokní kultury)
1939    , Milena, ozdoba třídy (Dívčí románek)
1939    , Mohyly s vavřínem
1939    , Na konci země
1939    , Napříč říší Tamerlánovou (Z cest Turkestanem a západní Bucharou)
1939    , Nejstarší slovanská legenda o svatém Václavu
1939    , Noa Noa
1939    , O funkcích práce a osobitosti
1939    , Ohlasy
1939    , Písně opuštěných
1939    , Potmě (Básně)
1939    , Poutník v Hamburku
1939    , Pozdrav od Borové (Epigramy 1930 - 1938)
1939    , Příběh panice
1939    , Quodlibet z let letoucích
1939    , Ramona
1939    , Ruské národní pohádky
1939    , Starý mládenec
1939    , Šumaři
1939    , Ti, kdož nalezli pravdu
1939    , Torso naděje
1939    , Tři kytice
1939    , Umění (Malířství, sochařství, architektura, hudba a tak zvaná menší umění)
1939    , Veliký Van (Román tygra)
1939    , Z dob naší první republiky
1939    , Z chelmské země (Dojmy a vzpomínky)
1939    , Zmizelý expres
1939    , Život a dílo skladatele Foltýna
1939   Cézanne Paul, Paul Cézanne
1939   Chittussi Antonín, Antonín Chittussi
1939   Janáček Leoš, Leoš Janáček (I. V poutech tradice)
1939   Kosárek Adolf, Adolf Kosárek
1939   Kramář Karel, Dr. Karel Kramář ve fotografii
1939   Mánes Josef, Josef Mánes (živý pramen národní tradice)
1939   Mánes Josef, Josef Mánes
1939   Munch Edvard, Munch
1939   Podešva František, František Podešva
1939   Procházka Antonín, Antonín Procházka
1939   Smetana Bedřich, Smetanovská diskografie (Kritický soupis gramofonových snímků Smetanovy hudby)
1939   Štorm Břetislav, Kniha kreseb Břetislava Štorma
1939   Vermeer van Delft Jan, Jan Vermeer
1939   Vrchlický Jaroslav, Dětství s Vrchlickým
1940    , Antifony hymny a sekvence (ze IV. až XIX. století)
1940    , Aťka fotografuje (Fotografie v kostce)
1940    , Babička (Obrazy venkovského života)
1940    , Bajky o lišce Chytroušce
1940    , Barevná sklíčka
1940    , Barok v Čechách
1940    , Bez meče, bez štítu (Druhý díl)
1940    , Bojující anděl
1940    , Cimburův Běláček a jiné povídky
1940    , Dáma a společnost
1940    , Děti naší doby (Román)
1940    , Divá Bára a jiné povídky
1940    , Dva mezi námi
1940    , Dým k hvězdám
1940    , Hájemství zraku (Stati o výtvarném umění)
1940    , Chudí lidé (a jiné povídky)
1940    , J. V. J. Michl-Drašar, první životopisec Karla Hynka Máchy.
1940    , Jih proti severu I (V bouři)
1940    , Jih proti severu II (Po bouři)
1940    , Jirkův velký vynález
1940    , Katrina
1940    , Klučina z farmy
1940    , Kniha veršů
1940    , Kouzlo návratu
1940    , Král Lávra
1940    , Kronika rynečku na Starém městě pražském
1940    , Kulturní kapitoly z našeho pravěku
1940    , Květiny a vojáci
1940    , Legendy o českých patronech (v obrázkové knize ze XIV. století)
1940    , Lyrické intermezzo
1940    , Má vlast (Česká krajina v díle našich malířů)
1940    , Máj
1940    , Modravá Rus
1940    , Na úsvitě
1940    , Národ sobě (Národní divadlo a jeho umělecké poklady)
1940    , Nesmrtelný národ (Od Bílé hory k Palackému)
1940    , Nestorův letopis ruský
1940    , O Palečkovi
1940    , Odysseia
1940    , Pecka
1940    , Peníz z noclehárny (Povídky)
1940    , Poctivý Abe (Povídka o životě Abrahama Lincolna, osvoboditele otroků, 1809-1865)
1940    , Pod věchýtkem slávy
1940    , Pohádky naší babičky
1940    , Praha ve fotografii Karla Plicky
1940    , Pražské Jezulátko
1940    , Prosím o slovo
1940    , První testament (báseň)
1940    , Před branami Prahy (Publikace o duchovní kultuře okresů: Brandýs nad Labem, Český Brod, Jílové u Prahy, Kostelec nad Černými Lesy, Praha-venkov (východ), Praha.-venkov (západ) a Říčany)
1940    , Psohlavci (Historický obraz)
1940    , Rodiče a děti (I. díl)
1940    , Rozdělený dům
1940    , S erbem lipového listu (Básně 1936-1940)
1940    , S kamerou za zvěří našich lesů
1940    , Setkání
1940    , Sloh a architektura
1940    , Služebníci neužiteční
1940    , Srbské lidové bajky
1940    , Srnečka Sisi
1940    , Student Kosman (Román jednoho mládí)
1940    , Synové
1940    , To i to (Veselé příběhy pro nejmenší čtenáře)
1940    , Traktáty Petra Chelčického (O trojím lidu, O církvi svaté)
1940    , Trojzpěvy (Kruh dvanácti ód)
1940    , Třešťské betlemářství
1940    , Ugolino (Božské komedie část zpěvu XXXII. a zpěv XXXIII. Pekla)
1940    , Umění (Malířství, sochařství, architektura, hudba a tak zvaná menší umění)
1940    , Úvod do heraldiky
1940    , Válka a vojáci
1940    , Ve stínu lípy
1940    , Vypravěč aneb 57 povídek pro všechny případy
1940    , Záhadný případ dr. Sylvestra
1940    , Zahrada Allahova (Orientální zkazka)
1940    , Zlaté opojení (Dobrodružství zlatokopa Karlíčka "Zlatá hrudka")
1940    , Zpěvy páteční
1940    , Zpěvy staré Číny (Parafráze staré čínské poesie)
1940    , Ženy doby přemyslovské
1940    , Žíněné roucho
1940   Aleš Mikoláš, Vlast a národ (Obrazy z dějin)
1940   Arbes Jakub, Vítězná cesta na Parnas: Jakub Arbes 1840-1914
1940   Boettinger Hugo, Hugo Boettinger
1940   Destinnová Ema, Strážská černá paní (Život Emy Destinnové)
1940   Foerster Josef, Foerstrovo slovesné umění
1940   Gauguin Paul, Stín přes paletu
1940   Kmoch František, To byl český muzikant
1940   Kolumbus Kryštof, Kryštof Kolumbus (Vzestup a pád nejslavnějšího objevitele)
1940   Mánes Josef, Josef Mánes na Hané
1940   Mistr brevíře Jana ze Středy, Mistr brevíře Jana ze Středy
1940   Moravec Alois, Alois Moravec
1940   Němejc Augustin, Augustin Němejc
1940   Preisler Jan, Jan Preisler
1940   Sedláček Vojtěch, Vojtěch Sedláček
1940   Vermeer van Delft Jan, Kouzelník barev (Jan Vermer z Delftu)
1940   Vrchlický Jaroslav, Hlavní biblické motivy v básnickém díle Jaroslava Vrchlického
1940   Weinfurter Eduard, E. Weinfurter (Osobnost a dílo 1870-1940)
1941    , Ančiny veselé kamarádky
1941    , Architektura a pokrok
1941    , Baba (Román ze života koní)
1941    , Bloudění Jindřicha od Věže
1941    , Bolševici, Beneš a my
1941    , Bombi Bitt a já
1941    , Cesta na sever
1941    , Cizinka
1941    , Česká estetika (od Palackého po dobu současnou)
1941    , České baroko
1941    , České pohádky
1941    , Člověk mezi lidmi (Kniha dobrého tónu)
1941    , Další, prosím... (Paměti zvěrolékaře)
1941    , Dantova Božská komedie (Dramatické mysterium o 10 scénách)
1941    , Déšť do oken
1941    , Dialektické rozpory v modernom umení
1941    , Dítě v umění výtvarném (Duše a tvář dítěte v malířství a sochařství)
1941    , Domov a svět (Výbor z feuilletonů, studií a žertů)
1941    , Epištoly k nesmělým milencům
1941    , Gabra a Málinka v čarovné zemi
1941    , Guma klesá
1941    , Heraldika (čili přehled její teorie se zřetelem k Čechám na vývojovém základě)
1941    , Hledám Marii Romanovou
1941    , Hostina sedmi mudrců (Antický proverb)
1941    , Hostinec U kamenného stolu
1941    , Hrabě don Quijote
1941    , Hrozny hněvu
1941    , II. slovácké pěsničky Slováckého krúžku v Brně (Sbírka dalších 250 jednohlasých písní Moravského Slovácka)
1941    , Jazyková komika
1941    , Ježek - Káča - Ivánek (Povídky o zvířatech)
1941    , Kinetismus (Kinetika ve výtvarnictví - barevná hudba)
1941    , Kniha o filmu
1941    , Korespondence Zuzany Černínové z Harasova a jejím synem Humprechtem Janem Černínem z Chudenic
1941    , Kouzelný svět (Pohádky pro děti)
1941    , Královská milost
1941    , Lidé minulých dob (Kniha lidských a básnických osudů)
1941    , Lidé minulých dob (Kniha lidských a básnických osudů)
1941    , Lidé z Javorníka
1941    , Liturgické umění
1941    , Má vlast (Česká krajina v díle našich malířů)
1941    , Máj (Vilém Šmidt)
1941    , Máj, Márinka
1941    , Měšťankáři (Veselé i pohnuté historie tří let)
1941    , Mír v duši (Román)
1941    , Mistři evropského malířství (Itálie, Francie, Španělsko)
1941    , Modrý zvon
1941    , Moravská lidová keramika
1941    , Na táčkách u Spejbla a Hurvínka (Veselé čtení)
1941    , Národ sobě (Národní divadlo a jeho umělecké poklady)
1941    , Národní museum (Památník našeho kulturního obrození)
1941    , Osamělý rváč (Román lidského hledání, osamělosti a strachu)
1941    , Ostrov veliké lásky (Komedie o třech dějstvích)
1941    , Ovoce
1941    , Palladianismus v české renesanci
1941    , Pásmo vzpomínek
1941    , Plavci na Sázavě
1941    , Pohádky z druhého konce světa (Japonské, korejské, tatarské, mongolské a jiné)
1941    , Pohorská vesnice
1941    , Pohřbívání žehem v pravěku Čech a Moravy
1941    , Poutník cherubínský
1941    , Poutník věčné touhy
1941    , Povídky malostranské
1941    , Pozor, zlý člověk!
1941    , Pranostiky
1941    , Pravěké umění v Čechách a na Moravě
1941    , Pražské Karmelitky (Kus historie staré Prahy)
1941    , Přehledné dějiny filosofie
1941    , Puma Manzo (Román amerického lva)
1941    , Rodiče a děti (2. díl)
1941    , Rok Páně
1941    , Roky v kruhu
1941    , Román lásky a cti (Dramatická montáž)
1941    , Romaneta (Svatý Xaverius, Ukřižovaná, Newtonův mozek)
1941    , Rozina Ruthardova (Povídka z dějin domácích)
1941    , Různí lidé
1941    , Rytíři a lapkové
1941    , S kamerou za zvěří na našich vodách
1941    , Sedlák svým pánem
1941    , Sestry v kráse (Výbor z nejlepších českých básní lyrických)
1941    , Souboj
1941    , Srdce
1941    , Srdce na štít (Úvahy o přátelství a lásce)
1941    , Stará Praha (Obraz města a jeho veřejného života v 2. polovici XIX. století podle původních fotografií)
1941    , Stručná historie církve slovanské
1941    , Světáci
1941    , Světla (Výbor ze studií a kritik)
1941    , Tajemná Indie? (Indie, jak ji vidí Ind)
1941    , Technika malířského umění
1941    , U snědeného krámu (Díl první)
1941    , U snědeného krámu (Díl druhý)
1941    , U snědeného krámu (Líčení z pražského života)
1941    , Umělecké řemeslo v pravěku
1941    , Umění a společnost
1941    , Úvahy o malířství
1941    , V zámku a podzámčí (a jiné povídky)
1941    , Valaské pěsničky III. díl
1941    , Ves u řeky
1941    , Vše pro blaho města
1941    , Základy
1941    , Zamyšlení nad životem (Dnešní stav základního problému biologického)
1941    , Zavátý život (a jiné povídky ze života pravěkých zvířat a lidí)
1941    , Zima
1941    , Zrcadlo Čech a Moravy
1941    , Ztracené království
1941    , Život Heřmana Coena
1941   Aleš Mikoláš, Alšovy listy milostné
1941   Blažíček Oldřich, Oldřich Blažíček
1941   Dürer Albrecht, Albrecht Dürer
1941   Dürer Albrecht, Albrecht Dürer
1941   Dvořák Antonín, Antonín Dvořák (Kronika o jeho životě a díle)
1941   El Greco Domenico, Greco
1941   Eyck Jan van, Jan van Eyck
1941   Goethe Johann, Hovory s Goethem
1941   Gogh Vincent van, Vincent van Gogh
1941   Gogh Vincent van, Žízeň po životě (Život malíře Vincenta Van Gogha)
1941   Grünewald Matthias, Grünewald (Barbar čistého srdce)
1941   Jirák Karel, K. B. Jirák (Osobnost a dílo)
1941   Kubišta Bohumil, Bohumil Kubišta
1941   Mácha Karel, Kníže básníků (Máj - Smrt)
1941   Mánes Josef, Josef Mánes (živý pramen národní tradice)
1941   Mánes Josef, Zemi milované... (Mánesův odkaz národu)
1941   Němcová Božena, Božena Němcová
1941   Pavlík Václav, Václav Pavlík
1941   Prucha Jindřich, Jindřich Prucha
1941   Puškin Alexandr, Puškin
1941   Rubens Petrus, Petr Pavel Rubens
1941   Smetana Bedřich, Smetanův žák vzpomíná (Vzpomínky a korespondence Josefa Jiránka)
1941   Tintoretto Jacopo, Tintoretto
1941   Zrzavý Jan, Dílo Jana Zrzavého (1906-1940)
1942    , Aforismy
1942    , Amaru, syn hadí
1942    , Amatérský film od A až do Zet (Praktická příručka pro začátečníky i pokročilé)
1942    , Básník Lenz
1942    , Bosé oblohy (Verše psané do písku)
1942    , Broučci (Pro malé i velké děti)
1942    , Co život dal (Essaye o umění)
1942    , Co život dal (Essaye o umění)
1942    , Dobrodružná cesta kolem světa (Mezi cizími lidmi, zvířaty a přírodními živly)
1942    , Edda (Bohatýrské písně)
1942    , Gotické tabuľové maliarstvo na Slovensku
1942    , Hoch v modrém
1942    , Holandské zátiší
1942    , Hory a sníh
1942    , Hory a sníh
1942    , Hospoda U nesváru
1942    , Jaro sbohem
1942    , Kamenný řád (Kus lidské historie)
1942    , Kniha o Kosti (Kus české historie)
1942    , Kolem horké kaše
1942    , Kostel a klášter sv. Jakuba v Praze
1942    , Ladění
1942    , Latinská babička
1942    , Li Po
1942    , Lidé z maringotek (Příběhy jedné noci)
1942    , Lilofee (Dramatická balada o 5 obrazech)
1942    , Malíčkovo putování