Nová encyklopedie českého výtvarného umění

podnázev: N-Ž

typ dokumentu: encyklopedie/slovník
rok vydání: 1995
počet stran: 558,(4, 4 obálka)
výška x šířka [mm]: 265 x 205
díl/svazek: 2
jazyk: český
vydání: 1. vydání
ISBN: 80-200-0522-6, 80-200-0536-6 (soubor)

NK ČNB: cnb000137628

studovna objednat do studovny

Dokument byl vložen do košíku

Do košíku

Pokračovat v prohlížení

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

 

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

osoba narození poznámka
Horová Anděla 13. 8. 1944 editorka

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

osoba narození poznámka
Adlerová Alena 31. 3. 1922  
Balajka Petr 27. 5. 1958  
Bartlová Milena 19. 1. 1958  
Bažant Jan 2. 8. 1950  
Benda Klement 17. 9. 1935  
Benešovská Klára 28. 2. 1950  
Birgus Vladimír 5. 5. 1954  
Blahota Jiří 12. 7. 1949  
Blažíčková Horová Naděžda 19. 12. 1942  
Boháčová Yvonna 19. 1. 1951  
Boublíková Jahnová Juliana 25. 11. 1954  
Bouček Vít 25. 3. 1950  
Bouzková Barbora    
Bregantová Polana 13. 4. 1954  
Brodský Pavel 22. 8. 1954  
Brož Josef 18. 3. 1965  
Brožová Jarmila 1. 9. 1923  
Bruthansová Tereza 14. 6. 1971  
Bukovinská Beket 18. 1. 1943  
Bydžovská Lenka 13. 12. 1956  
Čepeláková Zdenka 6. 2. 1929  
Černá Marie 7. 1. 1932  
Čiháková Noshiro Vlasta 25. 11. 1944  
Dačeva Rumjana 1. 5. 1941  
Daněk Ladislav 9. 1. 1958  
Daniel Ladislav 6. 1. 1950  
Drahotová Olga 24. 6. 1932  
Dufek Antonín 30. 11. 1943  
Dufková Marie 15. 2. 1945  
Dvořák František 17. 4. 1920  
Dvořáková Nina 27. 11. 1931  
Dvořáková Vlasta 19. 9. 1920  
Erben Václav 7. 7. 1954  
Exnarová Gasparičová Alena 25. 12. 1951  
Fabel Karel 10. 6. 1939  
Fidler Petr 20. 4. 1946  
Filip Aleš 16. 11. 1964  
Fučíková Eliška 28. 8. 1940  
Gabrielová Bronislava 31. 12. 1930  
Halata Martin 3. 10. 1965  
Halík Pavel 30. 6. 1935  
Halířová Muchová Marie 17. 4. 1936  
Hartmann Antonín 21. 9. 1925  
Havránek Vít 30. 5. 1971  
Hejdová Dagmar 18. 10. 1920  
Hilmera Jiří 26. 3. 1925  
Hlaváček Josef 13. 5. 1934  
Hlaváček Luboš 1. 5. 1929  
Hlaváčková Hana 11. 10. 1940  
Hlaváčková Konstantina 25. 5. 1957  
Hlaváčková Miroslava 8. 5. 1942  
Hlobil Ivo 28. 12. 1942  
Hlušička Jiří 24. 4. 1929  
Hockeová Jiřina 15. 4. 1944  
Hojda Zdeněk 17. 10. 1953  
Holešovský Karel 2. 3. 1934  
Horáček Radek 4. 3. 1959  
Horneková Jana 4. 11. 1936  
Horová Anděla 13. 8. 1944  
Hořejší Jiřina 17. 9. 1932  
Hošková Simeona 13. 3. 1945  
Hůla Jiří 7. 6. 1944  
Chadraba Rudolf 12. 5. 1922  
Chamonikola Kaliopi 17. 11. 1954  
Janištinová Jirková Anna 9. 2. 1951  
Janoušek Ivo 8. 7. 1938  
Jarošová Helena 30. 9. 1939  
Jiráčková Blanka 8. 5. 1950  
Jirásko Luděk 21. 5. 1948  
Jirka Antonín 4. 9. 1943  
Jirousová Věra 25. 2. 1944  
Junek David 13. 7. 1961  
Juříková Magdalena 20. 2. 1956  
Kačer Jaroslav 20. 4. 1931  
Karasová Slavíčková Daniela 14. 11. 1944  
Karkanová Krištofová Hana 23. 2. 1952  
Kavčáková Alena 9. 7. 1956  
Kesner Ladislav 8. 3. 1928  
Kesner Ladislav 27. 3. 1961  
Klimešová Věra 15. 3. 1944  
Klimešová Judlová Marie 1. 3. 1952  
Knížák Milan 19. 4. 1940  
Knozová Kusáková Helena 9. 8. 1922  
Kocman Jiří 6. 8. 1947  
Konečná Alena 1. 7. 1933  
Konečný Lubomír 14. 6. 1946  
Korovin Konstantin 1945  
Kořán Ivo 25. 7. 1934  
Kotalík Jiří 14. 2. 1951  
Kotalíková Jana 16. 6. 1957  
Kotková Olga 20. 1. 1967  
Kotrba Viktor 7. 5. 1906  
Koudelková Dagmar 1. 3. 1965  
Krajči Petr 17. 10. 1955  
Kramerová Daniela 17. 6. 1971  
Krása Josef 9. 8. 1933  
Kratinová Vlasta 25. 3. 1920  
Kratochvíl Petr 12. 3. 1950  
Krbůšek Jaroslav 9. 10. 1952  
Krčálová Jarmila 17. 5. 1928  
Kropáček Jiří 27. 2. 1930  
Kroupa Jiří 9. 10. 1951  
Krsek Ivo 6. 6. 1922  
Křížová Jeřábková Alena 17. 6. 1956  
Kubelková Olga    
Kučerovská Taťána 13. 9. 1944  
Kudělková Lenka 2. 5. 1958  
Kuthan Jiří 13. 6. 1945  
Kybalová Jana 1. 1. 1928  
Kybalová Hartmannová Ludmila 9. 6. 1929  
Kyzourová Ivana 7. 6. 1961  
Lahoda Vojtěch 30. 7. 1955  
Larvová Hana 7. 11. 1956  
Ledererová Zuzana 25. 10. 1949  
Lencová Jaroslava 14. 2. 1935  
Lindaurová Lenka 14. 8. 1960  
Liška Pavel 3. 9. 1941  
Lomičová Jirsáková Marie 17. 7. 1933  
Lorenzová Helena 13. 5. 1945  
Lukeš Zdeněk 2. 3. 1954  
Lysková Eliška 19. 9. 1948  
Machalický Jiří 16. 5. 1952  
Machytka Lubor 26. 1. 1918  
Malá Olga 5. 3. 1957  
Maliva Josef 7. 1. 1931  
Marčák Bohumil 1. 12. 1924  
Mathauser Zdeněk 3. 6. 1920  
Mayerová-Goddard Simona 8. 11. 1970  
Merhautová Anežka 29. 12. 1919  
Michl Jan 3. 2. 1946  
Miler Karel 9. 2. 1940  
Mohr Jan 26. 12. 1950  
Mokrejš Antonín 9. 11. 1932  
Moucha Josef 22. 8. 1956  
Mrázová Schusterová Marcela 2. 10. 1935  
Muchka Ivan 21. 5. 1946  
Musil Roman 11. 1. 1964  
Mžyková Marie 21. 12. 1945  
Nádvorníková Alena 12. 11. 1942  
Naňková Mixová Věra 4. 12. 1927  
Nedoma Petr 5. 4. 1951  
Nejedlý Vratislav 9. 12. 1950  
Nešlehová Mahulena 29. 6. 1944  
Neumann Ivan 10. 5. 1945  
Novák Luděk 23. 1. 1929  
Nováková Milada 18. 7. 1937  
Novotná Kalabisová Jarmila 21. 2. 1941  
Nuska Bohumil 2. 11. 1932  
Ondřejová Iva 16. 4. 1945  
Orlíková Brabcová Jana 19. 5. 1939  
Pánková Marcela 16. 1. 1939  
Pavlíková Marie    
Pelikán Jaroslav 21. 4. 1937  
Petišková Terezie 16. 9. 1966  
Petrasová Taťána 5. 6. 1961  
Petrová Eva 2. 12. 1928  
Petříček Miroslav 21. 2. 1951  
Poche Emanuel 8. 10. 1903  
Pojsl Miloslav 8. 5. 1945  
Pokorná Terezie 10. 5. 1965  
Pokorný Marek 21. 8. 1963  
Pomajzlová Alena 16. 1. 1955  
Pospíšilová Marie 7. 11. 1952  
Poš Jan 5. 4. 1920  
Potůčková Alena 19. 3. 1953  
Potužáková Reitingerová Jana 22. 6. 1942  
Prahl Roman 30. 5. 1949  
Primus Zdenek 20. 8. 1952  
Primusová Kořisková Adriana 22. 8. 1968  
Procházka Miro 29. 10. 1950  
Procházka Václav 18. 8. 1922  
Raimanová Ivona 12. 10. 1956  
Rataj Jaroslav 14. 1. 1934  
Riedl Dušan 22. 3. 1925  
Roháček Jiří 21. 7. 1962  
Rollová Anna 23. 8. 1945  
Rousová Doležalová Hana 16. 1. 1944  
Royt Jan 20. 4. 1955  
Řeháková Naďa 7. 4. 1945  
Samek Bohumil 20. 5. 1932  
Sedláková Valterová Radomíra 25. 8. 1950  
Sedlář Jaroslav 17. 1. 1936  
Sedlářová Jitka 11. 1. 1942  
Sehnal Jan 29. 3. 1949  
Seifertová Korecká Hana 12. 5. 1934  
Sekera Jan 14. 11. 1935  
Sekyrka Tomáš 24. 2. 1966  
Schenková Marie 18. 12. 1938  
Scheufler Pavel 25. 9. 1950  
Sklenář Karel 8. 7. 1938  
Slavická Milena 28. 3. 1949  
Slavíček Lubomír 13. 9. 1949  
Slavík Jaroslav 30. 4. 1920  
Smolíková Marta 17. 4. 1965  
Sommer Petr 30. 11. 1949  
Srp Karel 20. 2. 1958  
Sršeň Lubomír 12. 12. 1949  
Stará Dagmar 27. 2. 1928  
Stehlík Miloš 14. 11. 1923  
Stehlíková Dana 10. 8. 1954  
Stejskal Karel 20. 1. 1931  
Stránská Marcela    
Studničková Milada 18. 4. 1955  
Sůva Jaroslav 20. 4. 1939  
Svoboda Jan 21. 6. 1955  
Šetlík Jiří 2. 4. 1929  
Ševeček Ludvík 25. 1. 1944  
Šmejkal František 18. 7. 1937  
Šmejkalová (Michlová) Jana 22. 8. 1947  
Šnajdrová Evženie 11. 3. 1948  
Šroněk Michal 8. 7. 1952  
Štěpánová Irena 8. 5. 1948  
Švácha Rostislav 16. 1. 1952  
Theinhardt Markéta 6. 7. 1954  
Togner Milan 29. 9. 1938  
Toperzcerová Juliiana    
Tunklová Baláčová Ilona 19. 11. 1959  
Uchalová Eva 30. 6. 1944  
Urban Otto 9. 2. 1967  
Urešová Libuše 30. 12. 1925  
Vacková Jarmila 5. 10. 1930  
Vágner Milan    
Vachudová Božena 24. 3. 1953  
Valoch Jiří 6. 9. 1946  
Vencl Slavomil 18. 10. 1936  
Venclová Natalie 27. 11. 1945  
Vlček Pavel 18. 6. 1948  
Vlček Tomáš 9. 1. 1941  
Vlnas Vít 1. 9. 1962  
Vokáčová Věra 28. 4. 1930  
Všetečková Zuzana 20. 12. 1949  
Vybíral Jindřich 17. 8. 1960  
Výtisková Čížková Eva 18. 2. 1945  
Wittlich Petr 23. 5. 1932  
Wittlichová Jana 2. 9. 1937  
Zatloukal Pavel 27. 10. 1948  
Zdeňková Bílková Marie 4. 8. 1957  
Zemánek Jiří 14. 9. 1953  
Zemina Jaromír 4. 4. 1930  
Zhoř Igor 9. 3. 1925  
Zuska Vlastimil 5. 5. 1951  
Žatečka Václav 7. 7. 1941  

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

osoba narození poznámka
Abbott Monika 20. 1. 1948  
Albrecht Conrad Adolph Mathias von 1682  
Amort Vilém 7. 10. 1864  
Arnautová Inna 10. 1. 1941  
Baroš Bedřich 24. 6. 1936  
Bauernfreund Jakub 25. 10. 1904  
Biela František 3. 4. 1789  
Bláha Václav 1. 4. 1949  
Blažej Bohuslav 31. 3. 1932  
Bochořáková Dittrichová Helena 31. 7. 1894  
Čapek Josef 23. 3. 1887  
Dobrovolný Viktor 2. 3. 1909  
Duda Stanislav 2. 7. 1921  
Dvořák Max 14. 6. 1874  
Dydek Ladislav 27. 5. 1919  
Faster Petr 24. 6. 1952  
Fišer Jaroslav 8. 9. 1965  
Halousková Dudová Marcela 22. 4. 1946  
Hardmuth Josef 12. 2. 1758  
Hegar Milan 8. 5. 1921  
Houra Miroslav 3. 8. 1933  
Hrdlička Valentin 8. 2. 1880  
Hucek Miroslav 18. 11. 1934  
Chvála Alois 18. 7. 1885  
Jungwirth Karel    
Kars Georg (Jiří) 2. 5. 1880  
Klas Štěpán 6. 2. 1959  
Koníček Oldřich 12. 10. 1886  
Kozelka Milan 3. 11. 1948  
Krásný František 6. 7. 1865  
Krejcar Libor 22. 8. 1961  
Krůček Václav 7. 9. 1955  
Křesťanová Janečková Magdalena 3. 8. 1943  
Kříž Kryz Pavel 10. 2. 1959  
Lhoták Zdeněk 15. 5. 1949  
Longen-Pittermann Emil 29. 7. 1885  
Mádl Karel 15. 8. 1859  
Malejovský Josef 19. 4. 1914  
Malý Václav 19. 2. 1874  
Mark Quirin 20. 1. 1753  
Matoušek Jiří 3. 6. 1949  
Mézl Zdeněk 31. 10. 1934  
Mildorfer Josef 13. 10. 1719  
Milián Šimon 3. 10. 1794  
Mistr nástěnných maleb v tzv. Starém paláci Blatná    
Načeradský Jiří 9. 9. 1939  
Nadorp Franz 23. 6. 1794  
Navrátil Josef 17. 2. 1798  
Navrátil Pavel 18. 8. 1933  
Navrátil Václav 21. 12. 1904  
Nebeský Václav 10. 3. 1889  
Nechleba Vratislav 17. 6. 1885  
Nejedlý Otakar 14. 3. 1883  
Němcová Jaromíra 17. 3. 1959  
Němec Bohumil 15. 1. 1912  
Němec Josef 8. 5. 1922  
Němec Josef 26. 2. 1871  
Němec Martin 7. 1. 1957  
Němec Rudolf 19. 5. 1936  
Němec Václav 30. 10. 1845  
Nemes Endre 10. 11. 1909  
Nepasická Blanka 8. 7. 1938  
Nepraš Karel 2. 4. 1932  
Nesázal Michal 23. 6. 1963  
Nešleha Pavel 19. 2. 1937  
Netík Miroslav 5. 9. 1920  
Neubert Milan 2. 6. 1941  
Neumann Stanislav 5. 6. 1875  
Neunhertz Jiří 11. 5. 1689  
Neuwirth Josef 5. 6. 1855  
Nevan Eugen 18. 1. 1914  
Neve Franciscus de 11. 6. 1606  
Nikl Petr 8. 2. 1960  
Niklas Josef 11. 3. 1817  
Noh z Jindřichova Hradce Valentin    
Nohel Jaroslav 18. 5. 1914  
Nonnenmacher Jan 14. 7. 1688  
Nonnenmacher Josef 4. 7. 1691  
Nonnenmacher Marek 2. 2. 1643  
Nord Karel 14. 11. 1806  
Nosecký Siardus 12. 4. 1693  
Nosecký (Nosek) Václav 16. 6. 1661  
Nováček Prokop 13. 4. 1877  
Nováčková Zuzana 16. 10. 1945  
Novák Ada 12. 2. 1912  
Novák Emanuel 25. 12. 1866  
Novák Ladislav 4. 8. 1925  
Novák Luděk 23. 1. 1929  
Novák Mirko 3. 10. 1901  
Novák Vladimír 30. 4. 1947  
Novák Vratislav 13. 12. 1942  
Nováková Alena 8. 8. 1929  
Nováková Meissnerová Vlasta 27. 5. 1920  
Novopacký Jan 14. 11. 1821  
Novotný Miloň 11. 4. 1930  
Novotný Otakar 11. 1. 1880  
Novotný Vladimír 11. 1. 1901  
Nowak Willi 3. 10. 1886  
Nožička Alois 19. 8. 1934  
Nušl Jan 19. 10. 1900  
Oberstein Ivo 18. 5. 1935  
Obeth Josef 15. 7. 1874  
Obrovský Jakub 23. 12. 1882  
Obrtel Vít 22. 3. 1901  
Oedt Christian 1654  
Oehler Oskar 8. 1. 1904  
Ohmann Friedrich (Bedřich) 21. 12. 1858  
Ochrymčuk Leonid 19. 5. 1929  
Okuněv Nikolaj 5. 5. 1886  
Olbrich Josef 22. 12. 1867  
Oliva Ladislav 21. 8. 1933  
Oliva Otmar 19. 2. 1952  
Oliva Viktor 24. 4. 1861  
Ondrúšek František 4. 3. 1861  
Opitz Josef 19. 3. 1890  
Opočenský Pavel 7. 8. 1954  
Oppenheimer Max 1. 7. 1885  
Oriešek Peter 28. 8. 1941  
Oriešková Zlatníková Petra 16. 8. 1941  
Orlik Emil 21. 7. 1870  
Orsi de Orsini Giovanni 1633  
Osenbruck Andreas    
Ospel Anton Johann 1677  
Ossendorf Kamil 3. 6. 1908  
Othová Milada 1. 10. 1944  
Ouhel Ivan 18. 2. 1945  
Ovčáček Eduard 5. 3. 1933  
Pacák František 29. 12. 1713  
Pacák Jiří 1670  
Packeny František Emanuel 17. 6. 1773  
Packeny Jan 1694  
Packeny Jan Dominik 1725  
Pacovská Květa 28. 7. 1928  
Pacovský Emil 25. 5. 1879  
Paderlík Arnošt 1. 12. 1919  
Padrta Jiří 29. 4. 1929  
Palacký František 14. 6. 1798  
Palcr Zdeněk 3. 9. 1927  
Paličková Mildeová Emilie 5. 2. 1892  
Palko František 1717  
Palla Marian 30. 7. 1953  
Palla Vladimír 26. 3. 1925  
Palliardi Ignác 5. 5. 1737  
Palme František 21. 11. 1808  
Panuška Jaroslav 3. 3. 1872  
Parléř Jan 1359  
Parléř Janco    
Parléř Jindřich    
Parléř Mikuláš    
Parléř Petr 1332  
Parléř Petr, zvaný Petrlík 1385  
Parléř Václav 1357  
Parléř z Gmündu Jiindřich 1354  
Pasovský Vratislav 1854  
Paukert Josef 19. 3. 1879  
Paulová Jana 29. 4. 1940  
Pauzer Karel 4. 12. 1936  
Pavel z Pardubic    
Pavlíček Radoslav 22. 7. 1952  
Pavlík Petr 31. 1. 1945  
Pečírka Jaromír 29. 7. 1891  
Pech Adolf 20. 6. 1839  
Pekař František 10. 12. 1897  
Pelc Antonín 16. 1. 1895  
Pelcl František 11. 11. 1734  
Pelcl Jiří 22. 9. 1950  
Pelikán Julius 23. 2. 1887  
Pešánek Zdeněk 12. 6. 1896  
Pešicová Jaroslava 30. 12. 1935  
Pešina Jaroslav 27. 4. 1912  
Petrbok Jiří 28. 3. 1962  
Petrovan Bedřich 31. 12. 1908  
Petruzzi Wentzel 15. 8. 1700  
Pfaff Nikolaus 1556  
Pfaff Paul    
Pfalz Severin 10. 11. 1796  
Pfeiffer Antonín 1. 4. 1879  
Pfohl Karl 21. 5. 1826  
Phillipot Karel 1801  
Piazza Paolo 1560  
Piepenhagen August 2. 8. 1791  
Piepenhagenová Charlotta 19. 10. 1821  
Piepenhagenová Louisa 11. 5. 1825  
Pieroni Giovanni 5. 3. 1586  
Piesen Robert 11. 8. 1921  
Pietsch Karl 6. 5. 1828  
Pietsch Karl 15. 9. 1853  
Pietsch Otto 24. 10. 1868  
Pietzner Carl 1853  
Pilař Radek 21. 4. 1931  
Pilgram Antonín 1460  
Piltz Josef 1711  
Pinkas Soběslav 7. 10. 1827  
Pinkava Ivan 1. 2. 1961  
Piorecká Jandová Dagmar 2. 9. 1949  
Pírka Josef 6. 6. 1861  
Pirner Maxmilián 13. 2. 1854  
Piskač Bedřich 8. 5. 1898  
Pištěk Jan 10. 8. 1961  
Pištěk Theodor 25. 10. 1932  
Pitlach Milan 1. 3. 1943  
Pittermann Josef 26. 9. 1894  
Pivovarov Viktor 14. 1. 1937  
Plátek Václav 29. 3. 1917  
Platzer Ignác 6. 6. 1717  
Platzer Ignác 14. 3. 1757  
Platzer Josef 21. 9. 1751  
Plečnik Josip 23. 1. 1872  
Pleskot Josef 3. 12. 1952  
Plicka Karel 14. 10. 1894  
Plieštik Jiří 28. 6. 1956  
Plíšková Naděžda 6. 11. 1934  
Plíva Oldřich 4. 6. 1946  
Podhrázský Stanislav 10. 11. 1920  
Podlaha Antonín 22. 1. 1865  
Podzemný Richard 16. 3. 1907  
Poche Emanuel 8. 10. 1903  
Pokorný Jan 25. 5. 1914  
Pokorný Karel 18. 1. 1891  
Pokorný Zdeněk 24. 7. 1909  
Poková Michaela 25. 1. 1955  
Poláček Jiří 6. 6. 1946  
Polášek Josef 27. 3. 1899  
Polívka Osvald 24. 5. 1859  
Pollak Oskar 5. 9. 1883  
Popp Antonín 30. 7. 1850  
Popp Ernst 8. 3. 1819  
Poppe Gustav 1828  
Popperová Markéta 5. 9. 1897  
Porta Antonio 1631  
Pořická Chadrabová Zora 27. 12. 1921  
Poříska Oskar 12. 9. 1897  
Pospíšil Jan 9. 1. 1952  
Postl Karel 9. 11. 1769  
Postupa Ladislav 21. 9. 1929  
Poš Petr 2. 1. 1944  
Povolný František 22. 6. 1914  
Prager Karel 24. 8. 1923  
Prachatická Vlasta 27. 11. 1929  
Prachner Antonín    
Prachner Johannes 20. 3. 1732  
Prachner Petr 20. 10. 1744  
Prachner Richard 1705  
Prachner Václav 19. 9. 1784  
Prachner Vincenc    
Prastorfer Alois 16. 8. 1846  
Prášil Jaroslav 26. 5. 1946  
Preclík Vladimír 23. 5. 1929  
Preé František 1702  
Preisler Jan 17. 2. 1872  
Preiss František 1660  
Preissig Vojtěch 31. 7. 1873  
Preissler Ignác 13. 7. 1676  
Pröbstl Jan    
Pröbstl Jan    
Procházka Antonín 5. 6. 1882  
Procházka Antonín 24. 6. 1849  
Procházka Arnošt 15. 11. 1869  
Procházka František 27. 11. 1746  
Procházková Scheithauerová Linka 28. 1. 1884  
Prokop August 15. 8. 1838  
Prokop Zdeněk 13. 10. 1934  
Prošek Josef 19. 10. 1923  
Prucha Jindřich 29. 9. 1886  
Přibyl Lubomír 27. 6. 1937  
Přikryl Emil 28. 12. 1945  
Přikryl Zdeněk 4. 7. 1928  
Pucherna Antonín 1776  
Pucherna Karel 19. 7. 1945  
Puchnarová Štormová Dana 22. 1. 1938  
Puléř (Pulíř) Fabián    
Pulzer Adolf 20. 12. 1813  
Purkrábková Hana 19. 8. 1936  
Purkyně Karel 11. 3. 1834  
Putna Miroslav 17. 7. 1904  
Quaisser Josef 1776  
Quast Jan 23. 10. 1814  
Quitainer Filip 30. 11. 1679  
Quitainer Jan 13. 8. 1709  
Raab Ignác 5. 9. 1711  
Rabas Václav 13. 11. 1885  
Rabenhaupt Hans    
Rada Pravoslav 14. 10. 1923  
Rada Vlastimil 5. 4. 1895  
Radimský Václav 6. 10. 1867  
Radová Jindřiška 1. 4. 1925  
Rajlich Jan 10. 4. 1920  
Rajlich Tomáš 5. 3. 1940  
Rajniš Martin 16. 5. 1944  
Rajzík Jaroslav 3. 5. 1940  
Rambousek Jan 24. 5. 1895  
Ranný Emanuel 29. 12. 1913  
Ranný Emanuel 3. 2. 1943  
Ranný Michal 30. 7. 1946  
Ranzoni Rinaldo 22. 8. 1671  
Rathouský Jiří 20. 4. 1924  
Rawová Naďa 21. 3. 1953  
Rechlík Karel 1. 3. 1950  
Rechziegel Eduard 7. 3. 1856  
Reich Jan 21. 5. 1942  
Reichmann Vilém 25. 4. 1908  
Reiner Martin 1627  
Reiner Václav 8. 8. 1689  
Rejsek Matěj (Matyáš) 1445  
Rejt Benedikt 1454  
Render Wenzel 31. 8. 1669  
Rentz Michael 6. 1. 1698  
Reytharová Eleonora 3. 9. 1939  
Rezek Jaroslav 17. 7. 1937  
Riedel Wilhelm 16. 9. 1832  
Richter František 29. 8. 1774  
Richter Václav 30. 8. 1900  
Richtr Pavel 15. 9. 1942  
Richtr Zdeněk 2. 3. 1947  
Ritter von Rittersberg Jan 10. 10. 1780  
Ritter von Rittersberg Ludvík 19. 11. 1809  
Rittstein Michael 17. 9. 1949  
Rohrbach Ignác 1691  
Roith František 16. 7. 1876  
Róna Jaroslav 27. 4. 1957  
Ronovský František 11. 1. 1929  
Rosenberg Evžen 24. 2. 1907  
Roskopf Wendel 1480  
Rossí Božena 14. 3. 1957  
Rossí Karel 6. 10. 1955  
Rossí Tomáš 6. 10. 1955  
Rössler Jaroslav 25. 5. 1902  
Rossmann Zdeněk 3. 9. 1905  
Rossmayer (Rohsmayer, Rossmaar) Wolfgang 1680  
Rosůlek Jan 4. 2. 1900  
Roštlapil Václav 29. 11. 1856  
Rothbauerová Vítězslava 28. 10. 1941  
Rothmayer Otto 28. 2. 1892  
Rothmayerová-Horneková Božena 20. 12. 1899  
Rotter Josef 1701  
Rottmayr Johann 11. 12. 1656  
Roubalík Bohumír 25. 11. 1845  
Roubíček René 23. 1. 1922  
Roubíčková Miluše 20. 7. 1922  
Roučka Pavel 20. 6. 1942  
Roy Peter 1670  
Rozehnal Bedřich 2. 6. 1902  
Rozsívalová Renata 15. 9. 1946  
Rozsypal Ivo 12. 8. 1942  
Roztočilová Zdeňka 21. 1. 1957  
Rožátová Eliška 12. 1. 1940  
Ruben Christian 30. 11. 1805  
Rudiš Viktor 9. 6. 1927  
Rudolf Pavel 21. 6. 1943  
Rujbr Oldřich 26. 8. 1948  
Ruller Ivan 17. 11. 1926  
Ruller Tomáš 15. 3. 1957  
Runczik Zbyněk 23. 4. 1941  
Rusová Zdenka 21. 7. 1939  
Russ Adolf 14. 4. 1820  
Russ Ignác II. 30. 10. 1766  
Růžička Drahomír 8. 2. 1870  
Růžička Jindřich 3. 5. 1947  
Růžičková Blanka 20. 9. 1943  
Rybák Jaromír 24. 2. 1952  
Rychlíková Pohlreichová Marie 3. 11. 1923  
Rykr Zdenek 26. 10. 1900  
Ryneš Václav 22. 6. 1909  
Říha Petr 12. 11. 1953  
Řihák Zdeněk 10. 8. 1924  
Sadeler Aegidius 1570  
Sadeler Johann (Jan I.) 1550  
Sadler Josef 17. 2. 1725  
Ságl Jan 25. 3. 1942  
Ságlová Zorka 14. 8. 1942  
Ságner Augustin 13. 12. 1891  
Sakař Josef 7. 12. 1856  
Salcman Martin 7. 5. 1896  
Sander František 1871  
Santini-Aichel Jan 4. 2. 1677  
Sattler Filip 1695  
Saudek Jan 13. 5. 1935  
Savery Roeland 1576  
Scotti Bartolomeo 1685  
Sebastini-Šebesta František 1715  
Sedláček Vojtěch 9. 9. 1892  
Sedláčková Serbousková Marie 29. 6. 1895  
Sedláková Vladimíra 17. 4. 1952  
Seidan Tomáš 6. 9. 1830  
Seidan Václav 14. 5. 1817  
Seidling Clifford 3. 7. 1933  
Seifert Jiří 5. 9. 1932  
Seik Alexander 16. 9. 1824  
Seisenegger Jakub 1505  
Seitz František 1705  
Seitz Jiří 1695  
Sejkot Roman 30. 10. 1963  
Sekal Zbyněk 12. 7. 1923  
Sekora Ondřej 25. 9. 1899  
Sequens František 28. 12. 1836  
Sever Jiří 24. 11. 1904  
Severa Jan 14. 11. 1937  
Severová Jaroslava 1. 4. 1942  
Seydl Zdenek 29. 4. 1916  
Seykora Hugo 26. 11. 1793  
Schachtel Jan 1681  
Scharf Siegfried 14. 3. 1899  
Schauberger Johann 7. 9. 1700  
Schauer Hubert 27. 10. 1862  
Scheffler Felix 29. 8. 1701  
Schick Kašpar    
Schikaneder Jakub 1. 3. 1855  
Schlansofsky Jan 1682  
Schlattauer Rudolf 25. 4. 1860  
Schlimp Carl 13. 1. 1834  
Schmidt Jiří 12. 11. 1921  
Schmidt Johann 29. 9. 1718  
Schmoranz František 28. 12. 1814  
Schneeberger Adolf 14. 6. 1897  
Schnirch Bohuslav 10. 8. 1845  
Schödl Heinrich 1. 4. 1777  
Schönherr Matyáš 1701  
Schoonjans Anthonis 1656  
Schöpf Jan 24. 12. 1702  
Schor Jan 24. 6. 1686  
Schröder Kristián 1655  
Schubert von Soldem Zdenko 18. 11. 1844  
Schulz Josef 11. 4. 1840  
Schütz Tobiáš    
Schwaiger Hanuš 28. 6. 1854  
Schweigl Ondřej (Andreas) 30. 11. 1735  
Schweinberger Anton    
Silovský Vladimír 11. 7. 1891  
Sion Zbyšek 12. 4. 1938  
Sitte Camillo 17. 4. 1843  
Sivko Václav 29. 6. 1923  
Skácel Petr 25. 9. 1924  
Skála František 7. 2. 1956  
Skalník Joska 23. 3. 1948  
Sklenář Zdeněk 15. 4. 1910  
Skramlík Jan 1. 7. 1860  
Skrepl Vladimír 18. 9. 1955  
Skřivánek Ladislav 21. 6. 1877  
Slánský Bohuslav 26. 1. 1900  
Slavíček Antonín 16. 5. 1870  
Slavíček Jan 22. 1. 1900  
Slavík Otakar 18. 12. 1931  
Slíva Jiří 4. 7. 1947  
Slovenčík Svatopluk 3. 1. 1934  
Smejkal Jan 17. 5. 1948  
Smetana Jan 3. 10. 1918  
Smetana Pavel 25. 2. 1900  
Smetana Zdeněk 26. 7. 1925  
Smrčková Ludvika 23. 2. 1903  
Sobotka Jiří 3. 12. 1955  
Sochor Václav 7. 10. 1855  
Solpera Jan 26. 12. 1939  
Sommerschuh Václav 21. 5. 1825  
Sonberg Josef 13. 6. 1892  
Sopko Jiří 20. 2. 1942  
Sopr Alois 18. 2. 1913  
Souček Jan 5. 5. 1941  
Souček Karel 26. 9. 1915  
Soukup Jozef 6. 7. 1919  
Sousedík Bořek 11. 12. 1946  
Sozanský Jiří 27. 6. 1946  
Spezza Andrea    
Spiess Hans 1440  
Spitzer Jan 4. 4. 1711  
Spranger Bartholomeus 21. 3. 1546  
Springer Anton 13. 7. 1825  
Spurný Miloš 12. 10. 1922  
Spurný Miroslav 15. 4. 1921  
Staněk Jaroslav 28. 6. 1931  
Starý Oldřich 15. 3. 1884  
Stazio Giovanni    
Stefan Bedřich 9. 12. 1896  
Stefan Oldřich 4. 12. 1900  
Stein Otto 23. 1. 1877  
Steiner Jan 19. 5. 1725  
Steiner-Prag Hugo 12. 12. 1880  
Stejskal Martin 19. 2. 1944  
Steklík Jan 5. 6. 1938  
Stella Paolo della    
Stempel Ján 15. 7. 1959  
Stephan Leopold 1826  
Sterbak Jana 19. 5. 1955  
Stern Josef 7. 3. 1716  
Stevens Pieter 1540  
Stevens ze Steinfelsu Antonín 15. 4. 1618  
Stevens ze Steinfelsu Jan 1651  
Stibor Miloslav 11. 7. 1927  
Stibral Jiří 27. 7. 1859  
Stockar Rudolf 25. 5. 1886  
Strada Jacopo 1515  
Strada Ottavio 1550  
Strachovský Josef 19. 9. 1850  
Stratil Václav 7. 10. 1950  
Straub Wolfgang 1730  
Straub Wolfgang 1. 7. 1763  
Straub Wolfgang 10. 9. 1793  
Strauss Dionýsius 17. 2. 1660  
Streit Anton 18. 11. 1891  
Stretti Mario 13. 8. 1910  
Stretti Viktor 7. 4. 1878  
Stretti-Zamponi Jaromír 11. 6. 1882  
Strýček Jan 2. 12. 1949  
Stříbrný Vladimír 7. 10. 1905  
Střížek Antonín 22. 5. 1959  
Stuchlík Constantin 21. 7. 1877  
Sturmer Johann 5. 6. 1675  
Sudek Josef 17. 3. 1896  
Suchánek Vladimír 12. 2. 1933  
Sucharda Stanislav 12. 11. 1866  
Suchomel Jiří 14. 9. 1944  
Sukdolák Pavel 21. 9. 1925  
Sus Oleg 9. 9. 1924  
Süsser František 28. 2. 1890  
Suška Čestmír 4. 1. 1952  
Sutnar Ladislav 9. 11. 1897  
Svítil Josef 19. 9. 1749  
Svoboda Jan 27. 7. 1934  
Svoboda Jaroslav 9. 2. 1938  
Svoboda Jindřich 29. 5. 1909  
Svoboda Josef 10. 5. 1920  
Svoboda Karel 17. 7. 1888  
Svoboda Karel 14. 6. 1824  
Svoboda Matěj 16. 3. 1943  
Svoboda Petr 14. 11. 1942  
Svoboda Vladimír 28. 1. 1937  
Svobodová Jitka 9. 9. 1941  
Svolinský Karel 14. 1. 1896  
Svrček Jaroslav 21. 11. 1887  
Swoboda Karl 28. 1. 1889  
Sychra Vladimír 28. 1. 1903  
Sýkora Zdeněk 3. 2. 1920  
Symon Josef 27. 10. 1932  
Syřiště Jaroslav 12. 5. 1878  
Šabóková Gizela 21. 5. 1952  
Šafer Jaroslav 26. 6. 1946  
Šaff Vojtěch 17. 6. 1865  
Šafránek Jan 9. 4. 1948  
Šalamoun Jiří 17. 4. 1935  
Šalda František 22. 12. 1867  
Šaloun Ladislav 1. 8. 1870  
Šarše Michal 29. 4. 1956  
Šejn Miloš 10. 8. 1947  
Šejnost Josef 30. 5. 1878  
Šembera Oldřich 6. 7. 1948  
Šenk František 10. 10. 1914  
Šerák Václav 9. 10. 1931  
Šetelík Jaroslav 10. 8. 1881  
Ševčík Miloš 27. 6. 1939  
Šílená Markéta 9. 3. 1957  
Šíma Josef 19. 3. 1891  
Šimánek Dušan 9. 3. 1948  
Šimek Jan 14. 9. 1941  
Šimek Ludvík 19. 1. 1837  
Šimek Zdeněk 19. 4. 1927  
Šimon Tavík 13. 5. 1877  
Šimorda Miroslav 29. 3. 1923  
Šimotová Adriena 6. 8. 1926  
Šindler Jiří 25. 5. 1922  
Šípek Bořek 14. 6. 1949  
Škára Vladimír 16. 4. 1890  
Škoda Josef 1. 5. 1901  
Škoda Vladimír 22. 11. 1942  
Škorpil Josef 18. 7. 1856  
Škréta Karel 1610  
Šlapeta Lubomír 9. 12. 1908  
Šmejkal František 18. 7. 1937  
Šmirous Karel 3. 12. 1890  
Šnajdr Miroslav 8. 11. 1938  
Šnajdr Miroslav 7. 12. 1961  
Šnobl Josef 19. 3. 1954  
Šourek Karel 28. 7. 1909  
Špaček Josef 31. 8. 1923  
Špaček Vladimír 20. 1. 1945  
Špála Václav 24. 8. 1885  
Španiel Otakar 13. 6. 1881  
Šperková Blanka 11. 4. 1948  
Špillar Jaroslav 11. 10. 1869  
Špillar Karel 21. 11. 1871  
Šplíchal Jan 17. 12. 1929  
Šrámek Jan 14. 3. 1924  
Šrámková Alena 20. 6. 1929  
Šrámková Šolcová Ivana 20. 11. 1960  
Šťastná Žáková Eva 22. 7. 1944  
Štech Rudolf 1. 9. 1858  
Štech Václav Vilém 31. 3. 1885  
Štecha Pavel 20. 12. 1944  
Šteller Martin 12. 4. 1962  
Štembera Petr 21. 1. 1945  
Štenclová Kateřina 17. 5. 1959  
Štěpánek Miroslav 2. 12. 1923  
Šternberk-Manderscheid František 4. 9. 1763  
Štika Karel 27. 1. 1898  
Štipl Karel 21. 1. 1889  
Štolfa Miroslav 11. 8. 1930  
Štorek František 3. 7. 1933  
Štourač Jiří 31. 8. 1960  
Štreit Jindřich 5. 9. 1946  
Štursa Jan 15. 5. 1880  
Štursa Jiří 17. 3. 1910  
Štyrský Jindřich 11. 8. 1899  
Šuhájek Jiří 14. 4. 1943  
Šula Jan 21. 1. 1861  
Šulc Viktorin 9. 10. 1870  
Šváb Jaroslav 24. 5. 1906  
Švabinský Max 17. 9. 1873  
Švéda Tomáš 12. 12. 1947  
Táborský Hugo 27. 4. 1911  
Teige Karel 13. 12. 1900  
Teinitzerová Marie 3. 7. 1879  
Teltscher Josef 15. 1. 1801  
Tencalla Carpoforo 10. 9. 1623  
Tencalla Giovanni 1593  
Tencalla Giovanni 17. 11. 1629  
Tencalla Giovanni    
Tenzer Antonín 22. 12. 1908  
Tesař Vladimír 20. 10. 1924  
Těšínská Jaroslava 4. 8. 1946  
Thalherr Jan 1. 1. 1737  
Thalherr Johann 29. 4. 1747  
Thalherr Mikuláš 18. 2. 1708  
Thalherr Václav 1738  
Theimer Ivan 18. 9. 1944  
Thény Řehoř 4. 3. 1695  
Thiele Franz 9. 3. 1868  
Thiemann Carl 10. 11. 1881  
Thonet Michael 2. 7. 1796  
Tichy Hans 27. 7. 1861  
Tichý Dalibor 21. 4. 1950  
Tichý František 24. 3. 1896  
Tichý Jiří 10. 9. 1924  
Tichý Oldřich 15. 9. 1959  
Tikal Václav 24. 12. 1906  
Tirol Hans 1505  
Titlová Ylovsky Margita 16. 6. 1957  
Tittelbach Vojtěch 30. 7. 1900  
Tkadlík František 23. 11. 1786  
Tmej Zdeněk 5. 7. 1920  
Tomalík Antonín 9. 5. 1939  
Toman Jiří 22. 3. 1924  
Tománek Zdeněk 15. 1. 1958  
Tomec Jindřich 13. 9. 1863  
Töpper Karel 20. 10. 1682  
Toušková Kapka 10. 2. 1940  
Toyen 21. 9. 1902  
Trampota Jan 21. 5. 1889  
Trčka Antonín 7. 9. 1893  
Trenkwald Josef 13. 3. 1824  
Trinkewitz Karel 23. 8. 1931  
Trnka Jiří 24. 2. 1912  
Trnka Pavel 2. 9. 1948  
Troger Paul 30. 10. 1698  
Tröster František 20. 12. 1904  
Tulka Josef 3. 1. 1846  
Tůma Zdeněk 21. 9. 1907  
Tusar Slavoboj 17. 10. 1885  
Tuschnerová Inez 6. 5. 1932  
Týfa Josef 5. 12. 1913  
Tyl Oldřich 12. 4. 1884  
Tyrš Miroslav 17. 9. 1832  
Tyršová Renáta 31. 7. 1854  
Ublacker Ferdinand 1722  
Uhlířová Marie 19. 11. 1947  
Ullik Hugo 14. 5. 1838  
Ullmann Vojtěch 23. 4. 1822  
Ulma Alexander 24. 7. 1948  
Ulmová Obdržálková Alice 7. 7. 1946  
Umlauf Jan 21. 5. 1825  
Unterberger Michelangelo 11. 8. 1695  
Uprka Franta 24. 2. 1868  
Uprka Joža 26. 10. 1861  
Urban Cyril 7. 11. 1930  
Urban František 15. 7. 1868  
Urban Max (Maxmilian) 24. 8. 1882  
Urban Vladislav 14. 3. 1937  
Utitz Emil 27. 5. 1883  
Vaca Karel 21. 7. 1919  
Vacková Růžena 23. 4. 1901  
Vaculka Vladislav 3. 1. 1914  
Vaculková Ida 8. 3. 1920  
Váchal Josef 23. 9. 1884  
Vachtová Dana 16. 1. 1937  
Valenta Jiří 6. 8. 1936  
Valenta Rudolf 27. 9. 1929  
Valoch Jiří 6. 9. 1946  
Válová Jitka 13. 12. 1922  
Válová Květa 13. 12. 1922  
Valter Karel 17. 2. 1909  
Vaněk Jan 13. 1. 1891  
Vaníček Bedřich 30. 5. 1885  
Vaňková Kuchynková Marie 11. 3. 1929  
Vaňura Karel 27. 2. 1937  
Vasulka Woody 20. 1. 1937  
Vašíček Vladimír 29. 9. 1919  
Veith Antonín 3. 1. 1793  
Veith Eduard 30. 3. 1856  
Vejražka Vít 24. 9. 1956  
Vejražková Eva 6. 8. 1956  
Vejrych Jan 6. 6. 1856  
Velc Ferdinand 27. 4. 1864  
Velíšek Martin 21. 10. 1963  
Vermeyen Jan 1559  
Veselý Aleš 3. 2. 1935  
Veselý Petr 14. 10. 1953  
Věšín Jaroslav 23. 5. 1859  
Vianen Paulus van 1570  
Vik Karel 4. 11. 1883  
Viková Jindra 2. 2. 1946  
Vilém z Avignonu    
Vilhelmová Lenka 1. 3. 1957  
Vilímková Milada 26. 12. 1921  
Villalobos-Popović Zoja 4. 3. 1948  
Vinecký Josef 20. 2. 1882  
Vingler Vincenc 30. 4. 1911  
Víšek Jan 13. 5. 1890  
Vitík Alois 25. 7. 1910  
Vízner František 9. 3. 1936  
Víznerová Ladislava (Laděna) 16. 5. 1943  
Vlach Jiří 14. 8. 1946  
Vlková Hedvika 27. 9. 1901  
Vobecký František 9. 11. 1902  
Vocel Jan 23. 8. 1802  
Vodrážka Jaroslav 29. 11. 1894  
Vohánka Jindřich 15. 7. 1922  
Vojtěchovský Miroslav 29. 7. 1947  
Vokolek Václav 1. 1. 1947  
Vokolek Vojmír 3. 6. 1910  
Volavka Vojtěch 17. 9. 1899  
Volavková Frankensteinová Hana 9. 5. 1904  
Volráb Rudolf 5. 4. 1933  
Vonka Jaroslav 29. 3. 1875  
Vosmík Čeněk 5. 4. 1860  
Vostřebalová Fischerová Vlasta 22. 2. 1898  
Vovsová Magdalena 9. 6. 1954  
Voženílek Jiří 14. 8. 1909  
Vožniak Jaroslav 26. 4. 1933  
Vrána František 12. 9. 1934  
Vrátník Ladislav 21. 5. 1927  
Vries Adriaen de 1560  
Vries Hans Vredeman de 1527  
Všetečka Jiří 12. 10. 1937  
Vydra Jozef 6. 2. 1884  
Vyleťal Josef 18. 6. 1940  
Vyskočil Josef 12. 4. 1899  
Vysušil Karel 14. 11. 1926  
Wagenschön Franz 2. 9. 1726  
Wagner Antonín (Anton) 3. 7. 1834  
Wagner Jan 22. 9. 1941  
Wagner Josef 2. 3. 1901  
Wagner Václav 7. 11. 1894  
Wagnerová Kulhánková Marie 25. 9. 1906  
Wachsman Alois 14. 5. 1898  
Wachsmann Bedřich (Friedrich) 24. 5. 1820  
Waigant Bohumil 26. 1. 1885  
Waldhauser Antonín 17. 3. 1835  
Wanderley Germano 21. 4. 1845  
Weidlich Josef Ignác 1753  
Weiner Richard 6. 11. 1884  
Weiss Franz 1690  
Wenig Josef 12. 2. 1885  
Wickart Franz 1691  
Widemann Kristián    
Widman Georg    
Widman Lazar 13. 12. 1697  
Wiehl Antonín 26. 4. 1846  
Wielgus Jindřich 26. 2. 1910  
Wiesner Arnošt 21. 1. 1890  
Wiesner Richard 6. 7. 1900  
Wichterlová Hana 2. 3. 1903  
Wildt Anton 11. 6. 1830  
Willmann Michael 27. 9. 1630  
Winterhalder Josef 10. 1. 1702  
Winterhalter Jan 25. 1. 1743  
Wirch Jan 17. 10. 1732  
Wirth Zdeněk 11. 8. 1878  
Wiškovský Eugen 20. 9. 1888  
Wojnar Jan 17. 8. 1944  
Wolf Achill 1834  
Wollek Karl 31. 10. 1862  
Wolmut Bonifác 1510  
Woltmann Alfred von 18. 5. 1841  
Wünsch Karel 29. 3. 1932  
Zábranský Vlastimil 2. 9. 1936  
Zahner Andreas 7. 7. 1709  
Zach František 5. 4. 1820  
Zámečníková Dana 24. 3. 1945  
Zaorálková Procházková Hedvika 14. 6. 1900  
Zasche Josef 9. 11. 1871  
Zátková Růžena 15. 3. 1885  
Zavřel Zdeněk 13. 8. 1943  
Zázvorka Jan 21. 1. 1884  
Zdrazila Adolf 8. 12. 1868  
Zeithamml Jindřich 25. 3. 1949  
Zelenka František 8. 6. 1904  
Zelený Jan 24. 11. 1934  
Zelený Josef 24. 3. 1824  
Zeman Karel 7. 12. 1949  
Zemánek Bohumil 10. 10. 1942  
Zemánek Ladislav 10. 2. 1931  
Zeyer Jan 29. 9. 1878  
Zeyer Jan 21. 3. 1847  
Zich Otakar 25. 3. 1879  
Zimmermann Robert von 2. 11. 1824  
Zimprecht Mathias 1626  
Zintner Bartoloměj 1711  
Zippe Stanislav 20. 1. 1943  
Zítek Josef 4. 4. 1832  
Zívr Ladislav 23. 5. 1909  
Zoubek Jasan 4. 3. 1956  
Zoubek Olbram 21. 4. 1926  
Zoul Jaromír 12. 2. 1936  
Zrzavý Jan 5. 11. 1890  
Zumsande Josef 3. 6. 1806  
Zürn ml. Michael 18. 2. 1654  
Zvardoň František 20. 6. 1949  
Zvěřina František 4. 2. 1835  
Zvěřina Josef 3. 5. 1913  
Zych Alois 10. 5. 1874  
Zychová Miroslava 12. 11. 1945  
Zykmund Václav 18. 6. 1914  
Žáček Josef 26. 5. 1951  
Žák Ivan 4. 9. 1943  
Žák Ladislav 25. 6. 1900  
Žákavec František 23. 2. 1878  
Želechovský Pavel 28. 7. 1947  
Žertová Jiřina 14. 7. 1932  
Židlický Vladimír 26. 7. 1945  
Žlebek Jiří 14. 4. 1946  
Žufan Bořivoj 11. 1. 1904  
Županský Vladimír 24. 9. 1869  

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

instituce, obec
Galerie výtvarného umění, Cheb (Cheb)
Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha
Národní galerie v Praze, Praha
Národní knihovna České republiky, Praha
Národní muzeum, Praha
Národní technické muzeum, Praha
Náš směr, revue pro kreslení a estetickou (výtvarnou) výchovu, Brno (Brno-město)
Nebojsa, satirický týdeník, _
Netvořice 81, Netvořice (Benešov)
Nová skupina, Praha
Nový kult, časopis, Praha
Nový život, měsíčník pro umění, vzdělání a zábavu
Slezské zemské muzeum, Opava (Opava)
Sorosovo centrum současného umění, Praha
Státní galerie ve Zlíně, Zlín (Zlín)
Stavba, architektonická revue, Praha
Stavitel, architektonická revue, Praha
Strahovská obrazárna, Praha
Střední průmyslová škola grafická, Praha
Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Bechyně (Tábor)
Střední průmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově (Odborná sklářská škola), Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola textilní v Brně, Brno (Brno-město)
Střední uměleckoprůmyslová škola (1952-1960, 1962 - ), Uherské Hradiště (Uherské Hradiště)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod (Jablonec nad Nisou)
Střední uměleckoprůmyslová škola sochařsko-kamenická, Hořice (Jičín)
Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze (Vyšší škola uměleckoprůmyslová), Praha
Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově (Odborná škola šperkařská), Turnov (Semily)
Středočeská galerie, Praha
Styl, časopis, Praha
Šibeničky, časopis, Praha
Škola uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město)
Škola umění (1939-1947), Zlín (Zlín)
Školský ústav umělecké výroby, Praha
Šperkařská škola, Turnov (Semily)
textilní škola, Brno (Brno-město)
Topičův salon, Praha
Typografia, časopis, Praha
Uměleckoprůmyslové museum, Praha
Umělecký měsíčník, časopis, Praha
Umění a řemesla, časopis, Praha
Umění, časopis (1953 -), Praha
Ústav bytové a oděvní kultury (ÚBOK), Praha
Ústav dějin umění AV ČR, v.v.i., Praha
Volné směry, časopis, Praha
Vydavatelství Veraikon, Praha
Východočeská galerie, Pardubice (Pardubice)
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha
Výtvarná práce, časopis, Praha
Výtvarná škola Václava Hollara, Praha
Výtvarné umění, časopis, Praha
Západočeská galerie v Plzni, Plzeň (Plzeň-město)
Židovské muzeum v Praze, Praha
Život II., Sborník nové krásy, Nové umění - konstrukce, soudobá intelektuální aktivita, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

kolektivní
termín   název výstavy, místo konání
1895/05/16 - 1895/09/28   Národopisná výstava českoslovanská 1895, Praha, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

osoba narození poznámka
Najbrt Aleš 3. 5. 1962 vazba

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

instituce, obec
Academia, nakladatelství Akademie věd České republiky, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

instituce, obec
Centa, spol. s r.o., Brno (Brno-město)

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

instituce, obec
Akademie múzických umění, Filmová a televizní fakulta, Praha
Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, Praha
Časopis Společnosti přátel starožitností českých v Praze, Praha
Disk - sborník Devětsilu, _
Drogerie Zlevněné zboží, Brno (Brno-město)
Forum - časopis pre výtvarné umenie, stavbu a interieur, Bratislava (Bratislava)
Galerie Caesar, Olomouc (Olomouc)
Galerie Ruce, Praha
Galerie výtvarného umění, Cheb (Cheb)
JNJ Galerie, Praha
Kytice - měsíčník pro literaturu a umění, Praha
Městské muzeum a galerie, Polička (Svitavy)
Národní galerie v Praze, Praha
Národní knihovna České republiky, Praha
Národní muzeum, Praha
Národní technické muzeum, Praha
Náš směr, revue pro kreslení a estetickou (výtvarnou) výchovu, Brno (Brno-město)
Nebojsa, satirický týdeník, _
Netvořice 81, Netvořice (Benešov)
Nový kult, časopis, Praha
Nový život, měsíčník pro umění, vzdělání a zábavu
Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Jihlava (Jihlava)
Obrazárna Nová Řiše, Nová Říše (Jihlava)
Obrazárna olomouckých biskupů a arcibiskupů v Olomouci a Kroměřiži
Obrazárna Pražského hradu, Praha
Odborná škola pro umělecké zámečnictví v Hradci Králové, Hradec Králové (Hradec Králové)
Okénko do dílny umělcovy, dvouměsíčník pro výtvarné umění
Orlická galerie v Rychnově nad Kněžnou, Rychnov nad Kněžnou (Rychnov nad Kněžnou)
Otevřený dialog - volné tvůrčí sdružení
Památky archeologické a místopisné, časopis, Praha
Památník národního písemnictví, Praha
Pásmo, časopis
Plamen, časopis, _
Pošova galerie, Praha
Pražské malířské bratrstvo, cech pražských malířů, Praha
Pražské umělecké dílny, Praha
Přední Kopanina, opukový lom, Praha
Purkyně, spolek pracovníků ve vědě a umění, Praha
ReD (Revue Devětsil), Praha
Revolver Revue, Praha
Revue Fotografie, časopis, Praha
Revue K, Paříž (Paris)
Ročenka československých knihtiskařů, Praha
Rubenova škola historické malby, Praha
Řád, revue pro kulturu a život, Praha
řeholní klerikové
sbírka Augusty ze Šternberka a Manderscheidu
sbírka berkovská, Praha
sbírka Blümegen-vizovická, Vizovice (Zlín)
sbírka černínská, Praha
sbírka Františka Josefa ze Šternberka-Manderscheidu
sbírka Kollerova, kolekce antického umění
sbírka Kolovratů-Libštejnských, Rychnov nad Kněžnou (Rychnov nad Kněžnou)
sbírka kounicovská, Slavkov u Brna (Vyškov)
sbírka Lannova, Praha
sbírka lobkovická, Nelahozeves (Mělník)
sbírka lobkovická, Mělník (Mělník)
sbírka Meternichova, Lázně Kynžvart (Cheb)
sbírka nostická, Praha
sbírka odlitků antické plastiky Karlovy univerzity, Litomyšl (Svitavy)
sbírka Pachlova
sbírka rájecko-salmovská, Rájec-Jestřebí (Blansko)
Sbírka rožmberská a pernštejnská, Roudnice nad Labem (Litoměřice)
sbírka šternberská majorátní, Častolovice (Rychnov nad Kněžnou)
Sborníky památce - samizdatové periodikum
Sdružení Q, Brno (Brno-město)
Sdružení výtvarníků v Praze, Praha
Sdružení výtvarných umělců moravských, Hodonín (Hodonín)
Severočeské muzeum, Liberec (Liberec)
SIAL - Sdružení inženýrů a architektů Liberec, Liberec (Liberec)
Situace, monografické sešity Jazzové sekce, Praha
Slezská univerzita, Institut tvůrčí fotografie, Opava (Opava)
Slezské zemské muzeum, Opava (Opava)
soutěž "Brněnský plakát", Brno (Brno-město)
Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně (Spojené UP závody, SUPZ), Brno (Brno-město)
Společnost přátel starožitností, Praha
Společnost vlasteneckých přátel umění, Praha
Spolek architektů a inženýrů v Království českém
Spolek olomouckých výtvarníků, Olomouc (Olomouc)
Spolek výtvarných umělců Mánes, Praha
Státní galerie ve Zlíně, Zlín (Zlín)
Stavba, architektonická revue, Praha
Stavitel, architektonická revue, Praha
Strahovská obrazárna, Praha
Střední průmyslová škola grafická, Praha
Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Bechyně (Tábor)
Střední průmyslová škola sklářská v Kamenickém Šenově (Odborná sklářská škola), Kamenický Šenov (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola sklářská v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
Střední průmyslová škola textilní v Brně, Brno (Brno-město)
Střední uměleckoprůmyslová škola, Uherské Hradiště (Uherské Hradiště)
Střední uměleckoprůmyslová škola sklářská, Železný Brod (Jablonec nad Nisou)
Střední uměleckoprůmyslová škola v Praze (Vyšší škola uměleckoprůmyslová), Praha
Střední uměleckoprůmyslová škola v Turnově (Odborná škola šperkařská), Turnov (Semily)
Středočeská galerie, Praha
Středotlací, architektonické sdružení
Styl, časopis, Praha
Sursum, umělecké sdružení
Svaz československého díla, Praha
Šedá cihla, katalog výtvarných děl a jejich tvůrců vydaný Jazzovou sekcí, Praha
Šibeničky, časopis, Praha
Škola uměleckých řemesel (ŠUŘ), Brno (Brno-město)
Škola umění (1939-1947), Zlín (Zlín)
Školský ústav umělecké výroby, Praha
Telehor, časopis pro vizuální kulturu, Brno (Brno-město)
Topičův salon, Praha
TT Klub výtvarných umělců a teoretiků, Brno (Brno-město)
Typografia, časopis, Praha
Umělecká beseda, Praha
Uměleckoprůmyslové museum, Praha
Umělecký měsíčník, časopis, Praha
Umění a řemesla, časopis, Praha
Umění, časopis (1918-1949), Praha
Univerzita Palackého, Pedagogická fakulta, Ústav výtvarné výchovy, Olomouc (Olomouc)
Ústav bytové a oděvní kultury (ÚBOK), Praha
Ústav dějin umění AV ČR, v.v.i., Praha
Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV), Praha
Veraikon, časopis, Praha
Verein deutscher bildender Künstler in Böhmen (Spolek německých výtvarných umělců v Čechách), Praha
Vereinigung bildender Künstler Schlesiens - Sdružení výtvarných umělců Slezska, Opava (Opava)
Vereinigung deutscher bildender Künstler Mährens und Schlesiens (Sdružení německých výtvarných umělců Moravy a Slezska, Brno (Brno-město)
Veselé listy, humoristický časopis, Brno (Brno-město)
Vitrinka na krásné knihy, vazby a jiné věci, Praha
Volné seskupení 12/15 Pozdě, ale přece, _
Vysoká škola uměleckoprůmyslová (od 1945), Praha
Výtvarná škola Václava Hollara, Praha
Výtvarná výchova, sborník pro užité umění, kreslení a zrakovou výchovu, Praha
Výtvarné snahy, umělecký měsíčník, Praha
Výtvarné umění, časopis, Praha
Witiko, časopis pro umění a básnictví, Cheb (Cheb)
Západočeská galerie v Plzni, Plzeň (Plzeň-město)
Zvonařství Manoušek, Praha
Žijeme 1931 - Obrázkový magazin dnešní doby, Praha
Život - Výtvarný sborník, Praha
Život II., Sborník nové krásy, Nové umění - konstrukce, soudobá intelektuální aktivita, Praha

Nová encyklopedie českého výtvarného umění

  instituce, obec, signatura, poznámka  
  K 25785, DOX
  Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, knihovna, Praha