Galerie výtvarného umění

katalog autorský
rok vydání, název (podnázev)
1967   Jan Zrzavý: Obrazy a kresby z let 1962 - 1966
1968   Adolf Hoffmeister: Podoby & koláže
1968   Bohuslav Reynek: Grafické dílo
1968   Věroslav Škrabánek: Obrazy, kresby
1969   Bohdan Lacina: Obrazy a pastely 1965-1968
1969   Jaroslav Šerých: Obrazy a grafika
1970   Karel Nepraš: Račte točit / Please turn
1970   Naděžda Plíšková: Grafika, sochy, kresby
1972   Josef Lada: Ilustrace
1972   Zdeněk Novotný: Obrazy
1972   Venda Truhlářová: Obrazy z Vysočiny
1973   Eva Činčerová
1975   Matěj Trojan
1976   Richard Přikryl: Tvorba z let 1926 - 1976 (K umělcovým 70. narozeninám)
1976   Jaroslav Grus: Obrazy
1976   Karel Teissig
1977   Národní umělec Karel Souček: Kresby
1977   Rastislav Michal
1977   Hermína Melicharová: Obrazový cyklus Dvanáct měsíců v obyčejích lidu českého a ilustrace
1977   Václav Tajovský: Obrazy, grafika
1978   Josef Bulant
1978   Jaroslav Panuška: Výbor z díla
1979   Jan Zrzavý: Ilustrace a volná tvorba z odkazu Národní galerii v Praze
1979   Ludmila Jandová: Výbor z tvorby 1974-1979
1979   Josef Saska: Zeichnungen, graphik
1980   František Peterka: Výbor z tvorby 1947 - 1979
1980   František Turek: Obrazy, kresby, ilustrace
1981   Miroslava Zychová: Obrazy / kresby / grafika / keramika
1981   Jan Exnar: Vitraj
1981   Rudolf Hanych
1982   Bohuslav Blažej: Typografova abeceda
1982   Jan Malátek: Sochařská tvorba
1983   Milan Med: Obrazy a kresby žen 1962-1982
1987   Jaroslav Cheben
1988   Dobromil Zahradník: Komorní plastiky, kresby, dřevořezy
1989   Elena Brestenská: Výběr z tvorby
1989   Jan Jůzl: Výběr z tvorby
1989   Josef Saska: Výběr z tvorby
1990   Ladislav Kazda
1991   Václav Zeman
1991   Jan Malátek
1991   Ilustrační tvorba Jaroslava Šerých
1992   Petr Máša
1992   Jaroslav Kopecký
1993   František Janák
1994   Ilja Sainer: Fragmenty 1987-93 (1.-3. část)
1994   Bohumil Sláma
1996   Lumír Ševčík: Ilustrace
1996   Karel Svolinský
1997   Jaroslav Šerých
1998   Jindřich Prucha: Obrazy a kresby
1999   Josef Saska: Výběr z obrazů a grafik 1971-1999
2000   Miroslava Zychová: Ta realita (Obrazy Miroslavy Zychové z let 1966-2000)
2001   Bohumír Komínek
2002   Marie Lacigová
2002   Rudolf Korber
2002   Josef Kremláček: Výběr z tvorby
2002   Václav Karel: 1902-1969
2003   Renáta Fučíková: Ilustrace a kresby
2003   Vlasta Baránková
2004   Venda Truhlářová
2004   Pavel Sukdolák
2006   Gabriel Filcík: Když velcí byli kluci
2007   Jan Zrzavý: Na Vysočině
2008   Silvia Billeter: Lepty z cyklu / Radierungen aus dem Zyklus Hledat Petrkov
2008   Karel Hyliš: Dialog, hmota, prostor
2008   Antonín Waldhauser 1835-1913 (malíř krajin, historických motivů, žánrů a skupinových portrétů )
2008   Vladimír Suchánek: Stopy paměti
2008   Josef Klimeš: Stopy paměti
2010   Kouzelný svět Karla Franty
2010   Josef Saska: Obrazy, kresby, grafiky
2011   Jan Kudláček: Pohádková blata
2012   Jaroslav Panuška 1872 - 1958
2013   Galina Miklínová
2014   Tajuplný svět Pavla Čecha
2017   Živý svět Anny Vojtěchové
2017   Oldřich Jelínek: Známý neznámý
2018   Jan Antonín Venuto a jeho dílo / Johann Anton Venuto und sein Werk
2019   Milan Med: Krása pohybu
2019   Josef Honys: Vzpomínky na malíře a básníka
2019   Josef Saska: Síla barvy
září 1984   Václav Tajovský: Obrazy, grafika
katalog kolektivní
rok vydání, název (podnázev)
1967   Humoristické kresby
1967   Ilustrace k ruským a sovětským autorům ze sbírek havlíčkobrodské galerie
1967   Lidé objektivem
1968   Křižovnická škola čistého humoru bez vtipu (Páni ředitelé Karel Nepraš, KŠ & Jan Steklík, KŠ)
1969   Koláž v českém výtvarném umění
1970   Česká ilustrace ze sbírky Galerie Havlíčkův Brod
1973   Česká grafika ze sbírky Galerie Havlíčkův Brod
1974   Typo &
1976   Česká ilustrace ze sbírky Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě
1977   Současná sovětská grafika
1978   Výtvarní umělci Havlíčkobrodska
1979   Klasikové české ilustrace
1983   Tschechische Grafik aus der sammlung der Galerie der bildenden Kunst in Havlíčkův Brod - ČSSR
1983   Antonín František Stehlík, Jan Rostislav Stehlík
1984   Jaroslav Alt: Obrazy, Jaroslav Alt ml.: Grafika
1985   Česká moderní ilustrace
1985   Sklo - keramika
1996   Současná česká ilustrační tvorba (4. ročník)
1999   Současná česká ilustrační tvorba (7. ročník)
2000   Současná česká ilustrační tvorba (8. ročník)
2001   Současná česká ilustrační tvorba (9. ročník)
2002   Současná česká ilustrační tvorba (10. ročník)
2003   Současná česká ilustrační tvorba (11. ročník)
2003   Jaroslav a Jáchym Šerých: Posvém po svém
2004   Současná česká ilustrační tvorba (12. ročník)
2005   Současná česká ilustrační tvorba (13. ročník)
2006   Ze sbírek Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě (Výběr ze sbírek: ilustrace, grafiky, kresby, obrazy, plastiky)
2006   Alena Bílková: Grafika, Eva Brodská: Tapisérie
2008   Corpus delicti (Grafické listy nejen ze sbírky Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě)
2009   Trienále současné ilustrační tvorby: Studentská ilustrační tvorba (16. ročník)
2010   1. trienále Současná česká ilustrační tvorba
2010   Není plotna jako plotna (grafika)
2012   Zlínský okruh 2 (Práce s papírem a na papíře: Pocta Mariu Kotrbovi)
2012   Bohuslav Reynek, Jaroslav Libra (K 120. výročí narození spolužáků a přátel)
2012   2. trienále - současná studentská ilustrační tvorba
2015   Baořez: 15 let, 15 autorů z Baobabu
2016   Broučci Jana Karafiáta
2017   Nizozemská barokní malba
2019   Rössler Funke Sudek: Průkopníci moderní české fotografie
plakát
rok vydání, název (podnázev)
1967   Jan Zrzavý: Práce z let 1962-1966
1968   Česká kniha 1958-1968
1968   Bohuslav Reynek: Grafické dílo
1969   Koláž v českém výtvarném umění
1969   Obrazy a grafika Jaroslava Šerých
1969   Adolf Hoffmeister: Podoby & koláže
1970   Naděžda Plíšková: Grafika, sochy, kresby, Karel Nepraš: Račte točit. Plastiky, kresby, grafika
1970   Česká ilustrace z majetku Galerie v Havlíčkově Brodě
2012   Bohuslav Reynek, Jaroslav Libra
2014   Miroslav Wagner: Grafika a práce na papíře
2019   Halina Weissová: Srdečné pozdravy ze Švýcar
2020   Renáta Fučíková: Svět v ilustracích
pozvánka autorská
rok vydání, název (podnázev)
1968   Adolf Hoffmeister: Podoby & koláže
1969   František Gross
1971   Vladimír Boudník - Grafika - 1959 - 1968
1972   Jaroslav Panuška: Obrazy - kresby (u příležitosti 100.výročí narození)
1978   Jaroslav Panuška: Výbor z díla
1980   František Peterka: Výběr z díla 1947-1979
1988   Miroslav Štolfa: Obrazy - kresby
1988   Jiřina Hartingerová: Tapiserie, kresby, grafika
1989   Elena Brestenská: Výběr z tvorby
1989   Josef Saska: Výběr z tvorby
1989   Zdeněk Baloun: Výběr z tvorby
1990   Pavel Rejchrt: Obrazy, kresby, grafika
1991   Miloš Petera: Obrazy - kresby (1981 - 1991)
1991   Jan Malátek: Sochařská tvorba
1993   Komínek 75-77
1993   Olaf Hanel: Obrazy
1994   Jindřich Boška: Průřez tvorbou
1994   Karel Franta: Ilustrace
1994   Ilja Sainer: TAT TWAM ASI (kresby a objekty z cyklů Fragmenty a Untitled)
1994   Bohumil Sláma: Výběr z tvorby
1995   Jaroslav Sůra: Grafika
1996   Karel Svolinský (u příležitosti 100.výročí narození )
1997   John Grillo a jeho cirkus: Malba
1997   Věroslav Bergr: Obrazy, sochy, ilustrace
1997   Jaroslav Šerých: Obrazy
1997   Hana Exnarová: Keramika
1998   Jiří Šimek: Obrazy, loutky, sochy
1998   Jindřich Prucha: Obrazy a kresby
1999   Josef Saska: Výběr z obrazů a grafik 1971-1999
2000   Jaroslav Řehna: Sochy
2001   Petr Hyliš: Výběr ze sochařské tvorby
2001   Richard Pešek: Obrazy, kresby, plastiky
2001   Andrej Barla: Pár týdnů na Cejlonu
2001   Richard Pešek: Obrazy, kresby, plastiky
2002   Božena Kjulleněnová: Malba tuší
2002   Jana Sigmundová: Ilustrace a knižní tvorba
2003   Václav Karel: 1902-1969
2003   Alexandr Skalický: Fotografie
2003   Marie Lacigová: Ilustrace
2003   Renáta Fučíková: Ilustrace a kresby
2004   Jiří Šlitr: Hudba a ženy
2004   Lucie Dvořáková: Ilustrace
2004   Jiří Samek: Grafika
2004   Svatopluk Sulek: Barevná exprese
2005   Jiří Jun: Trialog
2005   Pavel Sukdolák: Grafické dílo
2005   Zbyněk Semerák: Tempery
2005   Ludmila Jandová: Grafika
2005   Jolana Nováková: Nálezy (výstava autorských šperků)
2006   Stanislav Holý: Jů, Hele a ti druzí
2006   Gabriel Filcík: Když velcí byli kluci
2007   Pavel Šticha: Fotografie
2008   Aleš Šuma: Po O
2008   Silvia Billeter: Lepty z cyklu / Radierungen aus dem Zyklus Hledat Petrkov
2008   Jaroslav Šerých: Grafika
2008   Jaroslav Šerých: Grafika
2009   Radek Pilař
2010   Jan Hanuš: Jen tak si zatančit
2010   Josef Saska: Obrazy, kresby, grafiky
2010   Petr Hejný: Obrazy, objekty, pastely
2010   Josef Paleček: Obrazy, ilustrace, plastiky z let 1967-2010
2010   Pavel Sukdolák: Pastely
2011   Bohumil Vašák: Návraty
2011   Kouzelný svět Karla Franty
2011   Jan Exnar '11
2012   Jaroslav Panuška 1872 - 1958
2012   Hana Purkrábková: Vybraná společnost
2012   Grafika Michaela Floriana ze staré říše (k 101. výročí jeho narození)
2012   Jan Trampota 1889 - 1942 (zahájení)
2013   Galina Miklínová: V kanafasu
2013   Ladislav Čepelák: Půlstoletí grafické tvorby 1949-1999
2014   Václav Matějíček
2014   Majoucta, pane Hlinomaz! (výběr z výtarného díla Josefa Hlinomaze (1914 - 1978))
2014   Tajuplný svět Pavla Čecha
2014   Gustav Klimt: Průkopník moderny
2015   Pavel Sukdolák: V čase (k autorovým 90.narozeninám)
2016   Josef Lada nejen dětem
2016   Otakar Marcin: Souznění
2016   Jana Budíková: Vrstvení
2016   Zpívánky Kornélie Němečkové
2016   Lucie Novotná: Soumrak v tichu nádherném
2016   Hana Rysová: Zastavený čas
2017   Alois Mikulka: Létat je tak snadné
2017   Antonín Kanta: Světlo nitra
2017   Oldřich Jelínek: Známý neznámý
2020   Eduard Ovčáček: Od A do Z
kniha
rok vydání, název (podnázev)
2014   Baroko na Havlíčkobrodsku
2016   Příběhy brodských domů
tisková zpráva
rok vydání, název (podnázev)
2020   Eduard Ovčáček od A do Z
dopisnice/pohlednice
rok vydání, název (podnázev)
2007   Karel Franta (Viktor Vitkovič: Pohádka pod stromeček)
pozvánka kolektivní
rok vydání, název (podnázev)
1970   Naděžda Plíšková: Grafika, sochy, kresby, Karel Nepraš: Račte točit (sochy, kresby, grafika)
2003   Český animovaný film
2007   Současná česká ilustrační tvorba (15. ročník)
2008   Corpus delicti
2010   1. trienále - Současná česká ilustrační tvorba
2011   Koupání (Akt ve výtvarném umění 1. poloviny 20. století)
2012   Bohuslav Reynek, Jaroslav Libra (K 120. výročí narození spolužáků a přátel)
2013   Laureáti Ceny Vladimíra Boudníka
informační leták / informace
rok vydání, název (podnázev)
nedatováno   Galerie výtvarného umění Havlíčkův Brod
pozvánka nevýstavní
rok vydání, název (podnázev)
1998   Beseda s havlíčkobrodským rodákem akademickým malířem Jaroslavem Šerých
2003   Galerie výtvarného umění v Havlíčkově Brodě srdečně zve Vás a Vaše přátele..
program
rok vydání, název (podnázev)
1995   Setkání s uměním v Havlíčkově Brodě (Begegnung mit der Kunst in Havlíčkův Brod)
seznam výstav/akcí/událostí
rok vydání, název (podnázev)
2020   Historie výstav 1965-2006 (Galerie výtvarného umění, Havlíčkův Brod)
katalogová pozvánka autorská
rok vydání, název (podnázev)
1988   Václav Černoch: Keramika
1994   Ernst Degasperi: Kresby - grafika / Zeichnungen - Grafik
1998   Zdeněk Halámek: Amerika (Výstava fotografií)