Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky

typ výstavy: kolektivní
místo konání: Dům umění města Brna
termín: 1958/05/18 - 1958/06/29
doba konání (katalog): 1958/05/18 - 1958/06/29

poznámka:
Poznámka
Některá díla (autoři) v katalogu uvedená nemohla být z technických důvodů instalována.

Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky

osoba   narození
Abel Svetozár   11. 8. 1929    
Adamec Arno   28. 7. 1922    
Albich Milan   9. 6. 1925    
Alt Jaroslav   30. 7. 1927    
Antonová Alena   16. 12. 1930    
Baďura Vojtech   10. 11. 1926    
Baláž Jozef   14. 3. 1923    
Balcar Jiří   26. 8. 1929    
Balcer Miloš   18. 9. 1923    
Baník Teodor   28. 11. 1929    
Barčík Andrej   20. 11. 1928    
Bártfay Tibor   12. 5. 1922    
Bartoš Jaroslav (Rek)   23. 4. 1926    
Bartošíková Oľga   18. 8. 1922    
Bartošová Vilhanová Jana   24. 6. 1929    
Bauer Vladislav   4. 1. 1928    
Bělocvětov Andrej   8. 10. 1923    
Benedík Karel   6. 11. 1923    
Beneš Karel   1. 5. 1932    
Beneš Vlastimil   3. 10. 1919    
Benešová Hahnová Daniela   27. 9. 1929    
Beran Alex   22. 7. 1923    
Beránek Václav   8. 2. 1932    
Berger Jiří   20. 6. 1928    
Berger Vlastimil   19. 2. 1923    
Bič František   2. 4. 1920    
Bidlo Vladimír   19. 10. 1926    
Bíma Jiří   19. 1. 1923    
Bobek Jaroslav   19. 2. 1925    
Böhm Svatoslav   12. 2. 1934    
Born Adolf   12. 6. 1930    
Boudová Kalinová Jana   20. 10. 1931    
Bradáček Jiří   27. 6. 1922    
Branč Ladislav   4. 9. 1927    
Bravenec Josef   13. 3. 1922    
Brdlík Zdeněk   30. 4. 1929    
Bruderhansová Božena   30. 10. 1935    
Bubeník Květoslav   29. 5. 1922    
Bubeníková Helena   6. 10. 1920    
Budínský Zdeněk   18. 7. 1921    
Bulant Josef   26. 2. 1923    
Buňatová Jitka   8. 6. 1917    
Burant František   13. 2. 1924    
Burešová Eva   25. 1. 1922    
Buriánek Luděk   1. 1. 1923    
Cienciala Oto   29. 10. 1931    
Cihla Jan   11. 1. 1929    
Corvin Jiří   15. 6. 1931    
Čančíková Vlasta   20. 9. 1922    
Čáp Stanislav   14. 2. 1928    
Čáslavský Radoslav   14. 3. 1925    
Čech Miloš   4. 10. 1924    
Čechová Olga   6. 4. 1925    
Čermák František   30. 1. 1928    
Čermáková Běla   24. 4. 1925    
Červenková Mohylová Stanislava   9. 12. 1925    
Čevela Mojmír   26. 9. 1930    
Čihánková Jarmila   26. 6. 1925    
Čunderlík Marián   31. 1. 1926    
Čutek Anton   6. 7. 1928    
Dařenová Drahomíra   29. 1. 1928    
Dědičová Irena   12. 2. 1932    
Demartini Hugo   11. 7. 1931    
Dlouhý Václav   8. 11. 1923    
Dobeš Milan   29. 7. 1929    
Dobiáš Čeněk   1. 6. 1919    
Doležel Vladimír   23. 11. 1932    
Doupníková Věra   23. 4. 1921    
Drahokoupil Jaroslav   9. 4. 1924    
Drahotušský Oldřich   19. 2. 1929    
Drápal Vladimír   29. 10. 1921    
Dúbravec Robert   19. 1. 1924    
Ducháč Rudolf   11. 9. 1925    
Durďáková Ljuba   31. 1. 1922    
Dvořák František   21. 1. 1925    
Fejková Zelinková Olga   31. 1. 1923    
Ferdinandy Alina   11. 8. 1926    
Fibichová Zdena   9. 12. 1933    
Filo Julián   10. 5. 1921    
Forejt František   19. 12. 1932    
Fortin Vladimír   9. 5. 1923    
Fremund Richard   9. 4. 1928    
Frydecký Václav   8. 9. 1931    
Gabánek Josef   1923    
Gajda Vladislav   17. 7. 1925    
Gajdušek Antonín   21. 8. 1927    
Galko Anton   16. 4. 1928    
Galková Anna   2. 2. 1929    
Gibek Jan   5. 4. 1920    
Grim Aleš   15. 10. 1927    
Grygar Milan   24. 10. 1926    
Hadlač Jiří   8. 9. 1927    
Hájek Jiří   15. 8. 1923    
Hájek Vladimír   1. 10. 1926    
Halla Jan   11. 8. 1926    
Hanuš Břetislav   16. 9. 1921    
Hanuš Jiří   30. 11. 1928    
Hanzálek Jiří   7. 3. 1926    
Hanzík Stanislav   24. 7. 1931    
Hanzl Oldřich   5. 2. 1921    
Havelková Marie   20. 3. 1920    
Hejna Jiří   29. 7. 1921    
Hejná Daňková Olga   13. 3. 1928    
Hejný Miloslav   23. 10. 1925    
Heřmanská Věra   8. 8. 1926    
Hísek Květoslav   26. 3. 1931    
Hladík Jan   21. 3. 1927    
Hladíková Jenny   9. 6. 1930    
Hlavatý Václav   16. 1. 1925    
Hlobil Drahomír   23. 4. 1927    
Hlubuček Vladimír   20. 10. 1928    
Hluchý Josef   21. 2. 1926    
Hobr Miloslav   29. 9. 1929    
Holý Jiří   13. 12. 1926    
Honcová Alena   31. 1. 1929    
Horáková Kratochvílová Alena   21. 7. 1931    
Hornyák Vladimír   11. 7. 1922    
Hořánek Jaroslav   5. 12. 1925    
Housa Bedřich   12. 4. 1926    
Hovorka Juraj   17. 5. 1926    
Hrbek Václav   23. 8. 1930    
Hruška Jiří   10. 2. 1921    
Hruška Karel   19. 3. 1930    
Hudeček Otakar   27. 8. 1924    
Hyliš Karel   25. 3. 1928    
Hýsek Josef   31. 10. 1922    
Chadima Jiří   6. 6. 1923    
Chatrný Dalibor   28. 8. 1925    
Chlupáč Miloslav   10. 7. 1920    
Chmelař František   30. 12. 1921    
Chochole Ladislav   3. 7. 1931    
Chotěnovský Zdeněk   5. 9. 1929    
Chudara Svatopluk   11. 9. 1929    
Chudomel Jaroslav   7. 2. 1929    
Ilavský Ján   15. 12. 1924    
Jadrníčková Zikudová Květoslava   15. 6. 1921    
Jakabčic Michal   14. 9. 1930    
Jamníková Gabrielová Ludmila   17. 7. 1926    
Jančová Marie   2. 6. 1927    
Janeček Jiří   9. 8. 1932    
Janoušek Vladimír   30. 1. 1922    
Janoušková Věra   25. 6. 1922    
Janula František   24. 3. 1932    
Jarcovják Vladimír   17. 3. 1924    
Jelínek Oldřich   26. 2. 1930    
Jemelka Miloslav   22. 8. 1925    
Jílek Jiří   24. 1. 1925    
Jíra Josef   11. 10. 1929    
Jirava Miroslav   7. 6. 1931    
Jirka Oldřich   7. 11. 1922    
Joachimsthal Vladimír   6. 2. 1927    
John Jiří   6. 11. 1923    
Jüngling Břetislav   8. 11. 1921    
Jurík František   10. 7. 1923    
Kabát Václav   8. 4. 1932    
Kadrnožka Dimitrij   29. 10. 1923    
Kadrnožková Turková Zdena   7. 9. 1930    
Kafka Čestmír   14. 11. 1922    
Kalousek Jiří   7. 2. 1925    
Kameníček Petr   5. 8. 1922    
Karásek Arnošt   10. 1. 1920    
Karlíková Olga   6. 1. 1923    
Karoušek Ladislav   17. 9. 1926    
Kašparová Feldová Dagmar   8. 3. 1928    
Kavecký Tibor   23. 2. 1930    
Kellar Jaroslav   26. 2. 1924    
Kemr Jiří   9. 8. 1921    
Kiml Václav   19. 1. 1928    
Klapper Oswald   10. 7. 1930    
Klápště Jaroslav   7. 8. 1923    
Klimeš Josef   15. 1. 1928    
Klomínek Miroslav   19. 1. 1931    
Klumparová Holá Vlasta   13. 6. 1926    
Kmentová Eva   6. 1. 1928    
Knobloch Bohuslav   16. 1. 1924    
Knobloch Milan   10. 8. 1921    
Kodymová Jelínková Božena   22. 12. 1926    
Kohout Jindřich   2. 7. 1932    
Kolář Miroslav   30. 3. 1925    
Kolář Radomír   19. 8. 1924    
Kolářský Zdeněk   29. 4. 1931    
Kolíbal Stanislav   11. 12. 1925    
Koliha Jaroslav   12. 4. 1924    
Kolínská Jitka   24. 9. 1930    
Kolumek Karel   16. 10. 1924    
Komárek Vladimír   10. 8. 1928    
Kompánek Vladimír   28. 10. 1927    
Kopáček Pavel   10. 5. 1923    
Kopecký Bohdan   23. 8. 1928    
Kopecký Jaroslav   4. 8. 1920    
Korec Jiří   12. 2. 1925    
Korkoš Ľudovít   17. 1. 1928    
Kovařík Slavoj   22. 9. 1923    
Kraicová Viera   5. 7. 1920    
Krám Ladislav   4. 7. 1925    
Krejčiřík Josef   21. 11. 1922    
Krivoš Rudolf   16. 11. 1933    
Krouz Jaroslav   30. 5. 1923    
Kryl Karel   23. 10. 1919    
Křížová Brýdová Eva   20. 12. 1929    
Křováková Dagmar   18. 2. 1927    
Kubíček Jan   30. 12. 1927    
Kubíček Jánuš   5. 12. 1921    
Kulich Ján   31. 12. 1930    
Kutra Radoslav   13. 3. 1925    
Kyselka Václav   21. 6. 1921    
Lahoda Milan   3. 7. 1926    
Laluha Milan   11. 11. 1930    
Lamač Bohuslav   23. 3. 1921    
Landová Zdenka   15. 7. 1929    
Lang Jiří   5. 11. 1927    
Lebiš Ján   1. 6. 1931    
Lehoučka Josef   12. 7. 1923    
Lendr Jiří   18. 2. 1924    
Leontovyčová Marie   17. 3. 1927    
Lhota Jan   10. 9. 1923    
Linka Zdeněk   8. 3. 1931    
Loskotová Libuše   24. 6. 1931    
Lošák Ivan   24. 2. 1913    
Ludvíček Tomáš        
Luňák Josef   9. 11. 1923    
Majzner Zdeněk   31. 1. 1932    
Malát Radim   5. 12. 1930    
Malich Karel   18. 10. 1924    
Málková Vimrová Alena   8. 6. 1927    
Malý Jiří   9. 2. 1929    
Marček Miroslav   11. 7. 1929    
Marek Jindřich   24. 4. 1931    
Masarovičová Erna   12. 2. 1926    
Matal Bohumír   13. 1. 1922    
Matějíček Bohumil   9. 6. 1925    
Matouš Dalibor   21. 8. 1925    
Meduna Josef   6. 9. 1931    
Mejstřík Milan   8. 4. 1932    
Menčík Václav   22. 11. 1926    
Menš Josef   16. 5. 1920    
Menšík Zdeněk   20. 4. 1925    
Mervartová Věra   20. 7. 1923    
Miertušová Anastázia   15. 4. 1927    
Michálek Jiří   18. 5. 1926    
Michálková Olga   26. 4. 1933    
Míra Bohumil   27. 12. 1927    
Mirkovič Miroslav   23. 4. 1925    
Mlezivová Věra   17. 8. 1928    
Moravcová Jana   22. 1. 1929    
Moravec Luboš   10. 4. 1925    
Morávek Jiří   15. 10. 1924    
Moťovský Vladimír   20. 10. 1928    
Mozerová Jaroslava   17. 1. 1930    
Mrázek Jiří   22. 4. 1920    
Mrázková Daisy   5. 5. 1923    
Mrva Jaroslav   10. 8. 1924    
Musil Leopold   2. 9. 1921    
Navrátil Pavel   18. 8. 1933    
Neckář Jan   25. 6. 1926    
Nedvěd František   13. 9. 1919    
Nejdl Slavoj   6. 6. 1929    
Netík Miroslav   5. 9. 1920    
Nikolovský Jiří   26. 8. 1921    
Novák Jindřich   18. 8. 1923    
Novák Jiří   6. 11. 1922    
Oplt Oldřich   25. 10. 1919    
Pacík František   5. 2. 1927    
Pacovská Květa   28. 7. 1928    
Palcr Zdeněk   3. 9. 1927    
Paleček Josef   25. 2. 1932    
Pangrác Miroslav   16. 10. 1924    
Papoušek Jaroslav   12. 4. 1929    
Pašek František   2. 12. 1922    
Paštéka Milan   20. 5. 1931    
Paták Karel   27. 12. 1931    
Pataki Klára   14. 5. 1930    
Patera Jiří   11. 12. 1924    
Patočka František   20. 6. 1927    
Pavlíček Josef   10. 3. 1925    
Pavlíčková Jarmila   14. 7. 1929    
Peca Josef   31. 10. 1923    
Peč Oldřich   12. 9. 1922    
Pečinka Miloslav   30. 1. 1924    
Peterka František   26. 4. 1920    
Petráš Pavol   5. 6. 1931    
Petroš Otakar   8. 12. 1924    
Piesen Robert   11. 8. 1921    
Pilař Radek   21. 4. 1931    
Podhrázský Stanislav   10. 11. 1920    
Podzimková (Mráčková) Jarmila   5. 12. 1928    
Pokorný Dalibor   31. 3. 1927    
Polakovič Imrich   19. 9. 1923    
Polišenský Břetislav   10. 4. 1939    
Pospíšil Přemysl   21. 2. 1924    
Pospíšil Hanušová Eva   5. 10. 1930    
Pošar Miloš   2. 9. 1924    
Prádler Jiří   24. 4. 1929    
Prachatická Vlasta   27. 11. 1929    
Preclík Mojmír   9. 2. 1931    
Preclík Vladimír   23. 5. 1929    
Procházka Otakar   2. 10. 1931    
Pros Ladislav   9. 10. 1920    
Prošek Miroslav   14. 8. 1929    
Racek Ivan   15. 3. 1924    
Rada Jiří   8. 5. 1929    
Rada Ladislav   20. 3. 1929    
Rada Miroslav   23. 2. 1926    
Relich Vladimír   2. 4. 1924    
Richter Dan   2. 11. 1930    
Rocman Vladimír   8. 9. 1923    
Rolčík Přemysl   8. 5. 1922    
Románek Vladimír   30. 7. 1922    
Roubalová Zdena   9. 10. 1924    
Roudnický Zdenek   15. 7. 1932    
Rozehnal Aleš   28. 12. 1925    
Růžička Vladimír   10. 10. 1929    
Růžičková Bejrová Věra   6. 1. 1924    
Sedláček Jan   10. 9. 1925    
Sedláček Václav   9. 5. 1925    
Sedláčková Dagmar   14. 1. 1931    
Sedliský Ivo   14. 5. 1926    
Sekal Zbyněk   12. 7. 1923    
Schillerová Gabriela   30. 3. 1924    
Schneider Lubomír   3. 5. 1928    
Schönfeldová Lucie   30. 5. 1921    
Sigmund Zdeněk   29. 10. 1924    
Skřivan Zdeněk   26. 4. 1928    
Slabý Kareš Karel   7. 4. 1923    
Slavík Otakar   18. 12. 1931    
Smutný Oldřich   17. 6. 1925    
Snopek Ladislav   10. 12. 1919    
Solařík Emil   27. 10. 1921    
Solovjev Jan   6. 3. 1922    
Sommer Milan   22. 1. 1930    
Sovák Pravoslav   30. 8. 1926    
Starec Miloslav   11. 5. 1927    
Stehlíková Taťána   22. 10. 1923    
Strnad Ivan   3. 4. 1926    
Strnad Miroslav   18. 11. 1931    
Suchý Vladimír   15. 5. 1923    
Sukdolák Pavel   21. 9. 1925    
Sukdoláková Milada   14. 4. 1926    
Sulek Svatopluk   16. 3. 1921    
Sůra Jaroslav   31. 3. 1929    
Svoboda Jiří   6. 12. 1924    
Svoboda Rudolf   24. 11. 1924    
Synecká Naděžda   23. 8. 1926    
Synecký Luboš   4. 1. 1925    
Sysel František   8. 10. 1927    
Ščerbakov Jiří   12. 12. 1926    
Šejda Bohumil   24. 4. 1923    
Šenkýřová Věra   29. 10. 1927    
Šerých Jaroslav   27. 2. 1928    
Šimek Zdeněk   19. 4. 1927    
Šimotová Adriena   6. 8. 1926    
Šimurda Miloš   5. 6. 1924    
Šindelář Lumír   15. 1. 1925    
Šindler Jiří   25. 5. 1922    
Škoda František   13. 11. 1925    
Škrabánek Věroslav   29. 5. 1928    
Šlitr Jiří   15. 2. 1924    
Šonka Miloslav   9. 8. 1923    
Špaček Josef   31. 8. 1923    
Špála Jan   16. 4. 1920    
Španiel Bohumír   25. 10. 1925    
Šprungl Václav   1. 11. 1926    
Šťastná Marie   12. 8. 1920    
Štecherová Marie   9. 8. 1919    
Štěpánová Zdena   10. 12. 1923    
Štětkář Karel   10. 2. 1918    
Štiková Alena   22. 10. 1929    
Štolfa Miroslav   11. 8. 1930    
Šťovíčková Drahomíra   25. 1. 1923    
Štubňa Ivan   6. 6. 1926    
Šubrt Ferdinand   17. 12. 1921    
Šusta Jaroslav   27. 8. 1927    
Švengsbír Jiří   19. 4. 1921    
Táborský Zdeněk   15. 8. 1927    
Tarasová Irena   29. 6. 1931    
Tesař Vladimír   20. 10. 1924    
Těšínský Karel   9. 8. 1926    
Tichý Miroslav   20. 11. 1926    
Toman Karel   27. 2. 1931    
Tomanová Emilie   23. 1. 1933    
Toroň Jiří   23. 1. 1924    
Tošenovská Kanczucká Věra   3. 5. 1924    
Tóth Paľo   31. 12. 1928    
Trčka Vladimír   10. 10. 1921    
Trnka Jaroslav   5. 10. 1924    
Trubáčková Zenklová Helena   3. 12. 1922    
Truhlářová Hrušková Věnceslava   22. 5. 1924    
Truksa Miroslav (Mirek)   21. 7. 1918    
Turek Václav   2. 7. 1924    
Uhlík Karel   1. 9. 1925    
Uiberlay Jaroslav   27. 6. 1921    
Urban Ervín   7. 5. 1931    
Urban František   15. 4. 1927    
Urban Ladislav   7. 3. 1928    
Urbánek Ivan   1. 1. 1933    
Urbásek Miloš   28. 7. 1932    
Vaca Karel   21. 7. 1919    
Vajchr Miroslav   18. 11. 1923    
Valenta Bohuslav   22. 5. 1930    
Válová Jitka   13. 12. 1922    
Válová Květa   13. 12. 1922    
Vašák Bohumil   13. 5. 1931    
Vašica Oldřich   18. 10. 1922    
Vašíček Vladimír   29. 9. 1919    
Vašut Karel   13. 8. 1929    
Vávrová-Hoberlandtová Jarmila   20. 3. 1926    
Velba Marián   3. 7. 1930    
Vepřek Jan   7. 5. 1927    
Veržakovský Karel   4. 11. 1924    
Veselka Jindřich   3. 1. 1927    
Veselý Jaromír   5. 3. 1929    
Vinař Milan   25. 6. 1923    
Vláčil Jiří   17. 1. 1924    
Vlachová Renáta   19. 2. 1933    
Vlková Dagmar   12. 3. 1930    
Vlková Ludmila        
Vodička Zdeněk   17. 12. 1931    
Vohnoutová Dubská Olga   22. 6. 1926    
Vraná Ivana   12. 12. 1928    
Vraštil Vladislav   20. 5. 1926    
Vrážil Josef   4. 3. 1921    
Vystrčil Miroslav   24. 2. 1924    
Vysušil Karel   14. 11. 1926    
Wainarová Věra   11. 1. 1926    
Záhorský Ladislav   22. 1. 1929    
Zálešák František   9. 8. 1929    
Zanáška Lubomír   13. 6. 1921    
Zdrůbecký Vendelín   21. 5. 1923    
Zedníček Karel   6. 6. 1931    
Zemánek Ladislav   10. 2. 1931    
Zemek Leo   30. 5. 1929    
Zoubek Olbram   21. 4. 1926    
Zouhar Karel   5. 7. 1920    
Žáková Štrupová Světla   19. 1. 1924    
Žatko Josef   13. 9. 1930    
Žilinčanová Viera   10. 7. 1932    
Žižka Jan   19. 7. 1926    

Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky

instituce, obec, adresa
Dům umění města Brna, Brno (Brno-město), Malinovského nám. 2
Svaz československých výtvarných umělců, Praha, _
Ústřední výbor Československého svazu mládeže (ÚV ČSM), Praha

Umění mladých výtvarníků Československa 1958. Obrazy a plastiky

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1958   Umění mladých výtvarníků Československa 1958
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  2017   Svaz výtvarných umělců v českých zemích v letech 1956-1972
podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1958   Ještě k výstavě mladých
  1958   Krotká generace (Poznámky na okraj mladého výtvarnictví)
  1958   Mladí v Brně
  1958   Mladým výtvarníkům
  1958   Nad brněnskou výstavou mladých výtvarníků
  1958   O výstavě mladých
  1958   Oznámení mladým výtvarníkům
  1958   Poznámka o výstavě mladých v Brně
  1958   Před nástupem mladých
  1958   Skupina mladých
  1958   Slovo k tvorbě mladých
  1958   Výstava mladých v Brně
  1958   Zájezdy na celostátní výstavu mladých výtvarníků
  1958   Zpráva o první schůzi celostátní komise pro výstavu mladých výtvarníků
  1958   Zpráva o výstavě Umění mladých výtvarníků Československa
  1959   Výstavní činnost SČSVU
  1988   Nové tendence, nové osobnosti, noví diváci
  1992   Nové tendence, nové osobnosti, noví diváci
  2000   Umění mladých výtvarníků Československa
  2001   Výstava Umění mladých výtvarníků Československa 1958
  2019   Na co by se nemělo zapomenout
  2020   Umění mladých výtvarníků Československa
seznam výstav/akcí/událostí
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   90 let Domu umění města Brna (Seznam výstav a katalogů)