Oravská galéria

obec: Dolný Kubín (Dolný Kubín)
adresa: Hviezdoslavovo námestie 11
PSČ: 026 01
stát: Slovensko (Slovakia)

Oravská galéria

termín   název výstavy, místo konání
1976/05/15 - 1976/07   Ferdinand Hložník, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1976/08 - 1976/09   Dezider Milly, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1976/10   Ernest Zmeták: Orava, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1977/03/31 - 1977/04/26   Dezider Milly, Oblastná galéria, Banská Bystrica (Banská Bystrica)
1978/09/22 - 1978/10/26   Eugen Nevan, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1979/03/14 - 1979/05/06   Běla Kolčáková: Výtvarné dielo, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1979/05/15 -   Ladislav Čemický: Súborné dielo, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1979/06/15 - 1979/07/15   Běla Kolčáková: Výtvarné dielo, Oblastná galéria, Banská Bystrica (Banská Bystrica)
1980/05/04 -   Sociálne motivy v tvorbe stredoslovenských výtvarných umelcov, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1980/06/27 -   České umenie 20. storočia zo zbierok Středočeskej galérie, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1980/10/03 -   35. slobodných rokov, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1980/10/08 - 1980/11   Jozef Šturdík: Výber z diela, Galéria Petra Michala Bohúňa, Liptovský Mikuláš (Liptovský Mikuláš)
1981/03/26 - 1981/05/10   Mária Medvecká: Obrazy z Oravy, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1982/11/04 -   Vladimír Kompánek, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1983/09/22 -   Ján Želibský: Súborné dielo, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1983/11/24 -   Peter Matejka: Súborné dielo, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/05/31 - 1984/06/konec   Ján Kudlička: Výber z tvorby, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/07/04 - 1984/07/29   Fero Kráľ: Kresba, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/07/12 - 1984/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (I. diel), Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/08/31 - 1984/09/30   Jiří Mádlo: Človek a krajina, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/10/10 - 1984/12/09   Mária Medvecká: Obrazy, náčrty a štúdie, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1984/11/15 -   Alvena Vajdak Sečkárová: Obrazy, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/02/07 - 1985/03/31   Bedrich Hoffstädter: Výber z diela, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/02/28 - 1985/04/28   Ján Ilavský: Jubilejná výstava, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/03 - 1985/04   Ján Ilavský: Jubilejná výstava, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/03/07 -   Ladislav Čemický: Z tvorby, Dom kultury, Námestovo (Námestovo)
1985/07/11 - 1985/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (II.diel), Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/10/10 - 1985/10   národný umelec Vincent Hložník: Výber z diela, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1985/10/15 -   Ferdinand Hložník: Z tvorby, Dom kultury, Námestovo (Námestovo)
1985/10/29 -   Jozef Kollár: Z tvorby, Mestské kultúrne stredisko, Trstená (Tvrdošín)
1985/11/28 -   Ferdinand Hložník: Z tvorby, Kino Javor, Krásna Hôrka, Tvrdošín (Tvrdošín)
1986/01/09   Karol Baron: Hodrušské commedie dell´arte s Herakleitovým - panta rei, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1986/04/24 -   národní umělec Vincent Hložník: Tvorba z rokov 1939 - 1949, Mestské kultúrne stredisko, Trstená (Tvrdošín)
1986/06/12 - 1986/07   Milan Paštéka: Z tvorby, Mestské kultúrne stredisko, Trstená (Tvrdošín)
1986/07/17 - 1986/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (III. diel), Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1986/09/11 -   Matilda Čechová: Výber z diela, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1987/03/12 - 1987/04/26   Albín Brunovský: Výber z diela, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1987/07/02 - 1987/08   Josef Jíra: Obrazy - grafika - objekty, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1987/07/10 -   Ignác Kolčák: Z tvorby, Dom kultury, Námestovo (Námestovo)
1987/09/24 -   Janko Alexy: Z tvorby, Mestské kulturné stredisko, Tvrdošín (Tvrdošín)
1987/11/05 -   Běla Kolčáková: Sny a stretnutia, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1988/02/04   Alžbeta Štefunková-Szabová: Z tvorby, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1988/03/17 -   Viliam Chmel: Obrazy, kresby, grafika, Dom kultury, Námestovo (Námestovo)
1988/04/21 - 1988/05   Ondrej Zimka: Správa z krajiny OZ, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1988/05/05 - 1988/05/31   Jiří Šalamoun: Litografia a kresby, Mestské kultúrne stredisko, Trstená (Tvrdošín)
1988/09/08 - 1988/10/02   Viktor Kubal: Kreslený humor, Výstavná sien MSKS, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1988/10/06 - 1988/11   Marcel Dúbravec: Z tvorby 1976 - 1988, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1989/03/09 - 1989/04/23   Arnold Weisz Kubínčan, Výstavná sien MSKS, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1989/05/26 - 1989/06/02   Ján Havrila: Výber z tvorby, Výstavná sien MSKS, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1989/06/01 - 1989/06/31   Mária Medvecká: Spomienka, Mestské kultúrne stredisko, Námestovo (Námestovo)
1989/09/28 - 1989/10/29   Stanislav Tropp: Kresba - grafika, Mestské kulturné stredisko, Tvrdošín (Tvrdošín)
1990/02/01 - 1990/03/02   Milan Laluha: Farebný svet, Mestské kultúrne stredisko, Trstená (Tvrdošín)
1990/03/15 - 1990/04/30   Josef Čapek, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1990/07/19 - 1990/08/17   Albín Brunovský: Malba a grafika, Mestské kultúrne stredisko, Námestovo (Námestovo)
1990/11/22 - 1990/12/31   Jaroslav Kubička: Sochárska tvorba, Výstavná sien MSKS, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1991/04/18 - 1991/05/12   Štefan Siváň, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1991/05/17 - 1991/06/30   Brun: Výber 1985 - 1990, Výstavná sien MSKS, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1991/09/13 - 1991/10/13   Sveťo Ilavský: Inventúra II, Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1991/10/17 - 1991/11/15   Běla Kolčáková deťom, Mestské kulturné stredisko, Tvrdošín (Tvrdošín)
1992 - 19992/10/04   Rozpamätovanie 3: Slovenské výtvarné umenie 1954-57 zo zbierok Galérie mesta Bratislavy a Oravskej galérie v Dolnom Kubíne, Mirbachov palác, Bratislava (Bratislava)
1992/01/09 - 1992/03/01   Súčasný slovenský ex libris, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1992/03/12 - 1992/04/12   Viera Kraicová: Tempery 1966 - 1991, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1992/06/11 - 1992/07/19   Gustáv Mallý a jeho žiaci, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1992/08/06 - 1992/09/13   Oľga Johanidesová: Blízke úniky, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1992/09/17 - 1992/11/01   Jano Ťapák: Sochy, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1992/10 - 1993/02   Peter Michal Bohúň: Súborné dielo, Galéria Petra Michala Bohúňa, Liptovský Mikuláš (Liptovský Mikuláš)
1993/03 - 1993/04   Peter Michal Bohúň: Súborné dielo, Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava)
1993/04/09 - 1993/05/23   Ivan Pavle: Maľba, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1993/04/09 - 1993/05/23   Jozef Hobor: Výber z tvorby, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1993/05/27 - 1993/07/04   Peter Grísa: Kresba, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1993/05/28 - 1993/07/04   Peter Michal Bohúň: Súborné dielo, Galéria Júliusa Jakobyho, Košice (Košice)
1993/07/09 - 1993/09/19   Peter Michal Bohúň: Súborné dielo, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1993/09 - 1993/10   Peter Michal Bohúň: Súborné dielo, Spišské múzeum, Levoča (Levoča)
1993/09/23 - 1993/10/31   Theo H. Florin a Hviezdoslavove Kubíny v bibliofíliách Roberta Broža, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1993/11/04 - 1993/12/05   Jaroslav Kubička: Farba a tvar, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1994/01/20 - 1994/02/27   Mária Medvecká, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1994/07/14 - 1994/09/04   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1994/09/22   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1994/10/27 - 1995/01/08   Stanislav Tropp: Eldorado, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/01/13 - 1995/04/02   Braňo Jánoš: Hniezdo, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/02/03 - 1995/03/12   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/02/09 - 1995/04/02   Daniel Brunovský: Mal'ba, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/02/09 - 1995/04/02   Hrienále - Súčasná slovenská hračka II, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/04/06 - 1995/06/04   Ľubo Stacho: Fotografia, inštalácia, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/04/60 - 1995/07/02   Fraňo Štefunko: Sochy, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/06/20 - 1995/07/30   Vladimír Preclík neznámý, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/07/14 - 1995/09/17   Ján Ilavský: Moje najmilšie. Maľba 1957 - 1994, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/08/03 - 1995/10/01   Mária Filová: Variácie bytia, Výstavná sieň U Florina, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1995/09/29 -   Nikolaj Feďkovič: Labyrint sveta a raj srdce, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1996/03/08 - 1996/04/14   Sen o múzeu?: Umenie 90. rokov, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1996/06/07 - 1996/09/01   Ján Kudlička: V úcte sklonený. Piety a znaky, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1996/06/07 - 1996/09/01   Laco Teren: Do toho už idem, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1996/09/06 - 1996/11/10   Dušan Pončák: Sochy - reliéfy - kresby, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/02/06 - 1997/04/06   Ivan Csudai: 9 ľahkých kúskov, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/02/06 - 1997/04/06   Tono Stano: Foto 1990 - 1995, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/05/27 - 1997/07/06   Alfred Kubin a fantastická literatúra, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/07/11 - 1997/08/31   Albert Marenčin: Koláže, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/09/04 - 1997/10/12   Socha - Zbierka Ivana Melicherčíka, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/10/16 -   Trpezlivá planéta, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/10/16 - 1998/01/31   Miloš Balgavý: Svetlo farieb, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1997/10/16 - 1998/01/31   Miloš Balgavý: Svetlo farieb, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1998/04/03 - 1998/05/31   Jacques Barry: Maľba a litografie, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1998/04/03 - 1998/05/31   Vladimír Popovič: Krkváže, kresby, akčné fotografie (60. roky), Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1998/08/14 - 1998/09/13   Umenie Afriky - zbierka Ivana Melicherčíka, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1998/11/06 - 1999/01/06   Joska Skalník: Fantazie, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1999/03/19 - 1999/05/09   Pavol Breier: Fotografie, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1999/05/06 - 1999/06/06   Ján Vykroč: Rôzne cesty, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1999/05/13 - 1999/07/11   Pavel Choma: ....tiráže, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1999/09/09 - 1999/10/24   Jaroslav Kubička: Farba a tvar 2, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
1999/09/30 - 1999/11/21   Miloš Alexander Bazovský: 1899 - 1968, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2000/03/31 - 2000/04/24   Jana Ovšáková: Ponáranie, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2000/03/31 - 2000/05/07   Ján Berger, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2000/06/15 - 2000/07/23   Lewis Carroll: Fotograf, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2000/07/14 - 2000/09/03   Svet priateľov / World of Friends, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2000/09/12 - 2000/09/28   Svet priateľov / World of Friends, Nová radnice, Praha
2001/04/06 - 2001/05/20   Milan Paštéka: Modré čakanie, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2001/09/21 - 2001/10/19   Maliar Milan Paštéka, Mestský dom, Čadca (Čadca)
2003/06/19 - 2003/08/31   Ján Ťapák: Sochy, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2003/09/04 - 2003/11/02   Táňa Hojčová: EmaNaOstrove, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2003/09/05 - 2003/11/02   Miroslav Knap: V zajatí snov, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2004/11/11 - 2005/01/09   Jozef Vydrnák: Pokušenie maľby, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2005/01/13 - 2005/03/27   Jozef Bendík /1903 - 1989/, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2006/01/12 - 2006/03/05   Barbora Výrostková - Opršalová: Zážitok komunikácie, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2006/01/12 - 2006/03/05   Wolfgang Träger: On the edge of arts - fotografeie umelcov 1989 - 2004, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2007/10/11 -   Milan Paštéka: Medzičas - Unikajúca skutočnosť, Galéria Slovenského inštitútu, Praha
2008/04/29 - 2008/06/08   Štefan Siváň: Rezbár z Oravy, Šarišská galéria, Prešov (Prešov)
2013/01/10 - 2013/03/17   Jozef Jankovič, Palo Macho, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2013/03/21 - 2013/06/02   Jiří Načeradský v zbierke Ivana Melicherčíka, Župný dom, Dolný Kubín (Dolný Kubín)
2018/06/21 - 2018/09/02   Modré hrušky: Revival, Oravská galéria, Dolný Kubín (Dolný Kubín)

Oravská galéria

termín   název výstavy
1976/05/15 - 1976/07   Ferdinand Hložník
1976/08 - 1976/09   Dezider Milly
1976/10   Ernest Zmeták: Orava
1978/09/22 - 1978/10/26   Eugen Nevan
1979/03/14 - 1979/05/06   Běla Kolčáková: Výtvarné dielo
1979/05/15 -   Ladislav Čemický: Súborné dielo
1980/05/04 -   Sociálne motivy v tvorbe stredoslovenských výtvarných umelcov
1980/06/27 -   České umenie 20. storočia zo zbierok Středočeskej galérie
1980/08/15   Jozef Šturdík: Rekapitulácie: maľba, kresba, ilustrácie
1980/10/03 -   35. slobodných rokov
1982/11/04 -   Vladimír Kompánek
1983/09/22 -   Ján Želibský: Súborné dielo
1983/11/24 -   Peter Matejka: Súborné dielo
1984/05/31 - 1984/06/konec   Ján Kudlička: Výber z tvorby
1984/07/04 - 1984/07/29   Fero Kráľ: Kresba
1984/07/12 - 1984/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (I. diel)
1984/08/31 - 1984/09/30   Jiří Mádlo: Človek a krajina
1984/10/10 - 1984/12/09   Mária Medvecká: Obrazy, náčrty a štúdie
1984/11/15 -   Alvena Vajdak Sečkárová: Obrazy
1985/02/07 - 1985/03/31   Bedrich Hoffstädter: Výber z diela
1985/02/28 - 1985/04/28   Ján Ilavský: Jubilejná výstava
1985/03 - 1985/04   Ján Ilavský: Jubilejná výstava
1985/07/11 - 1985/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (II.diel)
1985/10/10 - 1985/10   národný umelec Vincent Hložník: Výber z diela
1986/01/09   Karol Baron: Hodrušské commedie dell´arte s Herakleitovým - panta rei
1986/07/17 - 1986/09/30   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (III. diel)
1986/09/11 -   Matilda Čechová: Výber z diela
1988/04/21 - 1988/05   Ondrej Zimka: Správa z krajiny OZ
1994/07/14 - 1994/09/04   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú
1994/09/22   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú
1995/02/03 - 1995/03/12   Karol Baron: Krídla, čo všetko unesú
1995/02/09 - 1995/04/02   Daniel Brunovský: Mal'ba
1995/02/09 - 1995/04/02   Hrienále - Súčasná slovenská hračka II
1996/03/08 - 1996/04/14   Sen o múzeu?: Umenie 90. rokov
1997/10/16 - 1998/01/31   Miloš Balgavý: Svetlo farieb
2000/07/14 - 2000/09/03   Svet priateľov / World of Friends
2001/04/06 - 2001/05/20   Milan Paštéka: Modré čakanie
2003   Milan Struhárik: Sochy
2005/09/08 - 2005/11/06   Trialog: Pavol Rusko - grafika, Witold Jacyków - fotografia, Zsolt Czemnicky - plastika
2005/09/08 - 2005/11/06   Yujji Hiratsuka: Japonská grafika
2005/11/11 - 2006/01/08   Hommage a Karol Baron, Barokové sochárstvo Oravy
2006/01/12 - 2006/03/05   Barbora Výrostková - Opršalová: Zážitok komunikácie
2006/01/12 - 2006/03/05   Wolfgang Träger: On the edge of arts - fotografeie umelcov 1989 - 2004
2006/03/09 - 2006/04/30   František Turcsányi: Tavaroga a iné miesta
2006/03/09 - 2006/04/30   Symboly čiernej Afriky - zo zb. Ivana Melicherčíka
2006/05/04 - 2006/06/18   Dušan Hanák: Fotografie z ciest
2006/05/04 - 2006/06/18   P. Balhar, M. Lukáč, P. Faltus, A. Augustín: Uvidíte mesiac
2006/05/15 - 2006/09/15   Slanický ostrov umenia
2013/01/10 - 2013/03/17   Jozef Jankovič, Palo Macho
2018/06/21 - 2018/09/02   Modré hrušky: Revival
stálá expozice   Slovenská tradičná ľudová plastika a maľba. Oravská kamenárska tvorba
stálá expozice   Staré umenie 15. a 19. storočia. Ikony. Slovenské výtvarné umenie 20. storočia. Tradičné ľudové umenie - výber. Maria Medvecká - maliarka Oravy

Oravská galéria

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1976   Ernest Zmeták: Orava
  1976   Ferdinand Hložník
  1984   Mária Medvecká: Obrazy, náčrty a štúdie
  1987   Správa z krajiny OZ (Výstava Ondreja Zimku)
  1992   Jozef Hobor: Výber z tvorby
  1993   Jaroslav Kubička: Farba a tvar
  1995   Ján Ilavský: Moje najmilšie
  1998   Jacques Barry: Maľba a litografie
  1998   Joska Skalník: Obrazy, koláže, grafika
  1998   Vladimír Popovič: Krkváže, kresby, akčné fotografie (60. roky)
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1956   Grafika skupiny českých umělců grafiků Hollar
  1984   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej Galérie v Prahe (I. diel)
  1985   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (II. diel)
  1986   České maliarstvo XX. storočia zo zbierok Národnej galérie v Prahe (III. diel) (Katalóg diel)
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1976   Ferdinand Hložník
  1978   Eugen Nevan
  1979   Běla Kolčáková: Výtvarné dielo
  1979   Ladislav Čemický: Súborné dielo (pri príležitosti 70. výročia narodenia)
  1982   Vladimír Kompánek
  1983   Ján Želibský: Súborné dielo
  1983   Peter Matejka: Súborné dielo
  1984   Alvena Vajdak Sečkárová: Obrazy
  1984   Fero Kráľ: Kresba
  1984   Ján Kudlička: Výber z tvorby
  1984   Jiří Mádlo: Človek a krajina (Obrazy, kresby, grafika)
  1984   Mária Medvecká: Obrazy, náčrty a štúdie (k životnému jubileu)
  1985   Bedrich Hoffstädter: Výber z diela
  1985   Ján Ilavský: Jubilejná výstava
  1985   národný umelec Vincent Hložník: Výber z diela
  1986   Matilda Čechová: Výber z diela
  1987   Janko Alexy: Z tvorby
  1987   Josef Jíra: Obrazy, grafika, objekty
  1988   Marcel Dúbravec: Z tvorby 1976 - 1988
  1988   Ondrej Zimka: Správa z krajiny Oz
  1989   Stanislav Tropp: Kresba - grafika
  1990   Milan Laluha: Farebný svet
  1991   Sveťo Ilavský: Inventúra II
  1992   Jano Ťapák: Sochy
  1992   Oľga Johanidesová: Blízke úniky
  1992   Viera Kraicová: Tempery 1966 - 1991
  1994   Mária Medvecká (k nedožitým 80.narozeninám)
  1994   Stanislav Tropp: Eldorado (grafika)
  1995   Braňo Jánoš: Hniezdo
  1995   Ján Ilavský: Moje najmilšie (Maľba 1957 - 1994)
  1995   Nikolaj Feďkovič: Labyrint sveta a raj srdca
  1995   Vladimír Preclík neznámy
  1996   Dušan Pončák: Sochy - reliéfy - kresby
  1996   Laco Teren: Do toho už idem
  1997   Albert Marenčin: Koláže
  1997   Tono Stano: Foto 1990 - 1995
  1998   Vladimír Popovič: Krkváže, kresby, akčné fotografie (60. roky)
  1999   Ján Vykroč: Rôzne cesty
  1999   Pavel Choma: ....tiráže
  2000   Jana Ovšáková: Ponáranie
  2000   Lewis Carroll: Fotograf
  2001   Milan Paštéka: Modré čakanie (zo zbierok Oravskej galerie v Dolnom Kubíne)
  2003   Miroslav Knap: V zajatí snov
  2003   Táňa Hojčová: EmaNaOstrove
  2013   Jiří Načeradský v zbierke Ivana Melicherčíka
  2013   Jiří Načeradský v zbierke Ivana Melicherčíka
pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1980   35. slobodných rokov
  1980   České umenie 20. storočia zo zbierok Středočeskej galérie
  1980   Sociálne motivy v tvorbe stredoslovenských výtvarných umelcov (Maľba 1918 - 1945)
  1992   Gustáv Mallý a jeho žiaci
  1992   Súčasný slovenský ex libris
  1993   Jozef Hobor: Sochy, Ivan Pavle: Maľba
  1995   Fraňo Štefunko: Sochy, Ľubo Stacho: Fotografia, inštalácia
  1995   Hrienále - Súčasná slovenská hračka II, Daniel Brunovský: Mal'ba
  1997   Socha (zbierka Ivana Melicherčíka)
  1997   Trpezlivá planéta
  1998   Umenie Afriky (zbierka Ivana Melicherčíka)

Oravská galéria

instituce, obec, adresa
 
Kaštiel, Vyšný Kubín (Dolný Kubín), _
Mestské kulturné stredisko, Dolný Kubín (Dolný Kubín), Námestie slobody 1269/3
Mestské kulturné stredisko, Tvrdošín (Tvrdošín), _
Slanický ostrov umenia, Oravská Priehrada, Oravská přehrada

Oravská galéria

osoba narození poznámka
Ľuptáková Eva 29. 1. 1956 ???? - ????, ředitelka galerie

Oravská galéria

osoba narození
Bubán Stanislav 5. 5. 1961
Kolčáková Vavrdová Běla 27. 9. 1937
Kraicová Viera 5. 7. 1920
Macho Palo 22. 9. 1965
Opršal Oto (Otto) 9. 2. 1926
Rudavská Mária 10. 10. 1941
Rudavský Andrej 29. 11. 1933
Salczmann Alexander 11. 2. 1870
Servátková Eliška 18. 7. 1915
Srna Jozef 4. 3. 1979
Tillner Michal 25. 5. 1895
Vestenický Vladimír 14. 12. 1919
Vydrnák Jozef 27. 3. 1961