přebal Bohdan Bloudek

V zajetí vášně

podnázev: Sbírka Patrika Šimona

typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 2004
počet stran: 431, (1), vazba, přebal
počet reprodukcí: 643 b
výška x šířka [mm]: 306 x 260
jazyk: anglický, český
vydání: 1.
náklad: 900
ISBN: 80-85227-67-3, 80-902568-2

NK ČNB: cnb001415585

poznámka:
Katalog představuje část významné soukromé umělecké kolekce pražského sběratele Patrika Šimona, jejímž základem jsou práce na papíře tematicky rozdělené do deseti kapitol, které například představují ukázky dvou středověkých iluminovaných rukopisů, výběr z manýristické a barokní kresby a grafiky či krajinářství 19. století. Mezi díly neschází práce zvučných jmen jako např. Aegidia Sadelera, Václava Hollara, Johanna Heinricha Roose, Pietra van Bloemena, Andrea Pooza, Norberta Grunda, rodiny Mánesů, Josefa Führicha, Franze Riepenhausena, Julia Mařáka, Vojtěcha Hynaise, Jana Štursy, Vojtěcha Preissiga, Alfreda Kubina nebo Emila Orlika.

studovna objednat do studovny

Dokument byl vložen do košíku

Do košíku

Pokračovat v prohlížení

V zajetí vášně

přebal Bohdan Bloudek
 

V zajetí vášně

osoba   narození
Hnojil Adam   29. 9. 1976

V zajetí vášně

osoba   narození
Hájek Václav   9. 8. 1974
Hnojil Adam   29. 9. 1976
Chrobák Ondřej   25. 9. 1975
Kratochvílová Martina    
Machalíková Sadílková Pavla   28. 11. 1972
Mrňavá Martina    
Rakušanová Marie   26. 3. 1978
Šimek Michal   5. 3. 1982
Šimon Patrik   17. 6. 1973
Zatloukal Pavel   27. 10. 1948
Zelenková Petra   14. 2. 1975

V zajetí vášně

osoba   narození
Aachen Hans von   18. 6. 1552
Auroux Nicolas    
Balzer Antonín   18. 8. 1771
Balzer Jan   5. 8. 1738
Balzer Jan   1768
Balzer Matyáš   1747
Barocci Federico   1535
Barvitius Viktor   28. 3. 1834
Bauer Josef   1. 10. 1820
Baumgarten Jan    
Bega Cornelius   1631
Bekl Josef   10. 6. 1806
Berger Václav   27. 5. 1783
Bergler Josef   1. 5. 1753
Berka Jan   20. 7. 1759
Binder Josef   15. 2. 1805
Birkhardt Antonín   1677
Blocklandt Anthonis van   1532
Bloemaert Abraham   25. 12. 1564
Bloemen Pieter van   1657
Boehm Johann   1770
Bossi Benigno   31. 7. 1727
Both Jan    
Bourdon Sebastian   2. 2. 1616
Brand Friedrich   1735
Brandeis Jan   9. 6. 1818
Braunerová Zdenka   9. 4. 1858
Brömse August   2. 9. 1873
Buquoy Ludwig   16. 12. 1783
Burde Josef   14. 5. 1779
Callot Jacques   1592
Campigli Giovani    
Ceruti Giacomo    
Clam-Gallas Kristian   3. 9. 1771
Clarot Alexander   17. 3. 1795
Clarot Johann   1797
Clary-Aldringenová Marie Aloisie   21. 6. 1777
Collaert Adriaen   1560
Comte Pierre   1823
Čermák Jaroslav   1. 8. 1830
Dahl Johann   24. 2. 1788
Danckerts Dancker   1633
Dědina Jan   1. 9. 1870
Dietrich Christian   30. 10. 1712
Dietrichstein Josef   1763
Dietzler Jan (Johann)   1694
Döbler Jiří   20. 4. 1788
Drada Josef   1782
Drevet Pierre   20. 7. 1663
Drtikol František   3. 3. 1883
Ducreux Joseph   1737
Dujardin Karel   1622
Edelinck Gérard   20. 10. 1640
Everdingen Allart van   18. 6. 1621
Eybl Franz   1. 4. 1806
Flaxman John   6. 7. 1755
Fortner Ludvík   15. 5. 1797
Friese Leopold   27. 1. 1793
Frommel Carl   1789
Führich Josef   9. 2. 1800
Galle Cornelis   1576
Galle Philipp   1537
Gareis Anton   1793
Gauermann Jakob   1773
Geissler Friedrich   31. 3. 1778
Gessner Salomon   1. 4. 1730
Goltzius Hendrick   1558
Graff Anton   18. 11. 1736
Graff Karl   1774
Gregory Josef   1774
Grund Norbert   4. 12. 1717
Gurk Eduard   17. 11. 1801
Gurlitt Heinrich   8. 3. 1812
Hackert Jacob   15. 9. 1737
Hagenauer Johann   22. 6. 1732
Haid Johann   1739
Hanfstaengl Franz   1. 3. 1804
Häublin Nikolas   1650
Haun August   10. 8. 1815
Haushofer Maxmilian   12. 9. 1811
Hausmannová Amélie   1862
Havránek Bedřich   4. 1. 1821
Heintz Josef   11. 6. 1564
Hellich Josef   17. 4. 1807
Herold Eduard   16. 9. 1820
Herwegen Peter   1814
Herz Johann   1693
Herzinger Antonín   18. 11. 1763
Hes Jan    
Heyden Jacob van der   1573
Hiller Jan    
Hlaváček Karel   29. 8. 1874
Holbeinsberg Therese de Holbein von   1785
Hollar Václav   13. 7. 1607
Holtzmann Carl   1740
Horčička František   29. 6. 1776
Hynais Vojtěch   14. 12. 1854
Jahn Jan   4. 6. 1739
Janscha Laurenz   30. 6. 1749
Jettmar Rudolf   10. 9. 1869
Jüttner Josef   12. 9. 1775
Kaiser Eduard   22. 2. 1820
Kalivoda (Kaliwoda) František   1824
Kalmyk Fedor   1763
Kandler Vilém   28. 2. 1816
Kaulbach Wilhelm von   15. 10. 1805
Kilian Lucas   1579
Klauber Johann   1712
Klauber Joseph   14. 10. 1710
Klein Johann   24. 11. 1792
Kleinhart Johann   1742
Kobell Ferdinand   7. 6. 1740
Kobell Franz   23. 11. 1749
Kobliha František   17. 11. 1877
Kohl Kliment   1754
Kohl Ludvík   14. 4. 1746
Kolář František   26. 6. 1825
Kolínský Josef    
Konůpek Jan   10. 10. 1883
Koopmann Johann   1797
Koruna Josef   29. 3. 1807
Kotterba Carl   1800
Kraus Johann   23. 6. 1655
Kriehuber Josef   15. 12. 1800
Kroupa Jan   1794
Krumpiegel Karel   16. 1. 1804
Kubin Alfred   10. 4. 1877
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884
Kunisada I. Utagawa   1786
Kupecký Ján   3. 4. 1667
Kupka František   23. 9. 1871
Langweil Antonín   13. 6. 1791
Leprince Jean   17. 9. 1734
Liška Jan   1650
Lorrain Claude   1600
Lucas August   1803
Lütgendorff Ferdinand   24. 1. 1785
Machek Antonín   31. 10. 1775
Major Isaac   1576
Mánes Antonín   3. 11. 1784
Mánes Josef   12. 5. 1820
Mánes Quido   17. 7. 1828
Mánes Václav   1793
Mánesová Amálie   21. 1. 1817
Mansfeld Jan   1764
Mansfeld Jan (Johann)   17. 7. 1739
Manz Joseph    
Markovský Václav   1789
Marold Luděk   7. 6. 1865
Mařák Julius   29. 3. 1832
Mařáková Josefína   19. 3. 1872
Mašek Karel   1. 9. 1865
Matham Jacob   1571
Merklas Václav   24. 9. 1809
Meulen Adam   11. 1. 1632
Mizune Tošikata   1866
Molitor Martin von   21. 2. 1759
Monogramista F.H.    
Morstadt Vincenc   17. 2. 1802
Mössmer Josef   20. 3. 1780
Mrňák Josef   1795
Mucha Alfons   24. 7. 1860
Myslbek Karel   24. 7. 1874
Nadorp Franz   23. 6. 1794
Neureuther Eugen   11. 1. 1806
Niederhofer Josef   8. 2. 1809
Novopacký Jan   14. 11. 1821
Opiz Georg   4. 4. 1775
Orlik Emil   21. 7. 1870
Ostade Adriaen van   10. 12. 1610
Paar Václav   1744
Palko František   1717
Palko František   3. 12. 1724
Panuška Jaroslav   3. 3. 1872
Pařízek Aleš   10. 11. 1748
Passe Crispin de   1564
Payne Albert   14. 12. 1812
Perelle Gabriel   1603
Peschek Karel   1803
Piepenhagen August   2. 8. 1791
Piepenhagenová Charlotta   19. 10. 1821
Pieterszoon Gerrit   1566
Piloty st. Ferdinand   28. 8. 1766
Pinkas Soběslav   7. 10. 1827
Piringer Benedikt   1780
Platzer Josef   21. 9. 1751
Pluth Caspar   30. 12. 1766
Ponheimer Kilian   26. 4. 1757
Pontius Paul   27. 5. 1603
Postl Karel   9. 11. 1769
Poussin Nicolas   15. 6. 1594
Pozzo Andrea   30. 11. 1642
Preisler Jan   17. 2. 1872
Preissig Vojtěch   31. 7. 1873
Procházka František   27. 11. 1746
Pucherna Antonín   1776
Quaglio Simon   1795
Quaisser Josef   1776
Queneday Edme   1756
Rahl Carl   1779
Reiner Václav   8. 8. 1689
Reinsperger Johann   1711
Rentz Michael   6. 1. 1698
Ribera José de   12. 1. 1591
Ridinger Johann   16. 2. 1698
Riepenhausen Franz   1786
Rijn Rembrandt van   15. 7. 1606
Ritz Ludvík   22. 9. 1673
Ross Johann   1631
Rottenhammer Johann (Hans)   1564
Rottmann Carl   11. 1. 1797
Ruben Christian   30. 11. 1805
Rudl Zikmund   6. 8. 1829
Sacchetti Antonio   8. 1. 1790
Sadeler Aegidius   1570
Sadeler Johann (Jan I.)   1550
Sadeler II. Johann   1558
Saenredam Jan   1565
Saltzer Karel   1740
Scotin Louis   1690
Seibertz Engelbert   21. 4. 1813
Senff Carl   17. 3. 1785
Schillinger Johann   1750
Schleich Adrian   7. 12. 1812
Schmidt Leopold   16. 11. 1823
Schmidt Mathias   1749
Schmutzer Jacob   3. 4. 1733
Schollenberger Johann    
Schubart (též Schubert) Peter   1668
Schuldes Václav   1777
Schuler Eduard   1806
Schwaiger Hanuš   28. 6. 1854
Schwarzenberg Pavlína   2. 9. 1774
Schwind Moritz von   21. 1. 1804
Straet (Stradanus) Jan van der   1523
Stretti Viktor   7. 4. 1878
Stuck Franz von   23. 2. 1863
Sueur Eustach Le   1617
Sucharda Stanislav   12. 11. 1866
Svoboda Karel   14. 6. 1824
Sweerts-Špork Josef   9. 1. 1756
Šembera Josef   23. 4. 1794
Šimon Tavík   13. 5. 1877
Šír František   4. 2. 1804
Špork Jan   27. 3. 1696
Štursa Jan   15. 5. 1880
Švabinský Max   17. 9. 1873
Thaeter Julius   7. 1. 1804
Thierry Adam   1761
Tkadlík František   23. 11. 1786
Ullik Hugo   14. 5. 1838
Váchal Josef   23. 9. 1884
Vanni Francesco   1563
Velde II Jan van de   1593
Vodňanský Jan   1673
Vogel Bernhard   1683
Vogel von Vogelstein Carl   26. 6. 1788
Vorsterman Lucas   1595
Vos Marten de   1532
Waldherr František   27. 10. 1784
Waterloo Antoine   9. 5. 1610
Weigel Christoph   9. 11. 1654
Weirotter Franz   29. 5. 1733
Wertheim Ignaz   1772
Westerhout Balthasar van   31. 3. 1656
Widemann Eliáš    
Wiesner Konrád   28. 12. 1821
Winckler Benedikt   1727
Wolf Franz   1795
Wolfgang Georg   1631
Würbs Karel (Karl)   11. 8. 1807
Ziegler Johann   1750
Zillich Emillian (Emil)   11. 10. 1830
Zumsande Josef   3. 6. 1806

V zajetí vášně

kolektivní
termín   název výstavy, místo konání
2004/10/21 - 2004/12/31   V zajetí vášně: Sbírka Patrika Šimona, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)

V zajetí vášně

osoba   narození
Bloudek Bohdan   30. 1. 1954

V zajetí vášně

osoba   narození
Hamplová Hovorková Hana   28. 6. 1951
Lehečková Ondrušková Markéta   20. 5. 1966
Ostádal Václav   3. 4. 1941

V zajetí vášně

osoba   narození
Livingstone David    

V zajetí vášně

instituce, obec
Muzeum umění Olomouc, Olomouc (Olomouc)
Společnost Patrik Šimon - Eminent, Praha

V zajetí vášně

instituce, obec
Graspo CZ, a.s., Zlín (Zlín)

V zajetí vášně

klíčové slovo
grafika
kresba

V zajetí vášně

  instituce, obec, signatura, poznámka  
  K 12613, DOX
  Ateliér, čtrnáctideník současného výtvarného umění, knihovna, Praha
  G 12613, Muzeum umění Olomouc
  Muzeum umění Olomouc, Olomouc (Olomouc), K 04685