Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

druh: galerie
obec: Litoměřice (Litoměřice)
adresa: Michalská 29/7
PSČ: 412 01
stát: Česká republika (Czech Republic)

e-mail: info@galerie-ltm.cz
web: www.galerie-ltm.cz

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

termín   název výstavy, místo konání
1961/11/09 - 1962/01/01   Jindřich Prucha: Výběr obrazů z daru umělcovy sestry, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1962/06/21 - 1962/08/26   Vilém Plocek: Obrazy ze Sovětského svazu, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1963   Z díla zasloužilého umělce Otakara Nejedlého, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1963/11/15 - 1964/01/05   Jaroslav Bejček: Obrazy a kresby z let 1962 - 63, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1964   Jan Koblasa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1964/01/17 - 1964/03/01   Stanislav Hanzík: Sochy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1964/03/13 -   Francouzská kresba 19. a 20. století z československých sbírek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1964/09/17 - 1964/11/01   Koloman Sokol: Kresby a grafika ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1965   Výtvarníci Litoměřicka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1965/01 - 1965/02/28   Antonín Kalous: Posmrtná výstava, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1965/07/01 - 1965/09/05   Václav Rabas: Výběr z díla k osmdesátému výročí narození 1885-1954, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1966/04 - 1966/05   Miloslav Holý: Obrazy z předměstí z let 1921-28, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1966/05/12 - 1966/06   Jiří Seifert: Sochy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1966/08 - 1966/09   Z díla Ulricha Creutze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1967   Ilustrace dětské knihy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1968   Ilustrace dětské knihy, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem), Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1968/06 - 1968/08   50 let českého výtvarného umění severních Čech, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1968/09 - 1968/12   Mladí výtvarníci pražské Akademie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1968/10 - 1968/11   Václav Špála: Malířské dílo, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1968/12/12 - 1969/01/26   Václav Špála: Malířské dílo, Výstavní síň Domu kultury, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1969/09 - 1969/10   Krajina barvy a světla, Dům kultury pracujících, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1969/11 - 1969/12   Krajina barvy a světla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1970   František Tröster, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1970/06 - 1970/09   Výtvarní umělci Podřipska a Středohoří k 25. výročí osvobození, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1970/10 - 1970/11   Krajina pevného řádu: Ohlasy kubismu v českém krajinářství, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1970/12/10 - 1971/01/10   Miroslav Prošek: Obrazy z let 1966 - 1970, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1971/04 - 1971/05   Severočeský kraj v dílech malířů a grafiků, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1971/04/21 - 1971/05/31   Výtvarníci straně, Dům kultury pracujících, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1971/06 - 1971/09   Ernst Gustav Doerell (1832 - 1877), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1971/09/01 - 1971/10/01   Kamil Lhoták: Co mám rád. Obrazy z let 1930-1970, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
1971/10   Ernst Gustav Doerell (1832 - 1877), Malá zámecká galerie, Teplice (Teplice)
1971/11 - 1971/12   Kamil Lhoták: Co mám rád. Obrazy z let 1930-1970, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1972/01/27 - 1972/02/27   Kamil Lhoták: Co mám rád. Obrazy z let 1930-1970, Galerie Benedikta Rejta, Louny (Louny)
1972/03 - 1972/04   Z díla Cyrila Boudy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1972/03/19 - 1972/04/23   Kamil Lhoták: Co mám rád. Obrazy z let 1930-1970, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovy Vary (Karlovy Vary)
1972/04/13 - 1972/05/21   Cyril Bouda: Kresby, obrazy, grafika, Muzeum hlavního města Prahy, Praha
1972/06   Vilém Heckel, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1972/09 - 1972/10   V. A. Šrůtek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1972/12 - 1973/01   Stanislav Podhrázský, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973   Alena Čermáková: Obrazy ze zahrady Čech a sovětské střední Asie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973/01/11 - 1973/02/18   Josef Brož: Výbor z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973/04 - 1973/06   Realita a fantazie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973/09 - 1973/10   František Hora: Krajina Českého středohoří, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973/10 - 1973/12   Krajina vnitřního napětí: Expresivní tendence v české krajinomalbě 20. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1973/12 - 1974/01   Milena Pilná: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1974   Antonín Kalous, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1974/01/24 - 1974/03/03   Oskar Brázda: Výběr z životního díla, Oblastní galerie, Litoměřice (Litoměřice)
1974/03/15 - 1974/04/15   Miloš Alexander Bazovský: Ze sbírek Galerie M. A. Bazovského v Trenčíně, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1974/06 - 1974/09   Krajina snů a představ, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1974/10 - 1974/12   Karel Klein: Portréty a krajiny, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1975/02 - 1975/03   Ludvík Kuba: 1863 - 1956 Obrazy ze sbírek českých galerií, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1975/03 - 1975/04   František Doležal: Malířské cykly 1956 - 75, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1975/04/24 - 1975/06/15   Nové obrazy a plastiky z nákupů a jiných zisků, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1975/06 - 1975/09   Krajina míru a tvořivé práce, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1975/09/18 - 1975/11/02   František Jiroudek: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/01 - 1976/03   B. S. Urban: Obrazy, A. S. Urbanová: Plastiky, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/02 - 1976/03   Václav Pospíšil: Obrazy z hornického kraje, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/03 - 1976/04   Josef Václav Myslbek: Plastiky ze sbírky Národní galerie v Praze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/04 - 1976/06   Antonín Chittussi: Obrazy ze sbírky Národní galerie v Praze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/04 - 1976/06   Máchovské motivy v současném výtvarném umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/07 - 1976/08   Výtvarníci Litoměřicka k XV. sjezdu Komunistické strany Československa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/09 - 1976/10   Národní umělec Jiří Trnka: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1976/10 - 1976/12   Václav Šrůtek: Oleje a pastely
1976/12   Objevená minulost, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/01   Vladimír Šavel: Obrazy, kresby, grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/01 - 1977/02   Vladimír Šavel: Obrazy, grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/02 - 1977/04   České sochařství kolem roku 1900, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/04   Vladimír Šolta: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/04 - 1977/05   Miroslav Prošek: Máchovské motivy v kresbách a pastelech, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/05 - 1977/06   Eva Brodská: Gobelíny, Karel Wünsch: Sklo, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/06 - 1977/09   Emil Filla: Obrazy z Českého středohoří, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1977/11/24 - 1978/01/08   Ota Janeček: Oleje - pastely - plastiky, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978   Hanka Kravcová: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978   Proletářské revoluční umění 1905-1938, Galerie Dílo, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1978/01 - 1978/02   Josef Fafek Solan: Obrazy, kresby, grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/03 - 1978/04   Jan Štursa: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/04 - 1978/06   Josef Kilian: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/06 - 1978/08   Jindřich Marek: Zahradní keramika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/09/06 - 1978/09/09   Josef Jíra: Portréty / figurální kompozice - obrazy z let 1960-1977, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/10 - 1978/11   Pravoslav Kotík: Skupiny, davy, zástupy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/11 - 1979/01   Miroslav Houra: Obrazy, grafika, tapiserie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1978/12 - 1979/01   Lidové malířky Litoměřicka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979   Naivní malba a plastika ČSR, Zámek Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří (Chomutov)
1979/01 - 1979/02   Naivní malířky Československa: Obrazy ze sbírky Severočeské galerie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/02   Josef Fafek-Solan: Výběr z díla, Galerie Dílo, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1979/02   Lidové malířky Československa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/02 - 1979/03   Nezapomenutelná generace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/03 - 1979/04   Miroslav Matouš: Obrazy z posledních let, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/05 - 1979/06   Krajina severních Čech v obrazech českých malířů 20. století, Výstavní a koncertní síň Bedřicha Smetany, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1979/06 - 1979/09   Současné užité umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/09 - 1979/10   Cyril Chramosta: Obrazy z let 1969 - 1979, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/09 - 1979/11   Ladislav Chochole: Komorní plastiky a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/10/25 - 1979/11/25   Jan Víšek: Dialog s přírodou, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/11 - 1980/01   Evropská grafika minulosti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/12 - 1980/01   Nové obrazy, plastiky a grafika (přírůstky z let 1971 - 1979), Výstavní a koncertní síň Bedřicha Smetany, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1980   Antonín Kalous, Jan Kalous: Severočeská krajina, Smetanova výstavní síň, Roudnice nad Labem (Litoměřice)
1980   Zakladatelé českého moderního umění, Výstavní síň, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1980/01 - 1980/03   Nové obrazy, plastiky a grafika (přírůstky z let 1971 - 1979), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1980/04 - 1980/05   Rastislav Michal: Obrazy z let 1954 - 1980, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1980/05 - 1980/06   Jakub Schikaneder, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1980/05 - 1980/06   Zdeněk Volejník: Kresby, obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1980/09 - 1980/10   Jenny Hladíková: Tapiserie, Jaroslav Svoboda: Sklo, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1980/12/05 - 1981/01/20   Dan Richter: Sen o Českém středohoří, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1981/01/29 - 1981/03/22   Josef Menš: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1981/02   V. A. Šrůtek, Lidový dům, Praha
1981/03 - 1981/05   Jaroslav Paur: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1981/09 - 1981/10   Josef Lada, Jiří Trnka: Ilustrace pro děti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1981/10 - 1981/11   Malířský a sochařský portrét: Sbírka umění 20. století Severočeské galerie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982   Severní Čechy 82, Starý Týn, Starý Týn, Úštěk (Litoměřice)
1982   V. A. Šrůtek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/01 - 1982/02   Václav Pospíšil: Obrazy k 50. výročí mostecké stávky, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/02 - 1982/03   Zdeněk Veselý: Obrazy, kresby, grafika, Výstavní síň výtvarného umění, Most (Most)
1982/04   V. A. Šrůtek, Lidový dům, Praha
1982/04 - 1982/05   Ludmila Jiřincová: Živý třpyt - Máchovské ilustrace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/04 - 1982/05   Zdeněk Veselý: Obrazy, kresby, grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/06 - 1982/09   Natálie Schmidtová, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/09/09 - 1982/10/24   Karel Holan: Obrazy z let 1920 - 1953, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1982/11/11 - 1982/12/12   Václav Kyselka: Výběr ze sochařského díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983   František Hora: Výběr z životního díla, Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem (Litoměřice)
1983/01/20 - 1983/03/06   František Gross: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/03/10 - 1983/04/24   Ludmila Jiřincová: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/04/28 - 1983/06/19   Otakar Kubín: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/06 - 1983/09   Zakladatelé moderního slovenského malířství ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě, II. část, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/06/30 - 1983/08/28   Jiří Voves: Obrazy a grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/09/09 - 1983/11/06   Ilustrace Mikoláše Alše, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1983/12/23 - 1983/01/29   Vincenc Beneš: Výběr z malířského díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/02 - 1984/03   Rembrandt Harmensz Van Rijn: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/03   Žena věčná inspirace umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/05 - 1984/06   Malba a plastika 20. století ze sbírek Galerie hlavního města Prahy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/06/28 - 1984/09   Krajina severních Čech (Obrazy z let 1945-1984), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/09/06 - 1984/10/14   Karel Valter: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1984/11 - 1985/01   Mladí malíři ČSR, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1985/01 - 1985/02   Edina Jelínková - Šrůtková: Co jsem viděla cestou v létech 1943 až 1984, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1985/04 - 1985/06   Nové obrazy a plastiky 1980-1985, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1985/06/28 - 1985/09/01   Vilém Riedel (1832 - 1876): Obrazy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1985/09/05 - 1985/10/27   František Ronovský: Obrazy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1985/10/31 - 1985/12/01   Jiří Klein: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/01/26 - 1986/05   České středohoří ve výtvarném umění 20. století, Rabasova galerie Rakovník, Rakovník (Rakovník)
1986/02/03 - 1986/03/15   Bohumil Kubišta, Václav Špála, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/04/03 - 1986/05/25   Jan Grimm: Obrazy - kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/05/04 - 1986/06/30   Marie Wollenbergová-Kluzová: Obrazy, Polské kulturní a informační středisko, Praha
1986/05/29 - 1986/06/29   František Doležal: Výběr z díla. Obrazy, kresby, grafika 1930-1985, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/07/03 - 1986/08/31   Stanislav Hanzík: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/10/23 - 1986/11/30   Život a dílo Karla Hynka Máchy ve výtvarném umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/12/04 - 1987/01/11   Jiří Kalousek: S malířem kolem světa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1986/12/04 - 1987/01/11   Miroslav J. Černý, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/01/15 - 1987/02/22   Jiří Novosad: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/02/27 - 1987/03/29   Lev Šimák: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/04/02 - 1987/05/10   národní umělec František Foltýn: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/06/24 - 1987/09/13   Zdenka Marie Nováková: Obrazy - architektura, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/06/25 - 1987/08/30   Josef Navrátil a český romantismus, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/09   Alena Bílková: Grafika, Michael Bílek: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1987/11/26 - 1988/01/10   Miloslav Procházka: Lidé a země, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/01/14 - 1988/02/28   Karel Klein: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/03/03 - 1988/04/10   František Tichý: Grafiky a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/04 - 1988/05   Z pokladů Severočeské galerie: Výstava ke 30. výročí otevření galerie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/05/23 - 1988/06/28   František Tichý, Výstavní síň Emila Filly, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1988/05/26 - 1988/06/26   Ladislav Janouch: Sochy, Pavel Vavrys: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/06 - 1988/08   České moderní výtvarné umění (90. léta 19. století), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/06/02 - 1988/07/31   Josef Hrádek: Obrazy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/09 - 1988/10   Fenomén dětství v díle a životě Josefa Čapka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/09/01 - 1988/10/23   Josef Čapek a děti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/10/27 - 1988/12/04   Ivana Grimmová: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1988/12/08 - 1989/01/10   František Hora, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/01/12 - 1989/02/12   Adolf Born: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/02/16 - 1989/03/12   Petr Halák: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/04/07 - 1989/05/07   František Veselý: Krajina, člověk, civilizace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/04/20 - 1989/06/04   Bohdan Kopecký: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/05/07 - 1989/06/02   Naivné umenie Čech a Moravy, Považská galéria umenia v Žiline, Žilina (Žilina)
1989/06/08 - 1989/08/13   Skupina 42, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/08/17 - 1989/09/24   40 let slovenského malířství 1949-1989, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/09/19 - 1989/10/15   Ferenc Liszt: Deník cestovatele, Život s dílo, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/09/28 - 1989/11/26   Mistr Litoměřického oltáře, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1989/12   Jan Kutálek: Figurální keramika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1990/02/22 - 1990/03/18   Käthe Kollwitz: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1990/05 - 1990/06   45 let výtvarného umění Severních Čech 1945-1990, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1990/07/05 - 1990/08/26   Václav Vokráčka: Fotografie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1990/09/09 - 1990/10/14   Alfred Kubin: Kresba a grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1990/12 - 1991/02   Konstruktivní tendence šedesátých let, Středočeská galerie, Praha
1990/12/06 - 1991/01/13   Miroslav Prošek: Výběr z díla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/01/10 - 1991/02/17   Zdeněk Chotěnovský: Výběr z malířského díla 1965 - 1990, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/01/24 - 1991/03/24   Český informel. Průkopníci abstrakce z let 1957-1964, Staroměstská radnice, Praha
1991/01/24 - 1991/03/24   Český informel. Průkopníci abstrakce z let 1957-1964, Staroměstská radnice, Praha
1991/02/04 - 1991/03/03   Český informel. Strukturální fotografie, okruh bratislavských konfrontací a autoři mimo hlavní proud, Galerie Václava Špály, Praha
1991/02/21 - 1991/03/31   Jan Koblasa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/04 - 1991/06   Mikuláš Medek: Obrazy, Jan Koblasa: Plastiky, Galerie výtvarného umění, Cheb (Cheb)
1991/04/18 - 1991/06/09   Český informel, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/06/20 - 1991/09/01   Trasa, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/09 - 1991/10   Mikuláš Medek: Obrazy, Jan Koblasa: Plastiky, Krajské muzeum, Teplice (Teplice)
1991/09/12 - 1991/10/13   Přemysl Straka: Obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/10 - 1991/12   Pozdní gotika - Z pokladů litoměřické diecéze I, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/10/17 - 1991/12/08   Z pokladů litoměřické diecéze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1991/12/12 - 1992/01/26   Jan Zrzavý, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1992/02/06 - 1992/03/29   Květa Pacovská, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1992/04/02 - 1992/07/19   Pozdní gotika - Z pokladů litoměřické diecéze I, Šternberský palác, Praha
1992/04/09 - 1992/05/24   Václav Benda, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1992/06/11 - 1992/09/13   Oktavián Broggio 1670 - 1742, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1992/08   Barok a dnešek, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
1992/09/24 -   Valerian Karoušek: Sochařské dílo 1953 - 1970, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1992/11/19 - 1993/01/17   Bohumil Kubišta (1884–1918), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1993/01/28 - 1993/03/13   Eva Bednářová: Grafika, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1993/03/18 - 1993/04/25   Jiří Seifert: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1993/06/17 - 1993/10/03   Nová figurace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1993/10 - 1993/11   Mistr IW, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1994   Pohádkové motivy v českém umění kolem roku 1900 (1. díl), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1994/03/16 - 1994/04/24   Zdeněk Sýkora, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1994/06/23 - 1994/09/12   Nová citlivost, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1994/07/02 - 1994/08/28   Pavel Nešleha: Obrazy, kresby, objekty, Letohrádek Ostrov, Ostrov (Karlovy Vary)
1994/09/08 - 1994/10/20   Pavel Nešleha, Galerie moderního umění, Hradec Králové (Hradec Králové)
1994/09/20 - 1994/10/16   Adriena Šimotová: O blízkém a vzdáleném, Mánes, Praha
1994/10 - 1994/11   Nová citlivost, Dům U Jonáše, Pardubice (Pardubice)
1994/11/23 - 1994/12/18   Pavel Nešleha, České muzeum výtvarných umění, Praha
1994/12/01 - 1995/01/22   Nová citlivost, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Jihlava (Jihlava)
1995/02 - 1995/03   Nová citlivost, Dům umění, Opava (Opava)
1995/02/09 - 1995/03/12   Pavel Nešleha, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1995/02/09 - 1995/04/09   Nová citlivost, Pražákův palác, Brno (Brno-město)
1995/03/23 - 1995/04/23   Umění frotáže, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1995/05/04 - 1995/06/11   Adriena Šimotová: O blízkém a vzdáleném, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1995/06/22 - 1995/09/10   Miloslav Chlupáč, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1995/09/05 - 1995/10/22   Adriena Šimotová: O blízkém a vzdáleném, Dům umění, Opava (Opava)
1995/12/14 - 1996/01/28   Miloš Jiránek (1875 - 1911), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1996/02/08 - 1996/03/17   Věra Janoušková, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1996/05/23 - 1996/06/30   Otto Gutfreund: Práce z let 1908-1927, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1996/07/11 - 1996/09   Alfred Kubin 1877 - 1959, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1996/10/03 -   Alfred Kubin: 1877 - 1959, Galerie Maecenas (X Centrum Maecenas), Plzeň (Plzeň-město)
1996/12/03 - 1997/01/26   Bohuslav Reynek 1892 1971, Staroměstská radnice, Praha
1996/12/03 - 1997/01/26   Bohuslav Reynek 1892 1971, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/02/04   Život a dílo Bohuslava Reynka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/03/06 - 1997/04/13   Běla Kolářová, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/04/29 - 1997/06/01   Ivan Kafka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/05/26   Tisková konference k Benátskému bienále 1997, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/07/10 - 1997/08/31   Václav Chad, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1997/12/11 - 1998/02/15   Josef Čapek 1887 - 1945: Kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/04/09 - 1998/05/10   Karel Hlaváček: 1874 - 1898, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/05/21 - 1998/07/06   Petr Nikl: Postavy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/07/14 - 1998/09/06   Umění koláže, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/09/17 - 1998/11/08   Karel Vilém Medau (1791 - 1866): Tiskař a litograf v Litoměřicích a v Praze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/12/10 - 1999/02/07   Antonín Slavíček 1870-1910: Barvy života, život barev, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1999/02/25 - 1999/04/11   Anton Kern (1709 - 1747), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1999/04/22 - 1999/06/14   Anna Zemánková, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1999/06/24 - 1999/09/12   Kolorismus v českém výtvarném umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1999/09/30 - 1999/11/14   Josef Sudek: Smutná krajina, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1999/11/25 - 2000/01/23   Václav Boštík: Práce z let 1936-1989, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/02/03 - 2000/03/26   Aleš Veselý: Kresby a projekty, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/04/06 - 2000/05/28   Michal Ranný, Svatopluk Slovenčík, Anežka Kovalová, Miroslav Koval, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/06/15 - 2000/09/24   Hana Wichterlová, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/07/20 - 2000/09/10   Zrcadlo srdce, zrcadlo duše (výběr z české insitní tvorby), Státní galerie výtvarného umění v Chebu, Cheb (Cheb)
2000/10/04 - 2000/12   Carl Unger: 85. Geburstag: Gemälde, Ayuarelle, Zeichnungen, Galerie Hassfurther, Vídeň (Wien)
2000/10/05 - 2000/11/26   Vladislav Mirvald, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/10/05 - 2000/11/26   Vladislav Mirvald: Komplementární, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/11/16 - 2001/01/14   Mistr IP, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2000/12/14 - 2001/02/04   Jiří John: Kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2001/02/22 - 2001/04/29   Natálie Schmidtová: Zrcadlo srdce - zrcadlo duše, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2001/05/09 - 2001/06/17   Jan Křížek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2001/06/28 - 2001/09/23   Barevná socha, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2001/09/27 - 2001/11/18   Milan Grygar: Obraz a barva, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2001/10/04 - 2001/11/25   Věčná malba? Obrazy na kameni a na mědi v 17. a 18. století, Oblastní galerie Liberec, Liberec (Liberec)
2001/12/13 - 2002/03/17   Věčná malba? Obrazy na kameni a na mědi v 17. a 18. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/03/28 - 2002/05/05   Tomáš Vosolsobě, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/04/11   Sochařství II, hmot - tvar - prostor, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/05 - 2002/06   Alena a Michael Bílkovi, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/05/14 - 2002/06/15   Tomáš Vosolsobě, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2002/06/21 - 2002/09/01   Karel Vaca, Galerie výtvarného umění v Náchodě, Náchod (Náchod)
2002/07/18 - 2002/09/29   Emil Filla sochař, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/10/10 - 2002/11/24   Karel Klein: Obrazy, Jiří Klein: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2002/12/05 - 2003/03/09   Josef Šíma: Kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/03/20 - 2003/05/04   Pavel Nešleha: Z fotografických cyklů, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/05/15 - 2003/06/22   Jiří Kubový: Obrazy a kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/07/03 - 2003/09/28   Eva Kmentová, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/10/09 - 2003/11/23   Olga Čechová: Texty, kresby, grafika 1948 - 2000, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/10/16   František Tichý, přednáška, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2003/12/11 - 2004/03/07   Jindřich Prucha: Malby a kresby z let 1907 - 1914, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2004/03/18 - 2004/05/02   Zbyněk Semerák: Cesty a sny, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2004/05/13 - 2004/06/20   Miloš Michálek: Jedna k druhé / One to the Other, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2004/07 - 2004/09   Hana Purkrábková: Vybraná společnost, Karel Pauzer: Trochu přírodopisu, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2004/10/14 - 2004/11/21   Cyril Bouda: Ilustrace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2004/12/10 - 2005/03/06   Kupka Kupků, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2005/03/24 - 2005/05/01   Eva Brodská: Gobeliny - kresby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2005/05/20 - 2005/08/07   Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2005/08/19 - 2005/10/02   Téma Job / Z díla Jiřího Sozanského, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2005/10/12 - 2005/11/20   Parafráze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2005/12/01 - 2006/02/05   Vlasta Baránková: Dětem, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2006/02/24 - 2006/04/09   Jan Smetana: Energie: Světlo a hmota, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2006/04/21 - 2006/06/11   Miloš Ševčík: Do nitra (Obrazy, kresby, grafika, plastiky), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2006/05/07 - 2006/10/31   Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině, Galerie Klatovy / Klenová, Janovice nad Úhlavou (Klatovy)
2006/06/23 - 2006/09/10   Otakar Kubín, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2006/09/22 - 2006/11/19   František Hodonský: Lužní, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2006/09/27 - 2006/11/19   Othon Coubine/Otakar Kubín: Od kubismu ke klasicismu, Hrad Špilberk, Brno (Brno-město)
2006/11/30 - 2007/02/04   Svět Jiřího Trnky (Výběr z díla), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2007/02/15 - 2007/04/08   Josef Žáček: Sen o apokalypse, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2007/02/27 - 2007/04/15   Miloš Ševčík: Do nitra (Obrazy, kresby, grafika, plastiky), Dům umění, Zlín (Zlín)
2007/04/20 - 2007/06/17   Ivan Ouhel: Figury a práce na papíru / Figures and Works on Paper, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2007/06/28 - 2007/09/23   Mikuláš a Emila Medkovi: Souvislosti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2007/10/04 - 2007/11/18   Ivan Komárek: Mezi těly, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2007/11/16 - 2008/02/17   František Foltýn: Košice - Paříž - Brno, Pražákův palác, Brno (Brno-město)
2007/12/07 - 2008/02/17   Zátiší v malbě 19. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2008/02/26 - 2008/04/20   Cecilie Marková: Podobenství duší, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2008/05/08 - 2008/07/13   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2008/07/24 - 2008/09/28   Corpora S, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2008/10/09 - 2008/11/23   František Foltýn: Košice - Paříž - Brno, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2008/10/09 - 2009/01/04   Cecilie Marková: Podobenství duší, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2008/10/14 - 2008/11/14   Čestmír Kafka: Krajiny možného konání, Topičův salon (2007-), Praha
2008/12/11 - 2009/02/22   Jiří Šalamoun: Trvalé následky, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2009/03/13 - 2009/04/19   Václav Benda: Multifocus, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2009/04/30 - 2009/06/07   Jaroslav Hovadík, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2009/06/18 - 2009/08/23   Poklady Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Klementinum, Praha
2009/06/25 - 2009/09/27   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, II. část, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2009/07/11 - 2009/09/27   Věčná pomíjivost, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2009/10/09 - 2009/11/22   Jaroslav Prášil: Přítomnost paměti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2009/12/03 - 2010/02/14   Ohlédnutí, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2010/02/26 - 2010/04/11   Lenka Vilhelmová: Panta rei - Vše plyne, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2010/04/22 - 2010/06/06   Zdenka Marie Nováková: Obrazové cykly, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2010/06/17 - 2010/07/25   Martin Tomášek: Labyrintem zapomenutých rozhovorů, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2010/06/25 - 2010/09/12   Jan Hendrych a Richard Konvička: Maso a kost / dvě podoby figurace, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2010/08/13 - 2010/10/17   Václav Špale: Rekognoskace / výběr tvorby z posledních dvaceti let, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2010/09/24 - 2010/11/07   Jan Autengruber 1887-1920, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2010/10/12 - 2011/01/09   Alfred Kubin, Josef Váchal: Šumava / Der Böhmerwald, Dům umění, Ostrava (Ostrava-město)
2010/11/19 - 2011/02/06   Kouzelný svět Karla Franty, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2011/02/18 - 2011/04/17   Jitka a Květa Válovy: Malá retrospektiva, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2011/05/05 - 2011/06/26   Patrik Hábl: Snozřivosti / Dream-visions, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2011/06/23 - 2011/07/31   Jiří Novák: V pohybu, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2011/07/14 - 2011/09/25   Antonín Kybal, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2011/08/11 - 2011/09/25   Hmota, barva, světlo, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2011/10/07 - 2011/11/20   Paralelní historie: Aktuální výtvarné umění v Ústí nad Labem mezi lety 1990-2012, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/02/17 - 2012/05/10   Gotická desková malba v severozápadních a severních Čechách, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/02/24 - 2012/04/08   Marie Krůtová a Václav Syrový: Dvě polohy naivního umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/05/11 - 2012/08/26   Jiří Kačer: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/06/14 - 2012/09/30   Konec (s)nové epochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/06/21 - 2012/09/16   Volný směr. Setkání členů S.V.U. Mánes k 125. výročí založení spolku, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2012/09/06 - 2012/11/04   Jiří Bradáček: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/09/25 - 2012/10/28   Věra Boudníková-Špánová: Retrospektiva, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2012/10/18 - 2012/11/25   Severní Čechy 82, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/10/18 - 2012/11/25   Václav Alois Šrůtek: Retrospektiva, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2012/12/06 - 2013/02/03   Josef Kremláček, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2013/04/19 - 2013/06/02   Ilja Bílek, Luba Bakičová: Skloňování, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2013/05/23 - 2013/09/01   Jiří Seifert, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2013/06/13 - 2013/08/31   Aleš Lamr: Nebeská setba, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2013/06/21 - 2013/09/22   Doteky hudby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2013/08 - 2013/09   Aleš Lamr: Nebeská setba, kostel Nanebevzetí Panny Marie, Letohrad (Ústí nad Orlicí)
2013/08/20 - 2013/10/06   Luděk Jirousek: Hudba všech ročních období, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2013/10/03 - 2013/11/17   Zóna 1981 - 1992 - 1994 - 2013, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2013/11/28 - 2014/02/02   Zdeněk Burian: Výpravy do minulosti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/02/13 - 2014/04/06   Xénia Hoffmeisterová: Bzukot, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/04/17 - 2014/06/01   Pavel Nešleha: Poutalo mě světlo..., Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/04/29   Filosofická reflexe pojetí světla v tvorbě Pavla Nešlehy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/06/12 - 2014/09/21   Nekonečné perspektivy (Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/06/25 - 2014/08/10   Jindřich Zeithamml, Lubomír Fuxa: Odtud až na věčnost, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2014/07/17 - 2014/10/19   Bohumil Zemánek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/10/08 - 2014/10/28   Věra Boudníková - Špánová: Výběr z díla - konceptuální umění, Galerie Millennium, Praha
2014/10/09 - 2014/11/16   Vladimír Švec: Cestou, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2014/11/28 - 2015/01/11   Brány pozemské i nebeské, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/01/29 - 2015/04/19   Ad gloriam Dei: 130 let Diecézního muzea v Litoměřicích a 20 let jeho obnovené existence, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/05/07 - 2015/06/14   Mirek Kaufman: Tíha lehkosti, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/06/16 - 2015/08/30   František Hodonský: Plynoucí prostor, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2015/06/25 - 2015/09/20   Alfred Kubin & Sascha Schneider: Démoni ze země nevědomí, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/06/25 - 2015/09/20   Triumf baroka a manýrismu ze sbírky Patrika Šimona, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/07/09 - 2015/10/25   Stanislav Hanzík: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/08/27 -   Gotika: Umělecká topografie regionu severních Čech ve 13.-16. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/09/03 - 2015/09/28   Blíženci (Miloš Michálek, Jaroslav Prášil), Galerie Josefa Lieslera, Kadaň (Chomutov)
2015/10/09 - 2015/11/22   Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírek Poetické galerie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2015/12/04 - 2016/04/10   Josef Lada, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/04/22 - 2016/05/29   Jitka Štenclová: Přeměny, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/05/13 - 2016/10/02   Jaroslav Kolomazník: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/06/02 - 2016/07/10   Jan Vančura: Prostory, obrazy, objekty, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2016/06/17 - 2016/09/11   Hoffmeisterova ironická kronika doby, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/06/21 - 2016/10/02   Marius Kotrba: Sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/06/28 - 2016/08/31   Jiří Korec: Sochy - medaile - objekty, Centrum Pop artu / Pop Art Galerie, Praha 1
2016/07/28 - 2016/09/25   Jan Koblasa a Sonia Jakuschewa: Skrytá poselství / Hidden Messages, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2016/09/23 - 2016/11/20   Přesahy fotografie, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2016/10/05 - 2016/10/30   Lékaři vystavují, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2016/12/01 - 2017/03/05   KL 38 - 65: Obrazy Kamila Lhotáka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/03/17 - 2017/04/23   Richard Konvička: Elektrický chodec. Obrazy a kresby 2001-2016, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/05/04 - 2017/06/11   Petr Menš: Napříč časem, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/05/12 - 2017/06/18   Jiří Kačer: Naděje a jistoty, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2017/06/09 - 2017/10/01   Jiří Korec: Postavy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/06/22 - 2017/08/27   Vladimír Kopecký: Něco třetího mezi chaosem a řádem, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/06/30 - 2017/08/20   Každý má své nebe - Aleš Krejča: Malby & Petr Císařovský: Sochy, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2017/09/06 - 2017/10/15   Tomáš Vosolsobě: Retrospektiva, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2017/09/09 - 2017/10/07   František Doležal: Staré Litoměřice a krajina Litoměřicka, Galerie Ve dvoře, Litoměřice (Litoměřice)
2017/09/14 - 2017/11/19   Mýtus Ulrich Creutz, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/11/29 - 2018/01/28   Iva Hüttnerová, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/12/08 - 2018/03/04   Krajina severních Čech v 19. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2017/12/08 - 2018/03/04   Z dálky / z blízka, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/03/22 - 2018/05/13   Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš III, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/03/24 - 2018/03/29   Patrik Hábl: Ukrytý mistr, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/05/31 - 2018/08/19   Velká radost I, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/06/01 - 2018/09/02   100 + 1 Hollar, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/06/07 - 2018/09/23   Libor Pisklák, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/06/14 - 2018/08/12   Kraj krajiny, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2018/09/06 - 2018/10/14   Zánik a vzkříšení, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2018/09/27 - 2018/11/18   Surreálná 40. léta 20. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/09/28 - 2018/11/18   Arnošt Paderlík: Retrospektiva, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/10/19 - 2018/12/09   Jiří Brodský: Ecce Homo, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2018/11/30 - 2019/03/03   August Piepenhagen 1791-1868, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2018/12/13 - 2019/02/24   Anna Zemánková: Radostné poselství do neznáma, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/02/27 - 2019/04/14   Pavel Lakomý: Resumé, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2019/03/14 - 2019/04/22   Kamil Lhoták: Portréty, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/03/15 - 2019/04/22   Ivan Ouhel, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/04/13 -   Patrik Hábl: Ukrytý mistr II, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/04/24 - 2019/06/09   Kyselá Evropa, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2019/05/02 - 2019/06/09   Zdeněk Šimek, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/05/03 - 2019/06/09   Šárka Radová: Mezi lidmi, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/06/12 - 2019/08/11   Veronika Tučková: Za bránou jistoty, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2019/06/21 - 2019/09/15   Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka I, II, III, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/06/26 - 2019/09/08   Mladí malíři litoměřicka, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2019/09/11 - 2019/10/20   Radan Wagner, Jasan Zoubek: Kontinuita, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2019/09/19 - 2019/10/20   Tempo, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2019/12/05 - 2020/03/08   Krajinou matematických her, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/12/06 -   Gotika: Umělecká topografie severních Čech 13. - 16. století, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/12/06 - 2020/03/08   Na rozhraní času (Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět), Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/12/06 - 2020/03/08   Živá spojení: Lucas Cranach a severozápadní Čechy, Diecézní muzeum v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2019/12/12 - 2020/02/16   Marie Polanská, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/03/12 - 2020/04/26   Zářit / Strahlen, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2020/05/28 - 2020/10/18   Galerie a muzeum litoměřické diecéze JAKO HOST Arcidiecézního muzea Olomouc, Muzeum umění Olomouc - Arcidiecézní muzeum Olomouc, Olomouc (Olomouc)
2020/06/04 - 2020/10/18   Obraz obrazem: Hábl - Cranach, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/06/05 - 2020/09/06   Máchovskou krajinou, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/06/10 - 2020/08/16   Pavel Mára: Site specific, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2020/06/18 - 2020/08/23   Terezínské kontemplace, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2020/07/23 - 2020/09/27   František Svátek: Kinetické sochy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/09/08 - 2020/10/18   Jiří Sozanský: Dny a roky mojí matky, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2020/09/16 - 2020/11/01   Poutník, jenž se vrací / The pilgrim who returns, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2020/09/24 - 2020/11/08   Michal Ranný, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/09/24 - 2020/11/20   Finis Terrae / Bretaň českým pohledem, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/12/04 - 2021/01/17   Andrea Králová: Všechny krásy světa, Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice)
2020/12/10 - 2021/04/18   Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2020/12/10 - 2021/04/18   Běla Kolářová: Fotografka bez fotoaparátu, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2021/05/31 - 2021/09/26   Andere Seite studio: Zjevení přírody, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2021/05/31 - 2021/09/26   Salon ASSociace Kubinstadt, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2021/06/17 - 2021/09/26   Rosťa Osička. Boxer, malíř, básník, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2021/06/25 - 2021/09/26   Impresionismus: Krajina barvy a světla, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2022/02/24 - 2022/05/22   Slavíme 70. let sbírkotvornou činností, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2022/06/03 - 2022/09/25   Magické aktuality: Vzpoura lenochodů, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2022/06/24 - 2022/09/25   Josef Heja (1902–1985): Moravský Chagall, Muzeum insitního umění, Litoměřice (Litoměřice)
2022/06/29 - 2022/09/25   Kryštof Hošek: Revolution Evolution!, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2022/06/29 - 2022/09/25   Nazí. Přirozeně / Naked. Naturally, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2022/11/04 - 2023/01/22   Jiří Nid Suchý: Zrání / Tavené sklo a obrazy, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2022/11/11 - 2023/01/22   Alena Kučerová: Práce první a poslední, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/02/24 - 2023/05/28   Jan Pohribný: Spirituální krajina, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/06/09 - 2023/09/24   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2023/06/28 - 2023/09/24   Michal Gabriel: Mise Mauglí, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/06/28 - 2023/09/24   Zbožní zítřka: Umění vidět, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/11/03 - 2024/01/28   Jan Knap: Betlém je vážná věc, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/11/10 - 2024/01/28   Miroslav Koval: V souznění se zemí, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2023/12/08 - 2024/01/28   Jan Knap: Betlém, Muzeum insitního umění, Litoměřice (Litoměřice)
2023/12/09   Schola Gregoriana Pragensis, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2024/02/22 - 2024/05/26   Dagmar Filípková, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2024/03/08 - 2024/05/26   Martin Mainer, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2024/06/06 - 2024/09/29   Patrik Hábl, Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice)
2024/10/31 - 2025/01/26   Milivoj Husák, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
2024/11/07 - 2025/01/26   Mariana Alasseur, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

termín   název výstavy
1961/11/09 - 1962/01/01   Jindřich Prucha: Výběr obrazů z daru umělcovy sestry
1962/06/21 - 1962/08/26   Vilém Plocek: Obrazy ze Sovětského svazu
1963   Z díla zasloužilého umělce Otakara Nejedlého
1963/11/15 - 1964/01/05   Jaroslav Bejček: Obrazy a kresby z let 1962 - 63
1964   Jan Koblasa
1964/01/17 - 1964/03/01   Stanislav Hanzík: Sochy a kresby
1964/03/13 -   Francouzská kresba 19. a 20. století z československých sbírek
1964/08/23   Richard Ťápal: Obrazy z let 1958-1964
1964/09/17 - 1964/11/01   Koloman Sokol: Kresby a grafika ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě
1965   Výtvarníci Litoměřicka
1965/01 - 1965/02/28   Antonín Kalous: Posmrtná výstava
1965/04   Jiří Kayser: Obrazy, grafika
1965/07/01 - 1965/09/05   Václav Rabas: Výběr z díla k osmdesátému výročí narození 1885-1954
1965/12/05   Přemysl Straka: Obrazy a kresby
1966/04 - 1966/05   Miloslav Holý: Obrazy z předměstí z let 1921-28
1966/05/12 - 1966/06   Jiří Seifert: Sochy a kresby
1966/08 - 1966/09   Z díla Ulricha Creutze
1967   Ilustrace dětské knihy
1968   Jiří John: Obrazy a grafika z let 1961-67
1968/06 - 1968/08   50 let českého výtvarného umění severních Čech
1968/09 - 1968/12   Mladí výtvarníci pražské Akademie
1968/10 - 1968/11   Václav Špála: Malířské dílo
1969/09/25 - 1969/11/02   Miha Maleš: Ilustrace k Máchovu Máji
1969/11 - 1969/12   Krajina barvy a světla
1970   František Tröster
1970/02   Jiří John: Obrazy z let 1962-69
1970/06 - 1970/09   Výtvarní umělci Podřipska a Středohoří k 25. výročí osvobození
1970/10 - 1970/11   Krajina pevného řádu: Ohlasy kubismu v českém krajinářství
1970/12/10 - 1971/01/10   Miroslav Prošek: Obrazy z let 1966 - 1970
1971/04 - 1971/05   Severočeský kraj v dílech malířů a grafiků
1971/06 - 1971/09   Ernst Gustav Doerell (1832 - 1877)
1971/09 - 1971/10   Josef Lada
1971/11 - 1971/12   Kamil Lhoták: Co mám rád. Obrazy z let 1930-1970
1972/03 - 1972/04   Z díla Cyrila Boudy
1972/06   Vilém Heckel
1972/09 - 1972/10   V. A. Šrůtek
1972/12 - 1973/01   Stanislav Podhrázský
1972/12 - 1973/01   V. A. Šrůtek
1973   Alena Čermáková: Obrazy ze zahrady Čech a sovětské střední Asie
1973/01/11 - 1973/02/18   Josef Brož: Výbor z díla
1973/04 - 1973/06   Realita a fantazie
1973/09 - 1973/10   František Hora: Krajina Českého středohoří
1973/10 - 1973/12   Krajina vnitřního napětí: Expresivní tendence v české krajinomalbě 20. století
1973/12 - 1974/01   Milena Pilná: Grafika
1974   Antonín Kalous
1974/03/15 - 1974/04/15   Miloš Alexander Bazovský: Ze sbírek Galerie M. A. Bazovského v Trenčíně
1974/06 - 1974/09   Krajina snů a představ
1974/10 - 1974/12   Karel Klein: Portréty a krajiny
1975/02 - 1975/03   Ludvík Kuba: 1863 - 1956 Obrazy ze sbírek českých galerií
1975/03 - 1975/04   František Doležal: Malířské cykly 1956 - 75
1975/04/24 - 1975/06/15   Nové obrazy a plastiky z nákupů a jiných zisků
1975/06 - 1975/09   Krajina míru a tvořivé práce
1975/09/18 - 1975/11/02   František Jiroudek: Výběr z díla
1976/01 - 1976/03   B. S. Urban: Obrazy, A. S. Urbanová: Plastiky
1976/02 - 1976/03   Václav Pospíšil: Obrazy z hornického kraje
1976/03 - 1976/04   Josef Václav Myslbek: Plastiky ze sbírky Národní galerie v Praze
1976/04 - 1976/06   Antonín Chittussi: Obrazy ze sbírky Národní galerie v Praze
1976/04 - 1976/06   Máchovské motivy v současném výtvarném umění
1976/07 - 1976/08   Výtvarníci Litoměřicka k XV. sjezdu Komunistické strany Československa
1976/09 - 1976/10   Národní umělec Jiří Trnka: Výběr z díla
1976/12   Objevená minulost
1977/01   Vladimír Šavel: Obrazy, kresby, grafika
1977/01 - 1977/02   Vladimír Šavel: Obrazy, grafika
1977/02 - 1977/04   České sochařství kolem roku 1900
1977/04   Vladimír Šolta: Výběr z díla
1977/04 - 1977/05   Miroslav Prošek: Máchovské motivy v kresbách a pastelech
1977/05 - 1977/06   Eva Brodská: Gobelíny, Karel Wünsch: Sklo
1977/06 - 1977/09   Emil Filla: Obrazy z Českého středohoří
1977/06 - 1997/09   Vilém Boháč: Tvary a metamorfózy
1977/09/02 - 1977/09/15   Radek Pilař: Obrazy, kresby, ilustrace
1977/09/16   Michael Romberg: Kresby, ilustrace
1977/11/24 - 1978/01/08   Ota Janeček: Oleje - pastely - plastiky
1978   Hanka Kravcová: Grafika
1978   Výstava umělců kraje Karl-Marx-Stadt
1978/01 - 1978/02   Josef Fafek Solan: Obrazy, kresby, grafika
1978/03 - 1978/04   Jan Štursa: Výběr z díla
1978/04 - 1978/06   Josef Kilian: Výběr z díla
1978/06 - 1978/08   Jindřich Marek: Zahradní keramika
1978/09/06 - 1978/09/09   Josef Jíra: Portréty / figurální kompozice - obrazy z let 1960-1977
1978/10 - 1978/11   Pravoslav Kotík: Skupiny, davy, zástupy
1978/11 - 1979/01   Miroslav Houra: Obrazy, grafika, tapiserie
1978/12 - 1979/01   Lidové malířky Litoměřicka
1979/01 - 1979/02   Naivní malířky Československa: Obrazy ze sbírky Severočeské galerie
1979/02   Lidové malířky Československa
1979/02 - 1979/03   Nezapomenutelná generace
1979/03 - 1979/04   Miroslav Matouš: Obrazy z posledních let
1979/05 - 1979/06/24   Jan Preisler: 1872 - 1918
1979/06 - 1979/09   Současné užité umění
1979/09 - 1979/10   Cyril Chramosta: Obrazy z let 1969 - 1979
1979/09 - 1979/11   Ladislav Chochole: Komorní plastiky a kresby
1979/10/25 - 1979/11/25   Jan Víšek: Dialog s přírodou
1979/11 - 1980/01   Evropská grafika minulosti
1980/01 - 1980/03   Nové obrazy, plastiky a grafika (přírůstky z let 1971 - 1979)
1980/04 - 1980/05   Rastislav Michal: Obrazy z let 1954 - 1980
1980/05 - 1980/06   Jakub Schikaneder
1980/05 - 1980/06   Zdeněk Volejník: Kresby, obrazy
1980/09 - 1980/10   Jenny Hladíková: Tapiserie, Jaroslav Svoboda: Sklo
1980/11/06 - 1980/11/30   Antonín Procházka (1882-1945): Výběr z díla
1980/12/05 - 1981/01/20   Dan Richter: Sen o Českém středohoří
1981/01/29 - 1981/03/22   Josef Menš: Výběr z díla
1981/03 - 1981/05   Jaroslav Paur: Obrazy
1981/09 - 1981/10   Josef Lada, Jiří Trnka: Ilustrace pro děti
1981/10 - 1981/11   Malířský a sochařský portrét: Sbírka umění 20. století Severočeské galerie
1981/12 - 1982/01   Grigorij Musatov: Obrazy
1982   V. A. Šrůtek
1982/01 - 1982/02   Václav Pospíšil: Obrazy k 50. výročí mostecké stávky
1982/03 - 1982/04   Karel Souček: Výběr z životního malířského díla
1982/04 - 1982/05   Ludmila Jiřincová: Živý třpyt - Máchovské ilustrace
1982/04 - 1982/05   Zdeněk Veselý: Obrazy, kresby, grafika
1982/06 - 1982/09   Natálie Schmidtová
1982/09/09 - 1982/10/24   Karel Holan: Obrazy z let 1920 - 1953
1982/11/11 - 1982/12/12   Václav Kyselka: Výběr ze sochařského díla
1983/01/20 - 1983/03/06   František Gross: Výběr z díla
1983/03/10 - 1983/04/24   Ludmila Jiřincová: Výběr z díla
1983/04/28 - 1983/06/19   Otakar Kubín: Výběr z díla
1983/06 - 1983/09   Zakladatelé moderního slovenského malířství ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě, II. část
1983/06/30 - 1983/08/28   Jiří Voves: Obrazy a grafika
1983/09/09 - 1983/11/06   Ilustrace Mikoláše Alše
1983/12/23 - 1983/01/29   Vincenc Beneš: Výběr z malířského díla
1984/02 - 1984/03   Rembrandt Harmensz Van Rijn: Grafika
1984/03   Žena věčná inspirace umění
1984/05 - 1984/06   Malba a plastika 20. století ze sbírek Galerie hlavního města Prahy
1984/06/28 - 1984/09   Krajina severních Čech (Obrazy z let 1945-1984)
1984/09/06 - 1984/10/14   Karel Valter: Obrazy
1984/11 - 1985/01   Mladí malíři ČSR
1985/01 - 1985/02   Edina Jelínková - Šrůtková: Co jsem viděla cestou v létech 1943 až 1984
1985/03/14 - 1985/04/21   Václav Bartovský: Výběr z díla
1985/04 - 1985/06   Nové obrazy a plastiky 1980-1985
1985/06/28 - 1985/09/01   Vilém Riedel (1832 - 1876): Obrazy a kresby
1985/09/05 - 1985/10/27   František Ronovský: Obrazy a kresby
1985/10/31 - 1985/12/01   Jiří Klein: Sochy
1985/12/05 - 1986/01/05   Jiří Anderle: Výběr z grafického díla
1986/02/03 - 1986/03/15   Bohumil Kubišta, Václav Špála
1986/04/03 - 1986/05/25   Jan Grimm: Obrazy - kresby
1986/05/29 - 1986/06/29   František Doležal: Výběr z díla. Obrazy, kresby, grafika 1930-1985
1986/07/03 - 1986/08/31   Stanislav Hanzík: Sochy
1986/09/04 - 1986/10/12   Vladimír Komárek: Obrazy a grafika
1986/10/23 - 1986/11/30   Život a dílo Karla Hynka Máchy ve výtvarném umění
1986/12/04 - 1987/01/11   Jiří Kalousek: S malířem kolem světa
1986/12/04 - 1987/01/11   Miroslav J. Černý
1987/01/15 - 1987/02/22   Jiří Novosad: Obrazy
1987/02/27 - 1987/03/29   Lev Šimák: Výběr z díla
1987/04/02 - 1987/05/10   národní umělec František Foltýn: Výběr z díla
1987/06/24 - 1987/09/13   Zdenka Marie Nováková: Obrazy - architektura
1987/06/25 - 1987/08/30   Josef Navrátil a český romantismus
1987/09   Alena Bílková: Grafika, Michael Bílek: Sochy
1987/11/26 - 1988/01/10   Miloslav Procházka: Lidé a země
1988/01/14 - 1988/02/28   Karel Klein: Obrazy
1988/03/03 - 1988/04/10   František Tichý: Grafiky a kresby
1988/04 - 1988/05   Z pokladů Severočeské galerie: Výstava ke 30. výročí otevření galerie
1988/05/26 - 1988/06/26   Ladislav Janouch: Sochy, Pavel Vavrys: Obrazy
1988/06 - 1988/08   České moderní výtvarné umění (90. léta 19. století)
1988/06/02 - 1988/07/31   Josef Hrádek: Obrazy a kresby
1988/09 - 1988/10   Fenomén dětství v díle a životě Josefa Čapka
1988/09/01 - 1988/10/23   Josef Čapek a děti
1988/10/27 - 1988/12/04   Ivana Grimmová: Obrazy
1988/12/08 - 1989/01/10   František Hora
1989/01/12 - 1989/02/12   Adolf Born: Grafika
1989/02/16 - 1989/03/12   Petr Halák: Obrazy
1989/04/07 - 1989/05/07   František Veselý: Krajina, člověk, civilizace
1989/04/20 - 1989/06/04   Bohdan Kopecký: Obrazy
1989/06/08 - 1989/08/13   Skupina 42
1989/08/17 - 1989/09/24   40 let slovenského malířství 1949-1989
1989/09/19 - 1989/10/15   Ferenc Liszt: Deník cestovatele, Život s dílo
1989/09/28 - 1989/11/26   Mistr Litoměřického oltáře
1989/12   Jan Kutálek: Figurální keramika
1990/02/22 - 1990/03/18   Käthe Kollwitz: Grafika
1990/05 - 1990/06   45 let výtvarného umění Severních Čech 1945-1990
1990/07/05 - 1990/08/26   Václav Vokráčka: Fotografie
1990/09/09 - 1990/10/14   Alfred Kubin: Kresba a grafika
1990/12/06 - 1991/01/13   Miroslav Prošek: Výběr z díla
1991/01/10 - 1991/02/17   Zdeněk Chotěnovský: Výběr z malířského díla 1965 - 1990
1991/02/21 - 1991/03/31   Jan Koblasa
1991/04/18 - 1991/06/09   Český informel
1991/06/20 - 1991/09/01   Trasa
1991/09/12 - 1991/10/13   Přemysl Straka: Obrazy
1991/10 - 1991/12   Pozdní gotika - Z pokladů litoměřické diecéze I
1991/10/17 - 1991/12/08   Z pokladů litoměřické diecéze
1991/12/12 - 1992/01/26   Jan Zrzavý
1992/02/06 - 1992/03/29   Květa Pacovská
1992/04/09 - 1992/05/24   Václav Benda
1992/06/11 - 1992/09/13   Oktavián Broggio 1670 - 1742
1992/09/24 -   Valerian Karoušek: Sochařské dílo 1953 - 1970
1992/11/19 - 1993/01/17   Bohumil Kubišta (1884–1918)
1993/01/28 - 1993/03/13   Eva Bednářová: Grafika
1993/03/18 - 1993/04/25   Jiří Seifert: Sochy
1993/06/17 - 1993/10/03   Nová figurace
1993/10 - 1993/11   Mistr IW
1994   Pohádkové motivy v českém umění kolem roku 1900 (1. díl)
1994/03/16 - 1994/04/24   Zdeněk Sýkora
1994/05/05 - 1994/06/12   Václav Cigler, Silvia Billeter, Eva Brodská: Krajina, světlo, prostor / Landschaft, light, raum
1994/06/23 - 1994/09/12   Nová citlivost
1995/02/09 - 1995/03/12   Pavel Nešleha
1995/03/23 - 1995/04/23   Umění frotáže
1995/05/04 - 1995/06/11   Adriena Šimotová: O blízkém a vzdáleném
1995/06/22 - 1995/09/10   Miloslav Chlupáč
1995/09/21 - 1995/10/29   Zorka Ságlová 1965 - 1995
1995/12/14 - 1996/01/28   Miloš Jiránek (1875 - 1911)
1996/02/08 - 1996/03/17   Věra Janoušková
1996/03/28 - 1996/05/12   Olga Karlíková
1996/05/23 - 1996/06/30   Otto Gutfreund: Práce z let 1908-1927
1996/07/11 - 1996/09   Alfred Kubin 1877 - 1959
1996/12/03 - 1997/01/26   Bohuslav Reynek 1892 1971
1997/02/04   Život a dílo Bohuslava Reynka
1997/03/06 - 1997/04/13   Běla Kolářová
1997/04/29 - 1997/06/01   Ivan Kafka
1997/05/26   Tisková konference k Benátskému bienále 1997
1997/07/10 - 1997/08/31   Václav Chad
1997/12/11 - 1998/02/15   Josef Čapek 1887 - 1945: Kresby
1998 -   Aleš Veselý: Obsese, Utopie, Realita
1998/04/09 - 1998/05/10   Karel Hlaváček: 1874 - 1898
1998/05/21 - 1998/07/06   Petr Nikl: Postavy
1998/07/14 - 1998/09/06   Umění koláže
1998/09/17 - 1998/11/08   Karel Vilém Medau (1791 - 1866): Tiskař a litograf v Litoměřicích a v Praze
1998/12/10 - 1999/02/07   Antonín Slavíček 1870-1910: Barvy života, život barev
1999/02/25 - 1999/04/11   Anton Kern (1709 - 1747)
1999/04/22 - 1999/06/14   Anna Zemánková
1999/06/24 - 1999/09/12   Kolorismus v českém výtvarném umění
1999/09/30 - 1999/11/14   Josef Sudek: Smutná krajina
1999/11/25 - 2000/01/23   Václav Boštík: Práce z let 1936-1989
2000/02/03 - 2000/03/26   Aleš Veselý: Kresby a projekty
2000/04/06 - 2000/05/28   Michal Ranný, Svatopluk Slovenčík, Anežka Kovalová, Miroslav Koval
2000/06/15 - 2000/09/24   Hana Wichterlová
2000/10/05 - 2000/11/26   Vladislav Mirvald
2000/10/05 - 2000/11/26   Vladislav Mirvald: Komplementární
2000/11/16 - 2001/01/14   Mistr IP
2000/12/14 - 2001/02/04   Jiří John: Kresby
2000?   Jiří Kubový
2001/02/22 - 2001/04/29   Natálie Schmidtová: Zrcadlo srdce - zrcadlo duše
2001/05/09 - 2001/06/17   Jan Křížek
2001/06/28 - 2001/09/23   Barevná socha
2001/09/27 - 2001/11/18   Milan Grygar: Obraz a barva
2001/12/13 - 2002/03/17   Věčná malba? Obrazy na kameni a na mědi v 17. a 18. století
2002/03/28 - 2002/05/05   Tomáš Vosolsobě
2002/04/11   Sochařství II, hmot - tvar - prostor
2002/05 - 2002/06   Alena a Michael Bílkovi
2002/07/18 - 2002/09/29   Emil Filla sochař
2002/10/10 - 2002/11/24   Karel Klein: Obrazy, Jiří Klein: Sochy
2002/12/05 - 2003/03/09   Josef Šíma: Kresby
2003/03/20 - 2003/05/04   Pavel Nešleha: Z fotografických cyklů
2003/05/15 - 2003/06/22   Jiří Kubový: Obrazy a kresby
2003/07/03 - 2003/09/28   Eva Kmentová
2003/10/09 - 2003/11/23   Olga Čechová: Texty, kresby, grafika 1948 - 2000
2003/10/16   František Tichý, přednáška
2003/12/11 - 2004/03/07   Jindřich Prucha: Malby a kresby z let 1907 - 1914
2004/03/18 - 2004/05/02   Zbyněk Semerák: Cesty a sny
2004/05/13 - 2004/06/20   Miloš Michálek: Jedna k druhé / One to the Other
2004/07 - 2004/09   Hana Purkrábková: Vybraná společnost, Karel Pauzer: Trochu přírodopisu
2004/10/14 - 2004/11/21   Cyril Bouda: Ilustrace
2004/12/10 - 2005/03/06   Kupka Kupků
2005   Eva Brodská
2005/03/24 - 2005/05/01   Eva Brodská: Gobeliny - kresby
2005/05/20 - 2005/08/07   Od země přes kopec do nebe...: O chůzi, poutnictví a posvátné krajině
2005/08/19 - 2005/10/02   Téma Job / Z díla Jiřího Sozanského
2005/10/12 - 2005/11/20   Parafráze
2005/12/01 - 2006/02/05   Vlasta Baránková: Dětem
2006/02/24 - 2006/04/09   Jan Smetana: Energie: Světlo a hmota
2006/04/21 - 2006/06/11   Miloš Ševčík: Do nitra (Obrazy, kresby, grafika, plastiky)
2006/06/23 - 2006/09/10   Otakar Kubín
2006/09/22 - 2006/11/19   František Hodonský: Lužní
2006/11/30 - 2007/02/04   Svět Jiřího Trnky (Výběr z díla)
2007/02/15 - 2007/04/08   Josef Žáček: Sen o apokalypse
2007/04/20 - 2007/06/17   Ivan Ouhel: Figury a práce na papíru / Figures and Works on Paper
2007/06/28 - 2007/09/23   Mikuláš a Emila Medkovi: Souvislosti
2007/10/04 - 2007/11/18   Ivan Komárek: Mezi těly
2007/12/07 - 2008/02/17   Zátiší v malbě 19. století
2008/02/26 - 2008/04/20   Cecilie Marková: Podobenství duší
2008/05/08 - 2008/07/13   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích
2008/07/24 - 2008/09/28   Corpora S
2008/10/09 - 2008/11/23   František Foltýn: Košice - Paříž - Brno
2008/12/11 - 2009/02/22   Jiří Šalamoun: Trvalé následky
2009/03/13 - 2009/04/19   Václav Benda: Multifocus
2009/04/30 - 2009/06/07   Jaroslav Hovadík
2009/06/25 - 2009/09/27   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, II. část
2009/10/09 - 2009/11/22   Jaroslav Prášil: Přítomnost paměti
2009/12/03 - 2010/02/14   Ohlédnutí
2010/02/26 - 2010/04/11   Lenka Vilhelmová: Panta rei - Vše plyne
2010/04/22 - 2010/06/06   Zdenka Marie Nováková: Obrazové cykly
2010/06/25 - 2010/09/12   Jan Hendrych a Richard Konvička: Maso a kost / dvě podoby figurace
2010/09/24 - 2010/11/07   Jan Autengruber 1887-1920
2010/11/19 - 2011/02/06   Kouzelný svět Karla Franty
2011/02/18 - 2011/04/17   Jitka a Květa Válovy: Malá retrospektiva
2011/05/05 - 2011/06/26   Patrik Hábl: Snozřivosti / Dream-visions
2011/07/14 - 2011/09/25   Antonín Kybal
2011/10/07 - 2011/11/20   Paralelní historie: Aktuální výtvarné umění v Ústí nad Labem mezi lety 1990-2012
2012/02/17 - 2012/05/10   Gotická desková malba v severozápadních a severních Čechách
2012/02/24 - 2012/04/08   Marie Krůtová a Václav Syrový: Dvě polohy naivního umění
2012/05/11 - 2012/08/26   Jiří Kačer: Sochy
2012/06/14 - 2012/09/30   Konec (s)nové epochy
2012/09/06 - 2012/11/04   Jiří Bradáček: Sochy
2012/10/18 - 2012/11/25   Severní Čechy 82
2012/10/18 - 2012/11/25   Václav Alois Šrůtek: Retrospektiva
2012/12/06 - 2013/02/03   Josef Kremláček
2013/04/19 - 2013/06/02   Ilja Bílek, Luba Bakičová: Skloňování
2013/05/23 - 2013/09/01   Jiří Seifert
2013/06/21 - 2013/09/22   Doteky hudby
2013/10/03 - 2013/11/17   Zóna 1981 - 1992 - 1994 - 2013
2013/11/28 - 2014/02/02   Zdeněk Burian: Výpravy do minulosti
2014/02/13 - 2014/04/06   Xénia Hoffmeisterová: Bzukot
2014/04/17 - 2014/06/01   Pavel Nešleha: Poutalo mě světlo...
2014/04/29   Filosofická reflexe pojetí světla v tvorbě Pavla Nešlehy
2014/06/12 - 2014/09/21   Nekonečné perspektivy (Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona)
2014/07/17 - 2014/10/19   Bohumil Zemánek
2014/10/09 - 2014/11/16   Vladimír Švec: Cestou
2014/11/28 - 2015/01/11   Brány pozemské i nebeské
2015/01/29 - 2015/04/19   Ad gloriam Dei: 130 let Diecézního muzea v Litoměřicích a 20 let jeho obnovené existence
2015/05/07 - 2015/06/14   Mirek Kaufman: Tíha lehkosti
2015/06/25 - 2015/09/20   Alfred Kubin & Sascha Schneider: Démoni ze země nevědomí
2015/06/25 - 2015/09/20   Triumf baroka a manýrismu ze sbírky Patrika Šimona
2015/07/09 - 2015/10/25   Stanislav Hanzík: Sochy
2015/08/27 -   Gotika: Umělecká topografie regionu severních Čech ve 13.-16. století
2015/10/09 - 2015/11/22   Art brut a naivní umění: Spontánní umění ze sbírek Poetické galerie
2015/12/04 - 2016/04/10   Josef Lada
2016/04/22 - 2016/05/29   Jitka Štenclová: Přeměny
2016/05/13 - 2016/10/02   Jaroslav Kolomazník: Sochy
2016/06/17 - 2016/09/11   Hoffmeisterova ironická kronika doby
2016/06/21 - 2016/10/02   Marius Kotrba: Sochy
2016/09/23 - 2016/11/20   Přesahy fotografie
2016/12/01 - 2017/03/05   KL 38 - 65: Obrazy Kamila Lhotáka
2017/03/17 - 2017/04/23   Richard Konvička: Elektrický chodec. Obrazy a kresby 2001-2016
2017/05/04 - 2017/06/11   Petr Menš: Napříč časem
2017/06/09 - 2017/10/01   Jiří Korec: Postavy
2017/06/22 - 2017/08/27   Vladimír Kopecký: Něco třetího mezi chaosem a řádem
2017/09/14 - 2017/11/19   Mýtus Ulrich Creutz
2017/11/29 - 2018/01/28   Iva Hüttnerová
2017/12/08 - 2018/03/04   Krajina severních Čech v 19. století
2017/12/08 - 2018/03/04   Z dálky / z blízka
2018/03/22 - 2018/05/13   Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš III
2018/03/24 - 2018/03/29   Patrik Hábl: Ukrytý mistr
2018/05/31 - 2018/08/19   Velká radost I
2018/06/01 - 2018/09/02   100 + 1 Hollar
2018/06/07 - 2018/09/23   Libor Pisklák
2018/09/27 - 2018/11/18   Surreálná 40. léta 20. století
2018/09/28 - 2018/11/18   Arnošt Paderlík: Retrospektiva
2018/11/30 - 2019/03/03   August Piepenhagen 1791-1868
2018/12/13 - 2019/02/24   Anna Zemánková: Radostné poselství do neznáma
2019/03/14 - 2019/04/22   Kamil Lhoták: Portréty
2019/03/15 - 2019/04/22   Ivan Ouhel
2019/04/13 -   Patrik Hábl: Ukrytý mistr II
2019/05/02 - 2019/06/09   Zdeněk Šimek
2019/05/03 - 2019/06/09   Šárka Radová: Mezi lidmi
2019/06/21 - 2019/09/15   Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka I, II, III
2019/12/05 - 2020/03/08   Krajinou matematických her
2019/12/06 -   Gotika: Umělecká topografie severních Čech 13. - 16. století
2019/12/06 - 2020/03/08   Na rozhraní času (Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět)
2019/12/12 - 2020/02/16   Marie Polanská
2020/06/04 - 2020/10/18   Obraz obrazem: Hábl - Cranach
2020/06/05 - 2020/09/06   Máchovskou krajinou
2020/07/23 - 2020/09/27   František Svátek: Kinetické sochy
2020/09/24 - 2020/11/08   Michal Ranný
2020/09/24 - 2020/11/20   Finis Terrae / Bretaň českým pohledem
2020/12/10 - 2021/04/18   Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze
2020/12/10 - 2021/04/18   Běla Kolářová: Fotografka bez fotoaparátu
2021/06/17 - 2021/09/26   Rosťa Osička. Boxer, malíř, básník
2021/06/25 - 2021/09/26   Impresionismus: Krajina barvy a světla
2022/02/24 - 2022/05/22   Slavíme 70. let sbírkotvornou činností
2022/06/29 - 2022/09/25   Kryštof Hošek: Revolution Evolution!
2022/06/29 - 2022/09/25   Nazí. Přirozeně / Naked. Naturally
2022/11/04 - 2023/01/22   Jiří Nid Suchý: Zrání / Tavené sklo a obrazy
2022/11/11 - 2023/01/22   Alena Kučerová: Práce první a poslední
2023/02/24 - 2023/05/28   Jan Pohribný: Spirituální krajina
2023/06/28 - 2023/09/24   Michal Gabriel: Mise Mauglí
2023/06/28 - 2023/09/24   Zbožní zítřka: Umění vidět
2023/11/03 - 2024/01/28   Jan Knap: Betlém je vážná věc
2023/11/10 - 2024/01/28   Miroslav Koval: V souznění se zemí
2024/02/22 - 2024/05/26   Dagmar Filípková
2024/03/08 - 2024/05/26   Martin Mainer
2024/10/31 - 2025/01/26   Milivoj Husák
2024/11/07 - 2025/01/26   Mariana Alasseur
neuvedeno   Sbírka - baroko, gotika. Sbírka naivního umění Čech a Moravy

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1963   Jaroslav Bejček: Obrazy a kresby z let 1962 - 63
  1964   Koloman Sokol: Kresby a grafika ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě
  1964   Stanislav Hanzík: Sochy a kresby
  1966   Obrazy z předměstí Miloslava Holého z let 1921-28
  1966   Ulrich Creutz (Z díla Ulricha Creutze 1516 - ok.1530)
  1968   Jiří John: Obrazy a grafika z let 1961 - 67
  1969   Jaroslav Bejček
  1969   Jiří John: Obrazy z let 1962-69
  1969   Kubismus Josefa Čapka
  1969   Miloš Jiránek
  1970   Miroslav Prošek: Obrazy z let 1966 - 1970
  1971   Ernst Gustav Doerell (1832 - 1877)
  1971   Josef Lada
  1971   Kamil Lhoták: Co mám rád (Obrazy z let 1930-1970)
  1972   V. A. Šrůtek
  1972   Vilém Heckel
  1973   Alena Čermáková: Obrazy ze zahrady Čech a sovětské střední Asie
  1973   Milena Pilná
  1973   Národní umělec Josef Brož: Výbor z díla
  1973   V. A. Šrůtek
  1974   Antonín Kalous
  1974   Karel Klein: Portréty a krajiny
  1975   František Doležal: Malířské cykly 1956 - 75
  1975   František Jiroudek - zasloužilý umělec: Výběr z díla
  1975   Ludvík Kuba: 1863 - 1956 Obrazy ze sbírek českých galerií
  1976   Antonín Chittussi: Obrazy ze sbírky Národní galerie v Praze
  1976   Josef Václav Myslbek: Plastiky ze sbírky Národní galerie v Praze
  1976   Národní umělec Jiří Trnka: Výběr z díla
  1976   Václav Pospíšil: Obrazy z hornického kraje
  1976   Václav Šrůtek: oleje a pastely
  1977   Emil Filla: Obrazy z českého středohoří
  1977   Miroslav Prošek: Máchovské motivy
  1977   Ota Janeček: Výběr z díla
  1977   Radek Pilař: Obrazy a ilustrace
  1977   Vilém Boháč: Tvary a metamorfózy
  1977   Vladimír Šavel: Obrazy, grafika
  1978   Jan Štursa (1880-1925)
  1978   Jaroslav Anděl: Cestou s Karlem Hynkem Máchou
  1978   Jindřich Marek: Zahradní keramika
  1978   Josef Jíra: Portréty / figurální kompozice
  1978   Josef Kilian: Výběr z díla
  1978   Miroslav Houra: Obrazy, grafika, tapiserie
  1978   Pravoslav Kotík: Skupiny - davy - zástupy
  1979   Jan Preisler 1872 - 1918
  1979   Ladislav Chochole: Komorní plastiky a kresby
  1979   Miroslav Matouš: Obrazy z posledních let
  1980   Dan Richter: Sen o Českém Středohoří
  1980   Jakub Schikaneder (1855 - 1924)
  1980   Rastislav Michal: Obrazy z let 1954 - 1980
  1980   Zdeněk Volejník: Kresby a obrazy
  1981   Grigorij Musatov: Obrazy
  1981   Jaroslav Paur: Obrazy
  1981   Josef Menš: Výběr z díla
  1982   Karel Souček: Výběr z životního malířského díla
  1982   Natalie: Obrazy naivní malířky Natalie Schmidtové ze sbírky severočeské galerie
  1982   V. A. Šrůtek (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  1982   Václav Kyselka: Výběr ze sochařského díla 1942 - 1982
  1982   Václav Pospíšil: Obrazy k 50. výročí mostecké stávky
  1982   Zdeněk Veselý: Obrazy, kresby, grafika
  1982   Živý třpyt (Máchovské ilustrace Ludmily Jiřincové)
  1983   František Gross: Výběr z díla
  1983   Ilustrace Mikoláše Alše
  1983   Jiří Voves: Obrazy a grafika
  1983   Ludmila Jiřincová: Výběr z díla
  1983   Národní umělec Vincenc Beneš: Výběr z malířského díla
  1983   Otakar Kubín: Výběr z díla ke 100. výročí narození
  1984   Karel Valter: Tvorba z let 1968 až 1983
  1985   Edina Jelínková - Šrůtková: Co jsem viděla cestou v létech 1943 až 1984
  1985   František Ronovský: Obrazy a kresby
  1985   František Ronovský: Obrazy a kresby
  1985   Jiří Klein: Sochy
  1985   V. Bartovský: Výběr z díla
  1985   Vilém Riedel (1832 - 1876)
  1986   Miroslav J. Černý
  1986   Vladimír Komárek: Obrazy a grafika
  1987   Jiří Novosad
  1987   Karel Klein: Obrazy (Výběr z díla)
  1987   Lev Šimák: Výběr z díla
  1987   Miloslav Procházka
  1987   Z. M. Nováková
  1988   Ivana Grimmová: Obrazy
  1988   Josef Čapek a děti (Fenomén dětství v dílě a životě Josefa Čapka)
  1988   Josef Hrádek: Obrazy a kresby
  1988   Ladislav Janouch: Sochy
  1988   Pavel Vavrys: Obrazy
  1989   Bohdan Kopecký
  1989   František Veselý: Krajina, člověk, civilizace
  1989   Mistr Litoměřického oltáře
  1989   Petr Halák: Obrazy
  1990   Alfred Kubin: Kresba a grafika
  1990   Miroslav Prošek: Vybrané obrazy z let 1966 / 1987
  1990   Václav Vokráčka: Fotografie
  1991   Přemysl Straka: Obrazy, kresby
  1991   Zdeněk Chotěnovský: Výběr z malířského díla 1965 - 1990
  1992   Valerián Karoušek: Sochařské dílo 1953 -1970
  1993   Jiří Seifert: Sochy
  1993   Lubomír Janečka
  1993   Lubomír Janečka
  1993   Mistr IW
  1995   Miloslav Chlupáč
  1996   Alfred Kubin 1877 - 1959
  1996   Bohuslav Reynek 1892 1971
  1996   Otto Gutfreund: Práce z let 1908-1927
  1997   Běla Kolářová
  1997   Ivan Kafka
  1997   Josef Čapek 1887-1945: Kresby
  1997   Václav Chad
  1998   Antonín Slavíček 1870-1910: Barvy života, život barev
  1998   Karel Hlaváček: Výtvarník a kritik 1874/1898
  1998   Karel Vilém Medau (1791 - 1866): Tiskař a litograf v Litoměřicích a Praze
  2000   Jiří Kubový
  2000   Vladislav Mirvald: Komplementární
  2001   Milan Grygar: Obraz a barva
  2001   Tomáš Vosolsobě
  2002   Emil Filla sochař (Práce z let 1913 - 1938)
  2003   Eva Kmentová
  2003   Jindřich Prucha: Malby a kresby z let 1907–1914
  2003   Olga Čechová: texty, kresby, grafika 1948 - 2000
  2003   Pavel Nešleha: Z fotografických cyklů
  2004   Cyril Bouda: Ilustrace
  2004   Kupka Kupků
  2004   Miloš Michálek: Jedna k druhé / One to the Other
  2004   Zbyněk Semerák: Cesty a sny / Voyages and Dreams
  2005   Eva Brodská
  2005   Téma Job (Z díla Jiřího Sozanského)
  2006   František Hodonský: Lužní (Kresby z 80. a 90. let)
  2006   Jan Smetana: Energie: Světlo a hmota
  2006   Miloš Ševčík: Do nitra
  2006   Otakar Kubín - Coubine: Od kubismu k novému klasicismu
  2006   Svět Jiřího Trnky (Výběr z díla)
  2007   Ivan Komárek: Mezi těly
  2007   Josef Žáček: Sen o apokalypse (Obrazy z let 2002 - 2006)
  2008   Cecilie Marková: Podobenství duší
  2008   Jiří Šalamoun: Trvalé následky
  2009   Hovadík je všade Hovadík (Jaroslav Hovadík 1961-2009)
  2009   Jaroslav Prášil: Přítomnost paměti
  2010   Jan Autengruber 1887-1920
  2010   Kouzelný svět Karla Franty
  2010   Lenka Vilhelmová / Panta rei - Vše plyne
  2010   Václav Špale: Rekognoskace / Roconnaissance (Výběr tvorby z posledních dvaceti let / Selected work from the last twenty years)
  2011   Antonín Kybal
  2011   Patrik Hábl: Snozřivosti / Dream-visions
  2012   Jiří Bradáček: Sochy
  2012   Jiří Kačer: Sochy
  2012   Josef Kremláček
  2012   Václav Alois Šrůtek: Retrospektiva
  2012   Věra Boudníková-Špánová: Retrospektiva
  2013   Aleš Lamr: Nebeská setba
  2013   Ilja Bílek
  2013   Luba Bakičová
  2013   Luděk Jirousek: Hudba všech ročních období
  2014   Jindřich Zeithamml (Odtud až na věčnost / From here to Eternity)
  2014   Lubomír Fuxa (Odtud až na věčnost / From here to Eternity)
  2014   Pavel Nešleha: Poutalo mě světlo... / Drawn to the Light...
  2015   Josef Lada
  2015   Mirek Kaufman: Tíha lehkosti / The Burden of Lightness
  2015   Stanislav Hanzík: Sochy
  2016   Jan Vančura: Prostory, obrazy, objekty
  2016   Jitka Štenclová: Přeměny / Transformations
  2017   Iva Hüttnerová
  2017   Jiří Kačer
  2017   Každý má své nebe / Everyone Has Their Heaven: Aleš Krejča: Malby / Paintings
  2017   Každý má své nebe / Everyone Has Their Heaven: Petr Císařovský: Sochy / Sculptures
  2017   Mýtus Ulrich Creutz (Vizuální kultura v Kadani za Jana Hasištejnského z Lobkowicz (1469-1517))
  2017   Petr Menš: Napříč časem / Through Time
  2017   Richard Konvička: Elektrický chodec / Electric Walker
  2017   Tomáš Vosolsobě
  2018   Anna Zemánková: Radostné poselství do neznáma
  2018   Arnošt Paderlík: Retrospektiva
  2018   August Piepenhagen: 1791–1868
  2018   Jaroslav Urbánek: Zánik a vzkříšení
  2018   Michal Šarše: Zánik a vzkříšení
  2018   Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš III
  2018   Xénia Hoffmeisterová: Zánik a vzkříšení
  2019   Ivan Ouhel
  2019   Marie Polanská
  2019   Šárka Radová
  2019   Veronika Tučková: Za bránou jistoty / Beyond the Gates of Certainty
  2020   Andrea Králová: Všechny krásy světa
  2020   Běla Kolářová: Fotografka bez fotoaparátu
  2020   Michal Ranný
  2020   Pavel Mára: Site specific
  2021   Rosťa Osička (Boxer, malíř, básník)
  2022   Jiří Nid Suchý: Zrání / Maturing (Tavené sklo a obrazy / Glass and Paintings)
  2023   Alena Kučerová: Práce první a poslední
  2023   Jan Knap: Betlém je vážná věc
  2023   Jan Pohribný: Spirituální krajina : Spiritual Landscape
  2023   Josef Heja (1902–1985): Moravský Chagall
  2023   Miroslav Koval (1944-2022): V souznění se zemí
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1967   Ilustrace dětské knihy
  1968   50 let českého výtvarného umění severních Čech
  1968   Mladí výtvarníci pražské Akademie
  1969   Krajina barvy a světla
  1970   Krajina pevného řádu (Ohlasy kubismu v českém krajinářství)
  1970   Výtvarní umělci Podřipska a Středohoří k 25. výročí osvobození
  1971   Severočeský kraj v dílech malířů a grafiků
  1971   Výtvarníci straně
  1973   Krajina vnitřního napětí (Expresivní tendence v české krajinomalbě 20. století)
  1973   Realita a fantazie
  1974   Krajina snů a představ (Obrazy ze sbírek Národní galerie v Praze)
  1975   Krajina míru a tvořivé práce (Obrazy krajové tematiky z let 1945-75)
  1975   Nové obrazy a plastiky z nákupů a jiných zisků
  1976   B. S. Urban: Obrazy, A. S. Urbanová: Plastiky
  1976   Máchovské motivy v současném výtvarném umění
  1976   Výtvarníci Litoměřicka k XV. sjezdu Komunistické strany Československa
  1977   České sochařství kolem roku 1900
  1977   Eva Brodská: Gobelíny, Karel Wünsch: Sklo
  1979   Evropská grafika minulosti (Ze sbírek Národní galerie v Praze)
  1979   Naivní malířky Československa
  1979   Nezapomenutelná generace (Sociální tendence v českém výtvarném umění v období let 1913-1930 ze sbírek Národní galerie v Praze a Severočeské galerie v Litoměřicích)
  1979   Nové obrazy, plastiky a grafika (Přírůstky z let 1971–1979)
  1979   Současné užité umění (Sklo, keramika, tapiserie, šperk (autorká individuální tvorba))
  1980   Jenny Hladíková: Tapiserie, Jaroslav Svoboda: Sklo
  1981   Josef Lada, Jiří Trnka: Ilustrace pro děti (Ze sbírek Národní galerie v Praze)
  1981   Malířský a sochařský portrét (Sbírka umění 20. století Severočeské galerie)
  1983   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích (Sbírka starého umění)
  1983   Zakladatelé moderního slovenského malířství ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě (II. část)
  1984   Krajina severních Čech (Obrazy z let 1945-1984)
  1984   Malba a plastika 20. století ze sbírek Galerie hlavního města Prahy
  1984   Mladí malíři ČSR
  1985   Nové obrazy a plastiky 1980-1985 (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  1986   Bohumil Kubišta, Václav Špála
  1986   Život a dílo K. H. Máchy ve výtvarném umění
  1987   Alena Bílková: Grafika, Michael Bílek: Sochy
  1988   České moderní výtvarné umění (90. léta 19. století)
  1988   Z pokladů Severočeské galerie
  1989   40 let slovenského malířství 1949-1989 (Obrazy a kresby ze sbírek Slovenské národní galerie v Bratislavě ke 45. výročí SNP)
  1989   Skupina 42
  1990   45 let výtvarného umění Severních Čech 1945-1990
  1991   Trasa
  1992   Oktavián Broggio 1670 - 1742
  1993   Nová figurace
  1994   Nová citlivost
  1994   Pohádkové motivy v českém umění kolem roku 1900 (1. díl)
  1995   Umění frotáže
  1995   Žitenice (Kostel sv.Petra a Pavla)
  1999   Kolorismus
  2000   Michal Ranný, Svatopluk Slovenčík, Anežka Kovalová, Miroslav Koval
  2001   Barevná socha
  2002   Karel Klein: Obrazy, Jiří Klein: Sochy
  2004   Hana Purkrábková: Vybraná společnost, Karel Pauzer: Trochu přírodopisu
  2005   Od země přes kopec do nebe... (O chůzi, poutnictví a posvátné krajině)
  2005   Parafráze
  2007   Mikuláš a Emila Medkovi: Souvislosti
  2007   Zátiší v malbě 19. století
  2008   Corpora S (Mikoláš Axmann, Dušan Černý, Jiří Mikeska, Michal Šarše, Pavel Šlegl, Petr Štěpán)
  2008   Corpora S (Mikoláš Axmann, Dušan Černý, Jiří Mikeska, Michal Šarše, Pavel Šlegl, Petr Štěpán)
  2008   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích (České umění 20. století)
  2009   Ohlédnutí (Jindřiška Radová, Pravoslav Rada, Šárka Radová)
  2009   Poklady Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích / Treasures from the North Bohemian Gallery of Fine Art in Litoměřice
  2009   Umělecká beseda (Věčná pomíjivost / Eternal Transience)
  2010   Jan Hendrych a Richard Konvička: Maso a kost / dvě podoby figurace
  2011   Jitka a Květa Válovy: Malá retrospektiva
  2011   Paralelní historie (Aktuální výtvarné umění v Ústí nad Labem mezi lety 1990-2009)
  2012   Gotická desková malba v severozápadních a severních Čechách v letech 1340-1550
  2012   Marie Krůtová a Václav Syrový: Dvě polohy naivního umění
  2012   Volný směr / Free Current (Setkání členů S.V.U. Mánes k 125. výročí založení spolku / A Meeting for Members of the Mánes Association of Fine Artists to Mark the 125th Anniversary of its Founding)
  2013   Doteky hudby
  2014   Brány pozemské i nebeské
  2015   Ad gloriam Dei (130 let Diecézního muzea v Litoměřicích a 20 let jeho obnovené existence)
  2015   Art brut a naivní umění (Spontánní umění ze sbírky Poetické galerie)
  2016   Jan Koblasa & Sonia Jakuschewa: Skrytá poselství / Hidden Messages
  2016   Lékaři vystavují: Petr a Pavel Wohlovi
  2016   Přesahy fotografie
  2017   Z dálky - z blízka (Krajinomalba 19. století, Severní Čechy)
  2018   Kraj krajiny / Landscape Country
  2019   Radan Wagner, Jasan Zoubek: Kontinuita
  2019   Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka / Human space
  2019   Živá spojení (Lucas Cranach a severozápadní Čechy)
  2020   Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze / Olomouc Archdiocesan Museum visiting Litoměřice Dioicese Gallery and Museum
  2020   Finis Terrae (Bretaň českým pohledem / Czech views of Brittany)
  2020   Galerie a muzeum litoměřické diecéze jako host Arcidiecézního muzea Olomouc / Litoměřice Diocese Gallery and Museum visiting Olomouc Archdiocesan Museum
  2020   Máchovskou krajinou
  2020   Poutník, jenž se vrací / The pilgrim who returns (Výstava členů a hostů Výtvarného odboru Umělecké Besedy / An exhibition by members and guests of the Fine Art Section of Umělecká beseda)
  2021   Impresionismus: Krajina barvy a světla
  2021   Salon ASSociace Kubinstadt
  2021   Zjevení přírody / The Revelation of Natur
  2022   Magické aktuality: Vzpoura lenochodů
  2022   Nazí. Přirozeně / Naked. Naturally
  2022   Slavíme 70 (Let sbírkotvornou činností)
  2023   Zbožní zítřka: Umění vidět (Mystici, esoterici, mediumici a automatici v českém výtvarném umění)
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1999   Josef Sudek: Smutná krajina (Severozápadní Čechy 1957-1962)
  2016   Hoffmeisterova ironická kronika doby
  2016   Hoffmeister's Ironic Chronicle
  2019   Na rozhraní času (Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna (1716-1789) a jeho svět)
antologie/sborník
  rok vydání   název (podnázev)
  1994   Nová citlivost
  1999   Za Zdeňkem Palcrem
  2000   Haně Wichterlové
  2004   Téma Eva Kmentová (Sborník textů o Evě Kmentové)
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1965   Václav Rabas: Výběr z díla k osmdesátému výročí narození 1885-1954
  1970   František Doležal: Obrazy z máchovského cyklu (1963 - 70) (K 160. výročí básníkova narození)
  1970   Miroslav Prošek: Obrazy z let 1966 - 1970
  1972   Cyril Bouda: Kresby - obrazy - grafika
  1973   Josef Brož: Výbor z díla
  1975   František Jiroudek: Výběr z díla
  1977   Ota Janeček: Oleje - pastely - plastiky
  1980   Antonín Procházka (1882-1945): Výběr z díla
  1981   Josef Menš: Výběr z díla
  1982   Karel Holan: Obrazy z let 1920 - 1953
  1982   V. A. Šrůtek: Obrazy a kresby
  1982   Václav Kyselka: Výběr ze sochařského díla
  1983   František Gross: Výběr z malířova díla
  1983   Ilustrace Mikoláše Alše
  1983   Jiří Voves: Obrazy a grafika
  1983   Ludmila Jiřincová: Výběr z díla
  1983   Otakar Kubín: Výběr z díla
  1983   Vincenc Beneš: Výběr malířského díla
  1984   Karel Valter: Obrazy
  1985   Edina Jelínková - Šrůtková: Co jsem viděla cestou v létech 1943 až 1984
  1985   Jiří Klein: Sochy
  1985   Vilém Riedel: Obrazy ((1832-1876))
  1986   František Doležal: Výběr z díla
  1986   Jan Grimm: Obrazy - kresby
  1986   Marie Wollenbergová-Kluzová: Obrazy
  1986   Miroslav J. Černý: Grafika - kresby - sochy
  1986   Stanislav Hanzík: Sochy
  1986   Vladimír Komárek: Obrazy a grafika
  1987   Jiří Novosad: Obrazy
  1987   Josef Navrátil a český romantismus
  1987   Lev Šimák: Výběr z díla
  1987   Miloslav Procházka: Lidé a země
  1987   Národní umělec František Foltýn: Výběr z díla
  1987   Zdenka Marie Nováková: Obrazy - architektura
  1988   František Hora (zasloužilý umělec)
  1988   František Tichý (výběr ze sbírek severočeských galerií)
  1988   František Tichý (výběr ze sbírek severočeských galerií)
  1988   Ivana Grimmová: Obrazy
  1988   Josef Čapek a děti ((201 x 101))
  1988   Josef Hrádek: Obrazy a kresby
  1988   Karel Klein: Obrazy
  1989   Bohdan Kopecký: Obrazy
  1989   Deník cestovatele, Život s dílo Ference Liszta (Dyn maďarské kultury v Severočeském kraji)
  1989   František Veselý: Krajina, člověk, civilizace
  1989   Mistr Litoměřického oltáře
  1989   Petr Halák: Obrazy
  1990   Alfred Kubin: Kresba a grafika
  1990   Käthe Kollwitz: Grafika
  1990   Miroslav Prošek: Výběr z díla
  1991   Jan Koblasa
  1991   Přemysl Straka: Obrazy
  1991   Zdeněk Chotěnovský: Výběr z malířského díla 1965 - 1990
  1992   Bohumil Kubišta 1884 - 1918
  1992   Květa Pacovská
  1992   Oktavián Broggio 1670 - 1742
  1992   Václav Benda
  1992   Valerian Karoušek: Sochařské dílo 1953 - 1970
  1993   Jiří Seifert: Sochy
  1994   Zdeněk Sýkora (Galerie výtvarného umění Litoměřice)
  1995   Adriena Šimotová: O blízkém a vzdáleném
  1995   Miloslav Chlupáč
  1995   Miloš Jiránek (1875 - 1911)
  1995   Pavel Nešleha
  1996   Alfred Kubin 1877-1959
  1996   Bohuslav Reynek 1892 1971
  1996   Bohuslav Reynek 1892 1971
  1996   Otto Gutfreund
  1996   Věra Janoušková
  1997   Běla Kolářová
  1997   Ivan Kafka
  1998   Antonín Slavíček 1870-1910: Barvy života, život barev
  1998   Karel Vilém Medau (1791 - 1866): Tiskař a litograf v Litoměřicích a v Praze
  1998   Petr Nikl: Postavy
  1998   Umění koláže
  1999   Anna Zemánková
  1999   Anton Kern (1709 - 1747)
  1999   Josef Sudek: Smutná krajina / Severozápadní Čechy 1957 - 1962
  1999   Václav Boštík: Práce z let 1936-1989
  2000   Hana Wichterlová
  2000   Jiří John: Kresby
  2000   Vladislav Mirvald: Komplementární
  2001   Jan Křížek
  2001   Milan Grygar: Obraz a barva
  2001   Natálie Schmidtová: Zrcadlo srdce - zrcadlo duše
  2002   Emil Filla sochař
  2002   Josef Šíma: Kresby
  2002   Tomáš Vosolsobě
  2003   Eva Kmentová
  2003   Jindřich Prucha: Malby a kresby z let 1907-1914
  2003   Jiří Kubový: Obrazy a kresby (1973 - 2003)
  2003   Olga Čechová: Texty, kresba, grafika 1948-2000
  2003   Pavel Nešleha: Z fotografických cyklů
  2004   Cyril Bouda: Ilustrace (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2004   Kupka Kupků
  2004   Kupka Kupků (vernisáž)
  2004   Miloš Michálek: Jedna k druhé
  2004   Zbyněk Semerák: Cesty a sny
  2005   Eva Brodská: Gobeliny, kresby
  2005   Téma Job / Z díla Jiřího Sozanského
  2005   Vlasta Baránková: Dětem
  2006   František Hodonský: Lužní
  2006   Jan Smetana: Energie: Světlo a hmota ((obrazy))
  2006   Miloš Ševčík: Do nitra (Obrazy, kresba, grafika, plastiky)
  2006   Otakar Kubín (Od kubismu k novému klasicismu)
  2006   Svět Jiřího Trnky (Výběr z díla)
  2007   Ivan Komárek: Mezi těly
  2007   Ivan Ouhel: Figury a práce na papíru
  2007   Josef Žáček: Sen o apokalypse (obrazy 2002 - 2006)
  2008   Cecilie Marková: Podobenství duší
  2008   Jiří Šalamoun: Trvalé následky
  2009   Jaroslav Hovadík
  2009   Jaroslav Prášil: Přítomnost paměti
  2009   Václav Benda: Multifocus
  2010   Jan Autengruber (1887-1920)
  2010   Kouzelný svět Karla Franty
  2010   Lenka Vilhelmová: Panta rei - Vše plyne
  2010   Martin Tomášek: Labyrintem zapomenutých rozhovorů
  2011   Antonín Kybal
  2011   Jiří Novák: V pohybu
  2011   Patrik Hábl: Snozřivosti
  2012   Josef Kremláček
  2012   Václav Alois Šrůtek: Retrospektiva (ke 100. výročí narození)
  2012   Věra Boudníková-Špánová: Retrospektiva
  2013   Aleš Lamr: Nebeská setba
  2013   Jiří Seifert (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích ve čtvrtek 23. května 2013 v 17.30 hod)
  2013   Luděk Jirousek: Hudba všech ročních období
  2013   Zdeněk Burian: Výpravy do minulosti
  2014   Bohumil Zemánek
  2014   Bohumil Zemánek (z cyklu Sochaři na perkánu - derniéra)
  2014   Pavel Nešleha: Poutalo mě světlo...
  2014   Vladimír Švec: Cestou
  2014   Xénia Hoffmeisterová: Bzukot
  2015   Josef Lada
  2015   Mirek Kaufman: Tíha lehkosti
  2016   Hoffmeisterova ironická kronika doby (výběr z díla)
  2016   Jan Vančura: Prostory, obrazy, objekty
  2016   Jitka Štenclová: Přeměny / Transformations
  2016   KL 38–65 (Obrazy Kamila Lhotáka)
  2017   Iva Hüttnerová
  2017   Jiří Korec: Postavy (z cyklu Sochaři na perkánu)
  2017   Mýtus Ulrich Creutz (Vizuální kultura v Kadani za Jana Hasištejnského z Lobkowicz (1469-1517))
  2017   Petr Menš: Napříč časem / Through Time
  2017   Richard Konvička: Elektrický chodec (Obrazy 2001-2016)
  2017   Tomáš Vosolsobě
  2017   Vladimír Kopecký: Něco třetího mezi chaosem a řádem
  2018   Anna Zemánková: Radostné poselství do neznáma
  2018   Arnošt Paderlík: Retrospektiva
  2018   August Piepenhagen 1791-1868
  2018   Jiří Brodský: Ecce Homo (obrazy, kresby a objekty)
  2018   Svatopluk Klimeš: Oheň do papíru nezabalíš III
  2019   Ivan Ouhel
  2019   Marie Polanská
  2019   Šárka Radová: Mezi lidmi
  2019   Veronika Tučková: Za bránou jistoty
  2020   Jiří Sozanský: Dny a roky mojí matky
  2020   Michal Ranný
  2020   Pavel Mára: Site specific
  2022   Alena Kučerová: die frühen und späten werke
  2022   Alena Kučerová: Práce první a poslední
  2022   Jiří Nid Suchý: Zrání (Tavené sklo a obrazy)
  2022   Josef Heja (1902–1985): Moravský Chagall
  2023   Jan Knap: Betlém
  2023   Jan Knap: Betlém je vážná věc
  2023   Jan Pohribný: Spirituální krajina / Spiritual Landscape
  2023   Michal Gabriel: Mise Mauglí
  2023   Miroslav Koval: V souznění se zemí
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
  2023   Vladimír Škoda: Zrcadlo času / Mirror of Time
  neuveden (1997)   Václav Chad: Chad (obrazy a kresby)
pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1986   Život a dílo Karla Hynka Máchy ve výtvarném umění (ke 150. výročí básníkova úmrtí)
  1988   Ladislav Janouch: Sochy, Pavel Vavrys: Obrazy
  1989   40 let slovenského malířství 1949-1989
  1989   Skupina 42
  1990   1991
  1991   Trasa
  1993   Nová figurace
  1995   Umění frotáže
  1999   Výstavy v roce 2000 (Galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2000   Michal Ranný, Svatopluk Slovenčík, Anežka Kovalová, Miroslav Koval
  2001   Barevná socha
  2001   Věčná malba (obrazy na kameni a mědí v 17. a 18. století)
  2005   Parafráze
  2007   Mikuláš a Emila Medkovi: Souvislosti
  2007   Zátiší v malbě 19. století
  2008   Corpora S (Mikoláš Axmann, Dušan Černý, Jiří Mikeska, Michal Šarše, Pavel Šlegl, Petr Štěpán)
  2008   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích (České umění 20. století)
  2009   Ohlédnutí (Pravoslav, Jindřiška, Šárka Radovi)
  2009   Věčná pomíjivost
  2011   Hmota, barva, světlo
  2011   Jitka a Květa Válovy: Malá retrospektiva
  2011   Paralelní historie (Aktuální výtvarné umění v Ústí nad Labem mezi lety 1990-2009)
  2012   Konec (s)nové epochy (Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona)
  2012   Marie Krůtová a Václav Syrový: Dvě polohy naivního umění
  2012   Volný směr (Setkání členů S.V.U. Mánes k 125. výročí založení spolku)
  2013   Doteky hudby
  2013   Zóna 1981 - 1992 - 1994 - 2013
  2014   Jindřich Zeithamml, Lubomír Fuxa: Odtud až na věčnost
  2014   Jindřich Zeithamml, Lubomír Fuxa: Odtud až na věčnost
  2014   Nekonečné perspektivy (Krajina a veduty 19. století ze sbírky Patrika Šimona)
  2015   Alfred Kubin & Sascha Schneider: Démoni ze země nevědomí
  2016   Jan Koblasa & Sonia Jakuschewa: Skrytá poselství / Hidden Messages
  2016   Lékaři vystavují
  2016   Přesahy fotografie
  2017   Každý má své nebe - Aleš Krejča, malby & Petr Císařovský, sochy
  2017   Z dálky / z blízka (Krajinomalba 19. století. Severní Čechy)
  2018   100 + 1 Hollar (Výstava ke 101. výročí založení Sdružení českých umělců a grafiků)
  2018   Kraj krajiny
  2018   Zánik a vzkříšení (Xénia Hoffmeisterová, Michal Šarše, Jaroslav Urbánek)
  2019   Gotika: Umělecká topografie severních Čech 13. - 16. století; Na rozhraní času: Litoměřický biskup Emanuel Arnošt z Valdštejna a jeho svět; Lucas Cranach a severozápadní Čechy
  2019   Kyselá Evropa / Saures Europa (V rámci 17. ročníku sympozia Proudění / Im Rahmen des 17. Jahrgangs des Symposiums Strömungen)
  2019   Mladí malíři litoměřicka
  2019   Radan Wagner, Jasan Zoubek: Kontinuita
  2019   Tempo
  2019   Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka I, II, III
  2020   Finis Terrae (Bretaň českým pohledem)
  2020   Máchovskou krajinou
  2020   Poutník, jenž se vrací (Výstava členů a hostů Výtvarného odboru Umělecké besedy)
  2020   Terezínské kontemplace
  2020   Zářit / Strahlen
  2021   Impresionismus: Krajina barvy a světla
  2022   Magické aktuality: Vzpoura lenochodů
  2022   Nazí. Přirozeně / Naked. Naturally
  2022   Slavíme 70. let sbírkotvornou činností
  2023   Zbožní zítřka: Umění vidět (Mystici, esoterici, mediumici a automatici v českém výtvarném umění)
  2023   Zbožní zítřka: Umění vidět (Mystici, esoterici, mediumici a automatici v českém výtvarném umění)
dopisnice/pohlednice
  rok vydání   název (podnázev)
  1997   Ivan Kafka: Lesní koberec pro náhodné houbaře (1986-1994), 24. - 26. října 1994 (dvanáct druhů sebraného barevného listí, jasan, topol b. buk, dub č., lípa, javor j, liliovník, topol o., javor h., sakura, dub s., javor)
  1997   Ivan Kafka: Lesní koberec pro náhodné houbaře (1986-1996), 21. - 23. října 1996 (devět druhů sebraného listí, buk, jasan, dub, č. ořešák, javor, javor h. dub s., olše, lípa)
  2023   Zbožní zítřka: Umění vidět (Mystici, esoterici, mediumici a automatici v českém výtvarném umění)
  2023   Zbožní zítřka: Umění vidět (Mystici, esoterici, mediumici a automatici v českém výtvarném umění)
e-mail
  rok vydání   název (podnázev)
  2009   Ohlédnutí
informační leták / informace
  rok vydání   název (podnázev)
  1984   Mladí malíři ČSR
  2003   Josef Šíma: Výstava kreseb
informační leták / informace autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   Otakar Kubín: Od kubismu k novému klasicismu
  2017   Mýtus Ulrich Creutz / The Ulrich Creauz Myth (Vizuální kultura v Kadani za Jana Hasištejnského z Lobkowicz (1469-1517) / Visual Culture in Kadaň in the Times of Jan Hasištejnský of Lobkowicz (1469-1517))
  nedatováno   Edina Jelínková - Šrůtková
informační leták / informace kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2020   Arcidiecézní muzeum Olomouc JAKO HOST Galerie a muzea litoměřické diecéze
katalogová pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1986   Jiří Kalousek: S malířem kolem světa
  2000   Aleš Veselý: Kresby a projekty
  2010   Zdenka Marie Nováková: Obrazové cykly
  2013   Jiří Seifert
  2018   Libor Pisklák (z cyklu Sochaři na parkánu)
  2018   Patrik Hábl: Ukrytý mistr (Vítání jara v galerii)
  2019   Kamil Lhoták: Portréty
  2019   Patrik Hábl: Ukrytý mistr II
  2019   Zdeněk Šimek
  2020   František Svátek: Kinetické sochy
katalogová pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2009   Pohledy do sbírek Severočeské galerie výtvarného umění v Litoměřicích, II. část (České umění 20. století)
  2018   Surreálná 40. léta 20. století
  2018   Velká radost I
  2019   Krajinou matematických her
  2019   Václav Cigler, Michal Motyčka: Prostor člověka I, II, III
  2020   Obraz obrazem (Hábl - Cranach)
PF
  rok vydání   název (podnázev)
  2015   PF 2016 (Severočeská galerie výtvarného umění v litoměřicích)
  2016   PF 2017 (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2017   PF 2018 (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2022   PF 2023
plakát
  rok vydání   název (podnázev)
  1991   Jan Koblasa
  1998   Umění koláže
  1998   Zdeněk Palcr
  2003   Olga Čechová: Texty, kresby, grafika 1948 - 2000
  2022   Magické aktuality: Vzpoura lenochodů
  2022   Slavíme 70. let sbírkotvornou činností
  2022   Slavíme 70. let sbírkotvornou činností
pozvánka nevýstavní
  rok vydání   název (podnázev)
  2002   Sochařství II: hmota - tvar - prostor
  2003   František Tichý
  2014   Filosofická reflexe pojetí světla v tvorbě Pavla Nešlehy
  2023   Schola Gregoriana Pragensis
program
  rok vydání   název (podnázev)
  2021   Léto s galerií (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2022   Léto s galerií (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
  2024   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích: Přehled výstav 2024 - 2025
sbírkový katalog
  rok vydání   název (podnázev)
  1987   Expozice naivní malby a plastiky ČSR
seznam vystavených prací
  rok vydání   název (podnázev)
  1977   Ota Janeček: Oleje - pastely - plastiky
  1980   Nové obrazy, plastiky a grafika (Přírůstky z let 1970 - 1979)
  2000   Jiří John: Kresby
  2000   Vladislav Mirvald: Komplementární
tisková zpráva
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   Lubomír Fuxa, Jindřich Zeithamml: Odtud až na věčnost

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

instituce, obec, adresa
Diecézní muzeum v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice), Mírové náměstí 24
Galerie Gotické dvojče, Litoměřice (Litoměřice), Jezuitská 241/12a
Kostel Zvěstování Panny Marie, Litoměřice (Litoměřice), Jezuitská 22
Muzeum insitního umění, Litoměřice (Litoměřice), Mírové náměstí 24/16

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1999   Přírůstky sbírek státních galerií České republiky z let 1990 - 1997
  2004   Kresba, kresba... (Česká kresba 80. let 20. století ze sbírek členských galerií RG ČR)
  2007   Soustředěný pohled / Focused View (Grafika 60. let ze sbírek členských galerií Rady galerií České republiky / 1960s Prints from the Collections of Czech Galleries Association Members)
  2008   Reprezentace národa
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1998   State Galleries of the Czech Republic
encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (A-M)
podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1977   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích (Zprávy z krajů)
  1977   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích (Zprávy z krajů)
  1998   Galerie výtvarného umění, Litoměřice
  2006   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích
  2008   Padesát let SGVU v Litoměřicích
  2012   Dvě polohy naivního umění
www
  rok vydání   název (podnázev)
  ????   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích (cs.wikipedia.org)
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   Bohumil Zemánek
adresář
  rok vydání   název (podnázev)
  1999   Adresář muzeí a galerií v České republice (Pro rok 2000)
informační leták / informace kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  nedatováno   RGČR The Czech Galleries Council
program
  rok vydání   název (podnázev)
  2005   Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích (Výstavní program 2006, PF 2006)
  2022   Léto s galerií (Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích)
průvodce
  rok vydání   název (podnázev)
  1983   Muzea a galérie v ČSR (A-Z na cesty)
seznam institucí
  rok vydání   název (podnázev)
  2001   RGČR Rada galerií České republiky
  nedat   RGČR Rada galerií České republiky

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

osoba   narození rok od - do, poznámka
Beránková Alena         ???? - ????
Dolejš Jiří   17. 11. 1933     ???? - ????
Kumstátová Jiřina   2. 2. 1947     ???? - ????
Kužela Miroslav   4. 3. 1928     ???? - ????
Neumannová Eva   23. 12. 1953     ???? - ????
Semrádová Alžběta         ???? - ????, edukátorka
Škvára Jan   12. 8. 1933     ???? - ????
Štíbr Jan   25. 9. 1950     1992 - ????, ředitel
Šumichrastová Libuše         1986 - 1990, ředitelka
Veselská Dana   12. 12. 1970     ???? - ????, ředitelka
Votoček Otakar   11. 10. 1921     1954 - 1976, zakladatel, ředitel (1956-76), odborný pracovník
Votočková Růžena         ???? - ????

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1970   Jaro v litoměřické galerii
  1970   Klub přátel litoměřické galerie
  2008   3 otázky pro... (Eva Neumannová, Martin Šárovec)
  2013   Seifertovy sochy jsou v galerii
  2020   Poesie a život (Rozhovor)

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

osoba   narození
Antoš Jiří   20. 10. 1925    
Axman Miloš   20. 11. 1926    
Bartůněk Jiří   28. 4. 1946    
Bauch Jan   16. 11. 1898    
Benda Břetislav   28. 3. 1897    
Benda Jan   16. 5. 1897    
Beneš Alois   1903    
Beneš Vincenc   22. 1. 1883    
Beránek Václav   7. 7. 1915    
Bílek Michael   22. 10. 1942    
Bílková Koblencová Alena   13. 9. 1946    
Boettinger Hugo   30. 4. 1880    
Bradáček Jiří   27. 6. 1922    
Brandl Petr   24. 10. 1668    
Brodská Eva   23. 3. 1937    
Čechová Olga   6. 4. 1925    
Černá Kateřina   17. 2. 1937    
Černý Miroslav   15. 2. 1935    
Čcheidzeová Markéta   13. 7. 1906    
Daňko Štefan   1912    
Demartini Hugo   11. 7. 1931    
Diviš Alén   26. 4. 1900    
Dlouhý Bedřich   2. 8. 1932    
Doležal František   28. 7. 1910    
Dostál Jiří   1. 10. 1945    
Dvořáček Václav (Váša)   26. 9. 1913    
Dvořák Karel   1. 1. 1893    
Dzurko Rudolf   1. 7. 1941    
Fibichová Zdena   9. 12. 1933    
Fiedler Jaroslav   13. 7. 1913    
Filipiová Marie   1901    
Filla Emil   4. 4. 1882    
Fišer Albert   1891    
Francl Jan   2. 7. 1912    
Ginzel Jacob   14. 7. 1792    
Grygar Milan   24. 10. 1926    
Gutfreund Otto   3. 8. 1889    
Guttmann Robert   20. 4. 1880    
Hájková Kamila   13. 9. 1904    
Halák Petr   25. 10. 1948    
Hatka Josef   18. 1. 1909    
Hendrychová Věra   1. 2. 1920    
Hlinomaz Josef   9. 10. 1914    
Holan Karel   4. 12. 1893    
Horálek Jaroslav   10. 11. 1954    
Hudeček František   7. 4. 1909    
Chalabala František   14. 8. 1903    
Chatrný Dalibor   28. 8. 1925    
Chlupáč Miloslav   10. 7. 1920    
Chwala Josef   15. 3. 1906    
Janků Marie   4. 5. 1891    
Janošek Čestmír   23. 5. 1935    
Janošková Eva   20. 10. 1935    
Janouch Ladislav   14. 6. 1944    
Janoušková Věra   25. 6. 1922    
Jarcovják Vladimír   17. 3. 1924    
Jaurisová Helena   1904    
Jetelová Magdalena   4. 6. 1946    
Jíra Václav   17. 12. 1939    
Kafka Bohumil   14. 2. 1878    
Kafka Čestmír   14. 11. 1922    
Karlíková Olga   6. 1. 1923    
Kern Anton   12. 12. 1709    
Kmentová Eva   6. 1. 1928    
Koblasa Jan   5. 10. 1932    
Kobliha František   17. 11. 1877    
Kodet Jan   1. 6. 1910    
Kodovská Marie   21. 1. 1912    
Kohl Ludvík   14. 4. 1746    
Kolíbal Stanislav   11. 12. 1925    
Komárek Vladimír   10. 8. 1928    
Komínek Bohumír   15. 3. 1944    
Koníček Oldřich   12. 10. 1886    
Kosárek Adolf   6. 1. 1830    
Kotík Jan   4. 1. 1916    
Kotík Pravoslav   1. 5. 1889    
Kotrba Josef   6. 12. 1896    
Kotrba Karel   17. 1. 1893    
Koval Miroslav   26. 11. 1944    
Kratina Radoslav   2. 12. 1928    
Kratochvíl Zdeněk   7. 12. 1883    
Krůtová Marie   20. 12. 1909    
Kuba Ludvík   16. 4. 1863    
Kubíček Jan   30. 12. 1927    
Kubin Alfred   10. 4. 1877    
Kubín (Coubine) Otakar   22. 10. 1883    
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884    
Kubový Jiří   26. 5. 1950    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Lapáček Ladislav   22. 6. 1920    
Lhoták Kamil   25. 7. 1912    
Lhotská Jarmila   5. 5. 1950    
Lidický Karel   17. 6. 1900    
Lindovský Jiří   25. 4. 1948    
Linhart Kamil   8. 1. 1920    
Malátová Jarmila   13. 4. 1931    
Malejovský Josef   19. 4. 1914    
Malich Karel   18. 10. 1924    
Malina Miloš   14. 10. 1904    
Marková Cecílie   20. 9. 1911    
Markup Václav   10. 9. 1904    
Marschalová Zdeňka   17. 11. 1951    
Mašek Václav   28. 2. 1893    
Matal Bohumír   13. 1. 1922    
Matouš Dalibor   21. 8. 1925    
Matyáš Zdeněk   8. 8. 1945    
Maur Pavel   28. 9. 1914    
Mautnerová Pavla   17. 9. 1919    
Medek Mikuláš   3. 11. 1926    
Michal Rastislav   9. 6. 1936    
Mottl František   1921    
Mühlbauer Pavel   8. 6. 1949    
Multrus Josef   12. 3. 1898    
Musatov Grigorij   29. 1. 1899    
Nejedlý Otakar   14. 3. 1883    
Němec Rudolf   19. 5. 1936    
Nepraš Karel   2. 4. 1932    
Nešleha Pavel   19. 2. 1937    
Nováková Smítková Zdenka   20. 11. 1939    
Ouhel Ivan   18. 2. 1945    
Paderlík Arnošt   1. 12. 1919    
Papukčieva Marijka   1927    
Pauzer Karel   4. 12. 1936    
Persanová Milada   28. 3. 1906    
Pešicová Jaroslava   30. 12. 1935    
Pištěk Theodor   25. 10. 1932    
Pitrmann Alois   21. 8. 1911    
Podhrázský Stanislav   10. 11. 1920    
Pokorná Ludmila   2. 9. 1904    
Pokorný Karel   18. 1. 1891    
Polanská Marie   29. 1. 1925    
Pospíšil Václav   30. 9. 1930    
Pošar Miloš   2. 9. 1924    
Prášil Jaroslav   26. 5. 1946    
Pražák Čeněk   20. 2. 1914    
Preclík Mojmír   9. 2. 1931    
Preisler Jan   17. 2. 1872    
Procházková Ludmila   25. 12. 1903    
Procházková Scheithauerová Linka   28. 1. 1884    
Prucha Jindřich   29. 9. 1886    
Purkrábková Hana   19. 8. 1936    
Raboch Miroslav   29. 1. 1931    
Raiman Josef   14. 3. 1914    
Raimanová Františka   1911    
Richter Dan   2. 11. 1930    
Rittstein Michael   17. 9. 1949    
Řehák Antonín   17. 1. 1902    
Sainer Ilja   15. 10. 1947    
Seifert Jiří   5. 9. 1932    
Sekal Zbyněk   12. 7. 1923    
Semerák Zbyněk   9. 3. 1951    
Severa Jan   14. 11. 1937    
Schmidt Oskar   1908    
Schmidtová Natálie   27. 8. 1895    
Sopko Jiří   20. 2. 1942    
Souček Jan   5. 5. 1941    
Suchý Jiří   2. 9. 1972    
Sunek František   8. 10. 1906    
Sýkora Zdeněk   3. 2. 1920    
Ševčík Miloš   27. 6. 1939    
Šilhán Václav   9. 2. 1906    
Šíma Josef   19. 3. 1891    
Šimerda Josef   19. 2. 1902    
Šimotová Adriena   6. 8. 1926    
Šindelář Lumír   15. 1. 1925    
Šítal Martin   1901    
Šítalová Marie   1904    
Štenclová Jitka   10. 12. 1952    
Štorek František   3. 7. 1933    
Šulc Pavel   4. 8. 1932    
Tyxa Jaroslav   24. 3. 1912    
Vacek Jaroslav   6. 12. 1923    
Valčíková Emilie   7. 3. 1912    
Valter Karel   17. 2. 1909    
Valtera Josef   10. 3. 1883    
Vavrys Pavel   18. 12. 1947    
Večeřa Vlastimil   29. 5. 1921    
Velčovský Josef   7. 10. 1945    
Veselý Zdeněk   9. 6. 1932    
Vojkůvka Libor   23. 7. 1947    
Vrbová Kotrbová Vilma   14. 10. 1905    
Waldhauser Antonín   17. 3. 1835    
Wichterlová Hana   2. 3. 1903    
Zárubová Emilie   26. 10. 1910    
Zárybnický Rostislav   12. 12. 1936    
Zelenka Horymír   21. 8. 1931    
Zemánková Anna   23. 8. 1908    
Zívr Ladislav   23. 5. 1909    
Zoubek Olbram   21. 4. 1926    
Žáček Josef   26. 5. 1951    
Žák Václav   1. 11. 1906    
Žufan Bořivoj   11. 1. 1904    

Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích

dokument (podnázev), typ, rok vydání, signatura, poznámka  
Ben Bella (Portrét jména), obraz, 1964, O-455
Crikvencia, obraz, 1969
Černo-bílá struktura, grafika, 1970
Česká krajina XIX. století, katalog kolektivní, 1952, K 8904, knihovna
Dcera velkoměsta - ale od Roye Lichtensteina!, obraz, 1970
Diana na lovu, kresba, 1958, R-52
Diskař, dílo, 1975
Dívčí hlava (s proříznutýma očima), plastika, 1925, P98
Dráha pračky / Washing-Machine Trail, kresba, 1993, R 3901
Elektrické spotřebiče / Electrical Appliances, kresba, 1977, R 3898
Gutfreund i češki kubizam, katalog kolektivní, 1971, K 1407
Hlava, obraz, 2.pol.60. let
Hnědo-bílá struktura, grafika, 1973
Hrady spatřené (Máchovský cyklus), obraz, 1970, nákup 1986
Josef Ruszelák: Obrazy, kresby, grafika, katalog autorský, 1986, K 3429
Krajina, obraz, 1970
Krajina na podzim I, obraz, 1971
Krajina u Prahy, obraz, 1910, O 1884
Marinka (Máchovský cyklus), obraz, 1970, nákup 1972
Metr dřeva, který není dobře vidět, obraz, 1959
Miroslava Zychová: Grafika, katalog autorský, 1983, K 3046
Mlčení (cyklus Signály času), obraz, 1983, nákup 1989
Modráček, grafika, 1974, R-1669
Motiv z Florencie (Povoz), grafika, 1907, R 1460, pod názvem Kupcův návrat - Povoz; lept, papír, vd..250 mm, sd..346 mm, v..390 mm, s..490 mm; sign.: v desce dole uprostřed: Bohumil Kubišta 1907 Firenze
Na obzoru Ste. Victoire (Sedlo) (cyklus Reminiscence na České středohoří), obraz, 1971, nákup 1975
Nachlassausstellung Boh. Kubišta, katalog autorský, 1920, K 3568
Nakloněná rovina, obraz, 1966
Parkánový prostor, vodní nádrž, architektonický projekt, 2005
Parkinson's Doncaster Butter-Scotch (Plavatka), obraz, 1945
Pierot (studie k obrazu), kresba, 1911, R 930, 91985 - uvádí zakoupeno 1964
Podobizna matky, obraz, 1907, O 48
Polykač červených signálů, obraz, 1966, O 517
Popraviště (Máchovský cyklus), obraz, 1970, nákup 1971
Portrét utajených ohňů, obraz, 1976
Prosba (Nedokončený dřevoryt), grafika, 1915, R 2154, název: Muž se sepjatýma rukama; vd..225 mm, sd..157 mm, v..280 mm, s..195 mm; sign.: nesignováno, na rubu dodatečně neautorská signatura
Reliéf, objekt, 1965
Rozbřesk (cyklus Reminiscence na České středohoří), obraz, 1976, nákup 1986
Sedm havranů, grafika, 1903, R-1668
Společná cesta, katalog kolektivní, 1975, K 1852, knihovna
Stadice (cyklus Reminiscence na České středohoří), obraz, 1974, nákup 1978
Starý černoch, obraz, 1932, O - 1817, získáno 1989
Stojící torzo, socha, 1963
Struktura sinusová, objekt, 1965
Šachta Humboldt II., obraz, 1958
Výsuvná struktura v rámu s úsečí stejných válců, objekt, 1987
Výtvarní umělci k 30. výročí osvobození Československa Sovětskou armádou, katalog kolektivní, 1975, K 1886, K 1886a, knihovna
Za uplynulým časem (cyklus Signály času), obraz, 1981, nákup 1982
Záblesk v temnotách (cyklus Poselství naděje), obraz, 1974, nákup 1976