Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

obec: Praha
adresa: nám Míru 9, Praha 2
stát: Česká republika (Czech Republic)

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

termín   název výstavy, místo konání
1977/06   Otakar Synáček: Obrazy a kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1978/10/03 - 1978/10/31   František Gross: Kresby ze 60. - 70. let, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1978/11/21 - 1978/12/14   Jiří Blažej: Z malířské a restaurátorské tvorby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1979/05/22 - 1979/06/30   Z komorní tvorby sochařů Prahy 2, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1980/01 - 1980/02   Květa Horáková Pechánková: Tapiserie, textilní koláže 1969-79, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1980/10 - 1981/01   Olga Hudečková: Keramika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981   Otakar Kubín (Coubine), Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981/03/17 - 1981/04/15   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1976 - 1980, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981/04/28 - 1981/05/26   Jan Jiřikovský, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981/10/15 - 1981/11/15   Jiří John: O přírodě, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981/11/17   O výtvarném díle Jiřího Johna, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1981/12/17 - 1982/01/17   Veronika Hudečková: Nedočkavost tvořivé touhy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982   Železniční tematika v české malbě 20. století II, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/02/10 - 1982/02/28   Stanislav Ježek: Obrazy z let 1933 až 1981, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/04   Karel František Novák: Fotografie, které mám rád, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/05/12 - 1982/05/31   František Ronovský: O člověku, Kresby a kvaše z let 1960 - 1980, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/06/08 - 1982/06/30   Karel Souček: Obrazy z cyklů Lidice - Osvobození, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/10   Julius Andres: Chercher la Femme, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/10/07 - 1982/10/30   Ladislav Zívr: Plastiky a kresby z posledních let tvorby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1982/12   Jiří Kašpar: Sochy, Jaroslav Mysliveček: Obrazy, Josef Saska: Kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/01/06 - 1983/02/13   Josef Šíma: Obrazy a kresby ze sbírek Moravské galerie, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/02/18 - 1983/03/20   Viktor Dobrovolný: Boje a vítězství, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/03/25 - 1983/04/17   Barevný svět Jana Anděla, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/04/28 - 1983/05/29   Roky a vteřiny, Staroměstská radnice, Praha
1983/05/05 - 1983/05/31   Jiří Mrázek: Obrazy a kresby z let 1943 - 83, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/10   František Dostál: Lidé z říčních lázní, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1983/12/23 - 1984/01/08   Vladimír Novák: Obrazy a kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1984   Miloš Bláha: Město, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1984/03/29 - 1984/04/22   Andrej Bělocvětov: Obrazy z let 1980 - '84, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1984/05/04 - 1984/05/29   Daisy Mrázková: Kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1984/10/05 - 1984/10/28   Viktor Pivovarov: Obrazy z let 1981 - 1984, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1984/12/06 - 1985/01/01   Petr Pavlík: Obrazy, kresby objekty, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1985/01/09 - 1985/01/27   Jindřich Wielgus: Plastiky a kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1985/01/31 - 1985/02/24   Ludmila Jandová: Grafika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1985/04/25 - 1985/05   Václav Hraba: Grafika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1985/05/16 - 1985/06/09   Svatopluk Klimeš: Průhledy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1985/12/12 - 1986/01/05   Rudolf Volráb: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/01/09 - 1986/02/02   Jaromír Zoul: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/02/07 - 1986/03/02   Ladislav Janouch: Plastiky, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/04/03 - 1986/05/03   František Nedvěd: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/05/07 - 1986/06/01   František Dvořák: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/06/05 - 1986/06/29   Václav Stratil: Kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/08   Jan Rynda, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/08/06 -   František Dostál: Příběhy, Výstavní síň Fotochema, Praha
1986/11/06 - 1986/11/30   Karel Malich: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1986/12/04 - 1987/01/04   Josef Hampl: Kresby - šití 1982 - 1986, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987   Cyril Loštický: Ohlédnutí, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/01/08 - 1987/02/01   Vladimír Janoušek: Sochy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/02/12 - 1987/03/08   Aleš Lamr: Obrazy, kresby, objekty, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/04/02 - 1987/04/26   Otakar Štembera, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/05/05 - 1987/05/31   Miroslav Hudeček, Olga Hudečková, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/06/04 - 1987/07/05   Václav Špála: Hračky, scénografie, ilustrace, plakát - varia, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/08/13 - 1987/09/06   Zdeňka Holejšovská: Obrazy a obrázky, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/10/08 - 1987/11/01   Jiří David: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1987/12/04 - 1987/12/30   Věra Janoušková: Smalty, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/01/07 - 1988/01/31   Theodor Pištěk, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/02/04 - 1988/02/28   Václav Hraba: Grafika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/03/31 - 1988/04/24   Dagmar Pátková: Sochy a restaurátorské práce, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/04/28 - 1988/05/22   Jiří Schmidt: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/05/31 - 1988/06/19   Tomáš Švéda: Obrazy - kresby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/06/23 - 1988/07/17   Vilém Šebek: Plastiky, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/07/21 - 1988/08/14   Dimitrij Kadrnožka: Grafika a obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1988/12/01 - 1988/12/30   Vladimír Kopecký: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/02/09 - 1989/03/05   Leonid Ochrymčuk: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/03/09 - 1989/04/02   Stanislav Judl: Obrazy a plastiky, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/04/06 - 1989/04/30   Martina Riedlbauchová: Obrazy, Zdeněk Lhotský: Skleněné objekty, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/05   Blanka Lamrová: Keramika a fotografie, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/05/04 -1989/05/28   Adéla Matasová: Instalace, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/06/01 - 1989/06/25   Jiří Bouda: Grafika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1989/06/29 - 1989/07/23   Oldřich Lacina: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/01/04 - 1990/01/28   Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/02/01 - 1990/02/25   Jiří Sopko: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/03/01 - 1990/03/22   Karel Kroupa: Obrazy, plastiky, grafika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/04/24 - 1990/05/20   Vladimír Jarcovják: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/06/21 - 1990/07/15   Luděk Holub: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/07 - 1990/08   Pavel Filip: Krajem Tiché Orlice, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/08/16 - 1990/09/09   Jana Skalická: Igelity, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/09/13 - 1990/10/07   František Janoušek: Obrazy z let 1932 - 1942, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1990/11/08 - 1990/12/02   Zorka Ságlová: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/01/10 - 1991/02/03   Jiří Lacina: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/02/07 - 1991/03/03   Václav Hejna: Malby, asambláže, kresby z třicátých až osmdesátých let, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/03/07 - 1991/03/31   Antonín Stibůrek: Obrazy, objekty, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/04/04 - 1991/04/28   Pravoslav Kotík: Výbor z díla, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/05/02 - 1991/05/26   F. K. Foltýn: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/05/30 - 1991/06/23   Eva Vlasáková: Kresba, instalace, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/06/27 - 1991/07/21   Pavel Laška: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/08/15 - 1991/09/08   Josef Mžyk: Malby, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/09/12 - 1991/10/06   Antonín Střížek: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/11/07 - 1991/12/01   Dialog '92 k poctě Jana Amose Komenského, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1991/12/05 - 1991/12/29   Jiří Ladocha: Sen, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1992/01/09 - 1992/02/02   Bernhard Wüscher: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1992/02/06 - 1992/03/01   Ivana Šolcová-Šrámková: obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1992/03/05 - 1992/03/29   Eva Žáková-Šťastná: Reliéfy, šperky; Ivan Žák: Sochy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1992/04   Zuzana Diorová: Malba, grafika, kresba, keramika, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
1992/05/07 - 1992/05/31   Pavel Besta: Obrazy, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha
neuvedeno   Jaroslav Němec: Oleje a akvarely z cest po Čechách a zahraničí, Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ), Praha

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

termín   název výstavy
1976/06-1976/07   František Hodonský ml.
1977/06   Otakar Synáček: Obrazy a kresby
1978/10/03 - 1978/10/31   František Gross: Kresby ze 60. - 70. let
1978/11/21 - 1978/12/14   Jiří Blažej: Z malířské a restaurátorské tvorby
1979/05/22 - 1979/06/30   Z komorní tvorby sochařů Prahy 2
1979/11   Ladislav Čepelák: Z grafické tvorby 60. a 70. let
1980/01 - 1980/02   Květa Horáková Pechánková: Tapiserie, textilní koláže 1969-79
1980/05/19 - 1980/05/29   Dejana Stamatovová: Prostě žena
1980/06   Padesát plastik Olbrama Zoubka
1980/08/13 - 1980/09/03   Josef Šolc: Obrazy a kresby
1980/10 - 1981/01   Olga Hudečková: Keramika
1980/11 - 1980/12   Zdeněk Sklenář: Obrazy / kresby
1981   Otakar Kubín (Coubine)
1981/03/17 - 1981/04/15   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1976 - 1980
1981/04/28 - 1981/05/26   Jan Jiřikovský
1981/10/15 - 1981/11/15   Jiří John: O přírodě
1981/11/17   O výtvarném díle Jiřího Johna
1981/12/17 - 1982/01/17   Veronika Hudečková: Nedočkavost tvořivé touhy
1982   Železniční tematika v české malbě 20. století II
1982/02/10 - 1982/02/28   Stanislav Ježek: Obrazy z let 1933 až 1981
1982/04   Karel František Novák: Fotografie, které mám rád
1982/05/12 - 1982/05/31   František Ronovský: O člověku, Kresby a kvaše z let 1960 - 1980
1982/06/08 - 1982/06/30   Karel Souček: Obrazy z cyklů Lidice - Osvobození
1982/10   Julius Andres: Chercher la Femme
1982/10/07 - 1982/10/30   Ladislav Zívr: Plastiky a kresby z posledních let tvorby
1982/12   Jiří Kašpar: Sochy, Jaroslav Mysliveček: Obrazy, Josef Saska: Kresby
1983/01/06 - 1983/02/13   Josef Šíma: Obrazy a kresby ze sbírek Moravské galerie
1983/02/18 - 1983/03/20   Viktor Dobrovolný: Boje a vítězství
1983/03/25 - 1983/04/17   Barevný svět Jana Anděla
1983/05/05 - 1983/05/31   Jiří Mrázek: Obrazy a kresby z let 1943 - 83
1983/09/09 - 1983/10/12   Václav Bartovský: Malířská tvorba z let 1927 - 1960
1983/10   František Dostál: Lidé z říčních lázní
1983/11/17 - 1983/12/18   Václav Boštík: Obrazy z let 1939-1983
1983/12/23 - 1984/01/08   Vladimír Novák: Obrazy a kresby
1984   Miloš Bláha: Město
1984/03/02 - 1984/03/25   Současné umění Liberecka, Malba, kresba, grafika, objekty, šperk, sklo
1984/03/29 - 1984/04/22   Andrej Bělocvětov: Obrazy z let 1980 - '84
1984/05/04 - 1984/05/29   Daisy Mrázková: Kresby
1984/10/05 - 1984/10/28   Viktor Pivovarov: Obrazy z let 1981 - 1984
1984/12/06 - 1985/01/01   Petr Pavlík: Obrazy, kresby objekty
1985/01/09 - 1985/01/27   Jindřich Wielgus: Plastiky a kresby
1985/01/31 - 1985/02/24   Ludmila Jandová: Grafika
1985/03/21 - 1985/03/28   Počítačové umění ČSSR
1985/04/25 - 1985/05   Václav Hraba: Grafika
1985/05/16 - 1985/06/09   Svatopluk Klimeš: Průhledy
1985/08/23 - 1985/09/09   Jan Ságl: Fotografie 1980 - 1985
1985/12/12 - 1986/01/05   Rudolf Volráb: Obrazy
1986/01/09 - 1986/02/02   Jaromír Zoul: Obrazy
1986/02/07 - 1986/03/02   Ladislav Janouch: Plastiky
1986/04/03 - 1986/05/03   František Nedvěd: Obrazy
1986/05/07 - 1986/06/01   František Dvořák: Obrazy
1986/06/05 - 1986/06/29   Václav Stratil: Kresby
1986/08   Jan Rynda
1986/11/06 - 1986/11/30   Karel Malich: Obrazy
1986/12/04 - 1987/01/04   Josef Hampl: Kresby - šití 1982 - 1986
1987   Cyril Loštický: Ohlédnutí
1987/01/08 - 1987/02/01   Vladimír Janoušek: Sochy
1987/02/12 - 1987/03/08   Aleš Lamr: Obrazy, kresby, objekty
1987/04/02 - 1987/04/26   Otakar Štembera
1987/05/05 - 1987/05/31   Miroslav Hudeček, Olga Hudečková
1987/06/04 - 1987/07/05   Václav Špála: Hračky, scénografie, ilustrace, plakát - varia
1987/08/13 - 1987/09/06   Zdeňka Holejšovská: Obrazy a obrázky
1987/10/08 - 1987/11/01   Jiří David: Obrazy
1987/12/04 - 1987/12/30   Věra Janoušková: Smalty
1988/01/07 - 1988/01/31   Theodor Pištěk
1988/02/04 - 1988/02/28   Václav Hraba: Grafika
1988/03/31 - 1988/04/24   Dagmar Pátková: Sochy a restaurátorské práce
1988/04/28 - 1988/05/22   Jiří Schmidt: Obrazy
1988/05/31 - 1988/06/19   Tomáš Švéda: Obrazy - kresby
1988/06/23 - 1988/07/17   Vilém Šebek: Plastiky
1988/07/21 - 1988/08/14   Dimitrij Kadrnožka: Grafika a obrazy
1988/12/01 - 1988/12/30   Vladimír Kopecký: Obrazy
1989/01/10 - 1989/02/05   Adriena Šimotová: Kresba a prostor
1989/02/09 - 1989/03/05   Leonid Ochrymčuk: Obrazy
1989/03/09 - 1989/04/02   Stanislav Judl: Obrazy a plastiky
1989/04/06 - 1989/04/30   Martina Riedlbauchová: Obrazy, Zdeněk Lhotský: Skleněné objekty
1989/05   Blanka Lamrová: Keramika a fotografie
1989/05/04 -1989/05/28   Adéla Matasová: Instalace
1989/06/01 - 1989/06/25   Jiří Bouda: Grafika
1989/06/29 - 1989/07/23   Oldřich Lacina: Obrazy
1989/11/02 - 1989/11/26   Stanislav Kolíbal: Kresby '88
1990/01/04 - 1990/01/28   Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy
1990/02/01 - 1990/02/25   Jiří Sopko: Obrazy
1990/03/01 - 1990/03/22   Karel Kroupa: Obrazy, plastiky, grafika
1990/03/29 - 1990/04/22   Rudolf Fila: Obrazy
1990/04/24 - 1990/05/20   Vladimír Jarcovják: Obrazy
1990/06/21 - 1990/07/15   Luděk Holub: Obrazy
1990/07 - 1990/08   Pavel Filip: Krajem Tiché Orlice
1990/08/16 - 1990/09/09   Jana Skalická: Igelity
1990/09/13 - 1990/10/07   František Janoušek: Obrazy z let 1932 - 1942
1990/11/08 - 1990/12/02   Zorka Ságlová: Obrazy
1990/12/06 - 1990/12/30   Daniel Balabán: Obrazy
1991/01/10 - 1991/02/03   Jiří Lacina: Obrazy
1991/02/07 - 1991/03/03   Václav Hejna: Malby, asambláže, kresby z třicátých až osmdesátých let
1991/03/07 - 1991/03/31   Antonín Stibůrek: Obrazy, objekty
1991/04/04 - 1991/04/28   Pravoslav Kotík: Výbor z díla
1991/05/02 - 1991/05/26   F. K. Foltýn: Obrazy
1991/05/30 - 1991/06/23   Eva Vlasáková: Kresba, instalace
1991/06/27 - 1991/07/21   Pavel Laška: Obrazy
1991/08/15 - 1991/09/08   Josef Mžyk: Malby
1991/09/12 - 1991/10/06   Antonín Střížek: Obrazy
1991/11/07 - 1991/12/01   Dialog '92 k poctě Jana Amose Komenského
1991/12/05 - 1991/12/29   Jiří Ladocha: Sen
1992/01/09 - 1992/02/02   Bernhard Wüscher: Obrazy
1992/02/06 - 1992/03/01   Ivana Šolcová-Šrámková: obrazy
1992/03/05 - 1992/03/29   Eva Žáková-Šťastná: Reliéfy, šperky; Ivan Žák: Sochy
1992/04   Zuzana Diorová: Malba, grafika, kresba, keramika
1992/05/07 - 1992/05/31   Pavel Besta: Obrazy
neuvedeno   Jaroslav Němec: Oleje a akvarely z cest po Čechách a zahraničí

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1978   Jiří Blažej: Z malířské a restaurátorské tvorby
  1979   Ladislav Čepelák: Z grafické tvorby 60. a 70. let (6. expozice cyklu Výtvarní umělci Prahy 2)
  1980   Padesát plastik Olbrama Zoubka
  1980   Zdeněk Sklenář: Obrazy / kresby
  1981   Jan Jiřikovský (zasloužilý umělec)
  1981   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1976 - 1980
  1981   Jiří John: O přírodě (50 grafik a maleb)
  1982   František Ronovský: O člověku
  1982   Julius Andres: Chercher la Femme (Fotografie z let 1927 - 1982)
  1982   Národní umělec Karel Souček: Obrazy z cyklů Lidice - Osvobození (Kresby z let 1940 - 1980)
  1982   Stanislav Ježek: Obrazy z let 1933 až 1981 ze sbírek českých galerií
  1983   Barevný svět Jana Anděla
  1983   František Dostál: Lidé z říčních lázní
  1983   Josef Šíma: Obrazy a kresby ze sbírek Moravské galerie v Brně
  1983   Václav Bartovský: Malířská tvorba z let 1927-1960
  1983   Václav Boštík: Obrazy z let 1939 - 1983
  1983   Viktor Dobrovolný: Boje a vítězství (Výstava k 35. výročí vítězného února)
  1983   Vladimír Novák
  1984   Andrej Bělocvětov: Obrazy z let 1980-84
  1984   Daisy Mrázková: Kresby
  1984   Petr Pavlík: Obrazy, kresby, objekty
  1984   Viktor Pivovarov: Obrazy z let 1981-1984
  1985   Jan Ságl: Fotografie 1980 - 1985
  1985   Jindřich Wielgus: Plastiky a kresby
  1985   Ludmila Jandová: Grafika
  1985   Rudolf Volráb
  1985   Václav Hraba: Grafika
  1986   František Dostál: Příběhy
  1986   František Dvořák: Obrazy
  1986   František Nedvěd
  1986   Jan Rynda
  1986   Jaromír Zoul
  1986   Josef Hampl: Kresby - šití 1982 - 1986
  1986   Karel Malich
  1986   Ladislav Janouch
  1987   Dagmar Pátková
  1987   Jiří David: Obrazy
  1987   Otakar Štembera
  1987   Václav Špála: Hračky, scénografie, ilustrace, plakát - varia
  1987   Věra Janoušková: Smalty
  1987   Vladimír Janoušek: Sochy
  1987   Zdeňka Holejšovská: Obrazy a obrázky
  1988   Dagmar Pátková: Výběr z díla
  1988   Jiří Schmidt
  1988   Kadrnožka
  1988   Theodor Pištěk: Obrazy
  1988   Tomáš Švéda: Obrazy - kresby
  1988   Václav Hraba: Grafika
  1988   Vilém Šebek: Sochy
  1988   Vladimír Kopecký: Obrazy
  1989   Adéla Matasová: Instalace
  1989   Adriena Šimotová: Kresba a prostor
  1989   František Valena: Email (Výstava emailových šperků, dóz a reliéfů)
  1989   Jiří Bouda: Grafika
  1989   Leonid Ochrymčuk: Obrazy
  1989   Oldřich Lacina
  1989   Stanislav Judl: Obrazy a plastiky
  1989   Stanislav Kolíbal: Kresby '88
  1990   Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy
  1990   Daniel Balabán: Obrazy
  1990   František Janoušek: Obrazy z let 1932 - 1942 (Výstava ke stému výročí narození)
  1990   Jana Skalická: Igelity
  1990   Jiří Sopko: Instalace - obrazy - kresby (Instalace - malba - kresba)
  1990   Pavel Filip: Krajem Tiché Orlice
  1990   Rudolf Fila: Obrazy
  1990   Vladimír Jarcovják
  1990   Zorka Ságlová: Obrazy
  1991   Antonín Střížek: Obrazy
  1991   Eva Vlasáková: Kresba, instalace
  1991   F. K. Foltýn: Obrazy
  1991   Jiří Lacina - obrazy
  1991   Josef Mžyk: Malby
  1991   Pavel Laška: Obrazy
  1991   Pravoslav Kotík: Výbor z díla
  1991   Václav Hejna: Malby, asambláže, kresby z třicátých až osmdesátých let
  1992   Ivana Šolcová-Šrámková: obrazy
  1992   Pavel Besta: Obrazy
  nedatováno   Oleje a akvarely ak. Jaroslava Němce z cest po Čechách a zahraničí
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1979   Z komorní tvorby sochařů Prahy 2
  1982   Jiří Kašpar: Sochy, Jaroslav Mysliveček: Obrazy, Josef Saska: Kresby
  1984   Současné umění Liberecka (Malba, kresba, grafika, objekty, šperk, sklo)
  1989   Martina Riedlbauchová, Zdeněk Lhotský
  1991   Dialog '92 (K poctě Jana Amose Komenského)
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1984   Poetika fotografie II
  1990   Fotografie jako dokument a tvorba
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1978   František Gross: Kresby
  1978   Jiří Blažej: Z malířské a restaurátorské tvorby
  1980   Josef Šolc: Obrazy a kresby
  1981   Jan Jiřikovský (výbor sochařské tvorby z let 1929 - 1981)
  1981   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1976 - 1980 (národní umělec)
  1981   Jiří John: O přírodě (50 obrazů a grafik)
  1981   O výtvarném díle Jiřího Johna
  1982   Karel Souček: Obrazy z cyklů Lidice a Osvobození (kresby z let 1940 - 1980)
  1982   Ladislav Zívr: Sochařské dílo posledních let tvorby (1875-1980)
  1982   Stanislav Ježek: Obrazy z let 1933 až 1981
  1983   Jiří Mrázek: Obrazy a kresby z let 1943 - 1983
  1983   Václav Boštík: Obrazy z let 1939 - 1983
  1983   Viktor Dobrovolný: Boje a vítězství (sochařská díla z 30. až 70.let)
  1983   Vladimír Novák: Obrazy a kresby
  1984   Andrej Bělocvětov: Obrazy z let 1980-84
  1984   Daisy Mrázková: Kresby
  1984   Petr Pavlík: Obrazy - kresby - objekty
  1984   Viktor Pivovarov: Obrazy z let 1981 - 1984
  1985   Ludmila Jandová: Grafika
  1985   Rudolf Volráb: Obrazy
  1985   Svatopluk Klimeš: Průhledy
  1985   Václav Hraba: Grafika
  1985   zasl. um. Jindřich Wielgus: Plastiky a kresby
  1986   František Dvořák: Obrazy
  1986   František Nedvěd: Obrazy
  1986   Jaromír Zoul: Obrazy
  1986   Josef Hampl: Kresby, šití
  1986   Ladislav Janouch: Plastiky
  1986   Václav Stratil: Kresby
  1987   Aleš Lamr: Obrazy, kresby, objekty (Ústřední dům železničářů)
  1987   Otakar Štembera: Obrazy a kresby
  1987   Václav Špála: Hračka, scénografie, ilustrace, plakát - varia -
  1987   Věra Janoušková: Smalty
  1987   Vladimír Janoušek: Sochy
  1987   Zdeňka Holejšovská: Obrazy a obrázky
  1988   Dagmar Pátková: Sochy a restaurátorské práce (u příležitosti životního jubilea)
  1988   Dimitrij Kadrnožka: Grafika a obrazy
  1988   Jiří Schmidt: Obrazy
  1988   Theodor Pištěk: Obrazy
  1988   Tomáš Švéda: Obrazy a kresby
  1988   Václav Hraba: Grafika
  1989   Adéla Matasová: Instalace
  1989   Jiří Bouda: Grafika
  1989   Leonid Ochrymčuk: Obrazy
  1989   Oldřich Lacina - obrazy
  1989   Stanislav Judl: Obrazy a plastiky
  1990   Dana Nožičková - Stehlíková: Obrazy
  1990   František Janoušek: Obrazy z let 1932 - 1942
  1990   Jana Skalická: Igelity
  1990   Jiří Sopko: Instalace, obrazy, kresby
  1990   Karel Kroupa: Grafika, obrazy, plastika
  1990   Luděk Holub: Obrazy
  1990   Rudolf Fila: Obrazy
  1990   Vladimír Jarcovják: Obrazy
  1990   Zorka Ságlová: Obrazy
  1991   Antonín Stibůrek: Obrazy, objekty
  1991   Antonín Střížek: Obrazy
  1991   Eva Vlasáková: Kresba // instalace
  1991   F. K. Foltýn: Obrazy
  1991   Jiří Lacina: Obrazy
  1991   Jiří Ladocha: Sen (instalace)
  1991   Josef Mžyk: Malby
  1991   Pavel Laška: Obrazy
  1991   Pravoslav Kotík: Výbor z díla
  1991   Václav Hejna: Malby, asambláže, kresby z třicátých až osmdesátých let
  1992   Ivana Šrámková-Šolcová: Obrazy
  1992   Pavel Besta: Obrazy
pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1980   Výstava výtvarných prací kroužku výtvarníků-malířů ÚKDŽ
  1987   Miroslav Hudeček, Olga Hudečková (Jubilejní výstava, přátelské setkání)
  1989   Martina Riedlbauchová: Obrazy, Zdeněk Lhotský: Skleněné objekty
  1991   Dialog '92 k poctě Jana Amose Komenského
  1992   Eva Žáková-Šťastná: Reliéfy, šperky, Ivan Žák: Sochy
katalogová pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1992   Bernhard Wüscher: Obrazy / Bilder
  1992   Pavel Zykmund
plakát
  rok vydání   název (podnázev)
  1982   František Ronovský: O člověku
  1983   Václav Boštík

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1976   František Hodonský ml.
  1976   Jaroslav Lebeda (Učitel, umělec, vlastenec)
  1977   Ak. Mal. Otakar Synáček
  1978   František Gross: Kresby ze 60. - 70. let
  1978   Jiří Blažej: Z malířské a restaurátorské tvorby
  1979   František Hodonský: Obrazy-kresby-sochy
  1980   Květa Horáková Pechánková: Tapiserie, textilní koláže 1969-79
  1980   Olga Hudečková: Keramika
  1980   Padesát plastik Olbrama Zoubka
  1980   Zdeněk Sklenář: Obrazy / kresby
  1981   Jan Jiřikovský (zasloužilý umělec)
  1981   Jaroslav Grus: Obrazy z let 1976 - 1980
  1981   Praha v díle V. Jansy
  1981   Veronika Hudečková: Nedočkavost tvořivé touhy
  1982   František Ronovský: O člověku
  1982   Jan Rýz: Obrazy
  1982   Ladislav Zívr: Plastiky a kresby z posledních let tvorby
  1982   Národní umělec Karel Souček: Obrazy z cyklů Lidice - Osvobození (Kresby z let 1940 - 1980)
  1982   Stanislav Ježek: Obrazy z let 1933 až 1981 ze sbírek českých galerií
  1983   Barevný svět Jana Anděla
  1983   František Dostál: Lidé z říčních lázní
  1983   Josef Šíma: Obrazy a kresby ze sbírek Moravské galerie v Brně
  1983   Václav Bartovský: Malířská tvorba z let 1927-1960
  1983   Václav Boštík: Obrazy z let 1939 - 1983
  1983   Viktor Dobrovolný: Boje a vítězství (Výstava k 35. výročí vítězného února)
  1984   Miloš Bláha: Město
  1984   Petr Pavlík: Obrazy, kresby, objekty
  1985   Anežka Kovalová
  1985   Eva Kmentová (O cestě Evy Kmentové)
  1985   Jiří Beránek
  1985   Kamila Albrechtová: Grafika, kresba
  1985   Ludmila Jandová: Grafika
  1985   Miroslav Koval
  1985   Pravoslav Kotík: Malířská tvorba z let 1908 - 1969
  1985   Václav Bláha
  1986   František Dostál: Příběhy
  1986   Jaromír Zoul
  1986   Ladislav Janouch
  1987   Aleš Lamr: Obrazy, kresby, objekty
  1987   Cyril Loštický: Ohlédnutí
  1987   Dagmar Pátková
  1987   Miroslav Šnajdr: Obrazy a kresby
  1987   Pavel Poličanský: Krajiny domova
  1987   Vladimír Janoušek: Sochy
  1988   Cyril Chramosta: Obrazy, kresby a grafika
  1988   Kadrnožka
  1990   Karel Kroupa: Obrazy, plastiky, grafika
  1990   Pavel Filip: Krajem Tiché Orlice
  1990   Rudolf Fila: Obrazy
  1991   Karel Nepraš: Kresby, grafika, ilustrace, kreslený humor a drobná plastika
  nedatováno   Oleje a akvarely ak. Jaroslava Němce z cest po Čechách a zahraničí
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1979   Z komorní tvorby sochařů Prahy 2
  1982   Jiří Kašpar: Sochy, Jaroslav Mysliveček: Obrazy, Josef Saska: Kresby
  1986   Olga Hudečková: Keramika, Ivan Gruber: Pastely
  1987   Olga Miroslav Hudečkovi
  1987   Viktorie Chaloupková: Obrazy, Alena Poličanská: Tapiserie
  1992   Eva Žáková-Šťastná, Ivan Žák
  1992   Národní galerie v Praze, sbírka kresby a grafiky (Díla a osobnosti: Vybrané ukázky kresby a grafiky ze sbírek NG)
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1990   Fotografie jako dokument a tvorba
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1983   Václav Boštík: Obrazy z let 1939 - 1983
katalogová pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1989   Blanka Lamrová: Keramika a fotografie
nabídkový katalog
  rok vydání   název (podnázev)
  1989   Katalogy, pohlednice, diapozitivy, plakáty (Katalog tiskových materiálů Národní galerie v Praze)
průvodce
  rok vydání   název (podnázev)
  1974   Karel Škréta 1610-1674 (průvodce výstavou)
seznam vystavených prací
  rok vydání   název (podnázev)
  1984   Otakar Kubín (1883 - 1969)
  1986   Albín Brunovský: Obrazy, grafika ilustrace
  1990   Karel Valter (K osmdesátým naozeninám umělce)

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   Pražské domy vyprávějí… II
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1984   Daisy Mrázková: Kresby

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

osoba narození poznámka
Ditrich Karel 2. 6. 1940 1980 - 1989, grafik
Havlíček Josef 17. 7. 1944 ???? - ????, vedoucí propagace a výstavní síně ÚKDŽ
Kohoutek Jiří 21. 11. 1931 ???? - ????, kurátor
Pánková Marcela 16. 1. 1939 ???? - ????, kurátorka výstav
Přibylová Markéta 16. 5. 1965 1986 - 1989
Ptáček Miloslav   ???? - ????, ředitel - 80. léta

Ústřední kulturní dům železničářů (ÚKDŽ)

podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Umělecká a občanská odpovědnost poválečné generace
  2011   Česká osmdesátá
text
  rok vydání   název (podnázev)
  1992   Nová geometrie