Uměleckoprůmyslové museum

druh: muzeum
obec: Praha
adresa: 17.listopadu 2
PSČ: 110 00
stát: Česká republika (Czech Republic)

web: upm.cz

poznámka:
v roce 1943 adresa: Praha I, Sanytrová ul. 4

Uměleckoprůmyslové museum

termín   název výstavy, místo konání
04/01 - 09/30   500 let evropské krajky a tapisérie, Zámek Doudleby, Doudleby nad Orlicí (Rychnov nad Kněžnou)
04/04 - 04/30   Jaroslav Šváb: Grafické a užitkové práce, Uměleckoprůmyslové museum, knihovna, Praha
1915/12   Výstava novodobého uměleckoprůmyslového českého dutého skla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1919/04/18 - 1919/05/18   Obrazy z bojišť Francie, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1920   Josef Mánes: Jubilejní výstava. Malby, akvarely a kresby, Obecní dům, Praha
1925/10   Ruská knižní a volná grafika, Praha, Praha
1926/06 - 1926/08   III. výstava uměleckého průmyslu československého, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1930 - 1930/04/30   Výstava moderních bytových zařízení, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1935/04/27 - 1935/05/19   Ferdiš Duša: Smutná země, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1935/10/31 - 1935/12/01   Padesát let výtvarné práce (Architektura, byt, užité umění 1885-1935), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1935/12/07 - 1936/01/01   Výstava prací Methoda Kalába, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1935/12/09 - 1936/01/01   Karel Svolinský: Soubor prací, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1936/10/24 - 1936/11/15   Zdeněk Pešánek: Světelné plastiky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1937/03   Alexandra Exter: Divadlo: Skizy, dekorace, kostýmy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1940/05/30 - 1940/08   Za novou architekturu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1941/04/27 - 1941/05/18   Zdenek Rykr: Výstava reklamní grafiky a reportážních kreseb a textů, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1941/12/22 - 1942/02/01   Jan Štenc: Život a práce, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1942/11/10 - 1943/11   Krásné světlo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1945/12/16 - 1946/01/31   Výstava životního uměleckého díla národního umělce architekta Dra. h.c. Dušana Jurkoviče, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1946/04/03 - 1946/04/30   K. Roškot: Výstava celoživotního díla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1946/05   Výstava slovanských grafiků, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1946/12/15 - 1947/01/15   Výstava vnitřního zařízení, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1947   Svatý Vojtěch v památkách a v českém umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1948/01/29 -   Belgické krajky: Od 16. století do doby přítomné, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1948/11   Okna do Ruska, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1949/03/01 - 1949/03/20   Ludvika Smrčková: Sklo z let 1923 - 1948, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1950/11/03 - 1950/12/03   J. a L. Lobmeyra synovec Štěpán Rath a jeho spolupracovníci vystavují své práce z let 1945-1950, Velkopřevorský palác, Praha
1951/03 - 1951/05   Antické umění ve sbírkách a nálezech v Československu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1951/12 - 1952/01   Dílo arch. dr. h.c. Josefa Fanty, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1952   Umělecké sklo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1952/06 - 1952/09   Čeští architekti-realisté devatenáctého století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1952/10 - 1952/12   Výstava vnitřního zařízení pracoviště a obydlí, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1953/03/27 - 1953/04/30   Stroj a nářadí jako dílo výtvarné, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1955/02   Čínské užité umění, Dům U Hybernů, Praha
1958/04 - 1958/05   Francouzské tapiserie, Ostrava (Ostrava-město), Ostrava (Ostrava-město)
1958/04 - 1958/05   Francouzské tapiserie, Hlavné mesto Bratislava, Bratislava (Bratislava)
1958/04/02 - 1958/05/01   Francouzské tapiserie, Dům U Hybernů, Praha
1958/11/19 - 1958/12/21   Bilance 58: I. členská výstava průmyslových výtvarníků při Umělecké besedě, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1960   Ludvika Smrčková: Sklo 1945-1960, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/01/26 - 1961/02   1. pražský festival mladé grafiky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/02/09 -   Bilance 1960, Výstavní síň Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV), Praha
1961/05 - 1961/07   Užité umění a průmyslové výtvarnictví (U příležitosti 40. výročí založení Komunistické strany Československa), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/06/23 - 1961/07   Alena Kroupová, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/09 - 1961/10   Historický šperk, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/09/15 - 1961/11/01   Barokní zátiší, obraz a skutečnost, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/10/20 - 1961/12/10   Domov a vkus, Dům umění, Olomouc (Olomouc)
1961/11/23 -   Současná česká dřevěná hračka, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1961/12 - 1962/02   Marie Teinitzerová: Gobelíny a bytový textil, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962   Lisované sklo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962/03/02 - 1962/04/22   Současný mezinárodní plakát, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962/05 - 1962/08   Evropský porcelán 18. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962/05/16 - 1962/08/26   Keramika Asie, Afriky, Ameriky a Oceánie, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962/09   František David, Jaroslav Podmol: Výstava keramiky a keramické plastiky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1962/11 - 1962/12   Výstava středních uměleckoprůmyslových škol, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1963/06/06 - 1963/07   Francouzská kresba 19. a 20. století z československých sbírek, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1963/10/15 - 1963/11/10   Jean Effel, karikatury - Janine Niepce, Francouzi ve fotografii, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1963/11 - 1964/01   Ohýbaná židle, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1963/11/28 - 1964/01/15   Alois Metelák: Sklo z let 1924-1963, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1964/03 - 1964/04   Prostřený stůl, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1964/07/17 - 1964/08/30   K výtvarné problematice 30. let, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1964/11 - 1965/02   Holíčská fajáns, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1965/10 - 1965/12   Josef Navrátil: Obrazy a kresby, I. část výstavy, Palác Kinských, Praha
1965/10/29 - 1966/01/16   Josef Navrátil: Český interiér druhého rokoka - II. část výstavy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1969/01/23 - 1969/02   50 let českého užitého umění a průmyslového výtvarnictví, Mánes, Praha
1969/02/06 - 1969/03/02   50 let českého užitého umění a průmyslového výtvarnictví, Galerie na Betlémském náměstí, Praha
1969/06/29 - 1969/07/13   50 Jahre der Tschechischen angewandten Kunst und Industrial Design, MAK - Österreichisches Museum für angewandte Kunst / Gegenwartskunst, Vídeň (Wien)
1970   5. mezinárodní keramické symposium, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1970   Lenin 100, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1970/01 - 1970/02   Slovo a obraz: Z dějin a současnosti plakátové tvorby, Palác Kinských, Praha
1970/02/10 - 1970/04/12   Umění českého baroku, Valdštejnská jízdárna, Praha
1970/07 - 1970/08   Věra Drnková-Zářecká, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1970/10 - 1970/11   Zamiary i zapasy: 50 lat czeskiej sztuki stosowanej i plastyki przemysłowej, Muzeum Śląskie, Vratislav (Wrocław, Breslau)
1971/02/12 - 1971/03/14   Současný český a slovenský plakát, Palác Kinských, Praha
1971/04/25 - 1971/05/30   Miroslav Hák: Fotografie z let 1927–1968, Galerie Vincence Kramáře, Praha
1971/05 - 1971/07   Antonín Kybal: Vlastní tvorba a pedagogická činnost, Muzeum tapiserie, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1971/06/08 - 1971/08/20   Jaroslav Horejc: Výběr z díla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1971/09 - 1971/10   František Tichý: Užitá tvorba, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1971/09/04 - 1971/09/26   Současný japonský plakát, Letohrádek Ostrov, Ostrov (Karlovy Vary)
1971/10/08 - 1971/11/07   Jan Lauschmann: Fotografie 1922-1939, Kabinet fotografie Jaromíra Funka, Brno (Brno-město)
1971/12 - 1972/02   Český plakát 1890-1914, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1971/12/17 - 1972/01/16   Alois a Ludmila Jiroutovi: Knižní vazby z let 1929-1971, Galerie Československý spisovatel, Praha
1972   Porcelán ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Zámek Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří (Chomutov)
1972/01/23 -   6. mezinárodní keramické symposium, Galerie Václava Špály, Praha
1972/01/23 -   II. symposium Stříbrný šperk, Galerie Václava Špály, Praha
1972/03/09 -   90 a jedna židle, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1972/06/24 - 1972/07   Tapiserie Alice Kuchařové z let 1963 - 1972, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1972/08/10 -   Umělecká řemesla dob y Dürera a německá renesance, Výstavní síň Ústředí lidové umělecké výroby (ÚLUV), Praha
1972/09/21 - 1972/12/04   Design a plastické hmoty, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1972/12/21 - 1973/02   Fotograf František Drtikol: Tvorba z let 1903 - 35, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1973/02 - 1973/03   Velká doba italského umění ohně: Itaská majolika a benátské sklo z československých sbírek, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1973/03 - 1973/06   Delftská fajáns, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1973/05 - 1973/07   Jan Hladík a Jenny Hladíková: Tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1973/09/12 - 1973/11/18   Böhmiskt Glas: Genom tiderna, Nationalmuseum, Stockholm
1974/02/26 - 1974/03/31   Antonín Kybal: Práce z let 1925 - 1971, Mánes, Praha
1974/02/28 - 1974/05   Osobnosti české fotografie I, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1974/04 - 1974/05   Antonín Kybal: Práce z let 1925 - 1971, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
1974/05/04 - 1974/07/31   Jiří Tichý: Tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1974/06/22 - 1974/09/15   Bohumil Dobiáš: Keramická tvorba z let 1961/72, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1975/02 - 1975/04   Slonovina XI. - XIX. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1975/11/13 - 1976/01/03   Sovětské užité umění, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1975/12/05 - 1976/01/04   Belgický umělecký šperk, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
1975/12/19 - 1976/01/11   Csehszlovák faluszönyegek 1945-1975, Műcsarnok (Kunsthalle Budapest), Budapešť (Budapest)
1976/01/11 - 1976/02/08   Belgický umělecký šperk, Dům pánů z Kunštátu, Brno (Brno-město)
1976/04/22 - 1976/06   Fotograf Josef Sudek, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1976/07 - 1976/09   Český kubistický interiér, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1976/11/11 - 1977/02   Žena doby secese, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1977/01/28 - 1977/02/27   Revoluční plakát 1920 - 1938, Malinův dům, Havlíčkův Brod (Havlíčkův Brod)
1977/03   Hodiny, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1977/03/03 - 1977/05   Hodiny ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1977/06   České sklo 1800-1900, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1977/06/29 - 1977/08/28   Viktor Oliva: Výběr z díla, Středočeská galerie, Praha
1977/09/13 -   Belgický secesní plakát, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1977/10   Ruské a sovětské umění z československých sbírek, Valdštejnský palác, Praha
1977/12 - 1978/01   Secesní sklo a cín ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea, Středočeská galerie, Praha
1978/01/12 - 1978/02/12   Současný kubánský plakát - výběr ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovy Vary (Karlovy Vary)
1978/02   Přírůstky 1972-1977, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1978/04/28 - 1978/06/04   Karel Vaca: Dílo - plakáty, ilustrace, divadlení kostýmy, divadelní scéna, Orlická galerie v Rychnově nad Kněžnou, Rychnov nad Kněžnou (Rychnov nad Kněžnou)
1978/05/04 - 1978/06/04   Ludvika Smrčková: Sklářské dílo 1923 - 1978, Galerie Václava Špály, Praha
1978/05/25 - 1978/07   Jan Hladík: Figurální tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1978/06/29 - 1978/10/15   Český funkcionalismus 1920-1940, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1978/07/03 - 1978/07/28   Intersymposium keramiky Bechyně (9. Mezinárodní keramické symposium Bechyně 1978), Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Bechyně (Tábor)
1978/07/20 -   Benny Motzfeldtová: Sklo, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
1978/08 - 1978/09   Ludvika Smrčková: Sklářské dílo 1923 - 1978, Severočeské muzeum p.o., Liberec (Liberec)
1978/11   Umělecká řemesla RSFSR, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1978/11 - 1978/12   Finské sklo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1978/11/01 - 1978/12/31   Český funkcionalismus 1920-1940, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
1979   Josef Sudek, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1979/03/08 - 1979/06/03   Lavabo - flakon, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1979/05/05 - 1979/08/19   Dítě v českém umění 19. a 20. století, Středočeská galerie, Praha
1979/06 - 1979/09   Současné užité umění, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1979/06/14 -   Josef Sudek: Fotografie, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1979/08 - 1979/09   Krása a význam české knihy: od prvotisků k secesní knize, Středočeská galerie, Praha
1979/08 - 1979/09   Slovenské užité umění, Severočeské muzeum p.o., Liberec (Liberec)
1979/08 - 1979/11   Antické umění v československých sbírkách, Valdštejnská jízdárna, Praha
1979/09/27 - 1979/12/01   Slovenské užité umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1979/10 - 1980/01   Antické umění v československých sbírkách, Valdštejnská jízdárna, Praha
1980   Mladé slovenské užité umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1980/01/17 - 1980/03   Všední den designu - design multi, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1980/03/13 - 1980/04/07   Otakar Novotný 1880 - 1959: Architektonické dílo, Mánes, Praha
1980/04 - 1980/08   Navráceno životu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1980/04 - 1980/12   Art deco: České sklo kolem roku 1925, Sklářské muzeum v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
1980/04/25 - 1980/07/konec   Alfons Mucha: Z ateliéru, Muzeum Cheb, Cheb (Cheb)
1980/05 - 1980/07   Luba Krejčí: Niťáky, tapiserie, miniatury, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1980/06/05 - 1980/09/30   Jana Hlaváčová Choděrová, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1980/07 - 1980/09   Edite Pauls Vignere: Tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1980/07/02 - 1980/07/25   10. Mezinárodní symposium Bechyně, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1980/08 - 1980/10   Veduta na českém skle a porcelánu 1. poloviny 19. století, Středočeská galerie, Praha
1980/09/04 -   Chochola, Ludwig, Straka, Tmej: Studie a žánrová fotografie 40. let, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1980/09/16 - 1980/11/21   Německá secese. Umění a umělecké řemeslo kolem roku 1900 ze sbírek muzeí Spolkové republiky Německo, Valdštejnská jízdárna, Praha
1980/11/06 - 1980/12/07   Edite Pauls - Vignere: Tapiserie, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
1980/11/13 - stálá expozice   Nábytek jako umění a řemeslo: Vývoj evropského nábytku 15.-20. století, Státní zámek a galerie, Duchcov (Teplice)
1980/11/13 - stálá expozice   Ze sbírek Valdštejnské galerie: Výběr obrazů a plastik z 15.-50. století, Státní zámek a galerie, Duchcov (Teplice)
1980/11/25 - 1981/02/08   Otto Eckert: Keramické dílo, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1981/01   Edite Pauls Vignere: Tapiserie, Hlavné mesto Bratislava, Bratislava (Bratislava)
1981/05 - 1981/07   Bohdan Mrázek: tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1981/06/18 - 1981/08/30   Historické příbory, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1981/06/25 - 1981/07/19   Josef Sudek: Zahrady, Malá výstavní síň, Liberec (Liberec)
1981/09/03   Jan Weber: Filmové plakáty, užitá grafika, kresby, Muzeum Cheb, Cheb (Cheb)
1981/09/16 -   Japonská fotografie: Krajina, portrét, zátiší, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1981/12 - 1982/04   Habánská fajáns, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1982/04/29 - 1982/05/30   Ignác Bizmayer: Keramika, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1982/05 - 1982/06   Josef Sudek: Cykly fotografií 2: Praha, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1982/05/06 -   Věra Drnková-Zářecká: Tapiserie; Alice Kuchařová: Tapiserie, Zámek Jindřichův Hradec, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1982/06/29 - 1982/08/31   Česká fotografie 1918-1938 ze sbírek Moravské galerie v Brně, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1982/07 - 1982/09   František Kupka: Knižní tvorba, Středočeská galerie, Praha
1982/09/16 - 1982/12   Židle 20. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1982/12/16 - 1983/02/20   Pavel Janák 1882-1956: Architektura a užité umění, Výstavní síň generálního ředitelství Výstavby hlavního města Prahy, Praha
1982/12/17 - 1983/03/06   Filla, Gutfreund, Kupka och tjeckisk kubism 1907-1927, Malmö Konsthall, Malmö
1983   Česká kniha na přelomu devatenáctého a dvacátého století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1983/01/14 - 1983/02/27   Moderne Tjekkoslovakisk Kniplingskunst, Kunstindustrimuseet – Museum of Art and Design, Kodaň (Copenhagen)
1983/02/09 - 1989/03/konec   Čestmír Pechr: Z ateliéru, Muzeum Cheb, Cheb (Cheb)
1983/03 - 1983/05   Japonský tradiční obal, Emauzský klášter (Emauzské opatství), Praha 2
1983/04/14 - 1983/05/22   Sudek, Svoboda: Komparace I, Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem (Litoměřice)
1983/05 - 1983/06   Josef Sudek: Cykly fotografií 1, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1983/05/26 - 1983/07/03   Dagmar Hendrychová: Keramické dílo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1983/06/02 - 1983/07/14   300 Years of Bohemian Glass and Costume Jewellery, Isetan Museum of Art, Tokio (Tokyo)
1983/06/02 - 1983/09/30   Josef Gočár: Kubistický interiér, Městské muzeum v Jaroměři, Jaroměř (Náchod)
1983/06/24 - 1983/09/18   Ludmila Kaprasová: Textilní tvorba, kostel Nejsvětější Trojice, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1983/06/24 - 1983/10/02   Keramika 15. - 19. století ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1983/06/28 - 1983/07/24   300 Years of Bohemian Glass and Costume Jewellery, Hokkaido Museum of Modern Art, Sapporo
1983/07/22 - 1983/10/02   Současné lisované sklo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1983/08/04 - 1983/09/04   Súčasný československý umelecký šperk, Galéria Miloša Alexandra Bazovského v Trenčíne (-2001), Trenčín (Trenčín)
1983/08/10 - 1983/09/11   300 Years of Bohemian Glass and Costume Jewellery, Yamanashi Prefectural Museum, Kofu
1983/09 - 1983/11   Český šperk 1963-1983, Středočeské muzeum, Roztoky (Praha-západ)
1983/10/20 - 1983/11/27   Současné lisované sklo, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
1983/11/08 - 1984/01/01   Ludmila Smrčková: Sklářské dílo 1923 - 1983, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1984   Československé sklo 84, _, _
1984   Český granát, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1984/01 - 1984/04   Moderní český plakát 1918 - 1945, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1984/03 - 1985/03   Století designu, Výstavní síň generálního ředitelství Výstavby hlavního města Prahy, Praha
1984/05 - 1984/07   Adolf Loos a česká architektura, Malá výstavní síň, Louny (Louny)
1984/05 - 1984/07   Czeska książka na przełomie XIX a XX wieku, Muzeum Narodowe we Wrocławiu, Vratislav (Wrocław, Breslau)
1984/05/24 - 1984/08/19   Historie skla, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1984/06/01 - 1984/09/30   Keramika 15. - 19. století ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1984/06/14 - 1984/08/19   Umělecká sklářská tvorba, Valdštejnská jízdárna, Praha
1984/06/14 - 1984/09/09   Sklo v životě socialistické společnosti, Dům U Hybernů, Praha
1984/06/22 - 1984/09/16   Marie Vaňková Kuchynková: Krajky, kostel Nejsvětější Trojice, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1984/06/29 - 1984/08/05   Z dílen sklářských mistrů, Výstaviště, Jablonec nad Nisou (Jablonec nad Nisou)
1984/09 - 1984/10   Adolf Loos a česká architektura, Klub architektů, Plzeň (Plzeň-město)
1984/09 - 1984/10   Josef Sudek: Cykly fotografií 3: Kouzelná zahrádka, vzpomínky, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1984/09/11 - 1984/10/21   Livio Seguso: Skleněné plastiky z let 1978 - 1984, Památník národního písemnictví, Praha
1984/10 - 1984/11   Pavel Janák 1882–1956: Architektur und Kunstgewerbe, Semper Depot, Vídeň (Wien)
1984/11 - 1984/12   Adolf Loos a česká architektura, Kabinet grafiky, Olomouc (Olomouc)
1985   Česká fotografia II, Obvodné kultúrne a spoločenské stredisko, Bratislava (Bratislava)
1985   Sto let českého užitého umění: České užité umění 1885-1985 ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze k stému výročí založení muzea, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1985/06/18 - 1985/09/30   Keramika 15. - 19. století ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1985/07/26 - 1985/09/22   Mária Danielová: Textilní objekty, kostel Nejsvětější Trojice, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1985/09 - 1985/10   Josef Sudek: Cykly fotografií 4: Krajiny, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1985/09 - 1985/12   Sto let UPM Praha, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1986/04/22 - 1986/05/25   Devětsil: Česká výtvarná avantgarda dvacátých let, Dům umění města Brna, Brno (Brno-město)
1986/04/30 -   100 let českého užitého umění III., Výstavní síň generálního ředitelství Výstavby hlavního města Prahy, Praha
1986/05 - 1986/09   Jiří Fusek: Objekty, kostel Nejsvětější Trojice, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1986/06 - 1986/09   Umění ohně: Techniky keramického umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1986/06/10 - 1986/07/13   Devětsil: Česká výtvarná avantgarda dvacátých let, Staroměstská radnice, Praha
1986/06/18 - 1986/06/19   Konference o Devětsilu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1986/07/10 -   Alvar Aalto 1898 - 1976, Výstavní síň generálního ředitelství Výstavby hlavního města Prahy, Praha
1986/09 - 1986/10   Josef Sudek: Cykly fotografií 5: Kontrasty, labyrinty, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1986/12 - 1987/02   Středověké umělecké řemeslo ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1987/05   Josef Kaplický: Knižní grafika a kresby, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1987/06 - 1987/09   Kamenina v Čechách a na Moravě, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1987/06/10 - 1987/08/23   Carl Croll: 1800 - 1863 Obrazy a kresby, Galerie výtvarného umění, Kladno (Kladno)
1987/10 - 1987/12   Kamenina v Čechách a na Moravě, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
1987/10/07 - 1987/10/30   Emila Medková: Fotografie, Obvodné kultúrne a spoločenské stredisko, Bratislava (Bratislava)
1987/10/08 - 1987/11/08   Fotografie absolventů FAMU, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1987/12/10 -   Helena Johnová: Keramika, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1988/04/18 - 1988/05/15   4. bienále fotografie přírody 1988, Technické muzeum, Brno (Brno-město)
1988/04/29 - 1988/06/26   František Drtikol: Fotografie, Galerie Jaroslava Gruse, Pardubice (Pardubice)
1988/05 - 1988/06   František Tichý: Knižní návrhy a drobná grafika, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1988/09/22 - 1988/11   Pražská nároží 1890 - 1940, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1988/11/20 - 1989/01/29   Tschechische Kunst der 20er und 30er Jahre: Avantgarde und Tradition, Mathildenhöhe Darmstadt, Darmstadt
1989   Ludmila Kaprasová, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1989/02/12 - 1989/04/30   Sklárna Lötz Kláštěrský Mlýn 1880-1940, Kunstmuseum Düsseldorf im Ehrendorf, Düsseldorf
1989/04 - 1989/10   Barokní řezané sklo 1600-1760, Zámek Troja, Praha
1989/05/25 - 1989/07/16   Sklárna Lötz Kláštěrský Mlýn 1880-1940, Museum für Angewandte Kunst, Frankfurt nad Mohanem (Frankfurt am Main)
1989/06/06 - 1989/07/16   Stanislav Libenský, Jaroslava Brychtová: Tvorba z let 1945 - 1989, Valdštejnská jízdárna, Praha
1989/08/10 - 1989/09/24   Sklárna Lötz Kláštěrský Mlýn 1880-1940, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1989/10/17 - 1990/01/28   Verres de Bohême: 1400-1989 chefs-d'œuvre des musées de Tchécoslovaquie, Musée des Arts décoratifs, Paříž (Paris)
1989/10/19 - 1989/12/03   Česká fotografická moderna, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1989/12 - 1990/02   Orbis pictus neboli Svět v obrazích (Knihy a hry českých dětí v období mezi klasicismem a secesí ze sbírek UPM v Praze), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1990/04   Sláva kabaretů v dějinách plakátu, Galerie Jaroslava Gruse, Pardubice (Pardubice)
1990/04/26 - 1990/08/26   Cesty k postmoderně. Průzkum osmdesátých let, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1990/07/19 - 1990/08/26   Princip Thonet (Od ohýbaného dřeva k trubce), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1990/09/06 -   Josef Čapek a kniha, Městské muzeum, Velvary (Kladno)
1990/12/20 - 1991/01/27   Josef Koudelka: Z fotografického díla 1958 - 1990, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1991   Photographie der Moderne in Prag 1900 - 1925, Museum des 20. Jahrhunderts (20er Haus) / Museum Moderner Kunst, Vídeň (Wien)
1991/03/28 -   Dale Chihuly: Sklo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1991/05/16 - 1991/06/30   Český kubismus: Architektura a design 1910-1925, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1991/07/02 - 1991/12   České secesní sklo a jeho technologie, Sklářské muzeum v Novém Boru, Nový Bor (Česká Lípa)
1991/11 - 1991/12   Josef Sudek: Intimní, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1991/12/12 - 1992/02/02   František Zelenka: Plakáty, architektura, divadlo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1991/12/20 - 1992/03/01   Český kubismus 1909–1925, Jízdárna Pražského hradu, Praha
1992/05/15 -   Josef Sudek: Praha panoramatická, Krasoumná jednota (Dům umělců Rudolfinum), Praha
1992/05/15 -   Umění a umělecká řemesla 1880 - 1910, Krasoumná jednota (Dům umělců Rudolfinum), Praha
1992/08/01 - 1992/09/06   Sarah Seidmann: Sbírka tapiserií Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, kostel Nejsvětější Trojice, Jindřichův Hradec (Jindřichův Hradec)
1992/09   Svět kolem nás: Fotografie Miroslava Háka ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1992/10/22 - 1992/11/22   Sheila Hicks, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1992/12/18 - 1993/01/31   Rodin očima pěti současných fotografů, Galerie Rudolfinum, Praha
1993/02/17 - 1993/03/28   Kamil V. Muttich (1873 - 1924): Plakáty, ilustrace, Hrad Mladá Boleslav, výstavní sál, Mladá Boleslav (Mladá Boleslav)
1993/02/18 - 1993/04/11   Miloň Novotný: Fotografie, Galerie Rudolfinum, Praha
1993/03/11 - 1993/05/02   Bořek Šípek: Blízkost dálky - architektura, design, Pražský hrad, Nejvyšší purkrabství, Praha
1993/04/02 - 1993/08/01   Bohemia. Cristal, Real Fábrica de Cristales, Segovia
1993/05/18 - 1993/06/20   Miloň Novotný: Fotografie, Galerie Stará radnice, Brno (Brno-město)
1993/05/20 - 1993/06/20   Východ očima agentury MAGNUM (1945 - 1990) / A l'Est de MAGNUM (1945 - 1990): Čtyřicet pět let novinářské fotografie za železnou oponou, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1993/07/01 - 1993/09/12   České art deco, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1993/09 - 1993/10   Josef Ehm: Fotografie, Zámek Kozel, Šťáhlavy (Plzeň-město)
1993/09/23 - 1993/10/24   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1993/10/05 - 1993/10/31   Topičův dům - nakladatelské příběhy 1883-1949, Galerie České spořitelny, Praha
1994/01/14 - 1994/02/13   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993, Künstlerhaus Wien, Vídeň (Wien)
1994/01/21 - 1994/02/27   Henryk Tomaszewski: Plakáty, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1994/02/09 - 1994/06/26   František Zelenka: Scénograf 1904 - 1944, Národní muzeum, Praha
1994/02/15 - 1994/05/01   Karel Teige, Dům U Kamenného zvonu, Praha
1994/02/25 - 1994/03/27   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993, Salzburg Museum (Carolino Augusteum), Salzburg
1994/03/24 - 1994/04/22   Miroslav Hák: Fotografie, Pražský dům fotografie (2000-2002), Praha
1994/06/16 - 1994/07/05   František Drtikol, Pražský dům fotografie (1991-1997), Praha
1994/09/15 - 1994/10/04   Bohemian Glass – From Gothic to Art Deco, Takashimaya Nihonbashi, Tokio (Tokyo)
1994/10/13 - 1994/10/25   Bohemian Glass – From Gothic to Art Deco, Takashimaya Grandhall, Namba, Osaka, Osaka
1994/10/27 - 1994/11/08   Bohemian Glass – From Gothic to Art Deco, Takashimaya Gallery, Yokohama, Jokohama (Yokohama)
1994/11/08 - 1994/12/04   Jewels of Fantasy: Costume Jewelry of the 20th Century, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1994/12 - 1995/02   Vše pro dítě ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1994/12/06 -   Alexandra Dětinská: Obrazy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1994/12/08 - 1994/12/27   Bohemian Glass – From Gothic to Art Deco, Takashimaya Grandhall, Kyoto-Shijo, Kyoto, Kjóto (Kyoto)
1994/12/15 - 1995/01/22   Jan Svoboda: Fotografie / Photographs, Pražákův palác, Brno (Brno-město)
1995/01/24 - 1995/02/28   Praha Hugo Steinera, Galerie Franze Kafky, Praha
1995/02/15 - 1995/04/16   Ze sbírek bývalého Kondakovova institutu, Klášter sv. Anežky České, Praha
1995/03/08 - 1995/04/16   George Erml: New York, Sebrané bary / Collected bars, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1995/05/31   Josef Sudek: Doma, Galerie Josefa Sudka, Praha
1995/05/31 -   Josef Sudek: Doma, Galerie Josefa Sudka, Praha
1995/09/29 - 1995/09/29   Ke knize Josef Sudek (Anna Fárová - Torst 1995), Galerie Václava Špály, Praha
1995/10/11 - 1995/11/19   Jan Svoboda: Fotografie, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1995/11/07 - 1995/11/26   Vidění neviděného: Výstava fotografií z prací nevidomých dětí, Galerie Josefa Sudka, Praha
1995/11/29 - 1996/03/10   Josef Sudek: Pigmenty, Galerie Josefa Sudka, Praha
1995/12/07 - 1996/02/04   Keramická sbírka Hugo Vavrečky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1996/01/11 - 1996/02/18   11. Trienále stříbra 1995, Galerie Novoměstská radnice, Praha
1996/03/15 - 1996/04/04   Alfons Mucha: Plakáty, Galerie Novoměstská radnice, Praha
1996/03/20 - 1996/06/09   Růže pro Josefa Sudka / A Rose for Josef Sudek, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
1996/03/26 - 1996/04/26   Severočeská reklama 1890 - 1935, Výstavní síň designu Institutu výtvarné kultury UJEP, Ústí nad Labem (Ústí nad Labem)
1996/03/28 - 1996/05/05   Milan Knížák: Nový ráj, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1996/04/04 - 1996/04/29   František Vobecký 1902-1991: Fotografie, Pražský dům fotografie (1991-1997), Praha
1996/04/18 -   Josef Sudek: Cyklus Svatý Vít, Galerie Josefa Sudka, Praha
1996/04/30 - 1996/05/26   Frank Gehry: Design a architektura, Mánes, Praha
1996/04/30 - 1996/05/26   Gehry - Milunič: Tančící dům / Dancing House, Mánes, Praha
1996/06/20 -   Historické cestovní plakáty 1898 - 1934, Galerie Portheimka, Praha
1996/06/21 - 1996/09/15   Vojtěch svobodný pán Lanna: Sběratel, mecenáš a podnikatel / Vojtěch Baron Lanna: Collector, Patron and Enterpreneur, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1996/07/17 - 1996/10   Josef Sudek: Fotografie s rastry, Galerie Josefa Sudka, Praha
1996/09/14 - 1996/12/22   Art deco Boemia 1918-1938, Padova, Padova (Padua)
1996/09/18   Alberto Guillermo Bellucci: Architektura Buenos Aires, Výstavní síň Obce architektů, Brno (Brno-město)
1996/10/04 - 1997/01/26   Česká móda 1918–1939: Elegance první republiky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1996/10/08 - 1996/11/17   Litografie Kamenopis aneb počátky české litografie 1819 - 1850, Palác Kinských, Praha
1996/10/24 - 1996/11/24   Jaromír Funke: Průkopník fotografické avantgardy, Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno (Brno-město)
1996/11/21 - 1997/02   Adolf Schneeberger: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
1997/02/11 - 1997/03/16   František Kobliha: Dřevoryty, Knihkupectví Franze Kafky, Praha
1997/02/12 - 1997/03/16   František Kobliha: Dřevoryty, Galerie Franze Kafky, Praha
1997/02/13 - 1997/04/15   Neznámý středověk - Pozdně gotická šablonová malba v Čechách a Německu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1997/02/20 - 1997/06/01   Andreas Groll: První fotograf Prahy / The First Photographer of Prague, Galerie Josefa Sudka, Praha
1997/04/11 - 1997/05/05   Karel Ludwig: Archiv 1939 - 1948, Pražský dům fotografie (1991-1997), Praha
1997/05/30 - 1997/09/07   Rudolf II. a Praha, Pražský hrad, Praha
1997/06/26 - 1997/10/04   Španělské umělecké řemeslo / Spanish Arts and Grafts, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1997/06/28   2000 + 1 Hledání ztracené elegance, Bertramka, Praha
1997/07/10 - 1997/09   Přemysl Koblic: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
1997/07/29 - 1997/09/26   Otto Rothmayer: 1892 - 1966, Galerie Jaroslava Fragnera, Praha
1997/09/11 - 1997/11   Jaroslav Krupka: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
1998/02/11 - 1998/05/31   František Drtikol: Fotograf, malíř, mystik, Galerie Rudolfinum, Praha
1998/02/19 - 1998/03/14   Sivko / Sudek, Galerie Ztichlá klika, Praha
1998/02/19 - 1998/05   Sivko / Sudek, Galerie Josefa Sudka, Praha
1998/05/06 - 1998/10/04   České art deco 1918-1938, Obecní dům, Praha
1998/06/03 - 1998/09   Alfons Mucha: Fotografické studie, Galerie Josefa Sudka, Praha
1998/06/25 - 1998/11/01   Hodiny a hodinky ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1998/06/29 - 1998/07/25   18. Mezinárodní symposium keramiky, Bechyně (Tábor), Bechyně (Tábor)
1998/07/25 - 1998/10/04   Výsledky 18. Mezinárodního symposia keramiky Bechyně 1998, Mezinárodní muzeum keramiky AJG, Bechyně (Tábor)
1998/09/17 - 1998/11   Jaroslav Kysela: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
1998/09/17 - 1998/11/08   Karel Vilém Medau (1791 - 1866): Tiskař a litograf v Litoměřicích a v Praze, Severočeská galerie výtvarného umění v Litoměřicích, Litoměřice (Litoměřice)
1998/11/03 - 1999/01/03   Drahé kameny v gotice, Pražský hrad, Vladislavský sál, Praha
1998/11/06 - 1999/02/21   České art deco 1918-1938, Místodržitelský palác, Brno (Brno-město)
1998/11/12 - 1998/12/13   Výsledky 18. Mezinárodního symposia keramiky Bechyně 1998, Galerie Novoměstská radnice, Praha
1998/11/19 - 1999/02/14   Proměny kovů: Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1999   František Drtikol: Photographies des années 1901-1914 et l album Les cours et courettes du Vieux Prague, Fondation Neumann, Gingins
1999   Lubomír Dostál, Galerie Josefa Sudka, Praha
1999/01/14 - 1999/03/28   Jindřich Vaněk: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
1999/02/03 - 1999/03/14   Michal Ranný: Belle-Ile-en-Mer, Galerie Štěpánská 35 / Galerie 35, Praha
1999/02/06 - 1999/03/14   Historie v nedbalkách: Nedlouhá historie dámského prádla od konce 18. století do 40. let století našeho, Muzeum a Pojizerská galerie Semily, Semily (Semily)
1999/03/03 - 1999/05/30   Moderní krása: Česká fotografická avantgarda 1918-1948, Dům U Kamenného zvonu, Praha
1999/03/07 - 1999/05/09   Proměny kovů: Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998, Bröhan-Museum, Berlín (Berlin)
1999/04/20 - 1999/05/08   Libor Beránek: Vnitřní, vnější model, Galerie Josefa Sudka, Praha
1999/04/21 - 1999/06/06   V záři českého granátu - Pět století českého zlatnictví, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1999/05/13 - 1999/09/05   Josef Sudek, Otto Rothmayer, Galerie Josefa Sudka, Praha
1999/06/10 - 1999/06/20   Hledání ztracené elegance: Přírodní materiály a uměleckořemeslné techniky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1999/06/30 - 1999/10/31   Signum Design, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1999/10/02 - 1999/12/12   Czech Art 1890-1930, Setagaya Art Museum, Tokio (Tokyo)
1999/10/14 - 2000/01/23   Miro Bernat: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
1999/11/25 - 2000/02/27   Padova: Město a jeho muzea / Padua: The City and Its Museums, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
1999/12/17 - 2000/03/26   Prague 1900: Poetry and ecstasy, Van Gogh Museum, Amsterdam
2000/01/27 - 2000/05/14   Karel Novák: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2000/03/16 - 2000/06/04   František Drtikol: Fotografie z let 1901 - 1914 a album Z dvorů a dvorečků staré Prahy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2000/04/18 - 2000/08/27   Poklady z Egypta / Treasures of Egypt, Pražský hrad, Císařská konírna, Praha
2000/05/04 - 2000/08/06   Jiří Toman: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2000/06/22   Fotograf František Drtikol, Galerie Františka Drtikola, Příbram (Příbram)
2000/06/23 -   Umění 19. a 20. století. I. část, Veletržní palác, Praha
2000/08/10 - 2000/11/05   Rudolf Schneider - Rohan: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2000/09/07 - 2000/10/22   Design v evropské krajině, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2000/11/22 - 2000/12/30   Francouzské sklo / Le verre français, Galerie Štěpánská 35 / Galerie 35, Praha
2000/11/30 - 2001/02/04   Akt v české fotografii / The Nude in Czech Photography, Pražský hrad, Císařská konírna, Praha
2000/12/08 - 2001/01/08   Nadja Rawová: Praga kaput regni@Praha zničená deštěm.cz, Galerie Josefa Sudka, Praha
2000/12/08 - 2001/02/25   Česká móda 1940-1970: Zrcadlo doby, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2000/12/12   Müllerova vila: Křest knihy, Rezidence primátora hlavního města Prahy, Praha
2001/01/25 - 2001/03/25   Jan Hudeček: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2001/03/14 - 2001/05/20   Jaroslav Rössler: Fotografie, koláže, kresby, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2001/04/12 - 2001/07/15   Romantik Josef Sudek, Galerie Josefa Sudka, Praha
2001/05/24 - 2001/09/16   Akt v české fotografii 1900 - 2000, Muzeum umění Olomouc - Muzeum moderního umění, Olomouc (Olomouc)
2001/05/31 -   Design pro každého, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2001/08/30 - 2001/11/25   Jiří Jeníček: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2001/12/18 - 2002/03/24   Jan Kotěra 1871 - 1923, Obecní dům, Praha
2002/01/17 - 2002/04/14   Jiří Voříšek: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2002/04/18 - 2002/08/25   Jindřich Štyrský: Fotografický archiv / Photographic Archives, Galerie Josefa Sudka, Praha
2002/05/23 -   Vratislav Šotola: Sklo, Galerie Peron, Praha
2002/06/18 - 2002/10/20   Svět hvězd a iluzí. Český filmový plakát 20. století, Moravská galerie v Brně, Brno (Brno-město)
2002/06/21 - 2002/09/01   Karel Vaca, Galerie výtvarného umění v Náchodě, Náchod (Náchod)
2002/07/17 - 2002/08/25   Arne Jacobsen: Milníky a stálice, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2002/09/05 - 20002/11/17   Marie Stachová: Fotografie a koláže / Photographs and Collages, Galerie Josefa Sudka, Praha
2002/09/11 - 2002/11/17   Mistři evropského sklářství: Pavel Hlava, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2003/01/09 - 2003/02/09   Svět hvězd a iluzí. Český filmový plakát 20. století, Mánes, Praha
2003/01/23 - 2003/04/27   Jiří Sever: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2003/04/30 - 2003/05/18   Patrik Hábl: Cesta, Galerie Josefa Sudka, Praha
2003/05/22 -   Slavnostní otevření Pražského kabinetu šperku / Opening Ceremony of the Prague Jewellery Collection, Hegertova cihelna, Pražský kabinet šperků, Praha
2003/06/05 - 2003/08/31   Hans Ernest Oplatka: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2003/06/20 - 2003/10/26   Ladislav Sutnar: Praha - New York, Jízdárna Pražského hradu, Praha
2003/06/24 -   Prodejní výstava obrazů Ladislava Sutnara, Antikva Nova Kodl, Praha
2003/06/26 - 2003/09/21   Mistři evropského sklářství: Miluše a René Roubíčkovi: sklo / retrospektiva, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2003/10/09 - 2004/01/11   Karel Paspa a Karel M. Paspa: Fotogrfie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2003/11/06 - 2003/12/07   Obraz a tisk: Peter Kneubühler a umělci jeho dílny / Image to Print: Peter Kneubühler a umělci jeho dílny, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2003/12/05 - 2003/12/11   1. aukce autorského šperku, Galerie U prstenu, Praha
2003/12/17 - 2004/02/29   Přírůstky sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze v letech 1992 - 2002 / Museum of Decorative Arts in Prague: Acquisitions 1992 - 2002, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2004/01/22 - 2004/04/25   Rudolf Skopec: Fotografie etc. / Photographs, etc., Galerie Josefa Sudka, Praha
2004/03/17 - 2004/06/06   František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2004/04/29 - 2004/08/01   Josef Sudek: Reklama, Galerie Josefa Sudka, Praha
2004/06/06 - 2005/03/19   Josef Hoffmann: Nadčasový design, Muzeum Josefa Hoffmanna, Brtnice (Jihlava)
2004/06/15 - 2004/09/19   Habsburské století 1791 - 1914: Praha a české země v dunajské monarchii, Clam-Gallasův palác, Praha
2004/06/30 - 2004/09/12   Sport & móda / Sport & Fashion 1860 - 1980, Obecní dům, Praha
2004/07/14 - 2004/08/22   Proměny vlákna: Osobnosti české krajky druhé poloviny 20. století / Metamorphosis of fibre: Personalities of Czech Lace during the Second Half of the 20th Century, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2004/09/01 - 2004/09/29   eat: experiment a typografie - výběr ze současné české a slovenské tvorby (1985-2004), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2004/09/9 - 2004/11/28   Arnošt Pikart: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2004/11/05 - 2005/01/30   Vojtěch Preissig, Jízdárna Pražského hradu, Praha
2005   Formas a ambientes, Fundacäo Ricardo do Espirito Santo Silva, Lisabon (Lisboa)
2005/01/13 - 2005/04/24   Jiří Krejčí: Fotografie a cliché verre, Galerie Josefa Sudka, Praha
2005/02/08 - 2005/04/03   Jan Koula 1855 - 1919: Architektura, kresba, umělecké řemeslo, Národní technické muzeum, Praha
2005/03/23 - 2005/06/05   Mistři evropského sklářství: František Vízner: Retrospektiva, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2005/05/04 - 2005/09/11   Vídeňská secese a moderna 1900-1925: Užité umění a fotografie v českých zemích, Obecní dům, Praha
2005/05/12 - 2005/08/07   Josef Sudek: Praha 20.let, Galerie Josefa Sudka, Praha
2005/06/23 - 2005/09/25   Česká fotografie 20. století / Czech photography of the 20th century, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2005/06/23 - 2005/10/09   Česká fotografie 20. století / Czech photography of the 20th century, Praha, Praha
2005/06/29 - 2005/10/09   Česká fotografie 20. století / Czech photography of the 20th century, Dům U Kamenného zvonu, Praha
2005/07/01 - 2005/10/09   Česká fotografie 20. století / Czech photography of the 20th century, Městská knihovna Praha, Praha
2005/09/08 - 2005/12/04   Jan Bartůšek: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2005/09/21 - 2006/01/08   To Praha ještě neviděla - pražský zábavní plakát 1900 - 1930, Obecní dům, Praha
2005/10/05 - 2005/11/20   Deisgn in Mexico / Mexický design: A projekt of an artistic group / Projekt skupiny Advento, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2005/12/07 - 2006/01/08   Hodiny z černého lesa - Soukromá sbírka Miloše Klikara, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2006/01/18 - 2006/04/16   Pavel Hrdlička: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2006/04/13 - 2006/05/28   Métissages - současné umění a textil, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2006/04/13 - 2006/06/04   Métissages - současné umění a textil, Francouzský institut v Praze (Institut français de Prague), Praha
2006/05/25 - 2006/09/03   Rudolf Janda: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2006/06/15 - 2006/08/16   Sklo a světlo: 150 let sklářské školy v Kamenickém Šenově, Galerie design centra ČR, Praha
2006/06/15 - 2006/09/17   Sklo a světlo: 150 let sklářské školy v Kamenickém Šenově, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2006/09/06 - 2006/09/17   Alena Beldová, Galerie Josefa Sudka, Praha
2006/10/05 - 2006/11/26   Jiří Pelcl x design, subjective x objective, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2006/10/12 - 2007/01/21   Josef Ehm: Fotografie z 30. a 40. let / Photographs 1930s and 1940s, Galerie Josefa Sudka, Praha
2006/12/14 - 2007/02/18   Družstevní práce: Sutnar - Sudek, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2007/01/25 - 2007/04/22   Drahomír Josef Růžička: Amerika, Galerie Josefa Sudka, Praha
2007/02/27 - 2007/03/04   Czech Grand Design 2006, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2007/03/15 - 2007/05/06   Japonský plakát - dnes, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2007/04/26 - 2007/09/23   Czech Glass / 1945-1980 (Design in an Age of Adversity and Illusion) / České sklo / 1945-1980 (Tvorba v době mizerie a iluzí), Veletržní palác, Praha
2007/05/24 - 2007/08/26   Zvěrstvo / A Beasty Show, Zvěrosnubnost Michala Cihláře a Veroniky Richterové / Cross-Pollination in the art of Michal Cihlář and Veronika Richterová, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2007/06/07 - 2007/09/02   Jan Lukas: Fotografie 1929-1939 / Photographs 1929-1939, Galerie Josefa Sudka, Praha
2007/09/13 - 2007/11/18   Moser 10/150, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2007/09/25 15:00   Odpoledne pro seniory, Galerie Rudolfinum, Praha
2007/10/11 - 2008/01/13   Emanuel Kimla: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2007/10/30 15:00   Odpoledne pro seniory, Galerie Rudolfinum, Praha
2007/12/07 - 2008/02/17   Kytky v popelnici: Společnost a móda 70. let v Československu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2008/01/17 - 2008/04/20   Jan Lauschmann: Praha - Brno / Prague - Brno, Galerie Josefa Sudka, Praha
2008/03/06 - 2008/03/23   Czech Grand Design 2007: Výstava vítězů, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2008/04/10 - 2008/06/08   Christopher Dresser: Pionýr moderního designu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2008/04/29 - 2008/08/31   Láska - touha - vášeň: Milostné náměty v umění 15.–19. století, Clam-Gallasův palác, Praha
2008/05/14 - 2008/09/21   Bruselský sen, Městská knihovna Praha, Praha
2008/05/15 -   Umění 19. století v Čechách, Klášter sv. Anežky České, Praha
2008/05/28 - 2008/09/28   Biedermeier - Umění a kultura v českých zemích 1814 - 1848, Jízdárna Pražského hradu, Praha
2008/06/05 - 2008/08/31   Karel Maria Chotek: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2008/06/26 - 2008/09/21   110 let umění gobelínu / 110 years of tapestry art, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2008/09/12 - 2008/10/28   Vojtěch Preissig: Pro republiku!, Clam-Gallasův palác, Praha
2008/10/16 - 2009/01/04   Bohumil Šťastný: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2008/11/21 - 2009/03/01   Bruselský sen, Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno (Brno-město)
2008/11/27 - 2009/03/15   Artěl, Umění pro všední den 1908 - 1935 / Artěl, Art for Everyday Use, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2009   Barokní umělecké řemeslo, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2009/01/14 - 2009/04/19   Ota Richter: Fotografie z exilu / Photographs from Exike, Galerie Josefa Sudka, Praha
2009/02/19 - 2009/05/17   Josef Sudek: Una ventana en Praga, Círculo de Bellas Artes de Madrid, Madrid
2009/03/13 - 2009/07/26   Tschechische Fotografie des 20. Jahrhunderts, Kunst- und Ausstellungshalle der Bundesrepublik Deutschland (Bundeskunsthalle), Bonn
2009/04/23 - 2009/06/14   Daniel a Ignác Preisslerové: Barokní malíři skla a porcelánu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2009/05/28 - 2009/09/06   Zdeněk Virt: Op - art, Galerie Josefa Sudka, Praha
2009/09/09 - 2009/10/11   Evropský plakát. Evropa na plakátech, Galerie Zámeček - Ernestinum, Příbram (Příbram)
2009/09/24 - 2009/11/15   Bruselský sen, Slovenská národná galéria, Bratislava (Bratislava)
2009/10/15 - 2010/01/10   Helena Wilsonová: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2009/10/15 - 2010/01/24   Alfons Mucha: Český mistr Belle Epoque / Czech Master of the Belle Epoque, Uměleckoprůmyslové muzeum, Brno (Brno-město)
2009/10/23 - 2009/11/29   Je suis dada (Vlámský design mezi snem a realitou), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2009/12/17 - 2010/02/28   Skleněný expres: Švédské sklo 20. století, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2010/01/14 - 2010/04/18   Ateliér Schlosser & Wenisch: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2010/03/10 - 2010/03/21   Ceny Czech Grand Design: Designéři roku 2009, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2010/03/31 - 2010/05/30   200 dm³ dechu - Petr Nikl: Dialog s maminkou, Letohrádek Hvězda, Praha
2010/04/01 - 2010/06/06   200 dm³ dechu - Hračky Libuše Niklové, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2010/04/01 - 2010/09/30   Jarmila Jeřábková: Hračky / Toys, Zámek Kamenice nad Lipou, Kamenice nad Lipou (Pelhřimov)
2010/04/21 - 2010/07/04   Krajina, obraz, fotografie, Galerie Rudolfinum, Praha
2010/05/06 - 2010/10/17   Klasicismus a Biedermeier / Neoclassicism and Biedermeier. Z knížecích lichtenštějnských sbírek / From the Collections of the Prince of Liechtenstein, Valdštejnská jízdárna, Praha
2010/06/03 - 2010/09/05   Jan Rothmayer: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2010/06/17 - 2010/09/19   100% sklo: Sklářská škola v Železném Brodě 1920–2010 / 100% Glass: The Glass School in Železný Brod 1920–2010, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2010/09/30 - 2011/01/02   Decadence Now! Za hranicí krajnosti - Pokoj č. 13 / Decadence Now! Visions of Excess - Room Nr. 13, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2010/09/30 - 2011/01/02   Decadence Now! Za hranicí krajnosti / Decadence Now! Visions of Excess, Galerie Rudolfinum, Praha
2010/10/12 - 2010/11/28   František Drtikol: Z fotografického archívu, Esterházyho palác, Bratislava (Bratislava)
2010/10/21 - 2011/01/23   Oldřich Straka: Vesnice / The Village, Galerie Josefa Sudka, Praha
2011/01/27 - 2011/04/17   Adolf Vrhel: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2011/02/03 - 2011/04/25   P. Rada! Paráda!, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2011/03/25 - 2011/10/03   Artěl 1908-1935. Tschechischer Kubismus im Alltag, Grassi - Museum für Angewandte Kunst, Lipsko (Leipzig)
2011/05/12 - 2011/06/19   Zlínské jaro - práce studentů ateliérů designu oděvu a obuvi Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Muzeum textilu v České Skalici, Česká Skalice (Náchod)
2011/05/12 - 2011/09/04   Glamour: Dámská společenská móda 1950-2010, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2011/05/19 - 2011/09/24   Abeceda evropské architektury, Staroměstská radnice, Praha
2011/05/25 - 2012/03/31   Hledání skla / In Search of Glass, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2011/06/02 - 2011/09/11   Josef Sudek: Věci / Objects, Galerie Josefa Sudka, Praha
2011/06/26 - 2011/08/07   Helena Fejková a české textilky, Muzeum Boženy Němcové, Česká Skalice (Náchod)
2011/06/30 - 2011/09/11   Ladislav Sutnar: U.S. Venus / Americké Venuše, Galerie Rudolfinum, Praha
2011/09/16 - 2011/10/31   Stanislav Libenský Award 2011 & Glass.Design, Pražský hrad, Císařská konírna, Praha
2011/09/22 - 2011/11/06   Sheila Hicks: Jedno sto maličkostí, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2011/09/30 - 2011/11/13   Treasure Hunt: Eva Eisler a atelier K.O.V., Galerie Rudolfinum, Praha
2011/10/20 - 2012/01/24   Ota Hájek: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2011/11/17 - 2011/11/27   Výstava / Exhibition 2011, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2011/12/15 - 2012/04/29   Pražské módní salony 1900 - 1948, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2012/01/26 - 2012/04/22   Alois Zych: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2012/04/04 - 2012/05/05   Evropská autorská kniha, Národní technická knihovna, Praha
2012/04/06 - 2013/05/05   Artceramics, Galerie Novoměstská radnice, Praha
2012/05/24 - 2012/09/09   Josef Sudek: Z ostrovů / From the islands, Galerie Josefa Sudka, Praha
2012/05/31 - 2012/09/16   Z Nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2012/06/22 - 2013/03/31   Vše nejlepší! České sklářské umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2012/10/19 - 2012/11/17   Ladislav Sutnar: Cesty nové typografie / Paths of New Typography, Galerie Ladislava Sutnara, Plzeň (Plzeň-město)
2012/12/12 - 2013/04/01   Angličáci / Matchbox, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2013/01/17 - 2013/04/21   František Drtikol: Bromografie / Bromografia prints, Galerie Josefa Sudka, Praha
2013/03/01   František Drtikol: Etapy života a fotografického díla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2013/04/03 - 2013/11/03   Benátské hutně tvarované a české řezané sklo ze sbírek UPM v Praze (16.–19. století), Zámek Troja, Praha
2013/04/24 - 2103/05/19   Tomáš Herynek: Fotografie z série U Vltavy, Galerie Josefa Sudka, Praha
2013/05/16 - 2013/08/18   VIP sklo - Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2012, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2013/09/05 - 2013/01/19   František Drtikol: Z fotografického archivu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2013/09/18 - 2013/11/17   Obrazy a předobrazy, Městská knihovna Praha, Praha
2013/09/20 - 2013/12/01   Stanislav Libenský Award 2013, Letohrádek královny Anny (Belveder), Praha
2013/10/08 - 2013/11/03   Tři: Jiří Laštovička, Eva Slavíková, Tomáš Proll, Galerie Nová síň, Praha
2013/10/17 - 2014/01/12   Jaroslav Balzar: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2013/10/24   Jiří Laštovička: Lesk a bída porcelánu / O autorské a designérské tvorbě autora, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2013/11/01 - 2015/12/31   Secese: Vitální umění 1900 / Vital Art Nouveau 1900, Obecní dům, Praha
2014/01/16 - 2014/04/20   Miroslav Jodas: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2014/01/20 - 2014/03/30   Výstava Ceny Czech Grand Design: Objev roku 2013, Window Gallery České spořitelny, Praha 1
2014/01/24 - 2014/03/30   Výstava Ceny Czech Grand Design: Nominace 2013, Národní technické muzeum, Praha
2014/01/29 - 2014/03/30   Liquid Time / Tekutý čas, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2014/04/16 - 2014/06/15   Ivan Lutterer: Nenápadné souvislosti, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2014/05/15 - 2014/09/14   Jan Staněk: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2014/06/26 - 2014/09/14   Václav Šerák a žáci: Oheň, Hlína, Led / Václav Šerák and Pupils: Fire, Clay, Ice, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2014/10/02 - 2015/01/11   Vně a uvnitř, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2014/10/16 - 2015/01/18   Jan Svoboda: Fotografie ze 70. let / Photographs from the 70s, Galerie Josefa Sudka, Praha
2015/03/11 - 2015/06/21   Jindřich Brok: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2015/11/05 - 2016/01/29   Zdeněk Pluhař: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2015/11/14 - 2015/12/18   Keramické setkání: Socha a prostor 2015, Kolín (Kolín), Kolín (Kolín)
2015/12/03 - 2019/12/31   Český kubismus, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2016/02/10 - 2016/05/29   Jelena Látalová: Etnografické studie / Ethnographic studies, Galerie Josefa Sudka, Praha
2016/05/18 - 2016/09/18   „Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu.“ Stavby Josefa Gočára, Jaroslava Fragnera, Richarda F. Podzemného a dalších na fotografiích Josefa Sudka, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2016/05/31 - 2016/09/28   7+1 Mistři českého skla, Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových, Praha
2016/06/08 - 2016/09/25   Jan Kubíček: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2016/09/28 - 2017/01/29   Jaroslav Horejc 1886 - 1883 Mistr českého art deca, Dům U Kamenného zvonu, Praha
2016/10/13 - 2017/02/12   Lekce z karikatiry - kubismus, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2017/02/02 - 2017/04/02   Václav Šerák a žáci: Oheň, Hlína, Led / Václav Šerák and Pupils: Fire, Clay, Ice, Galerie umění Karlovy Vary, Karlovy Vary (Karlovy Vary)
2017/02/09 - 2017/05/21   Jonja Bullaty a Josef Sudek, Galerie Josefa Sudka, Praha
2017/03/30 - 2017/04/02   Festival Best Of: Ceny Czech Grand Design 2016, Galerie Villa Pellé, Praha
2017/04/06 - 2017/05/31   Josef Symon, Miroslava Symon: Kov - papír - kůže - restaurování, Strahovský klášter (Královská kanonie premonstrátů na Strahově), Praha
2017/06/15 - 2017/09/17   Josef Sudek: Harmonie světů / The Harmony of the World, Galerie Josefa Sudka, Praha
2017/06/23 - 2018/01/07   Il Liberty e la rivoluzione europea delle arti: Dal Museo delle arti decorative di Praga, Castello di Miramare, Terst (Trieste)
2017/08/11 - 2017/11/12   Manolo Blahník: The Art of Shoes, Museum Kampa - Nadace Jana a Medy Mládkových, Praha
2017/10/12 - 2018/01/28   Miroslav Hák: Fotografie z 30. a 40. let / Photographs from the 1930s and '40s, Galerie Josefa Sudka, Praha
2017/11/04 -   Director´s choise, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2017/11/25 - 2018/03/25   Alfons Mucha and the Others: Treasures of Art Nouveau, Guangdong Museum, Guangzhou
2017/11/30 - 2018/03/18   Norbert Grund: Půvab všedního dne / The Charm of the Everyday, Palác Kinských, Praha
2018/01/25 - 2018/05/20   Bydliště: panelové sídliště (plány, realizace, bydlení 1945-1989), Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/02/16 - 2018/06/17   Small worlds: Domečky pro panenky z V&A Museum of Childhood, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/02/22 - 2018/06/10   Běla Kolářová: Experimenty / Experiments, Galerie Josefa Sudka, Praha
2018/03/22 - 2018/09/23   Koudelka: Návraty / Returning, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/04/26 - 2018/06/17   Přetlak / Overpressure, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/05/18 - 2018/10/21   Gabriel Urbánek: Glass in Photography, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2018/05/21 - 2018/08/19   Josef Sudek: Topografie sutin / Topography of Ruins, Dům fotografie, Praha
2018/07/06 - 2018/10/08   Alfons Mucha and the Others: Treasures of Art Nouveau, Nanjing Museum, Nanjing
2018/07/12 - 2018/08/12   Follová pro Pecku, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/08/30 - 2019/01/20   Hana Podolská: Legenda české módy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/09/04 - 2018/11/11   Shaping the Future: Perspektivy keramické tvorby, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/09/13 - 2019/01/20   Krásná jizba dp 1927-1948: Design pro demokracii / Design for Democracy, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/10/18 - 2019/01/27   Bohumil Vavroušek: Podkarpaská rus / Carpathian ruthenia, Galerie Josefa Sudka, Praha
2018/11/16 - 2019/02/17   Inwald: Příběh zlíchovské sklárny, Museum skla Portheimka, Praha
2018/11/27 - 2019/12/31   Jiří Harcuba 90: Sklo & kov, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2018/12/14 - 2019/03/30   Ladislav Sutnar: Loutky a hračky, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/02/15 - 2019/09/15   Šílený hedvábník: Zika a Lída Ascher: Textil a móda, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/02/21 - 2019/06/02   Clifford Seidling: Fotografie / Photographs, Galerie Josefa Sudka, Praha
2019/03/02 - 2019/09/08   Jan Koula: Vlastimil a novorenesančník - 100 let od úmrtí, Západočeské muzeum, Plzeň (Plzeň-město)
2019/05/28 - 2019/10/21   Odvaha a risk: Století designu v UPM, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/06/06 - 2019/06/16   Sarkofág pro královnu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/06/18 - 2019/09/22   Navracení identity / Returning Identity, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/06/27 - 2019/10/06   Miloš Spurný: Mizející krajiny / Disappearing landscapes, Galerie Josefa Sudka, Praha
2019/07/17 - 2019/09/01   TO CATCHE Nomad, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/09/25 -   Plejády skla 1946-2019 / Pleiad of Glass 1946-2019, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/10/09 - 2020/02/09   Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2019/10/11 - 2019/11/22   Kontakt: Mezinárodní sympozium keramiky Bechyně 1966–2018, Galerie Kvalitář, Praha
2019/10/17 - 2020/06/21   Obrazy konců dějin: Česká vizuální kulturu 1985-1995, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2019/10/24 - 2020/02/09   Šimon Caban & co: Fotografické hry / Photographic Games, Galerie Josefa Sudka, Praha
2019/11/18 - 2020/02/23   Tání hrany, Museum skla Portheimka, Praha
2019/12/11 - 2020/03/29   Devětsil 1920-1931, Dům U Kamenného zvonu, Praha
2020/02/19 - 2020/05/17   Božena Sudková, Josef Sudek: Krajina dětství, Galerie Josefa Sudka, Praha
2020/02/27 - 2020/11/22   V lesku zlata, v září barev: Umění podmalby na skle, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2020/03/10 - 2020/08/23   Hvězdný prach: Luxusní česká bižuterie, Museum skla Portheimka, Praha
2020/06/19 - 2020/09/27   Tři dekády (Institut tvůrčí fotografie FPF Slezské univerzity v Opavě 1990-2020), Dům U Černé Matky Boží, Praha
2020/06/23 - 2020/09/27   Fešandy ze šuplíků: Sudek a sochy, Dům fotografie, Praha
2020/06/25 - 2020/10/04   Umění restaurovat, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2020/10/01 - 2021/09/12   100 let grafické školy v Praze / 100 Years of the Prague Graphic School, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2020/10/07 - 2021/01/24   Antonín Tonder: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2020/10/08 - 2021/02/07   Schmuck Wander Vol. 5, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2020/12/17 - 2021/09/05   Mezi kýčem a akademií: Chromolitografie ve službách reklamy a umění, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/06/08 - 2021/09/19   Touha, Josef Čapek - Obraz a tapisérie, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/06/26 - 2021/09/05   30 let českého skla v Japonsku, Museum skla Portheimka, Praha
2021/06/30 - 2021/08/21   Wichterlová - Sudek: Na návštěvě, Ateliér Josefa Sudka, Praha
2021/07/14 - 2021/09/19   Jiří Laštovička: Prostřeno, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/09/23 - 2021/11/07   Ateliér K.O.V.: Inspirace architekturou, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/10/06 - 2022/02/20   Petr Balíček: Fotografie, Galerie Josefa Sudka, Praha
2021/10/13 - 2022/01/30   Pavel Dias: Torzo - Vzpomínky na budoucnost, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2021/10/21 -   Via lucis: Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová pro sakrální prostory v Čechách a na Moravě, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/11/11 - 2022/01/23   Dimenze designu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/11/25 - 2022/02/20   Móda v modré: Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/12/16 - 2022/03/27   Josef Sudek / Otto Rothmayer: Návštěva u pana kouzelníka, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2021/12/20 - 2022/03/06   Zasaženi bouří a klidem, Museum skla Portheimka, Praha
2022/03/03 - 2022/06/19   Petr Tausk: Portréty, Galerie Josefa Sudka, Praha
2022/03/06   Končíme a děkujeme za přízeň, Museum skla Portheimka, Praha
2022/03/10 - 2022/06/19   Václav Podestát: Daleko i blízko, Dům U Černé Matky Boží, Praha
2022/05/19 - 2022/09/11   Martin Janecký: Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2022/05/19 - 2022/09/11   The Power of Lace: Krajka – objekt – oděv 1950–2020, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2022/06/09 - 2022/10/02   Jak šel kocour do světa: Hračky Libuše Niklové a jejich zahraniční kříženci, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2022/06/16 - 2023/09/17   Sběratel: Lannova sbírka skla, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2022/07/02 - 2022/10/16   Josef Sudek: Skleněné labyrinty, Galerie Josefa Sudka, Praha
2022/07/10 - 2022/10/09   Hvězdné nebe: Sochorovi a František Kysela, Galerie Středočeského kraje (GASK), Kutná Hora (Kutná Hora)
2022/07/15 - 2022/12/11   Casa Immaginaria: Living in a Dream, La Triennale di Milano, Milán (Milano)
2022/10/29 - 2023/02/12   Josef Sudek & spol., Galerie Josefa Sudka, Praha
2022/12/07 - 2023/04/02   Tititi: Hračky a objekty, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2022/12/08 - 2023/04/30   Řeč plakátu 1890–1938, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2023/01/19 - 2023/04/30   Casa Immaginaria: Living in a Dream, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2023/02/08 -   ART, LIFE: Umění pro život, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
2023/02/25 - 2023/06/11   Jaroslav Bouček: Fotograf, historik, vědec, Galerie Josefa Sudka, Praha
2023/04/05 - 2023/06/18   Pavel Nádvorník (& Petr Lukáš): Retrospektiva 0.3, Uměleckoprůmyslové museum, Praha
nedat.   Exhibition of Czech Glass and Ceramics, Indie, _
nedatováno   Český porcelán, Zámek Klášterec nad Ohří, Klášterec nad Ohří (Chomutov)
stálá expozice   Příběhy materiálů. Příběh vlákna. Tisk a obraz. Umění ohně. Klenotnice., Uměleckoprůmyslové museum, Praha

Uměleckoprůmyslové museum

termín   název výstavy
1915/12   Výstava novodobého uměleckoprůmyslového českého dutého skla
1918/11/20 - 1918/12/31   Jubilejní výstava umělecko-průmyslových prací družstva Artěl, ateliéru pro výtvarnou práci
1919/04/18 - 1919/05/18   Obrazy z bojišť Francie
1921/12/18 - 1922/03/19   I. výstava uměleckého průmyslu československého
1923/12/16 - 1924/03/02   II. výstava uměleckého průmyslu československého
1926/06 - 1926/08   III. výstava uměleckého průmyslu československého
1930 - 1930/04/30   Výstava moderních bytových zařízení
1933/11/26 - 1934/01/07   Celostátní výstava československého skla v Praze
1935/04/27 - 1935/05/19   Ferdiš Duša: Smutná země
1935/10/31 - 1935/12/01   Padesát let výtvarné práce (Architektura, byt, užité umění 1885-1935)
1935/12/07 - 1936/01/01   Výstava prací Methoda Kalába
1935/12/09 - 1936/01/01   Karel Svolinský: Soubor prací
1936/10/24 - 1936/11/15   Zdeněk Pešánek: Světelné plastiky
1937/03   Alexandra Exter: Divadlo: Skizy, dekorace, kostýmy
1937/11   Výstava prací pro výzdobu hrobky J. A. Komenského v Naardenu
1939   Výstava církevních výšivek v Čechách
1940   Malíř naděluje dětem
1940/01/31 - 1940/03/03   Grafické dílo malíře Karla Vika
1940/05/30 - 1940/08   Za novou architekturu
1941/04/27 - 1941/05/18   Zdenek Rykr: Výstava reklamní grafiky a reportážních kreseb a textů
1941/05/25 -   Výstava k památce stého výročí narozenin Karla Václava Klíče
1941/12/22 - 1942/02/01   Jan Štenc: Život a práce
1942/11/10 - 1943/11   Krásné světlo
1943/04/17 - 1943/05/16   Posázaví - výstava soudobého umění / Sasautal - Ausstellung der bildenden Kunst der Gegenwart. Výstava fotografií s ukázkami domácí práce a jakostní výroby na Posázaví
1945/11/11 - 1945/12/02   Výstava studentů výtvarníků
1945/12/16 - 1946/01/31   Výstava životního uměleckého díla národního umělce architekta Dra. h.c. Dušana Jurkoviče
1946/04/03 - 1946/04/30   K. Roškot: Výstava celoživotního díla
1946/05   Výstava slovanských grafiků
1946/12/15 - 1947/01/15   Výstava vnitřního zařízení
1947   Svatý Vojtěch v památkách a v českém umění
1948/01/29 -   Belgické krajky: Od 16. století do doby přítomné
1948/10   Výstava vývoje československé litografie let 1798-1948
1948/10 - 1948/11   Ruské malířství XIII. až XIX. století
1948/10/21 - 1948/11/14   Pavla Fořtová - Šámalová: Egyptský ornament v barevných kresbách
1948/11   Okna do Ruska
1948/12   100 let Státní tiskárny v Praze
1949/03/01 - 1949/03/20   Ludvika Smrčková: Sklo z let 1923 - 1948
1951/03 - 1951/05   Antické umění ve sbírkách a nálezech v Československu
1951/12 - 1952/01   Dílo arch. dr. h.c. Josefa Fanty
1952   Umělecké sklo
1952/06 - 1952/09   Čeští architekti-realisté devatenáctého století
1952/10 - 1952/12   Výstava vnitřního zařízení pracoviště a obydlí
1953/03/27 - 1953/04/30   Stroj a nářadí jako dílo výtvarné
1958/11/19 - 1958/12/21   Bilance 58: I. členská výstava průmyslových výtvarníků při Umělecké besedě
1960   150 let české módy
1960   Ludvika Smrčková: Sklo 1945-1960
1961/01/26 - 1961/02   1. pražský festival mladé grafiky
1961/05 - 1961/07   Užité umění a průmyslové výtvarnictví (U příležitosti 40. výročí založení Komunistické strany Československa)
1961/06/23 - 1961/07   Alena Kroupová
1961/09 - 1961/10   Historický šperk
1961/09/15 - 1961/11/01   Barokní zátiší, obraz a skutečnost
1961/11/23 -   Současná česká dřevěná hračka
1961/12 - 1962/02   Marie Teinitzerová: Gobelíny a bytový textil
1962   Lisované sklo
1962/03/02 - 1962/04/22   Současný mezinárodní plakát
1962/05 - 1962/08   Evropský porcelán 18. století
1962/05/16 - 1962/08/26   Keramika Asie, Afriky, Ameriky a Oceánie
1962/05-1962/08   Evropský porcelán 18. století
1962/09   František David, Jaroslav Podmol: Výstava keramiky a keramické plastiky
1962/11 - 1962/12   Výstava středních uměleckoprůmyslových škol
1963   4. celoslovenská výstava užitého umění a průmyslového výtvarnictví
1963   Přehled ohýbaných židlí
1963/06/06 - 1963/07   Francouzská kresba 19. a 20. století z československých sbírek
1963/10   Jan Lukas: Fotografie
1963/10   Janine Niépce: Fotografie
1963/10/15 - 1963/11/10   Jean Effel, karikatury - Janine Niepce, Francouzi ve fotografii
1963/11 - 1964/01   Ohýbaná židle
1963/11/28 - 1964/01/15   Alois Metelák: Sklo z let 1924-1963
1964/03 - 1964/04   Prostřený stůl
1964/07/17 - 1964/08/30   K výtvarné problematice 30. let
1964/11 - 1965/02   Holíčská fajáns
1965/10/29 - 1966/01/16   Josef Navrátil: Český interiér druhého rokoka - II. část výstavy
1970   Lenin 100
1971/06/08 - 1971/08/20   Jaroslav Horejc: Výběr z díla
1971/09 - 1971/10   František Tichý: Užitá tvorba
1971/12 - 1972/02   Český plakát 1890-1914
1972/03/09 -   90 a jedna židle
1972/09/21 - 1972/12/04   Design a plastické hmoty
1972/12/21 - 1973/02   Fotograf František Drtikol: Tvorba z let 1903 - 35
1973/03 - 1973/06   Delftská fajáns
1974/02/28 - 1974/05   Osobnosti české fotografie I
1975/02 - 1975/04   Slonovina XI. - XIX. století
1976   Žena v době secese
1976/04/22 - 1976/06   Fotograf Josef Sudek
1976/07 - 1976/09   Český kubistický interiér
1976/11/11 - 1977/02   Žena doby secese
1977   Současná jugoslávská tapiserie, keramika a sklo
1977/03   Hodiny
1977/03/03 - 1977/05   Hodiny ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
1977/06   České sklo 1800-1900
1977/09/13 -   Belgický secesní plakát
1977/11   Současné české užité umění
1978/02   Přírůstky 1972-1977
1978/02   Současný divadelní plakát NDR
1978/06/29 - 1978/10/15   Český funkcionalismus 1920-1940
1978/11   Umělecká řemesla RSFSR
1978/11 - 1978/12   Finské sklo
1979   Josef Sudek
1979/03/08 - 1979/06/03   Lavabo - flakon
1979/06/14 -   Josef Sudek: Fotografie
1979/09/27 - 1979/12/01   Slovenské užité umění
1980   Mladé slovenské užité umění
1980/01/17 - 1980/03   Všední den designu - design multi
1980/04 - 1980/08   Navráceno životu
1980/09/04 -   Chochola, Ludwig, Straka, Tmej: Studie a žánrová fotografie 40. let
1981/06/18 - 1981/08/30   Historické příbory
1981/09/16 -   Japonská fotografie: Krajina, portrét, zátiší
1982/06/29 - 1982/08/31   Česká fotografie 1918-1938 ze sbírek Moravské galerie v Brně
1982/09/16 - 1982/12   Židle 20. století
1983   Česká kniha na přelomu devatenáctého a dvacátého století
1983/03/31 - 1983/05/09   Výstava výsledku I. mezinárodního sklářského sympozia v Novém Boru 1982
1983/05/26 - 1983/07/03   Dagmar Hendrychová: Keramické dílo
1983/07/21 - 1983/10/02   Lisované sklo
1983/07/22 - 1983/10/02   Současné lisované sklo
1984   Český granát
1984/01 - 1984/04   Moderní český plakát 1918 - 1945
1985   Sto let českého užitého umění: České užité umění 1885-1985 ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze k stému výročí založení muzea
1985/09 - 1985/12   Sto let UPM Praha
1986/06 - 1986/09   Umění ohně: Techniky keramického umění
1986/06/18 - 1986/06/19   Konference o Devětsilu
1986/12 - 1987/02   Středověké umělecké řemeslo ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
1987/06 - 1987/09   Kamenina v Čechách a na Moravě
1987/10/08 - 1987/11/08   Fotografie absolventů FAMU
1987/12/10 -   Helena Johnová: Keramika
1988/09/22 - 1988/11   Pražská nároží 1890 - 1940
1989   Ludmila Kaprasová
1989/08/10 - 1989/09/24   Sklárna Lötz Kláštěrský Mlýn 1880-1940
1989/10/19 - 1989/12/03   Česká fotografická moderna
1989/12 - 1990/02   Orbis pictus neboli Svět v obrazích (Knihy a hry českých dětí v období mezi klasicismem a secesí ze sbírek UPM v Praze)
1990/04/26 - 1990/08/26   Cesty k postmoderně. Průzkum osmdesátých let
1990/07/19 - 1990/08/26   Princip Thonet (Od ohýbaného dřeva k trubce)
1990/12/20 - 1991/01/27   Josef Koudelka: Z fotografického díla 1958 - 1990
1991/03/28 -   Dale Chihuly: Sklo
1991/05/16 - 1991/06/30   Český kubismus: Architektura a design 1910-1925
1991/11 - 1991/12   Josef Sudek: Intimní
1991/12/12 - 1992/02/02   František Zelenka: Plakáty, architektura, divadlo
1992/03/19 - 1992/06/07   Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze. Přírůstky sbírek z let 1986–1991
1992/10/22 - 1992/11/22   Sheila Hicks
1993/05/20 - 1993/06/20   Východ očima agentury MAGNUM (1945 - 1990) / A l'Est de MAGNUM (1945 - 1990): Čtyřicet pět let novinářské fotografie za železnou oponou
1993/07/01 - 1993/09/12   České art deco
1993/09/23 - 1993/10/24   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993
1994   Mezinárodní sympozium keramiky - Pracovní výstava
1994/01/21 - 1994/02/27   Henryk Tomaszewski: Plakáty
1994/09/06 - 1994/09/11   Výstava účastníků valného shromáždění Mezinárodní keramické akademie (IAC)
1994/11/08 - 1994/12/04   Jewels of Fantasy: Costume Jewelry of the 20th Century
1994/12 - 1995/02   Vše pro dítě ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
1994/12/06 -   Alexandra Dětinská: Obrazy
1995/03/08 - 1995/04/16   George Erml: New York, Sebrané bary / Collected bars
1995/10/11 - 1995/11/19   Jan Svoboda: Fotografie
1995/12/07 - 1996/02/04   Keramická sbírka Hugo Vavrečky
1996/03/28 - 1996/05/05   Milan Knížák: Nový ráj
1996/06/21 - 1996/09/15   Vojtěch svobodný pán Lanna: Sběratel, mecenáš a podnikatel / Vojtěch Baron Lanna: Collector, Patron and Enterpreneur
1996/10/04 - 1997/01/26   Česká móda 1918–1939: Elegance první republiky
1997/02/13 - 1997/04/15   Neznámý středověk - Pozdně gotická šablonová malba v Čechách a Německu
1997/06/26 - 1997/10/04   Španělské umělecké řemeslo / Spanish Arts and Grafts
1998/06/25 - 1998/11/01   Hodiny a hodinky ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
1998/11/19 - 1999/02/14   Proměny kovů: Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998
1999/04/21 - 1999/06/06   V záři českého granátu - Pět století českého zlatnictví
1999/06/10 - 1999/06/20   Hledání ztracené elegance: Přírodní materiály a uměleckořemeslné techniky
1999/06/30 - 1999/10/31   Signum Design
1999/11/25 - 2000/02/27   Padova: Město a jeho muzea / Padua: The City and Its Museums
2000/03/16 - 2000/06/04   František Drtikol: Fotografie z let 1901 - 1914 a album Z dvorů a dvorečků staré Prahy
2000/09/07 - 2000/10/22   Design v evropské krajině
2000/12/08 - 2001/02/25   Česká móda 1940-1970: Zrcadlo doby
2001/03/14 - 2001/05/20   Jaroslav Rössler: Fotografie, koláže, kresby
2001/05/31 -   Design pro každého
2002/07/17 - 2002/08/25   Arne Jacobsen: Milníky a stálice
2002/09/11 - 2002/11/17   Mistři evropského sklářství: Pavel Hlava
2003/02/26 - 2003/03/23   Současná lotyšská keramika
2003/06/03 - 2003/06/15   Artsemestr 03
2003/06/26 - 2003/09/21   Mistři evropského sklářství: Miluše a René Roubíčkovi: sklo / retrospektiva
2003/10/01 - 2003/10/26   Mono + Eva Eisler
2003/11/06 - 2003/12/07   Obraz a tisk: Peter Kneubühler a umělci jeho dílny / Image to Print: Peter Kneubühler a umělci jeho dílny
2003/12/17 - 2004/02/29   Přírůstky sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze v letech 1992 - 2002 / Museum of Decorative Arts in Prague: Acquisitions 1992 - 2002
2004/03/17 - 2004/06/06   František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935
2004/07/14 - 2004/08/22   Proměny vlákna: Osobnosti české krajky druhé poloviny 20. století / Metamorphosis of fibre: Personalities of Czech Lace during the Second Half of the 20th Century
2004/09/01 - 2004/09/29   eat: experiment a typografie - výběr ze současné české a slovenské tvorby (1985-2004)
2005/01/20 - 2005/03/13   Holduj sportu, pohuby! Sportovní móda pro podzim roku 1860 - 2004 / Enjoy sports and exercise! Sports fashions for the falls and winters of 1860 - 2004
2005/03/23 - 2005/06/05   Mistři evropského sklářství: František Vízner: Retrospektiva
2005/06/23 - 2005/09/25   Česká fotografie 20. století / Czech photography of the 20th century
2005/10/05 - 2005/11/20   Deisgn in Mexico / Mexický design: A projekt of an artistic group / Projekt skupiny Advento
2005/12/07 - 2006/01/08   Hodiny z černého lesa - Soukromá sbírka Miloše Klikara
2005/12/08 - 2006/01/08   Hodiny z Černého lesa
2006/01/20 - 2006/03/26   Maria Callas & Swarowski: Šperky na jevišti / Jewels on Stage
2006/04/13 -   Pohřební oděv Markéty Dietrichsteinové
2006/04/13 - 2006/05/28   Métissages - současné umění a textil
2006/06/15 - 2006/09/17   Sklo a světlo: 150 let sklářské školy v Kamenickém Šenově
2006/10/05 - 2006/11/26   Jiří Pelcl x design, subjective x objective
2006/12/14 - 2007/02/18   Družstevní práce: Sutnar - Sudek
2007/02/27 - 2007/03/04   Czech Grand Design 2006
2007/03/15 - 2007/05/06   Japonský plakát - dnes
2007/05/24 - 2007/08/26   Zvěrstvo / A Beasty Show, Zvěrosnubnost Michala Cihláře a Veroniky Richterové / Cross-Pollination in the art of Michal Cihlář and Veronika Richterová
2007/09/13 - 2007/11/18   Moser 10/150
2007/12/07 - 2008/02/17   Kytky v popelnici: Společnost a móda 70. let v Československu
2008/03/06 - 2008/03/23   Czech Grand Design 2007: Výstava vítězů
2008/04/10 - 2008/06/08   Christopher Dresser: Pionýr moderního designu
2008/06/26 - 2008/09/21   110 let umění gobelínu / 110 years of tapestry art
2008/10/09 - 2008/11/02   Eames by Vitra
2008/11/27 - 2009/03/15   Artěl, Umění pro všední den 1908 - 1935 / Artěl, Art for Everyday Use
2009   Barokní umělecké řemeslo
2009/03/24 - 2009/04/13   Ceny Czech Grand Design 2008
2009/04/23 - 2009/06/14   Daniel a Ignác Preisslerové: Barokní malíři skla a porcelánu
2009/10/23 - 2009/11/29   Je suis dada (Vlámský design mezi snem a realitou)
2009/12/17 - 2010/02/28   Skleněný expres: Švédské sklo 20. století
2010/03/10 - 2010/03/21   Ceny Czech Grand Design: Designéři roku 2009
2010/04/01 - 2010/06/06   200 dm³ dechu - Hračky Libuše Niklové
2010/06/17 - 2010/09/19   100% sklo: Sklářská škola v Železném Brodě 1920–2010 / 100% Glass: The Glass School in Železný Brod 1920–2010
2010/09/30 - 2011/01/02   Decadence Now! Za hranicí krajnosti - Pokoj č. 13 / Decadence Now! Visions of Excess - Room Nr. 13
2011/02/03 - 2011/04/25   P. Rada! Paráda!
2011/05/12 - 2011/09/04   Glamour: Dámská společenská móda 1950-2010
2011/05/25 - 2012/03/31   Hledání skla / In Search of Glass
2011/09/22 - 2011/11/06   Sheila Hicks: Jedno sto maličkostí
2011/11/17 - 2011/11/27   Výstava / Exhibition 2011
2011/12/15 - 2012/04/29   Pražské módní salony 1900 - 1948
2012/05/31 - 2012/09/16   Z Nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla
2012/06/14   Setkání u příležitosti životního jubilea prof. PhDr. Petra Wittlicha, CSc.
2012/06/22 - 2013/03/31   Vše nejlepší! České sklářské umění
2012/12/12 - 2013/04/01   Angličáci / Matchbox
2013/03/01   František Drtikol: Etapy života a fotografického díla
2013/05/16 - 2013/08/18   VIP sklo - Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2012
2013/09/05 - 2013/01/19   František Drtikol: Z fotografického archivu
2013/10/24   Jiří Laštovička: Lesk a bída porcelánu / O autorské a designérské tvorbě autora
2014/01/29 - 2014/03/30   Liquid Time / Tekutý čas
2014/04/16 - 2014/06/15   Ivan Lutterer: Nenápadné souvislosti
2014/06/26 - 2014/09/14   Václav Šerák a žáci: Oheň, Hlína, Led / Václav Šerák and Pupils: Fire, Clay, Ice
2014/10/02 - 2015/01/11   Vně a uvnitř
2016/03/10 - 2016/05/08   Na hraně: oděvní koncepty Milana Knížáka, Liběny Rochové a Michala Švarce v 80. letech
2017/11/04 -   Director´s choise
2018/01/25 - 2018/05/20   Bydliště: panelové sídliště (plány, realizace, bydlení 1945-1989)
2018/02/16 - 2018/06/17   Small worlds: Domečky pro panenky z V&A Museum of Childhood
2018/03/22 - 2018/09/23   Koudelka: Návraty / Returning
2018/04/26 - 2018/06/17   Přetlak / Overpressure
2018/07/12 - 2018/08/12   Follová pro Pecku
2018/08/30 - 2019/01/20   Hana Podolská: Legenda české módy
2018/09/04 - 2018/11/11   Shaping the Future: Perspektivy keramické tvorby
2018/09/13 - 2019/01/20   Krásná jizba dp 1927-1948: Design pro demokracii / Design for Democracy
2018/11/27 - 2019/12/31   Jiří Harcuba 90: Sklo & kov
2018/12/14 - 2019/03/30   Ladislav Sutnar: Loutky a hračky
2019/02/15 - 2019/09/15   Šílený hedvábník: Zika a Lída Ascher: Textil a móda
2019/05/28 - 2019/10/21   Odvaha a risk: Století designu v UPM
2019/06/06 - 2019/06/16   Sarkofág pro královnu
2019/06/18 - 2019/09/22   Navracení identity / Returning Identity
2019/07/17 - 2019/09/01   TO CATCHE Nomad
2019/09/25 -   Plejády skla 1946-2019 / Pleiad of Glass 1946-2019
2019/10/17 - 2020/06/21   Obrazy konců dějin: Česká vizuální kulturu 1985-1995
2020/02/27 - 2020/11/22   V lesku zlata, v září barev: Umění podmalby na skle
2020/06/25 - 2020/10/04   Umění restaurovat
2020/10/01 - 2021/09/12   100 let grafické školy v Praze / 100 Years of the Prague Graphic School
2020/10/08 - 2021/02/07   Schmuck Wander Vol. 5
2020/12/17 - 2021/09/05   Mezi kýčem a akademií: Chromolitografie ve službách reklamy a umění
2021/06/08 - 2021/09/19   Touha, Josef Čapek - Obraz a tapisérie
2021/07/14 - 2021/09/19   Jiří Laštovička: Prostřeno
2021/09/23 - 2021/11/07   Ateliér K.O.V.: Inspirace architekturou
2021/10/21 -   Via lucis: Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová pro sakrální prostory v Čechách a na Moravě
2021/11/11 - 2022/01/23   Dimenze designu
2021/11/25 - 2022/02/20   Móda v modré: Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu
2021/12/16 - 2022/03/27   Josef Sudek / Otto Rothmayer: Návštěva u pana kouzelníka
2022/05/19 - 2022/09/11   Martin Janecký: Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla
2022/05/19 - 2022/09/11   The Power of Lace: Krajka – objekt – oděv 1950–2020
2022/06/09 - 2022/10/02   Jak šel kocour do světa: Hračky Libuše Niklové a jejich zahraniční kříženci
2022/06/16 - 2023/09/17   Sběratel: Lannova sbírka skla
2022/12/07 - 2023/04/02   Tititi: Hračky a objekty
2022/12/08 - 2023/04/30   Řeč plakátu 1890–1938
2023/01/19 - 2023/04/30   Casa Immaginaria: Living in a Dream
2023/02/08 -   ART, LIFE: Umění pro život
2023/04/05 - 2023/06/18   Pavel Nádvorník (& Petr Lukáš): Retrospektiva 0.3
stálá expozice   Příběhy materiálů. Příběh vlákna. Tisk a obraz. Umění ohně. Klenotnice.
stálá expozice   Stroje času - sbírka hodin a hodinek

Uměleckoprůmyslové museum

katalog autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  1937   Alexandra Exter: Divadlo: Skizy, dekorace, kostýmy
  1941   Jan Štenc - Život a práce
  1946   K. Roškot: Výstava celoživotního díla
  1951   Dílo arch. dr. h.c. Josefa Fanty (k 95. narozeninám umělcovým)
  1971   František Tichý: Užitá tvorba
  1971   Jaroslav Horejc: Výběr z díla (Výstava k 85. narozeninám)
  1971   Sepp Schmölzer: Šperky
  1972   Fotograf František Drtikol (Tvorba z let 1903-35)
  1974   Jiří Tichý: Tapiserie
  1978   Jan Hladík: Figurální tapiserie
  1980   Edite Pauls Vignere
  1980   Luba Krejčí: Niťáky, tapiserie, miniatury
  1981   Bohdan Mrázek: Tapiserie
  1982   Alfons Mucha fotografem
  1982   Josef Sudek: Cykly fotografií 2 (Praha)
  1983   Dagmar Hendrychová: Keramické dílo 1930-1981
  1983   Josef Sudek: Cykly fotografií 1 (Okno mého ateliéru, Moje zahrádka, Zátiší, Poznámky, Portréty)
  1983   Ludmila Kaprasová: Textilní tvorba
  1984   Josef Sudek: Cykly fotografií 3 (Kouzelná zahrádka, Vzpomínky)
  1984   Marie Vaňková Kuchynková: Krajka
  1984   Pavel Janák 1882–1956 (Architektur und Kunstgewerbe)
  1985   Josef Šíma: Knižní grafika a kresby
  1985   Mária Danielová: Textilní objekty
  1986   Jiří Fusek: Objekty
  1986   Josef Sudek: Cykly fotografií 5 (Kontrasty, Labyrinty)
  1987   Helena Johnová: Keramika
  1987   Josef Kaplický: Knižní grafika a kresby
  1987   Vlastimil Rada: Karikatury
  1988   František Drtikol: Fotografie
  1989   Ludmila Kaprasová
  1990   Josef Koudelka: Z fotografického díla 1958-1990
  1991   Josef Sudek: Intimní (K 15. výročí úmrtí)
  1992   Sarah Seidmann (Sbírka tapiserií Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1992   Svět kolem nás (Fotografie Miroslava Háka ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze)
  1993   Josef Ehm: Fotografie (Výstava ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1993   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993
  1993   Miloň Novotný: Fotografie
  1994   Henryk Tomaszewski: Plakáty
  1995   George Erml: New York: Sebrané bary / Collected Bars (1990 - 1994)
  1996   Růže pro Josefa Sudka
  2002   Líba Taylor: Neviňátka / The innocents
  2003   Ladislav Sutnar: Prague - New York (Design in Action)
  2003   Ladislav Sutnar: Praha - New York (Design in Action)
  2004   František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935 / Photographs from the years 1918-1935
  2004   František Drtikol: Tělo světlo linie / Body Light Line
  2008   Christopher Dresser: Pionýr moderního designu / Pioneer of Modern Design
  2010   Jarmila Jeřábková: Hračky / Toys
  2011   Ladislav Sutnar: Americké Venuše / U.S. Venus
  2011   P. Rada! Paráda! (Pravoslav Rada - keramické dílo / Pravoslav Rada - Art Ceramics)
  2011   P.Rada! Paráda! (Pravoslav Rada - keramické dílo / Pravoslav Rada - Art Ceramics)
  2014   Ivan Lutterer: Nenápadné souvislosti / Inconspicuous Connections
  2018   Gabriel Urbánek: Glass in Photography 1990-2018
  2020   Krištof Kintera: Out of Power Tower
  2022   Tititi: Hračky a objekty / Toys and Objects
katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  (1998)   Hodiny a hodinky ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze / Clocks and Watches from the collection of the Museum of decorative arts in Prague
  1915   Výstava novodobého uměleckoprůmyslového českého dutého skla
  1919   Obrazy z bojišť Francie
  1933   Katalog Celostátní výstavy československého skla v Praze
  1933   Průvodce sbírkou skla
  1935   Padesát let výtvarné práce (Architektura, byt, užité umění 1885-1935)
  1946   Výstava vnitřního zařízení
  1950   J. a L. Lobmeyra synovec Štěpán Rath a jeho spolupracovníci vystavují své práce z let 1945-1950
  1951   Antické umění ve sbírkách a nálezech v Československu
  1952   Čeští architekti-realisté devatenáctého století
  1952   Výstava vnitřního zařízení pracoviště a obydlí (Nábytek a užitkové předměty ze dřeva, kovu, skla, plastických hmot a textilu)
  1957   Vetro di Boemia (XI. Triennale di Milano - sezione Cecoslovacchia)
  1958   Francouzské tapiserie
  1961   1. pražský festival mladé grafiky
  1961   Habánská fajáns v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze a v Brně
  1961   Historický šperk
  1964   K výtvarné problematice třicátých let (Výstava v budově Uměleckoprůmyslového musea, červenec - srpen 1964)
  1970   Intersymposium keramiky Bechyně
  1971   Český plakát 1890 1914
  1971   Intersymposium keramiky 1971: Karlovy Vary, Uherské Hradiště
  1972   Český porcelán
  1972   Design a plastické hmoty
  1973   Benátské sklo
  1973   Benátské sklo v československých sbírkách
  1973   Delftská fajáns
  1973   Italská majolika
  1973   Italská majolika v československých sbírkách
  1973   Jan Hladík a Jenny Hladíková: Tapiserie
  1974   Osobnosti české fotografie I. ze sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze
  1975   Intersymposium keramiky Bechyně
  1975   Slonovina XI. - XIX. století
  1976   Český kubistický interiér
  1977   Hodiny (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1978   Český funkcionalismus 1920-1940: Architektura, bytové zařízení, užitá grafika (2. Bytové zařízení)
  1978   Český funkcionalismus 1920-1940: Architektura, bytové zařízení, užitá grafika (3. Užitá grafika)
  1978   Český funkcionalismus 1920-1940: Architektura, bytové zařízení, užitá grafika (1. Architektura)
  1978   Finské sklo
  1979   Krása a význam české knihy (Český knihtisk od prvotisků k secesní knize ve sbírkách Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1979   Slovenské užité umění
  1980   Chochola, Ludwig, Straka, Tmej: Studie a žánrová fotografie 40. let
  1980   Navráceno životu (Výstava restaurátorských prací ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea k 35. výročí osvobození naší vlasti)
  1980   Německá secese (Umění a umělecké řemeslo kolem roku 1900 ze sbírek muzeí Spolkové republiky Německo)
  1980   Veduta na českém skle a porcelánu 1. poloviny 19. století
  1983   Japonský tradiční obal
  1984   Český granát
  1984   Moderní český plakát 1918 - 1945
  1985   Sto let UPM Praha
  1985   Století designu (ze sbírek Uměleckoprůmyslovémo muzea v Praze)
  1986   Devětsil (Česká výtvarná avantgarda dvacátých let)
  1986   Středověké umělecké řemeslo (ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1987   Fotografie absolventů FAMU
  1987   Sto let českého užitého umění (České užité umění 1885-1985 ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze k stému výročí založení muzea)
  1988   Sklo 1905 - 1925 ze sbírek rakouského muzea užitého umění ve Vídni
  1989   Česká fotografická moderna
  1989   Orbis pictus neboli Svět v obrazích (Knihy a hry českých dětí v období mezi klasicismem a secesí ze sbírek UPM v Praze)
  1989   Pražská nároží
  1989   Sklárna Lötz Kláštěrský Mlýn 1880-1940
  1992   Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze (Přírůstky sbírek z let 1986–1991)
  1993   České art deco
  1994   Bohemian Glass – From Gothic to Art Deco
  1995   Keramická sbírka Hugo Vavrečky / Ceramic collection of Hugo Vavrečka
  1995   Vše pro dítě (Ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze)
  1996   Litografie aneb Kamenopis (Počátky české litografie 1819-1850 k 200. výročí vynálezu litografie Aloisem Senefelderem)
  1997   Španělské umělecké řemeslo 1550 - 1650 (Výběr z českých sbírek)
  1999   Proměny kovů (Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998)
  1999   Signum design (Český design 1980-1999)
  1999   Signum Design (Czech Design 1980-1999)
  2002   Mezinárodní keramické symposium / International Symposium of Ceramics Bechyně 2002
  2005   Formas e ambientes as coleccöes do museu artes decorativas de Praga (Shapes and spaces the collections of the museum of decorative arts in Prague)
  2006   Družstevní práce - Sutnar Sudek
  2007   České sklo 1945 - 1980 (Tvorba v době mizerie a iluzí)
  2007   Zvěrstvo (Zvěrnosnubnost Michala Cihláře a Veroniky Richterové)
  2008   Biedermeier (Umění a kultura v českých zemích 1814 - 1848)
  2009   Artěl (Umění pro všední den 1908-1935)
  2009   Skleněný expres Stockholm - Praha / Glass Link Stockholm - Praha (Švédské sklo 20. století / Swedish Glass of the 20th Century)
  2009   Tschechische Fotografie des 20. Jahrhunderts
  2010   Klasicismus a biedermeier z knížecích lichtenštějnských sbírek
  2010   Neoclassicism and Biedermeier from the Collections of the Prince of Liechtenstein
  2011   Hledání skla / In Search of Glass
  2012   From Neuwelt to the Whole World: 300 Years of Harrach Glass
  2012   Keramické setkání Kolín (Socha a prostor 2012)
  2012   Z nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla
  2013   Secese: Vitální umění 1900 (Ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea)
  2013   Vital Art Nouveau 1900 (From the Collections of The Museum of Decorative Arts in Prague)
  2014   Fenomen B
  2014   Vně a uvnitř (Umělá vlákna v odívání od poloviny 20. století do současnosti)
  2015   Keramické setkání Kolín (Socha a prostor)
  2015   The Story of Bohemian Glass
  2016   Oheň Hlína Led: Václav Šerák a žáci / Fire Clay Ice: Václav Šerák and Pupils
  2017   Artceramics
  2017   Josef Symon, Miroslava Symon: Kov - papír - kůže - restaurování
  2018   Bydliště: panelové sídliště / Residence: Prefab Estate (Plány, realizace, bydlení 1945-1989 / Plans, Realization, Housing 1945-1989)
  2019   Kontakt: Mezinárodní sympozium keramiky Bechyně 1966–2018 / Contact: International Symposium of Ceramics 1966–2018
  2019   Navracení identity / Returning Identity
  2020   Mezi kýčem a akademií (Chromolitografie ve službách reklamy a umění)
  2021   Josef Sudek / Otto Rothmayer: Návštěva u pana kouzelníka
  2021   Lithopy (Česká účast na XXII. Trienále v Miláně / Czech Participation in the XXII Triennale Milano)
  2021   Via lucis: Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová pro sakrální prostory v Čechách a na Moravě
  2022   Casa Immaginaria: Living in a Dream
  2022   Řeč plakátu 1890–1938
  2022   Sběratel (Lannova sbírka skla)
  2022   Via lucis: Stanislav Libenský and Jaroslava Brychtová for sacred spaces in Bohemia and Moravia
  2023   Art, Life (Umění pro život – průvodce stálou expozicí Uměleckoprůmyslového musea v Praze)
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1934   České sklo
  1983   Malá groteska
  1984   Humor & psychoanalýza
  1984   Karikatury
  1985   Internáty (Kresby Čestmíra Kafky z let 1943-45)
  1985   Pražský chodec
  1990   Koláže a hry
  2000   Akt v české fotografii / The Nude in Czech Photography
  2001   Dějiny nábytkového umění 19. a 20. století (IV.)
  2006   Sklo a světlo (150 let sklářské školy v Kamenickém Šenově: 1856-2006)
  2007   Kytky v popelnici: Společnost a móda 70. let v Československu / "Flowers in the dustbin": Society and fashion in Czechoslovakia in the seventies
  2009   Krásná jizba (Výstavní činnost v letech 1929-1936)
  2009   Plakát v Evropě / Evropa na plakátech
  2010   Česká fotografie 20. století
  2012   Geneze designu nábytku
  2012   The History of Modern Furniture Design
  2012   Vojtěch Preissig
  2012   Vojtěch Preissig
  2014   Václav Cigler
  2015   Eva Eisler
  2015   Václav Cigler
  2016   Design v českých zemích 1900-2000
  2016   Paneláci 1: Padesát sídlišť v českých zemích (Kritický katalog k cyklu výstav Příběh paneláku)
  2017   Paneláci 2: Historie sídlišť v českých zemích 1945-1989 (Kritický katalog k výstavě Bydliště: panelové sídliště. Plány, realizace, bydlení 1945-1989)
  2018   Poetická geometrie (Moderní architektura ve fotografiích Josefa Sudka)
  2019   Odvaha a risk (Století designu v UPM)
  2020   Jiří Šuhájek
  2020   Obrazy konců dějin (Česká vizuální kultura 1985-1995)
  2022   Posaďte se!
antologie/sborník
  rok vydání   název (podnázev)
  1973   Sborník statí na počest 70. výročí narození PhDr Emanuela Pocheho, DrSc
  1980   Sborník statí na počest 60. výročí narození PhDr. Dagmar Hejdové CSs.
  1984   Otakar Novotný: Vybrané stati o architektuře, interiéru, užitém umění a uměleckém průmyslu z let 1909–1954
  1985   Pavel Janák: Vybrané stati autorovy a příspěvky ze semináře ke stému výročí architektova narození
  2005   Česká fotografie 20. století
  2012   Galerijní a muzejní edukace 1: Vlastní cestou k umění
  2013   Galerijní a muzejní edukace 2: Umění a kultura ve školním kontextu, učení z umění
pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1940   Grafické dílo malíře Karla Vika (z cyklu "Jak vzniká nová česká ilustrovaná kniha")
  1949   Ludvika Smrčková: Sklo z let 1923 - 1948
  1961   Alena Kroupová (keramické práce)
  1972   Fotograf František Drtikol (Tvorba z let 1903-35)
  1974   Tapiserie Jiřího Tichého
  1976   Fotograf Josef Sudek (K umělcovým osmdesátinám)
  1978   Benny Motzfeldtová: Sklo
  1978   Jan Hladík: Figurální tapiserie
  1979   Josef Sudek: Fotografie (Z pozůstalosti, kterou darovala UPM umělcova sestra Božena Sudková)
  1983   Dagmar Hendrychová: Keramické dílo
  1983   Ludmila Kaprasová: Textilní tvorba
  1984   Marie Vaňková Kuchynková: Krajky
  1986   Alvar Aalto 1898 - 1976
  1987   Helena Johnová: Keramika
  1990   Josef Koudelka: Z fotografického díla 1958 - 1990
  1991   Dale Chihuly: Sklo
  1991   Zelenka: Plakáty, architektura, divadlo
  1992   Sheila Hicks
  1993   Bořek Šípek: Blízkost dálky
  1993   Josef Symon - Retrospektiva 1960 - 1993 / Josef Symon - Retrospektive 1960 - 1990
  1993   Josef Symon: Retrospektiva 1960 - 1993 (tisková beseda)
  1993   Miloň Novotný: Fotografie
  1994   Alexandra Dětinská: Obrazy
  1995   George Erml: New York: Sebrané bary (1990 - 1994)
  1995   Jan Svoboda: Fotografie
  1995   Jan Svoboda: Fotografie
  1995   Josef Sudek: At home
  1995   Josef Sudek: Doma
  1995   Josef Sudek: Pigmenty
  1996   Adolf Schneeberger: Fotografie (zahájení)
  1996   Adolf Schneeberger: Fotografie / Photographs
  1996   Alfons Mucha: Plakáty
  1996   Josef Sudek: Cyklus Svatý Vít
  1996   Josef Sudek: Cyklus Svatý Vít
  1996   Josef Sudek: Fotografie s rastry
  1996   Milan Knížák: Nový ráj / New Paradise (Design a móda / Design and Fashion)
  1996   Stanislav Kolíbal (R. M. Rilke a J. Joyce v kresbách Stanislava Kolíbala)
  1996   Vojtěch svobodný pán Lanna: Sběratel, mecenáš a podnikatel / Vojtěch Baron Lanna: Collector, Patron and Enterpreneur (zahájení)
  1997   Andreas Groll: První fotograf Prahy (Zahájení výstavy)
  1997   Jaroslav Krupka: Fotografie
  1997   Přemysl Koblic: Fotografie (zahájení)
  1998   Alfons Mucha: Fotografické studie / Photographic Studies
  1998   Jaroslav Kysela: Fotografie (zahájení)
  1999   Libor Beránek: Vnitřní, vnější model
  1999   Miro Bernat: Fotografie (zahájení)
  2000   František Drtikol: Fotografie z let 1901 - 1914 a album Z dvorů a dvorečků staré Prahy
  2000   Karel Novák: Fotografie (zahájení)
  2000   Nadja Rawová: Praga kaput regni@Praha zničená deštěm.cz
  2001   Jan Hudeček: Fotografie / Photographs
  2001   Jaroslav Rössler: Fotografie, koláže, kresby / Photographs, Collages, Drawings
  2001   Romantik / Romanticist Josef Sudek (Fotografie / Photographs)
  2001   Romantik Josef Sudek
  2002   Arne Jacobsen: Milníky a stálice
  2002   Lada Semecká: Krajiny, sklo
  2003   Mono + Eva Eisler: Šperky, design, stolní kultura / Jewellery, design, tableware
  2003   Patrik Hábl: Cesta
  2004   Arnošt Pikart: Fotografie - Photographs
  2004   František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935 / Photographs from the years 1918 - 1935
  2004   Josef Sudek: Reklama / Advertising
  2005   Hodiny z černého lesa - Soukromá sbírka Miloše Klikara
  2005   Jan Bartůšek: Fotografie - Photographs
  2005   Mistři evropského sklářství (František Vízner; Retrospektiva)
  2006   Alena Beldová
  2006   Jiří Pelcl x design (Subjective x objective)
  2007   Drahomír Josef Růžička: Amerika
  2008   Eames by Vitra
  2008   Christopher Dresser: Pionýr moderního designu / Pioneer of Modern Design
  2009   Helena Wilsonová: Fotografie / Photographs
  2009   Ota Richter: Fotografie z exilu / Photographs from Exike
  2010   200 dm³ dechu - Hračky Libuše Niklové
  2010   200 dm³ dechu - Petr Nikl: Dialog s maminkou
  2010   Jan Rothmayer: Fotografie / Photographs
  2011   Helena Fejková a české textilky
  2011   P. Rada! Paráda! (Pravoslav Rada: keramické dílo / Pravoslav Rada: Art Ceramics)
  2011   Sheila Hicks: Jedno sto maličkostí / One Hundred of Minimes
  2013   František Drtikol: Etapy života a fotografického díla (/Secese - Art deco - Abstrakce/ 1,2, slavnostní setkání s tiskovou konferencí)
  2013   František Drtikol: Z fotografického archivu
  2013   Jaroslav Balzar: Fotografie / Photographs
  2014   Ivan Lutterer: Nenápadné souvislosti
  2015   Jindřich Brok: Fotografie / Photographs
  2018   Běla Kolářová (Experimenty/Experiments)
  2018   Hana Podolská: Legenda české módy
  2018   Jiří Harcuba 90: Sklo & kov / Glass & Metal
  2018   Koudelka: Návraty / Returning
  2019   Miloš Spurný: Mizející krajiny / Disappearing Landscapes
  2019   Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo / So Much, So Little (Fotografie z let, kdy se tak mnoho muselo a tak málo smělo/ Photographs from the Years When So Much was Demanded and So Little was Allowed)
  2020   Antonín Tonder: Fotografie / Photographs
  2022   Martin Janecký: Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla / Starmen and Other Studio Work in Glass
  2022   Václav Podestát: Daleko i blízko / Far and Near (Fotografie 1990-2022 / Photographs 1990-2022)
  nedatováno   Jaroslav Šváb: Grafické a užitkové práce
pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1948   Belgické krajky: Od 16. století do doby přítomné / Dentelle Belge: Depuis le XVI siècle juscu à nos jours
  1972   Design a plastické hmoty
  1973   Velká doba italského umění ohně: Italská majolika a benátské sklo
  1974   Osobnosti české fotografie I
  1975   Belgický umělecký šperk
  1977   Belgický secesní plakát
  1977   Hodiny
  1978   Český funkcionalismus 1920 1940 (architektura bytové zařízení užitá grafika)
  1979   Lavabo - flakon
  1979   Mladé slovenské užité umění
  1980   Chochola, Ludwig, Straka, Tmej (Studie a žánrová fotografie 40. let)
  1980   Všední den designu - design multi
  1981   Japonská fotografie: Krajina, portrét, zátiší
  1982   Česká fotografie 1918-1938 ze sbírek Moravské galerie
  1982   Věra Drnková-Zářecká: Tapiserie; Alice Kuchařová: Tapiserie
  1982   Židle 20. století
  1984   Moderní český plakát 1918 - 1945
  1986   100 let českého užitého umění (Plakát, fotografie, typografie)
  1988   Pražská nároží 1890-1940 (plakát a společenský život Prahy)
  1989   Česká fotografická moderna
  1991   Český kubismus (Architektura a design 1910-1925)
  1993   České art deco
  1993   Východ očima agentury MAGNUM (1945 - 1990) / A l'Est de MAGNUM (1945 - 1990) (Čtyřicet pět let novinářské fotografie za železnou oponou)
  1994   Jewels of Fantasy: Costume Jewelry of the 20th Century
  1995   Keramická sbírka Hugo Vavrečky / Ceramic Collection of Hugo Vavrečka
  1995   Vidění neviděného (Výstava fotografií z prací nevidomých dětí)
  1996   11. Trienále stříbra 1995
  1996   Česká móda / Czech Fashion 1918–1939 (Elegance první republiky / The Elegance of the First Republic)
  1996   Frank O. Gehry: Design a architektura / Design and Architecture (Gehry - Milunič: Tančící dům / Dancing House)
  1996   Keramická sbírka Hugo Vavrečky / Ceramic Collection of Hugo Vavrečka (výstava fajánsí a porcelánu 17. - 19.století)
  1997   Neznámý středověk - Pozdně gotická šablonová malba v Čechách a Německu
  1997   Španělské umělecké řemeslo 1550 - 1650 / Spanish Arts and Crafts 1550 - 1650 (Výběr z českých sbírek / Selection from Czech collections)
  1998   Hodiny a hodinky / Clocks and Watches (Ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze / From the Collections of the Museum of Decorative Arts in Prague)
  1998   Sivko / Sudek
  1999   Český design 1980 - 1999 / Czech design 1980 - 1999
  1999   Padova: Město a jeho muzea / Padua: The City and Its Museums
  1999   V záři českého granátu (Pět století českého zlatnictví)
  2000   Česká móda 1940-1970 (Zrcadlo doby)
  2001   Design pro každého
  2001   Příběhy materiálů: Klenotnice / Stories of Materials: Treasury
  2003   Karel Paspa a Karel M. Paspa: Fotografie / Photographs
  2003   Masters of European Glass: Miluše Roubíčková & René Roubíček: Glass / Retrospective
  2003   Mistři evropského sklářství: Miluše a René Roubíčkovi: sklo / retrospektiva
  2003   Slavnostní otevření Pražského kabinetu šperku / Opening Ceremony of the Prague Jewellery Collection
  2006   Družstevní práce - Sutnar Sudek
  2006   Sklo a světlo / Glass and Light (150 let sklářské školy v Kamenickém Šenově / 150 Years of the Secondary School af Glassmaking in Kamenický Šenov)
  2007   Japonský plakát - dnes (ze sbírek DNP Archives of Graphic Design)
  2007   Kytky v popelnici: společnost a móda 70. let v Československu
  2007   Moser 10/150 (poslední desetiletí stopadesátileté sklářské tvorby)
  2008   110 let umění gobelínu / 110 Years of Tapestry Art (Moravská gobelínová manufaktura / The Moravian Tapestry Manufactory)
  2008   Artěl (Umění pro všední den 1908-1935 / Art for Everyday Use 1908-1935)
  2009   Daniel a Ignác Preisslerové: Barokní malíři skla a porcelánu / Daniel and Ignaz Preissler: Baroque Glass and Porcelain Painters
  2009   Skleněný expres Stockholm - Praha / Glass Link Stockholm - Praha (Švédské sklo 20. století / Swedish Glass of the 20th Century)
  2010   100% sklo / 100% Glass (Sklářská škola v Železném Brodě 1920 - 2010 / Glass School in Železný Brod 1920 - 2010)
  2011   Glamour / Dámská společenská móda 1950 - 2010
  2011   Pražské módní salony 1900 - 1948 / Prague Fashion Houses 1900 - 1948
  2011   Výstava / Exhibition 2011
  2012   Evropská autorská kniha
  2012   Z nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla
  2013   Secese: Vitální umění 1900 / Vital Art Nouveau 1900
  2013   VIP sklo / VIP Glass (Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2012 / International Glass Symposium IGS 2012)
  2014   Liquid Time (sperk.sk-cz)
  2014   Oheň, Hlína, Led - Václav Šerák a žáci / Fire, Clay, Ice - Václav Šerák and pupils
  2015   Český kubismus / Czech Cubism (Dům U Černé matky boží / House At the Black Madonna)
  2015   Vně a uvnitř (Umělá vlákna v odívání od poloviny 20. století do současnosti)
  2016   Lekce z karikatiry - kubismus
  2017   Director's Choice
  2017   Sonja Bullaty & Josef Sudek
  2018   Inwald: Příběh zlíchovské sklárny
  2018   Krásná jizba 1927-1948 / Design pro demokracii / Design for Democracy
  2018   Krásná jizba dp 1927-1948 (Design pro demokracii / Design for Democracy)
  2018   Přetlak / Overpressure
  2018   Shaping the Future: Perspektivy keramické tvorby / Ceramics and its Dimensions
  2019   Navracení identity / Returning Identity
  2019   Odvaha a risk: Století designu v UPM / Courage and Risk: A Century of Design in UPM
  2019   Šílený hedvábník (Zika & Lída Ascher: Textil a móda)
  2019   The Mad Silkman (Zika & Lida Ascher: Textiles and Fashion)
  2021   30 let českého skla v Japonsku
  2021   Móda v modré / Fashion in Blue (Tradice a současnost indiga v japonském a českém textilu / Indigo in Japanese and Czech Textiles Then and Now)
  2022   Řeč plakátu 1890–1938 / The Language of the Poster 1890–1938
  2022   Sběratel / Collector (Lannova sbírka skla / Lanna's Glass Collection)
  2022   The Power of Lace: Krajka – objekt – oděv / Lace – Art – Garment (1950–2020)
bibliografický katalog
  rok vydání   název (podnázev)
  1975   Prof. PhDr. Miroslav Míčko (Bibliografie jeho díla)
informační leták / informace
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   František Drtikol: Fotografie z let 1901 - 1914 a album Z dvorů a dvorečků staré Prahy
  nedatováno   Muzeum textilu v České Skalici
informační leták / informace autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1996   Vojtěch svobodný pán Lanna: Sběratel, mecenáš a podnikatel / Vojtěch Baron Lanna: Collector, Patron and Enterpreneur
  2003   Prodloužení výstavy (Ladislav Sutnar: Praha - New York, Design in Action)
  2013   František Drtikol: Z fotografického archivu / From His Photography Archive
  2016   „Milerád budu fotografovati moderně moderní architekturu.“ Stavby Josefa Gočára, Jaroslava Fragnera, Richarda F. Podzemného a dalších na fotografiích Josefa Sudka
  2018   Follová pro Pecku (Unikátní výstava koncertních rób Ivany Follové pro Dagmar Peckovou)
  2018   Gabriel Urbánek: Glass in Photography
  2018   Hana Podolská: Legenda české módy
  2018   Jiří Harcuba 90: Sklo & kov / Glass & Metal
  2018   Koudelka: Návraty / Returning
  2018   Koudelka: Návraty / Returning
  2019   Vladimír Birgus: Tak mnoho, tak málo / So Much, So Little
  2021   Jiří Laštovička: Prostřeno / Table Laid
  2021   Petr Balíček: Fotografie / Photographs
  2022   Jak šel kocour do světa: Hračky Libuše Niklové a jejich zahraniční kříženci / How a Tomcat Travelled the World: Libuše Niklová's Toys and their Foreign Hybrids
  2022   Martin Janecký: Hvězdáři a jiné studiové práce ze skla / Starmen and Other Studio Work in Glass
  2022   Václav Podestát: Daleko i blízko / Far and Near
  nedat.   Vojtěch Lanna 1836-1909 (Mecenáš muzea / Patron of the Museum)
informační leták / informace kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1990   Cesty k postmoderně (Průzkum osmdesátých let)
  1993   České art deco v Uměleckoprůmyslovém muzeu v Praze
  1998   Proměny kovů (Tradice a inovace britského stříbra 1880-1998)
  2003   Masters of European Glass: Miluše Roubíčková & René Roubíček: Glass / Retrospective
  2005   Česká fotografie 20. století / Czech Photography of the 20th Century
  2005   To Praha ještě neviděla / Never before seen in Prague (Pražský zábavní plakát 1900 - 1930 / Prague Entertainment Posters 1900 - 1930)
  2006   Družstevní práce - Sutnar Sudek
  2007   Zvěrstvo (Zvěrosnubnost Michala Cihláře a Veroniky Richterové)
  2008   110 let umění gobelínu / 110 Years of Tapestry Art
  2009   Artěl, Umění pro všední den 1908 - 1935 / Artěl, Art for Everyday Use
  2009   Daniel a Ignác Preisslerové (Barokní malíři skla a porcelánu)
  2009   Je suis dada (Vlámský design mezi snem a realitou / Flemish design between dream and reality)
  2009   Skleněný expres Stockholm - Praha / Glass Link Stockholm - Praha (Švédské sklo 20. století / Swedish Glass of the 20th Century)
  2010   100% Sklo: Sklářská škola v Železném Brodě 1920–2010 / 100% Glass: The Glass School in Železný Brod 1920–2010
  2010   Klasicismus a biedermeier z knížecích lichtenštějnských sbírek
  2012   Z nového Světa do celého světa: 300 let harrachovského skla / From Neuwelt to the Whole World: 300 Years of Harrach Glass
  2013   Matchbox / Angličáci
  2015   Nová expozice! Český kubismus (New exposition! Czech cubism)
  2018   Krásná jizba dp 1927-1948 (Design pro demokracii / Design for Democracy)
  2018   Small worlds: Domečky pro panenky z V&A Museum of Childhood
  2019   Obrazy konců dějin / Images of the Ends of History (Česká vizuální kultura 1985-1995 / Czech Visual Culture 1985-1995)
  2019   Odvaha a risk: Století designu v UPM / Courage and Risk: A Century of Design in UPM
  2019   Plejády skla / Pleiad of Glass 1946-2019
  2019   Plejády skla / Pleiad of Glass 1946-2019 (Expozice moderního skla ze sbírek UPM / Long-term Exhibition of Modern Glass from the Collections of the Museum of Decorative Arts in Prague)
  2019   Sarkofág pro královnu
  2019   Šílený hedvábník: Zika a Lída Ascher: Textil a móda
  2019   TO CATCHE Nomad
  2020   100 let grafické školy v Praze / 100 Years of the Prague Graphic School
  2020   Schmuck Wander Vol. 5
  2020   Umění restaurovat
  2020   V lesku zlata, v září barev / Gleam of Gold, Blaze of Colours (Umění podmalby na skle / The Art of Reverse Glass Painting)
  2021   Ateliér K.O.V.: Inspirace architekturou / K.O.V. Studio: Inspired by architecture
  2021   Josef Sudek, Otto Rothmayer: Návštěva u pana kouzelníka / A Visit with Mr. Magician
  2021   Via lucis: Stanislav Libenský a Jaroslava Brychtová pro sakrální prostory v Čechách a na Moravě
  2022   Sběratel / Collector (Lannova sbírka skla / Lanna's Glass Collection)
  2023   Casa Immaginaria: Living in a Dream
  nedat. (2023)   Art, Life
interní tisk
  rok vydání   název (podnázev)
  1973   Visuální komunikace jako prvek sociální a estetické struktury 20. a 30. let v Československu (Resortní úkol v plánu rozvoje společenských věd)
katalogová pozvánka
  rok vydání   název (podnázev)
  1996   Vojtěch svobodný pán Lanna: Sběratel, mecenáš a podnikatel / Vojtěch Baron Lanna: Collector, Patron and Enterpreneur
  1997   Přemysl Koblic: Fotografie / Photographs
  1999   Jindřich Vaněk: Fotografie / Photographs
  2001   Josef Sudek: Fotografie / Photographs (Romantik / Romanticist)
katalogová pozvánka autorská
  rok vydání   název (podnázev)
  1997   Andreas Groll: První fotograf Prahy / The First Photographer of Prague
  1997   Jaroslav Krupka: Fotografie/ Photographs
  1998   Jaroslav Kysela: Fotografie / Photographs
  1999   Miro Bernat: Fotografie / Photographs
  2000   Jiří Toman: Fotografie / Photographs
  2000   Karel Novák: Fotografie / Photographs
  2000   Rudolf Schneider-Rohan: Fotografie / Photographs
  2001   Jan Hudeček: Fotografie / Photographs
  2001   Jaroslav Rössler: Fotografie, koláže, kresby / Photographs, Collages, Drawings
  2001   Jiří Jeníček: Fotografie / Photographs
  2002   Jindřich Štyrský: Fotografický archiv
  2002   Jindřich Štyrský: Fotografický archiv
  2002   Marie Stachová: Fotografie a koláže / Photographs and Collages
  2003   Hans Ernest Oplatka: Fotografie / Photographs
  2003   Jiří Sever: Fotografie / Photographs
  2004   Rudolf Skopec: Fotografi etc. / Photographs, etc.
  2005   Jiří Krejčí: Fotografie a cliché verre
  2005   Josef Sudek: Praha 20.let
  2006   Josef Ehm: Fotografie z 30. a 40. let / Photographs 1930s and 1940s
  2006   Pavel Hrdlička: Fotografie / Photographs
  2006   Rudolf Janda: Fotografie / Photographs
  2007   Emanuel Kimla: Fotografie / Photographs
  2007   Jan Lukas: Fotografie 1929-1939 / Photographs 1929-1939
  2008   Bohumil Šťastný: Fotografie / Photographs
  2008   Christopher Dresser: Pionýr moderního designu / Pioneer of Modern Design
  2008   Jan Lauschmann: Praha - Brno / Prague - Brno
  2008   Karel Maria Chotek: Fotografie / Photographs
  2009   Zdeněk Virt: Op - art
  2010   Oldřich Straka: Vesnice / The Village
  2011   Adolf Vrhel: Fotografie / Photographs
  2011   Helena Fejková a české textilky
  2011   Josef Sudek: Věci / Objects
  2011   Ota Hájek: Fotografie / Photographs
  2011   Sheila Hicks: Jedno sto maličkostí
  2012   Josef Sudek: Z ostrovů / From the islands
  2013   František Drtikol: Bromografie / Bromografia prints
  2014   Jan Staněk: Fotografie / Photographs
  2014   Jan Svoboda: Fotografie ze 70. let / Photographs from the 70s
  2014   Miroslav Jodas: Fotografie / Photographs
  2015   Zdeněk Pluhař: Fotografie / Photographs
  2016   Jan Kubíček: Fotografie / Photographs
  2016   Jelena Látalová: Etnografické studie / Ethnographic studies
  2017   Josef Sudek: Harmonie světů / The Harmony of the World
  2017   Miroslav Hák: Fotografie z 30. a 40. let / Photographs from the 1930s and '40s
  2019   Clifford Seidling: Fotografie / Photographs
  2019   Šimon Caban & co: Fotografické hry / Photographic Games
  2022   Josef Sudek: Skleněné labyrinty / Glass Labyrinths
  2022   Petr Tausk: Portréty / Portraits
  2023   Jaroslav Bouček: Fotograf, historik, vědec / Photographer, Historian, Scientist
katalogová pozvánka kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  1999   Josef Sudek, Otto Rothmayer
  2004   eat: experiment a typografie (Výběr ze současné české a slovenské tvorby (1985-2004))
  2020   Božena Sudková, Josef Sudek: Krajina dětství / Their childhood landscape
katalogový list autorský
  rok vydání   název (podnázev)
  2013   Tomáš Herynek: Fotografie z série U Vltavy
katalogový plakát kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2023   Pavel Nádvorník (& Petr Lukáš): Retrospektiva 0.3
parte
  rok vydání   název (podnázev)
  1976   Josef Sudek (umělecký fotograf)
  1982   PhDr. Jarmila Blažková, CSc.
  1987   PhDr. Emanuel Poche, DrSc.
pexeso
  rok vydání   název (podnázev)
  2011   P. Rada! Paráda! (Pravoslav Rada - keramické dílo)
PF
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   Uměleckoprůmyslové museum: Šťastné Vánoce / Merry Christmas, PF 2001
plakát
  rok vydání   název (podnázev)
  1988   František Tichý
  1989   Barokní řezané sklo 1600-1760
  1997   Španělské umělecké řemeslo
  nedatováno   500 let evropské krajky a tapisérie (stálá expozice)
  nedatováno   Český porcelán (S počátky světové výroby)
  nedatováno   Nábytek jako umění a řemeslo
  neuveden   Don Juan & comp. (Osvobozené divadlo)
  neuveden   Leon Clifton čili Perná noc s gorilou (Osvobozené divadlo)
pozvánka nevýstavní
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Tisková konference: Josef Sudek Doma
  1997   2000 + 1 Hledání ztracené elegance
pracovní sešit
  rok vydání   název (podnázev)
  2014   Ostrovy nevšední všednosti / Islands of Extraordinary Ordinariness
  2017   Stavíme město - příběh stavebnice Ladislava Sutnara (Pracovní listy pro návštěvníky výstavy Director´s Choice)
průvodce
  rok vydání   název (podnázev)
  2019   M45 (Plejády)
  2022   Řeč plakátu 1890–1938 (Rozšířené popisky)
příležitostný tisk
  rok vydání   název (podnázev)
  [1960]   75 let Uměleckoprůmyslového musea v Praze (1885 - 1960)
sbírkový katalog
  rok vydání   název (podnázev)
  1955   Italská majolika v Uměleckoprůmyslovém museu v Praze
  1984   Secesní sklo z Klášterského Mlýna 1985 - 1914
  2015   Czech Cubism
  2015   Český kubismus (Průvodce expozicí Umeleckoprůmyslového musea v Praze)
seznam článků/soupis literatury
  rok vydání   název (podnázev)
  1970   Přírůstky literatury za rok 1969 (Knihy a časopisy)
seznam vystavených prací
  rok vydání   název (podnázev)
  1996   Česká móda 1918–1939 (Elegance první republiky)
  2022   Vladimír Doležal - autorské knihy objekty
soubor reprodukcí
  rok vydání   název (podnázev)
  1980   Chochola, Ludwig, Straka, Tmej (Studie a žánrová fotografie 40. let)
  1982   Ilustrace Máchova Máje ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
  1986   Klauni
  nedatováno   Ex libris ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (Konůpek, Krajc, Kysela, Sekora, Stretti, Svolinský, Štáfl, Váchal)
  nedatováno   Ex libris ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (Aleš, Braunerová, Dillinger, Kobliha, Lada, Švabinský, Váchal)
  nedatováno   Ex libris ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (Alex, Bouda, Jiřincová, Kupka, Svolinský, Štáfl, Váchal, Wenig)
  nedatováno   Ex libris ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (Boudová, Bílek, Kašpar, Mrkvička, Preissig, Šaloun, Špála)
  nedatováno   Ex libris ze sbírek Uměleckoprůmyslového muzea v Praze (Lada, Macková, Mašek, Štáfl, Toyen, Váchal, Wenig)
tisková zpráva
  rok vydání   název (podnázev)
  1993   Bořek Šípek: Blízkost dálky - architektura, design
  1997   Španělské umělecké řemeslo 1550 - 1650 / Spanish Arts and Crafts 1550 - 1650 (Výběr z českých sbírek / Selection from Czech collections)
  2004   František Drtikol: Fotografie z let 1918 - 1935
  2004   Josef Sudek: Reklama
  2007   Družstevní práce: Sutnar - Sudek
  2009   Skleněný expres / Glass Link Stockholm - Praha (Švédské sklo 20. století)
vstupenka
  rok vydání   název (podnázev)
  2007   Zvěrstvo / A Beastly Show (Zvěrosnubnost Michala Cihláře a Veroniky Richterové / Cross-Pollination in the Art of Michal Cihlář and Veronika Richterová)
  2010   200 dm³ dechu / 200 dm³ of Breath (Hračky Libuše Niklové / Libuše Niklová's Toys)
  2010   Klasicismus a Biedermeier / Neoclassicism and Biedermeier (z knížecích lichtenštějnských sbírek / from the Collections of the Prince of Liechtenstein)

Uměleckoprůmyslové museum

instituce, obec, adresa
Galerie Josefa Sudka, Praha, Úvoz 24
Kabinet českého šperku, Praha, Praha 1
Muzeum textilu v České Skalici, Česká Skalice (Náchod), Maloskalická 123
Uměleckoprůmyslové museum, knihovna, Praha, 17.listopadu 2

Uměleckoprůmyslové museum

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2003   Pragas - Rigas makslas dialogs / Dialog umění Prahy a Rigy / Prague - Riga Art Dialogue
  2010   Prague Photo 2010
  2019   Twenty Years of International Symposiums of Engraved Glass Kamenický Šenov / Dvacet let mezinárodních sympozií rytého skla v Kamenickém Šenově
kniha
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Kubistická Praha / Cubist Prague 1909–1925 (Průvodce / A Guidebook)
  1996   Das kubistische Prag 1909-1925 (Ein Stadtführer)
  1996   Praga cubista 1909-1925 (Guida)
  2002   Pražské domy vyprávějí… IV.
  2012   Czech Contemporary Art Guide
encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)
podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1914   Kapesník posázený polodrahokamy, čili Umělecko-průmyslové museum proti uměleckému průmyslue
  1955   Jubileum Uměleckoprůmyslového musea v Praze
  1963   Ještě o muzeích
  1963/10/07   Zakletá muzea
  1970   Zrodil se jubilant
  1986   100 let Uměleckoprůmyslového muzea v Praze
  1998   Fotografický adresář České republiky
  2010   Oáza
  2012   Hledání skla
  2013   Nový depozitář a rekonstrukce UPM
  2023   Nový ředitel Uměleckoprůmyslového musea
adresář
  rok vydání   název (podnázev)
  1999   Adresář muzeí a galerií v České republice (Pro rok 2000)
mapa/plán
  rok vydání   název (podnázev)
  2010   ArtMap: Současné umění v pražských galeriích / Contemporary Art In Prague Galleries (1. 1. - 28. 2. 2010)
  2011   ArtMap: Současné umění v pražských galeriích / Contemporary Art in Prague Galeries (1. 1. - 28. 2. 2011)
PF
  rok vydání   název (podnázev)
  2000   Uměleckoprůmyslové museum: Šťastné Vánoce / Merry Christmas, PF 2001
program
  rok vydání   název (podnázev)
  2006   Rakouské kulturní fórum (06/01)
  2006   Rakouské kulturní fórum (06/02)
příležitostný tisk
  rok vydání   název (podnázev)
  [1960]   75 let Uměleckoprůmyslového musea v Praze (1885 - 1960)

Uměleckoprůmyslové museum

kolektivní
termín   název výstavy, místo konání
2003/12/17 - 2004/02/29   Přírůstky sbírek Uměleckoprůmyslového musea v Praze v letech 1992 - 2002 / Museum of Decorative Arts in Prague: Acquisitions 1992 - 2002, Uměleckoprůmyslové museum, Praha

Uměleckoprůmyslové museum

osoba   narození rok od - do, poznámka
Borovský František   19. 8. 1852     ???? - ????, ředitel
Čechová Alena   5. 1. 1955     1974 - 1978, stáž
Drahotová Olga   24. 6. 1932     1960 - 2000, odborná pracovnice sbírky skla a keramiky
Fárová Anna   1. 6. 1928     ???? - ????, kurátorka sbírky fotografie
Grill Janatová Markéta         ???? - ????, kurátorka sbírky historického textilu a parament
Hálová Dita   1975     ???? - ????
Hejdová Dagmar   18. 10. 1920     ???? - ????, ředitelka
Herain Karel   29. 12. 1890     1919 - ????, postupně asistent, odborný pracovník
Herain Karel   29. 12. 1890     1934 - 1948, ředitel
Herbenová Olga   1. 12. 1927     ???? - ????
Hetteš Karel   29. 7. 1909     1953 - 1959, odborný pracovník
Hlaveš Milan   21. 9. 1970     ???? - ????, kurátor
Chytil Karel   18. 4. 1857     1985 - ????, pověřen Obchodní a živnostenskou komorou k založení UpM, od 1916 jeho ředitelem
Jiráčková Blanka   8. 5. 1950     1973 - ????, knihovnice
Jiřík František   5. 11. 1867     1897 - ????, 1915-1933 ředitel
Klaricová Kateřina   1. 8. 1949     1978 - ????, samostatná odborná pracovnice v oddělení grafiky a topografie
Klosová Blanka   15. 7. 1908     ???? - ????
Knobloch Janáková Iva   2. 8. 1964     1988 - 1998
Knobloch Janáková Iva   2. 8. 1964     1998 - 2002, hlavní kurátor
Knobloch Janáková Iva   2. 8. 1964     2002 - ????, vedoucí sbírky užitá grafika a fotografie
Kocourek Ondřej   11. 11. 1968     ???? - ????
Koenigsmarková Přibíková Helena   30. 8. 1947     1974 - ????
Koenigsmarková Přibíková Helena   30. 8. 1947     1991 - 2023, ředitelka
Kosáková Eva   1. 4. 1952     1983 - 1993
Kotěšovcová Marcela   24. 5. 1969     ???? - ????
Kraftová Irena   23. 10. 1930     ???? - ????
Kubištová Holá Mariana   12. 9. 1981     2010 - ????, od února 2010, kurátorka designu
Matějovičová Petra   13. 3. 1976     ???? - ????, kurátorka sbírky drahých kovů a různých materiálů
Míčová Marie   27. 8. 1971     ???? - ????
Mlčoch Jan   26. 2. 1953     ???? - ????, kurátor sbírky fotografie
Nejedlý Bedřich   17. 1. 1904     1963 - 1977, restaurátor
Němec Václav   30. 10. 1845     ???? - ????, místopředseda kuratoria
Novotná Zuzana   27. 2. 1956     1982 - 1989, asistentka a správce depozitáře
Oplatková Anna         2000 - 2014, grafická sbírka, depozitorka
Ptáčková Věra   6. 11. 1933     ???? - ????
Pučelík Bohuslav   30. 3. 1932     ???? - ????, restaurátor intarzovaného nábytku a hudebních nástrojů
Rous Jan   16. 2. 1943     1973 - 1990, kurátor
Seidling Clifford   3. 7. 1933     1975 - ????, restaurování a konzervování v oboru historické tvůrčí fotografie
Stříbrný Michal   13. 10. 1980     2004 - ????, kurátor sbírky kovů, správce depozitáře kovů, dokumentátor restaurátorského oddělení
Svoboda Jan   27. 7. 1934     1971 - 1983
Šetlík Jiří   2. 4. 1929     1969 - ????
Štembera Petr   21. 1. 1945     ???? - ????, kurátor sbírky obrazů a plakátů
Tučná Dagmar   4. 3. 1920     ???? - ????, konzervátorka
Urbánek Gabriel   17. 5. 1948     1967 - ????, fotograf
Vokáčová Věra   28. 4. 1930     1959 - 1993
Volavková Frankensteinová Hana   9. 5. 1904     1933 - 1939
Vondráček Radim   21. 1. 1963     1991 - 2005, kurátor sbírky užité grafiky a fotografie
Vondráček Radim   21. 1. 1963     2005 - ????, vedoucí sbírka užité grafiky a fotografie
Vondráček Radim   21. 1. 1963     2023 - ????, ředitel
Wittlich Petr   23. 5. 1932     ???? - ????, člen vědecké rady
Zadražilová Skřivánková Lucie   25. 5. 1976     ???? - ????, kurátorka
Zeminová Milena   29. 8. 1927     1960 - 1992, kurátorka

Uměleckoprůmyslové museum

encyklopedie/slovník
  rok vydání   název (podnázev)
  1995   Nová encyklopedie českého výtvarného umění (N-Ž)
podřazený dokument
  rok vydání   název (podnázev)
  1970   Konkurs
  1996   Milan Knížák (Nový ráj, Výstavní síň Mánes a Uměleckoprůmyslové muzeum, Praha 21.3. až 28.4.1996)

Uměleckoprůmyslové museum

osoba   narození
Adámek Jan   29. 11. 1774    
Alt Jaroslav   21. 6. 1950    
Anděl Jaroslav   7. 6. 1949    
Anýž František   1. 2. 1876    
Appl Alexius   7. 5. 1944    
Aulíček Dominik   1. 8. 1734    
Bárta Jiří   7. 4. 1931    
Bauerová Zdeňka   17. 11. 1930    
Bayer Antonín   18. 8. 1768    
Bekl Josef   10. 6. 1806    
Belda Jiří   6. 6. 1958    
Bělohlávek František   11. 5. 1924    
Benedík Jan   22. 7. 1977    
Beneš Jaroslav   27. 2. 1946    
Benešová Hana   16. 2. 1930    
Beranová Lenka   3. 10. 1955    
Berka Ladislav   9. 9. 1907    
Biemann Dominik   1. 4. 1800    
Bílek Ilja   21. 12. 1948    
Bláha Václav   10. 4. 1922    
Boettinger Josef   29. 1. 1839    
Böttinger Josef   29. 1. 1839    
Bouda Cyril   14. 11. 1901    
Boudníková Špánová Věra   5. 7. 1946    
Brandeis Jan   9. 6. 1818    
Braunerová Zdenka   9. 4. 1858    
Brodská Eva   23. 3. 1937    
Brodský Jan   14. 10. 1952    
Brožek Pavel   9. 2. 1961    
Bufka Vladimír   16. 7. 1887    
Büchler Pavel   13. 6. 1952    
Burant František   13. 2. 1924    
Burešová Alena   24. 3. 1945    
Burian Ivo   16. 4. 1939    
Bydžovský Alexander   1868    
Castrucci Cosimo        
Castrucci Giovanni        
Cigler Václav   21. 4. 1929    
Cihlář Michal   16. 9. 1960    
Cimbura Vít   28. 3. 1950    
Čabla Bohumil   17. 4. 1926    
Čermák Slavomír   28. 3. 1952    
Černý Jan   25. 4. 1907    
Danielová Mária   2. 3. 1953    
David František   24. 1. 1911    
Devínská Edita   22. 4. 1949    
Dias Pavel   9. 12. 1938    
Diesbach František   1696    
Dobiáš Bohumil   15. 6. 1929    
Dobiáš Bohumil   21. 11. 1905    
Dobrovolný Viktor   2. 3. 1909    
Dolejš Václav   27. 7. 1925    
Drlík Jiří   13. 7. 1938    
Drnková Zářecká Věra   7. 3. 1922    
Drobník Antonín   20. 4. 1925    
Drtikol František   3. 3. 1883    
Drtina Luboš   22. 1. 1963    
Duda Boris   11. 7. 1925    
Dudková Světla   26. 5. 1954    
Eck Jindřich   2. 11. 1877    
Eckert Otto   4. 3. 1910    
Ehm Josef   1. 8. 1909    
Eisler Eva   27. 7. 1952    
Eliáš Bohumil   2. 9. 1937    
Eliška Jiří   19. 11. 1948    
Eremiášová Milča   20. 6. 1938    
Exnar Jan   27. 7. 1951    
Exner Josef   10. 1. 1932    
Fabinger Jaroslav   1899    
Faltus Jiří   11. 3. 1911    
Fibichová Zdena   9. 12. 1933    
Filip Pavel   4. 7. 1962    
Flejšar Josef   28. 5. 1922    
Foltýn Jiří   23. 3. 1951    
Forejtová Jitka   25. 10. 1923    
Frydecká Emilie   3. 6. 1938    
Fuchs Allan   1. 8. 1934    
Funke Jaromír   1. 8. 1896    
Fusek Jiří   22. 9. 1931    
Gabrhel Jan   6. 12. 1930    
Galli da Bibiena Giuseppe   5. 1. 1696    
Gebauer Vladimír   27. 4. 1946    
Grosseová Elżbieta   4. 11. 1937    
Groš Vladimír   11. 4. 1946    
Grygar Milan   24. 10. 1926    
Gutfreund Otto   3. 8. 1889    
Hájek Miloš   15. 3. 1926    
Haloun Karel   30. 10. 1951    
Hamsíková Květa   24. 5. 1921    
Hanuš Václav   26. 2. 1924    
Hásek Alois   8. 5. 1906    
Hatláková Jaroslava   26. 10. 1904    
Hausner Jan   6. 6. 1922    
Havlas Ladislav   19. 10. 1907    
Hejlek Benjamin   28. 4. 1924    
Heyduk Filip   25. 5. 1967    
Hísek Jan   26. 7. 1965    
Hlava Pavel   25. 6. 1924    
Hlavatý Vratislav   18. 9. 1934    
Hodný Ladislav   3. 6. 1909    
Hodný Ladislav   14. 2. 1943    
Hochová Dagmar   11. 3. 1926    
Holeček Jaroslav   16. 11. 1907    
Homolka Pavel   14. 12. 1951    
Hořínek Bořivoj   1. 3. 1948    
Hrabová Helena   25. 10. 1958    
Hrbek Emanuel   25. 12. 1897    
Hromková Křečanová Ludmila   3. 12. 1933    
Hruška Martin   7. 12. 1948    
Hrůza Václav   24. 2. 1951    
Hucek Miroslav   18. 11. 1934    
Hudec Ahasver Pavel   14. 11. 1941    
Hůla Jiří   7. 6. 1944    
Choděrová Hlaváčová Jana   4. 10. 1925    
Chovanec Ivo   22. 4. 1945    
Chrástek František   29. 6. 1953    
Istlerová Clara   11. 12. 1944    
Janák František   1. 6. 1951    
Janouch Ladislav   14. 6. 1944    
Jarkovský Pavel   22. 10. 1943    
Jasanský Pavel   30. 9. 1938    
Jelínek Vladimír   5. 2. 1934    
Jelínková Holubová Dagmar   17. 4. 1965    
Jemelka Jan   3. 5. 1953    
Jeníček Jiří   8. 3. 1895    
Jero Petr   12. 5. 1946    
Jetmar Jiří   7. 9. 1950    
Ježek Pavel   7. 1. 1938    
Jírů Václav   31. 7. 1910    
Jodas Miroslav   30. 11. 1932    
Johanus Petr   8. 9. 1957    
Johnová Helena   22. 1. 1884    
Juna Zdeněk   18. 7. 1897    
Jurnikl Rudolf   6. 2. 1928    
Južnič Bohumil   20. 4. 1895    
Kadlec Jaroslav   13. 12. 1926    
Kaprasová Ludmila   16. 5. 1941    
Karlas Otakar   26. 12. 1956    
Karlíková Olga   6. 1. 1923    
Kasalý Svatopluk   26. 5. 1944    
Kautsch Jindřich   28. 1. 1859    
Kemr Jiří   9. 8. 1921    
Kerhartová Peřinová Marta   7. 4. 1935    
Klas Štěpán   6. 2. 1959    
Klein Vladimír   6. 3. 1950    
Klinger Miloslav   10. 1. 1922    
Knapek Pavel   3. 10. 1951    
Knížák Milan   19. 4. 1940    
Kobylka Vojtěch   10. 3. 1943    
Kodejš Jaroslav   9. 9. 1938    
Kodejš Milan   8. 1. 1933    
Kolář Viktor   7. 9. 1941    
Konůpek Jan   10. 10. 1883    
Kovanič Václav   27. 9. 1911    
Krása René   30. 4. 1951    
Kratina Radoslav   2. 12. 1928    
Kroupová Alena   2. 1. 1926    
Krupková Miroslava   20. 8. 1953    
Kubišta Bohumil   21. 8. 1884    
Kuklík Karel   7. 3. 1937    
Kuneš Aleš   18. 2. 1954    
Květenský Vlastimil   25. 5. 1930    
Kysela František   4. 9. 1881    
Lada Josef   17. 12. 1887    
Laštovičková Zdenka   29. 10. 1955    
Lehmann Caspar   1570    
Lehovec Jiří   3. 1. 1909    
Lhoták Zdeněk   15. 5. 1949    
Lhotský Zdeněk   8. 8. 1956    
Libenský Stanislav   27. 3. 1921    
Lichtág Jan   6. 6. 1898    
Lindovský Jiří   25. 4. 1948    
Lípa Oldřich   19. 12. 1929    
Lišková Věra   20. 9. 1924    
Lukas Jan   10. 8. 1915    
Luskačová Markéta   29. 8. 1944    
Macek Oto   1. 6. 1969    
Madarová Renata   24. 2. 1936    
Machač Václav   12. 3. 1945    
Machat Michal   14. 8. 1963    
Macho Palo   22. 9. 1965    
Maixner Petr   13. 3. 1831    
Marco Jindřich   10. 5. 1921    
Mařatka Josef   22. 5. 1874    
Mašitová Ivana   27. 6. 1961    
Matura Adolf   30. 3. 1921    
Mayer Tadeáš   20. 10. 1812    
Mědílek Jiří   29. 8. 1954    
Medková Emila   19. 11. 1928    
Metelák Alois   16. 9. 1897    
Metelák Luboš   19. 3. 1934    
Mírová Děvana   14. 1. 1922    
Misurová-Diasová Hilda   12. 2. 1940    
Míšek Karel   8. 6. 1945    
Mlynář Miroslav   10. 10. 1938    
Moucha Josef   22. 8. 1956    
Mrázek Bohdan   2. 11. 1931    
Najbrt Aleš   3. 5. 1962    
Nekovář Jiří   5. 8. 1958    
Němec Josef   26. 2. 1871    
Němec Václav   30. 10. 1845    
Němeček Jan   13. 11. 1963    
Nepasická Blanka   8. 7. 1938    
Niklová Libuše   1. 4. 1934    
Novák Břetislav   9. 8. 1913    
Novák Břetislav   8. 2. 1952    
Novák Emanuel   25. 12. 1866    
Novák Karel   7. 1. 1875    
Novák Robert   8. 12. 1962    
Nováková Alena   8. 8. 1929    
Nováková Karla   29. 2. 1944    
Nováková Krédlová Jolana   24. 1. 1967    
Novotná Hana   21. 3. 1958    
Novotný Jan   17. 6. 1929    
Novotný Miloň   11. 4. 1930    
Novotný Otakar   11. 1. 1880    
Nušl Jan   19. 10. 1900    
Oliva Ladislav   21. 8. 1933    
Oliva Miroslav   28. 11. 1954    
Opočenský Pavel   7. 8. 1954    
Palečková Veronika   25. 4. 1962    
Pavlas František   28. 2. 1931    
Pazaurek Gustav   21. 5. 1865    
Pelc Jan   23. 8. 1949    
Pelcl Jiří   22. 9. 1950    
Perůtka Jan   23. 10. 1964    
Pinkava Ivan   1. 2. 1961    
Piorecká Jandová Dagmar   2. 9. 1949    
Pírka Josef   6. 6. 1861    
Plátek Václav   29. 3. 1917    
Plíva Oldřich   4. 6. 1946    
Podolská Hana   16. 5. 1880    
Pohribný Jan   8. 2. 1961    
Pokorný Miroslav   4. 5. 1946    
Poláček Jiří   6. 6. 1946    
Porcal František   6. 9. 1910    
Pospíšil Hanušová Eva   5. 10. 1930    
Postl Radomír   14. 11. 1939    
Postupa Ladislav   21. 9. 1929    
Pošepná Božena   6. 6. 1895    
Prádler Jiří   24. 4. 1929    
Prášil Jaroslav   26. 5. 1946    
Prekop Rudo   13. 4. 1959    
Procházková Jaroslava   3. 7. 1959    
Prošek Josef   19. 10. 1923    
Provazníková Vlasta   16. 11. 1917    
Prudič Jiří   14. 2. 1923    
Průša Felix   15. 7. 1922    
Přeček Ivo   12. 9. 1935    
Přenosil Ladislav   23. 12. 1893    
Purkrábková Hana   19. 8. 1936    
Puskailer Bohumil   2. 9. 1939    
Pýchová Božena   12. 7. 1935    
Rada Pravoslav   14. 10. 1923    
Radová Jindřiška   1. 4. 1925    
Radová Šárka   3. 5. 1949    
Rajlich Jan   10. 4. 1920    
Rajlich Jan   10. 6. 1950    
Rathouský Jiří   20. 4. 1924    
Rečo Ján   7. 1. 1948    
Reich Jan   21. 5. 1942    
Reichmann Vilém   25. 4. 1908    
Rejnart Jindřich   27. 2. 1939    
Reytharová Eleonora   3. 9. 1939    
Robinsonová Rozsívalová Magdaléna   17. 5. 1924    
Rocman Vladimír   8. 9. 1923    
Rochová Liběna   21. 9. 1951    
Rolčík Přemysl   8. 5. 1922    
Róna Jaroslav   27. 4. 1957    
Rosmány Karol   24. 11. 1937    
Rosol Vladimír   2. 11. 1927    
Rössler Jaroslav   25. 5. 1902    
Rossmann Zdeněk   3. 9. 1905    
Rosůlková Kubiková Dagmar   21. 3. 1909    
Rothmayerová-Horneková Božena   20. 12. 1899    
Rott Lumír   15. 10. 1928    
Roubíček René   23. 1. 1922    
Roubíčková Miluše   20. 7. 1922    
Rozsívalová Renata   15. 9. 1946    
Rozsypal Ivo   12. 8. 1942    
Roztočilová Zdeňka   21. 1. 1957    
Rožátová Eliška   12. 1. 1940    
Rudolf Pavel   21. 6. 1943    
Rujbr Oldřich   26. 8. 1948    
Růžička Drahomír   8. 2. 1870    
Růžička Jindřich   3. 5. 1947    
Růžička Josef   8. 1. 1946    
Růžička Lubomír   7. 3. 1938    
Ryba Jiří   8. 9. 1938    
Rychlíková Pohlreichová Marie   3. 11. 1923    
Řepková Sylva   3. 3. 1928    
Safír Marcel   3. 7. 1912    
Ságl Jan   25. 3. 1942    
Ságlová Zorka   14. 8. 1942    
Samohelová Helena   5. 4. 1941    
Saudek Jan   13. 5. 1935    
Sedláčková Serbousková Marie   29. 6. 1895    
Seidelmannová Jana   1. 8. 1936    
Seidling Clifford   3. 7. 1933    
Sejkot Roman   30. 10. 1963    
Semecká Lada   1973    
Servítová Menšíková Rosalie (Rosa)   7. 5. 1916    
Sever Jiří   24. 11. 1904    
Seydl Zdenek   29. 4. 1916    
Scharf Siegfried   14. 3. 1899    
Schmoranz František   19. 11. 1845    
Sirotek Petr   13. 5. 1946    
Slavíková Eva   1. 3. 1955    
Straka Jan   26. 9. 1920    
Strobachová Zdena   3. 5. 1932    
Sudek Josef   17. 3. 1896    
Sůra Jaroslav   31. 3. 1929    
Svoboda Jaroslav   9. 2. 1938    
Šabóková Gizela   21. 5. 1952    
Šerák Václav   9. 10. 1931    
Šilar Lubomír   12. 6. 1932    
Šimánek Dušan   9. 3. 1948    
Šotola Vratislav   2. 5. 1931    
Šrek Bromová Veronika   12. 8. 1966    
Šumbera Andrej   29. 8. 1955    
Švácha Petr   10. 1. 1933    
Švarc Ladislav   26. 2. 1933    
Švolík Miro   13. 4. 1960    
Těhník Lubor   12. 12. 1926    
Thelenová Michaela   6. 6. 1969    
Tockstein Jindřich   14. 7. 1914    
Trnka Pavel   2. 9. 1948    
Trubáček Kryštof   15. 2. 1958    
Tučná Lucie   9. 12. 1952    
Tůma Stanislav   11. 7. 1950    
Turský Vladislav   8. 10. 1920    
Tuschnerová Inez   6. 5. 1932    
Tvrzníková Jarmila   25. 11. 1946    
Vacek Ladislav   10. 7. 1914    
Valušková Milena   6. 10. 1947    
Vaněk Jindřich   9. 8. 1888    
Vavroušek Pavel   8. 8. 1946    
Vejsová Věra   5. 2. 1956    
Vepřek Emil   1905    
Vik Karel   4. 11. 1883    
Viková Jindra   2. 2. 1946    
Vinopalová Vodáková Daniela   16. 12. 1928    
Vlasáková Eva   10. 4. 1943    
Vlčková Cvrčková Eva   27. 11. 1966    
Voběrek Jan   16. 4. 1958    
Vodák Vlastimil   29. 10. 1946    
Vodáková Šrotová Radoslava   3. 2. 1947    
Vojtěchovský Miroslav   29. 7. 1947    
Vokolek Václav   1. 1. 1947    
Vosmík Jiří   28. 10. 1946    
Vyskočil Ladislav   20. 4. 1953    
Wagner Miroslav   2. 8. 1942    
Wachsmann Bedřich (Friedrich)   24. 5. 1820    
Waulin Ivan   17. 12. 1939    
Wünsch Karel   29. 3. 1932    
Zámečníková Dana   24. 3. 1945    
Zemek František   20. 10. 1913    
Zhoř Petr   30. 1. 1948    
Ziegler Zdeněk   27. 10. 1932    
Zumsande Josef   3. 6. 1806    
Zych Alois   10. 5. 1874    
Županský Vladimír   24. 9. 1869    

Uměleckoprůmyslové museum

dokument (podnázev), typ, rok vydání, signatura, poznámka  
17 povídek, kniha, 1904, GS-18.334/1,2
3 kunstenaars uit Praag (Grafiek en collages), katalog kolektivní, 1968, KC15479
50 let Jednoty umělců výtvarných (II. díl), katalog kolektivní, 1948, XXII D 4258/6
Alois Kalvoda, František Úprka, katalog kolektivní, 1918, UPM XXII C 4335/2
Barevné pohádky, kniha, 1924, GK-12.115-D
Bez názvu, dílo, 1934-1935
Bez názvu, fotografie, 1927
Bez názvu, fotografie, 1924
Bez názvu, fotografie, 1931
Bez názvu, fotografie, 1963
Bohoušek, kniha, 1918, GK-9043-C,GK-12.079-C
Catalogue of the exhibition of Czechoslovak Industrial Art, katalog kolektivní, 1929, XXIIC6611/1-1-18
Černoch (Česač bavlny), plastika, 1921, i. č. 16 578
České pověsti, kniha, 1931, 38.258 C, 38259 C
Členská výstava 1947, katalog kolektivní, 1947, XXII D 4258/6 č, 32
Členská výstava Umělecké besedy, katalog kolektivní, 1938, XXII C 4364/ 4 č. 19
Členská výstava umělecké besedy (Slovanský ostrov), katalog kolektivní, 1947, XXII C 4364/6 č.11
Dáma s cameliemi, kniha, 1917, GK-12.104-D
Dětská literatura česká, kniha, 1924, GK-2707-D
Domov, kniha, 1920, GK-12.140.D
Družky (Písničky a humoresky), kniha, 1917, GK-8054-C
Duše, fotografie, 1930-1931
Dva akty v dynamické póze, fotografie, 1913
Eugen Oněgin (román ve verších), kniha, 1927, GK-8490-D
Exotické novelly, kniha, 1914, GK-12.071-5
Firma, katalog kolektivní, 2022, KB21899
Gertruda Gruberová-Goepfertová, katalog autorský, 2014, KC23364
Gesto, fotografie, asi 1927
Háj satyrů, kniha, 1915, GK 12.075-E
Hrnčířovy pohádky a povídky, sešit, 1918-1919, GK-8829/1-3-D
Hříšnice (a jiná prosa), kniha, 1918, GS-9153/545
Hýta a Batul (Helenina drůbež, Děti jiných rodičů), kniha, 1926, GK-12.052-E, GK-12.078-C
Jan Hendrych: Plastiky a kresby, katalog autorský, 2006, KC18895
Jindřich Štreit: Fotóhomok / Fotografie z kraje písku / Photographs from the Flatlands, katalog autorský, 2000, KB16385
Jiný Kyjov / Alternative Gaya (Květoš Vašíček & Miroslav Tichý, Zdeněk Vašíček & Rudolf Jičín), katalog kolektivní, 2014, KC23366
Josef Wenig (1885-1939) - český malíř a divadelník (Volný soupis díla), samizdat, 2002, studovna, Paní Okrouhlíková čj. 62/2002
Jožka Ryšavá-Kačírková: Ölgemälde - oleje, katalog autorský, 1943, XXII D 4258/6
K Betlému (Starosvětská legenda vánoční o osmi obrazech), kniha, 1915, GK 12.061-E
Kámen a mrak, tapiserie, 1966
Kamil Lhoták: Výstava obrazů / Bilderausstellung, katalog autorský, 1944, XXII C 4364/5 č. 23
Kapitánova dcerka, kniha, 1921, GK-12.096.F
Karel Lidický: Práce 1940 - 1947 (Seznam výstavy), katalog autorský, 1947, XXII C 4364/6 č. 17
Karel Souček: Gemälde; Karel Lidický: Plastiken, katalog kolektivní, 1968, KC19159, UPM
Karel Souček: Výběr z díla, katalog autorský, 2010, KB19461
Klečící anděl, socha, 1970
Knížka o pampelišce, kniha, 1924, GK-9209-D
Koloman Sokol: Obrazy, kresby, grafika, katalog autorský, 1948, X 343
Konstrukce, fotografie, 1925
Kouzelný kraj (báchorka), kniha, 1904, GK-3823-E
Král Honza, leporelo, 1919, GK-12136D
Královéhradečtí Pilňáčkové, sešit, 1937, 26.719.C, 28.606.C
Krásný Roland, Americká svatba, kniha, 1910, GK-12.059-E
Kruh, fotografie, 1927
Krutá bolest, kniha, 1915, GK-12.073-E
Kruté mládí, kniha, 1917, GS-14.595
Kytka pověstí, kniha, 1922, GK-2191-D
Louskáček (scénická knížka), kniha, 1923, GK-12.062-E
Lučina (Hříčky a písničky), kniha, 1909, GK-8051-C
Malá miss, kniha, 1910, GK-12.103-D
Malíři a sochaři Umělecké besedy v Praze, katalog kolektivní, 1948, XXII C 4364/7, č. 8 a
Malý Čech, kniha, 1918, GK-12.080.C
Milostná dobrodružství maršála de Richelieu (/jak o nich sám vypravuje/), kniha, 1920, GK-12.065-E
Mistr Jan Hus (Dramatická báseň o třech odd.), kniha, 1918, GK-12.097-F
Monumentální kartony Mikoláše Alše (Dar Kanceláře presidenta republiky Západočeské galerii v Plzni), katalog autorský, 1966, KB80
Moravskoslezské pověsti, kniha, 1933, GK-1405 C, GK-12.091 C
Muž u selfaktoru (Selfaktor), plastika, 1921, 58 550
Na lávce, Bláznivá Hanka, kniha, 1927, GK-12.138-D
Na trávníčku (Sbírka deklamovánek), kniha, 1931, GK-3817-C
Na útěku, kniha, 1919, GK-12.065-E
Národní pohádky, kniha, 1926, 36.904-C
Návrh na tištěnou textilii, obraz, 1944
O Prokopu kováři, kniha, 1914, GK-12.069-E
O tom mastném koláči (hádanky, anekdoty, žerty a zábavky pro děti), kniha, 1907, GK-12.089-C
Olomoucký orloj, kniha, 1957, D9015
Oslava léta, dílo, 1978
Pampelišky, kniha, 1905, GK-12.053-E
Papežka Johana, kniha, kol. 1910, GK-12.102-D
Paříž, fotografie, 1926
Po Praze chodím... (Kapitoly o staropražských vinárnách), kniha, 1989, D15990
Pod líčidlem, kniha, 1926, GS-18.848
Pohádka o zlatém klíči a živé vodě (divadelní hra pro děti o třech obrazech se zpěvy a tanci), kniha, 1906, GK-12.067-E
Pohádkový sen (Kytička původních pohádek), kniha, 1920, GK-12.057
Pohádky, kniha, 1902, GK-12.088-C
Portrét Jakuba Obrovského, fotografie, 1913
Poslední metry, keramika, 1972
Povídky malostranské, kniha, 1921, GK-12.146-D
Prof. B. Lizner, prof. J. Horejc, seznam vystavených prací, 1930/04, XXIIC4693/1-47
Prosba (Nedokončený dřevoryt), grafika, 1915, inv. č. g - 89 - A, Album Veraikonu 1919-1920, 480 x 320 mm. Název Nedokončený dřevoryt, otisk z původního dřevorytu, zařazen pod pořadovým číslem 9.
proti žízni pijte..., plakát, 1925
Rek ze stříbrných bání, Věno permonovo, Vánoční mužíček, kniha, 1919, GK-12.134-D
Rozmarné povídky, I.-III. díl, kniha, 1910, GK-12-139/D, GK-12.098/1-3D
Rusalka, kniha, 1914, GK-12.072-E
Slečny Menéchmeovy, kniha, po 1910, GK-9730-E
Srdce ve vyhnanství, kniha, 1934
Šprýmové povídačky, kniha, 1931, GS-14.596
Tajemství srdcí, kniha, 1918, GS-14.594
Tartarin z Tarasronu-Přístav tarascon, Tartarin v Alpách, kniha, 1910, GK-12.100-D, GK-12.099-D
Tatárek, kniha, 1907, GK-12.106-D
The Studio (Magazine of Fine and Applied Art), periodikum, 1923
Touha, fotografie, 20. léta
Tschechischer Kubismus (Emil Filla und Zeitgenossen), katalog kolektivní, 1991
Učebnice jazyka francouzského pro školy mešťanské, kniha, 1911, GK-12.152/1,2-D
Uragan, kniha, 1928, Zřejmě v UMPRUM (viděno u p. Mlčocha)
V oblačné říši (Týden povídek), kniha, 1908-, GK-12.087.C
V rozkvětu léta (Povídky), kniha, 1918, GS-671
Václav Boštík: O sobě a o umění, katalog autorský, 1993, KC15349
Vánoce (Povídky a legendy), kniha, mezi 1901-1925, GK-9187-D
Včelka, kniha, 1910, GK- 12.105 -D
Večerní Motýli, kniha, 1925, GK-12-133-D
Veselá pražská říkadla, kniha, 1932, GK-12.077-C
Veselé figurky a příběhy, kniha, 1910, GK-12-101-D
Veselý rok, kniha, 1929, 38.287-C
Vlastějovské koření, kniha, 1918, GK-12.064-E
Vlna (Temné vlny), fotografie, 1925
Výstava moderních bytových zařízení, katalog kolektivní, 1930, XXIIC5379/1-9
z cyklu Fotografií 1934-35, dílo, 1934-1935, GF 1747
Z českého jihu (Krajinné, místní a historické obrazy), kniha, 1902, GK-12.092-C
Z hradů a tvrzí, kniha, 1910-1925, GK-12.058-E
Z mládí zahrádky-zlaté pohádky, kniha, 20. léta, GK-12.110-D
z neidentifikovaného fotografického cyklu, dílo, 1934-1935
Za domovem (Vlastivěda Čech/Čechy I.), kniha, 1923, GK-12.145/1-3D
Za slunce a mrazu, kniha, 1903, GK-12.125-D, GS-15.328
Zahrada srdce (Verše i prosa - 1896-1905), kniha, 1905, GK-12-054-E
Zátiší, fotografie, 1923
Závěs (List jinanu), objekt, 1979
Zelenavý ďábel (Román dalekých moří), kniha, 1927, 28.783 E
Zimní večery v naší "veselé republice", kniha, 1921, g-821 D
Zvířátka a loupežníci, kniha, 1919, GK-12.131-D