Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

typ výstavy: kolektivní
místo konání: Zentrum für Kunst und Medientechnologie (ZKM)
termín: 2016/10/22 - 2017/01/29

poznámka:
ZKM_Atrium 1+2

Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

osoba narození
Adrian Marc 4. 12. 1930
Agam Yaacov 11. 9. 1928
Alsleben Kurd 14. 6. 1928
Altorjay Gábor 1946
Alvermann Hans 25. 6. 1931
Andersen Eric 1940
Anselmo Giovanni 5. 8. 1934
Apollonio Marina 12. 11. 1940
Appel Karel 25. 4. 1921
Arman Pierre 17. 11. 1928
Armando Over 18. 9. 1929
Ascott Roy 26. 10. 1934
Baj Enrico 31. 10. 1924
Bakić Vojin 5. 6. 1915
Ballocco Mario 24. 6. 1913
Baratella Paolo 1935
Baruchello Gianfranco 29. 8. 1924
Baselitz Georg 23. 1. 1938
Beckmann Max 12. 2. 1884
Beckmann Otto 5. 5. 1908
Bello Bruno Di 10. 5. 1938
Beuys Joseph 12. 5. 1921
Bianco Remo 3. 6. 1922
Biasi Alberto 2. 6. 1937
Bielutin Ely 1925
Bill Max 22. 12. 1908
Bischoffshausen Hans 2. 11. 1927
Bonalumi Agostino 10. 7. 1935
Boriani Davide 1936
Boštík Václav 6. 11. 1913
Breer Robert 30. 9. 1926
Brissot Jacques 20. 3. 1929
Brock Bazon 2. 6. 1936
Broodthaers Marcel 28. 1. 1924
Brus Günter 27. 9. 1938
Brzozowski Tadeusz 1. 11. 1918
Buffet Bernard 10. 7. 1928
Bulatov Erik 5. 9. 1933
Buren Daniel 25. 3. 1938
Burgin Victor 24. 7. 1941
Burri Alberto 12. 3. 1915
Busse Hal 15. 5. 1926
Butler Reginald 28. 4. 1913
Calzolari Pier 21. 11. 1943
Caro Anthony 8. 3. 1924
Castellani Enrico 4. 8. 1930
Castillo Jorge 14. 7. 1933
Claus-Jansen Inge 1940
Colla Ettore 16. 4. 1899
Constant 21. 7. 1920
Cremer Fritz 22. 10. 1906
Crippa Roberto 7. 5. 1921
Černý Karel 19. 2. 1910
Dadamaino 2. 10. 1930
Darboven Hanne 29. 4. 1941
Debord Guy 28. 12. 1931
Deineka Alexander 20. 5. 1899
Demartini Hugo 11. 7. 1931
Deschamps Gérard 10. 10. 1937
Devecchi Gabriele de 18. 3. 1938
Dimitrijević Braco 18. 6. 1948
Dobeš Milan 29. 7. 1929
Dorazio Piero 29. 6. 1927
Dova Gianni 8. 1. 1925
Dubuffet Jean 31. 7. 1901
Dufrêne François 21. 10. 1930
Eco Umberto 5. 1. 1932
Erdély Miklós 4. 7. 1928
Export Valie 17. 5. 1940
Fabbri Agenore 20. 5. 1911
Fabro Luciano 10. 11. 1936
Fahlström Öyvind 28. 12. 1928
Farocki Harun 9. 1. 1944
Fautrier Jean 16. 5. 1898
Filko Stano 15. 6. 1937
Filliou Robert 17. 1. 1926
Flondor Constantin 16. 12. 1936
Fogliati Piero 1930
Fontana Lucio 19. 2. 1899
Freud Lucian 8. 12. 1922
Frey Krisztián 7. 6. 1929
Friedman Yona 5. 6. 1923
Galeyev Bulat 2. 10. 1940
Gattin Ivo 1926
Gernes Poul 19. 3. 1925
Gerstner Karl 2. 7. 1930
Gierowski Stefan 21. 5. 1925
Goepfert Hermann 5. 11. 1926
Gostomski Zbigniew 14. 11. 1932
Gotovac Tomislav 9. 2. 1937
Götz Karl-Otto 22. 2. 1914
Graevenitz Gerhard von 19. 9. 1934
Graßl Alfred 9. 7. 1941
Greenham Lily 1924
Grieshaber Hap (Helmut Andreas Paul) 15. 2. 1909
Grignani Franco 4. 2. 1908
Grundig Hans 19. 2. 1901
Grygar Milan 24. 10. 1926
Guttuso Renato 2. 1. 1912
Gyarmathy Tihamér 8. 3. 1915
Haacke Hans 12. 8. 1936
Hacker Dieter 4. 4. 1942
Hains Raymond 9. 11. 1926
Hanžek Matjaž 13. 8. 1949
Heiliger Bernhard 11. 11. 1915
Hein Wilhelm 12. 2. 1940
Henderikse Jan 22. 1. 1937
Henry Maurice 29. 12. 1907
Hesse Eva 11. 1. 1936
Hoehme Gerhard 5. 2. 1920
Holweck Oskar 19. 11. 1924
Horvat Miljenko 22. 3. 1935
Hrdlicka Alfred 27. 2. 1928
Chiggio Ennio 1938
Christo 13. 6. 1935
Infante Arana Francisco 4. 6. 1943
Isou Isidore 31. 1. 1925
Jankilevskij (Yankilevsky) Vladimir 15. 2. 1938
Jorn Asger 3. 3. 1914
Kabakov Iľja 30. 9. 1933
Kantor Tadeusz 6. 4. 1915
Kassák Lajos 21. 3. 1887
Keserü Ilona 29. 11. 1933
Klein Yves 28. 4. 1928
Knifer Julije 23. 4. 1924
Knížák Milan 19. 4. 1940
Kolejčuk Vjačeslav 16. 12. 1941
Koller Július 28. 5. 1939
Kondor Béla 17. 2. 1931
Konkoly Gyula 21. 7. 1941
Køpcke (Köpcke) Arthur (Addi) 26. 11. 1928
Korniss Dezsó 1. 12. 1908
Krasiński Edward 3. 3. 1925
Krasnopevcev Dmitrij 2. 6. 1925
Kratina Radoslav 2. 12. 1928
Kren Kurt 20. 9. 1929
Kricke Norbert 30. 11. 1922
Kristl Vlado 24. 1. 1923
Kurenniemi Erkki 10. 7. 1941
Lakner László 15. 4. 1936
Landi Edoardo 1937
Laszlo Carl 16. 7. 1923
Latham John 23. 2. 1921
Le Corbusier 6. 10. 1887
Le Parc Julien 23. 9. 1928
Lebel Jean-Jacques 30. 6. 1936
Léger Fernand 4. 2. 1881
Lemaître Maurice 23. 4. 1926
Lenica Alfred 4. 8. 1899
Luciano Lucia di 1933
Luther Adolf 25. 4. 1912
Mack Heinz 8. 3. 1931
Malich Karel 18. 10. 1924
Malina Frank 2. 10. 1912
Mangelos Dimitrije 14. 3. 1921
Mannucci Edgardo 10. 6. 1904
Manzoni Piero 13. 7. 1933
Marcks Gerhard 18. 2. 1889
Marczyński Adam 24. 12. 1908
Mari Enzo 26. 6. 1932
Marotta Gino 20. 6. 1935
Massironi Manfredo 8. 6. 1937
Masterkowa Lida 1929
Mavignier Almir da Silva 1. 5. 1925
Mayer-Foreyt Hans 10. 2. 1916
Medalla David 23. 3. 1942
Megert Christian 6. 1. 1936
Mellerowicz Teresa 26. 9. 1929
Mertz Albert 31. 12. 1920
Merz Mario 1. 1. 1925
Metzger Gustav 10. 4. 1926
Metzkes Harald 23. 1. 1929
Millares Manolo 17. 1. 1926
Moore Henry 30. 7. 1898
Morandini Marcello 15. 5. 1940
Morellet François 30. 4. 1926
Morgan Tony 1938
Mucchi Gabriele 25. 6. 1899
Muehl Otto 16. 6. 1925
Munari Bruno 24. 10. 1907
Nake Frieder 16. 12. 1938
Nash Paul 11. 5. 1889
Nees Georg 23. 6. 1926
Neizvestnyj Ernst 9. 4. 1926
Nekes Werner 29. 4. 1944
Nitsch Hermann 29. 8. 1939
Nowosielski Jerzy 7. 1. 1923
Nussberg Lev 1. 6. 1937
Oberländer Marek 14. 4. 1922
Opalka Roman 27. 8. 1931
Oppenheim Meret 6. 10. 1913
Paik Nam June 20. 7. 1932
Pansini Mihovil 29. 5. 1926
Paolozzi Eduardo 7. 3. 1924
Pátkai Ervin 11. 4. 1937
Peeters Henk 8. 12. 1925
Penck A. R. 5. 10. 1939
Petek Vladimir 24. 6. 1940
Picasso Pablo 25. 10. 1881
Picelj Ivan 28. 7. 1924
Piene Otto 18. 4. 1928
Pierluca 22. 4. 1926
Pimenov Yury 26. 11. 1903
Pistoletto Michalengelo 23. 6. 1933
Plavinskij Dimitrij 28. 4. 1937
Podhrázský Stanislav 10. 11. 1920
Pogačnik Marko 11. 8. 1944
Pohl Uli 1935
Polke Sigmar 13. 2. 1941
Pomodoro Giò 17. 11. 1930
Popkov Viktor 9. 3. 1932
Posenenske Charlotte 28. 10. 1930
Prampolini Enrico 20. 4. 1895
Prem Heimrad 27. 5. 1934
Rabin Oskar 2. 1. 1928
Raccagni Andrea 10. 11. 1921
Rama Carol 17. 4. 1918
Raynaud Jean 20. 4. 1939
Raysse Martial 12. 2. 1936
Récalcati Antonio 1938
Resnais Alain 3. 6. 1922
Richter Gerhard 19. 2. 1932
Richter Hans 6. 4. 1888
Riley Bridget 24. 4. 1931
Riopelle Jean-Paul 7. 10. 1923
Roehr Peter 1. 9. 1944
Roginskij Michail 14. 8. 1931
Rotella Mimmo (Domenico) 7. 10. 1918
Roth Dieter 21. 4. 1930
Rouault Georges 27. 5. 1871
Sabatier Roland 23. 7. 1942
Ságlová Zorka 14. 8. 1942
Salentin Hans 22. 6. 1925
Sandomirskaya Beatrice 1894
Sanejouand Jean-Michel 18. 7. 1934
Saura Antonio 22. 9. 1930
Seder Duro 29. 11. 1927
Scheggi Paolo 19. 8. 1940
Schilling Alfons 20. 5. 1934
Schilling Niklaus 23. 4. 1944
Schmit Thomas 13. 7. 1943
Schöffer Nicolas 6. 9. 1912
Schönebeck Eugen 1936
Schoonhoven Jan 26. 6. 1914
Schumacher Emil 29. 8. 1912
Sidur Vadim 28. 6. 1924
Sitte Willi 28. 3. 1921
Sklenář Zdeněk 15. 4. 1910
Slettemark Kjartan 6. 8. 1932
Sommer Ed (Edmund) 26. 11. 1932
Soto Jesús Raphael 5. 6. 1923
Souček Karel 26. 9. 1915
Spoerri Daniel 27. 3. 1930
Srnec Alexandar 30. 7. 1924
St. Auby (Szentjóby) Tamás 17. 8. 1944
Staudt Klaus 14. 9. 1932
Sutherland Graham 24. 8. 1903
Sýkora Zdeněk 3. 2. 1920
Szapocznikow Alina 16. 5. 1926
Takis Vassilakis 25. 10. 1925
Talman Paul 14. 1. 1932
Tàpies Antoni 13. 12. 1923
Tatlin Vladimír 28. 12. 1885
Télémaque Hervé 5. 11. 1937
Tilson Joe 24. 8. 1928
Tinguely Jean 22. 5. 1925
Tot Endre 5. 11. 1937
Tübke Werner 30. 7. 1929
Uecker Günther 13. 3. 1930
Ulrichs Timm 31. 3. 1940
Uncini Giuseppe 31. 1. 1929
Valoch Jiří 6. 9. 1946
Van Hoeydonck Paul 8. 10. 1925
Vandenbranden Guy 14. 7. 1926
Vaništa Josip 17. 5. 1924
Varisco Grazia 5. 10. 1937
Vasarely Victor 9. 4. 1908
Vautier Ben 18. 7. 1935
Vedova Emilio 9. 8. 1919
Veisberg Vladimir 7. 6. 1924
Veselý Aleš 3. 2. 1935
Vigo Nanda 14. 11. 1936
Villeglé Jacques 27. 3. 1926
Vilt Tibor 15. 12. 1905
Vinopalová Vodáková Daniela 16. 12. 1928
Vostell Wolf 14. 10. 1932
Vries Herman de 11. 7. 1931
Walther Franz 22. 7. 1939
Weiss Peter 8. 11. 1916
Wilding Ludwig 19. 3. 1927
Willats Stephen 1943
Winkler Gerd 1929
Wolman Gil 7. 9. 1929
Wróblewski Andrzej 15. 6. 1927
Yturralde José 29. 5. 1942
Yvaral (Vasarely) Jean-Pierre 25. 1. 1934
Zadkine Ossip 14. 7. 1890
Zanevskaya Sapgir Rimma 16. 12. 1930
Zangs Herbert 27. 3. 1924
Zimmer Hans 23. 10. 1936
Zlotnikov Yuri 23. 4. 1930
Zorio Gilberto 21. 9. 1944
Ždanov (Zhdanov) Alexander 11. 1. 1938

Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

instituce, obec, adresa
Zentrum für Kunst und Medientechnologie (ZKM), Karlsruhe, Lorenzstraße 19

Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

osoba narození
Gillen Eckhart 1947
Weibel Peter 5. 3. 1944

Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

katalog kolektivní
  rok vydání   název (podnázev)
  2016   Art in Europe 1945-1968: Facing the Future

Kunst in Europa 1945–1968: Die Zukunft im Blick / Art in Europe 1945–1968: Facing the Future

obraz
  rok vydání   název (podnázev)
  1963   Černé čárky