Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

typ dokumentu: katalog kolektivní
rok vydání: 1965
počet stran: 101, (2), (98) obraz. přílohy, (4), obálka
počet reprodukcí: 99 čb
výška x šířka [mm]: 215 x 145
jazyk: český
vydání: 4. české vydání

studovna objednat do studovny

Dokument byl vložen do košíku

Do košíku

Pokračovat v prohlížení

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

 

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

osoba narození poznámka
Menz Henner 1916 Obrazárna v Semperově budově
Seydewitz Max 19. 12. 1892 text gererálního ředitele Státních uměleckých sbírek

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

osoba narození poznámka
Agricola Christoph 5. 11. 1665  
Albani Francesco 17. 8. 1578  
Asselijn Jan 1610  
Avercamp Hendrik van 25. 1. 1585  
Bacchiacca Francesco 1495  
Backer Jacob 1609  
Backhuysen Ludolf 18. 12. 1631  
Baldung Hans 1484  
Barbari Jacopo 1440  
Barbieri (Guercino) Giovanni 8. 2. 1591  
Bassano Jacopo 1510  
Batoni Pompeo 25. 1. 1708  
Beato Angelico (Fra Angelico) 1395  
Bedolo (Bedoli) Girolamo 1500  
Bellini Giovanni 1430  
Bellotto Bernardo 30. 1. 1721  
Bemmel von (van) Wilhelm 1630  
Berckheyde Gerrit 1638  
Berckheyde Job 27. 1. 1630  
Berchem Nicolaes (Claes) 1. 10. 1620  
Bevilacqua Giovanni    
Biscaino Bartolommeo 14. 4. 1632  
Bles Herri met de 1510  
Bol Ferdinand 24. 6. 1616  
Bol Hans 16. 12. 1534  
Borch Gerard ter 12. 1617  
Botticelli Sandro 1. 3. 1445  
Bray Joseph de    
Brekelenkam Quirin 1620  
Breu Jiří (Jörg) 1480  
Brill Paul 1554  
Brouwer Adriaen 1605  
Brueghel st. Jan 1568  
Buti Giovanni    
Caffé Daniel 1756  
Canaletto Giovanni 7. 10. 1697  
Cantarini Simone 12. 4. 1612  
Carracci Annibale 3. 11. 1560  
Carriera Rosalba 7. 10. 1675  
Celesti Andrea 1637  
Cerquozzi Michelangelo 12. 2. 1602  
Cignani Carlo 15. 5. 1628  
Cima da Conegliano 1460  
Claesz Pieter 1597  
Cleve Joos van 1485  
Coninxloo Gillis van 24. 1. 1544  
Cornelisz van Haarlem Cornelis 1562  
Correggio Antonio 1489  
Cossa Francesco del 1436  
Costa Lorenzo 1460  
Cranach Lucas 4. 10. 1472  
Cranach Lucas 4. 10. 1515  
Credi Lorenzo 1459  
Crespi Giuseppe 16. 3. 1665  
Darbes Josef 29. 9. 1747  
Denner Balthasar 15. 11. 1685  
Desmarées Georges 29. 10. 1697  
d'Hondecoeter Melchior 1636  
Dietrich Christian 30. 10. 1712  
Dietterlin Bartholomaeus 1590  
Dolci Carlo 25. 5. 1616  
Dossi Battista di Lutero    
Dou Gerrit 7. 4. 1613  
Drost Willem 4. 1633  
Dughet Gaspard 7. 6. 1613  
Dürer Albrecht 21. 5. 1471  
Dyck Anthonis van 22. 3. 1599  
Eeckhout Gerbrand van den 19. 8. 1621  
Eismann Johann 1604  
El Greco Domenico 1541  
Elsheimer Adam 3. 1578  
Engebrechtsz Cornelis 1468  
Ercole de' Roberti    
Everdingen Allart van 18. 6. 1621  
Eyck Jan van 1390  
Faistenberger Anton 8. 11. 1663  
Falbe Joachim 11. 6. 1709  
Ferg Franz de Paula 2. 5. 1689  
Fetti Domenico 1589  
Fiorino Jeremias 3. 5. 1797  
Flinck Govaert 25. 1. 1615  
Floris Frans 1516  
Francia Francesco 1450  
Franciabigio 1482  
Füssli (Fuseli) Johann 7. 2. 1741  
Gambarini Giuseppe 1680  
Gelder Aert de 26. 10. 1645  
Gijsels (Gysels) Peeter (Pieter) 3. 12. 1621  
Giordano Luca 18. 10. 1634  
Giorgione 1477  
Girolamo da Carpi 1501  
Goyen Jan van 13. 1. 1596  
Graff Anton 18. 11. 1736  
Grahl August 26. 5. 1791  
Griffier Jan 1652  
Grimou Alexis 24. 5. 1678  
Grund Norbert 4. 12. 1717  
Guardi Francesco 5. 10. 1712  
Hackert Jacob 15. 9. 1737  
Hals Frans 1581  
Heda Willem 14. 12. 1594  
Heem Cornelis de 1631  
Heem Jan 17. 4. 1606  
Heintz Josef 11. 6. 1564  
Heiss Johann 19. 6. 1640  
Heyden Jan van der 5. 3. 1637  
Hobbema Meindert 31. 10. 1638  
Holbein Hans 1497  
Holbein st. Hans 1465  
Honthorst Gerard van 4. 11. 1590  
Hutin Charles 4. 7. 1715  
Chiari Giuseppe 26. 9. 1926  
Jordaens Jacob 19. 5. 1593  
Kauffmann Angelica 30. 10. 1741  
Kern Anton 12. 12. 1709  
Keyser Thomas de 1596  
Klengel Johann 5. 4. 1751  
Knüpfer Nicolaus 1603  
Koninck Philips 13. 11. 1619  
Koninck Salomon 1609  
Kupecký Ján 3. 4. 1667  
La Tour Maurice-Quentin de 5. 10. 1704  
Lancret Nicolas 22. 1. 1690  
Largilliere Nicolas de 10. 10. 1656  
Liotard Jean 22. 12. 1702  
Lisiewska Anna 10. 7. 1713  
Liss (Lys) Johann 1597  
Locatelli Andrea 19. 12. 1695  
Lorrain Claude 1600  
Magnasco Alessandro 4. 2. 1667  
Maler zu Schwaz Hans 1480  
Manfredi Bartolommeo 1587  
Mantegna Andrea 1431  
Maratta (Maratti) Carlo 15. 5. 1625  
Massys Jan 1509  
Mechau Jacob 16. 1. 1745  
Mengs Anton 12. 3. 1728  
Mengs Ismael 1688  
Mengsová Terezie 1725  
Messina Antonello da 1430  
Metsu Gabriel 1. 1629  
Mieris Frans van 16. 4. 1635  
Mignon Abraham 21. 6. 1640  
Mola Pier 1612  
Momper Joos II. de 1564  
Montemezzano Francesco 1540  
Mor Anthonis 1520  
Morales Luis de 1520  
Murillo Bartolomé 1. 1. 1618  
Mytens Isaac 1602  
Nazzari Bartolomeo 31. 5. 1693  
Negri Pietro 1628  
Netscher Caspar 1639  
Nogari Giusseppe 7. 9. 1699  
Nuvoloni (Nuvolone) Carlo 1608  
Oeser Adam 17. 2. 1717  
Oosterwijck (Oosterwyck) Maria van 27. 8. 1630  
Orley Bernaert von 1488  
Ostade Adriaen van 10. 12. 1610  
Ostade Isaak van 2. 6. 1621  
Pagani Paolo 22. 9. 1655  
Palma il Vecchio Jacopo 1480  
Paltronieri Pietro 27. 7. 1673  
Parmigianino Girolamo 11. 1. 1503  
Pater Jean-Baptiste 29. 12. 1695  
Paudiss (Paudiß) Christopher 1630  
Pencz Georg 1500  
Pereira Vasco 1535  
Pesellino Francesco 1422  
Pesne Antoine 23. 5. 1683  
Piazzetta Giovanni Battista 13. 2. 1682  
Piero di Cosimo 1462  
Pinturicchio Bernardino 1454  
Platzer Johann 24. 6. 1704  
Potter Paulus 20. 11. 1625  
Poussin Nicolas 15. 6. 1594  
Procaccini Cesare Giulio 30. 5. 1574  
Pynas Jan (Jacob) 1583  
Querfurt August 1696  
Raeburn Sir Henry 4. 3. 1756  
Raffael 28. 3. 1483  
Régnier Nicolas 1591  
Reiner Václav 8. 8. 1689  
Reni Guido 4. 11. 1575  
Reymerswaele Marinus van 1490  
Reynolds Joshua 16. 7. 1723  
Ribera José de 12. 1. 1591  
Ricci Marco 5. 6. 1676  
Ricci Sebastiano 1. 8. 1659  
Rijn Rembrandt van 15. 7. 1606  
Romano Giulio 1499  
Rombouts Salomon    
Roos Johann 29. 9. 1631  
Roos Philip 1657  
Rosa Salvatore 20. 6. 1615  
Rotari Pietro 30. 9. 1707  
Rottenhammer Johann (Hans) 1564  
Rubens Petrus 28. 6. 1577  
Ruisdael Jacob van 1628  
Ruisdael (Ruysdael) Salomon van 1600  
Ruoppolo Giovanni 1620  
Ryckaert David III. 2. 12. 1612  
Sacchi Andrea 30. 11. 1599  
Saftleven Herman 1609  
Sano di Pietro 1405  
Sarto Andrea 7. 9. 1925  
Sartori Hoffmann Felicita    
Savery Roeland 1576  
Seekatz Johann 4. 9. 1719  
Seeman Enoch 1694  
Seybold Christian 19. 3. 1690  
Schönfeld Johann 23. 3. 1609  
Silvestre ml. Louis de 23. 6. 1675  
Snyders Frans 11. 11. 1579  
Solimena Francesco 4. 10. 1657  
Sorgh Hendrik 1611  
Steen Jan 1626  
Steenwijck Hendrick II van 1580  
Stom (Stommer) Mathias 1600  
Strozzi Bernardo 1581  
Škréta Karel 1610  
Teniers Abraham 1. 3. 1629  
Teniers David II. 15. 12. 1610  
Therbusch Anna 23. 7. 1721  
Thiele Johann 26. 3. 1685  
Tiepolo Giovanni 30. 8. 1727  
Tiepolo Giovanni 5. 3. 1696  
Tintoretto Jacopo 29. 9. 1518  
Tischbein Johann 1750  
Tizian 1488  
Trevisani Francesco 9. 4. 1656  
Tura Cosimo 1430  
Turchi Alessandro 1578  
Valckenborch Martin (Maerten) van 1534  
Valdés Leal Juan de Nisa 4. 5. 1622  
Valentin de Boulogne 3. 1. 1594  
Van der Helst Bartholomeus 1613  
Van der Neer Aert 1603  
Van der Weyden Rogier 1399  
Velázquez Diego Rodríguez de Silva y 6. 6. 1599  
Velde Adriean van de 30. 11. 1636  
Veneto Bartolomeo 1480  
Vermeer II. van Haarlem Jan 1628  
Vermeer van Delft Jan 31. 10. 1632  
Veronese Paolo 1528  
Vinckeboons David 13. 8. 1576  
Vogel Christian 4. 4. 1759  
Watteau Jean-Antoine 10. 10. 1684  
Wildens Jan 1586  
Wouwerman Philips 24. 5. 1619  
Zampieri zv. Domenichino Domenico 21. 10. 1581  
Zeissig (zv. Schenau) Johan 7. 11. 1737  
Ziesenis Johann 1716  
Zurbarán Francisco de 7. 11. 1598  

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

osoba narození poznámka
Janda Vratislav 4. 8. 1929  

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

instituce, obec
Staatliche Kunstsammlungen Dresden (Státní umělecké sbírky Drážďany), Drážďany (Dresden)

Drážďanská galerie: Sbírka starých mistrů

  instituce, obec, signatura, poznámka  
  K 252159