Galeria Sztuki Najnowszej

obec: Gorzów Wielkopolskij
adresa: Pomorska 73
www: www.mosart.pl

poznámka:
kierujący galerią: Romuald Kutera

Działalność Galerii Sztuki Najnowszej bierze początek od założonej przez Romualda Kuterę autorskiej Międzynarodowej Galerii Sztuki Najnowszej w 1973 roku.
Galeria ta od początku swojej działalności zorganizowała wiele bardzo ważnych prezentacji i wystaw, m. in. blok pt. „Seminarium – POEZJA WIZUALNA”, „SZTUKA WĘGIERSKA”, SZTUKA BEHAWIORALNA”; wystawy indywidualne: Mariny Abramowicz z Jugosławi, Lecha Mrożka i Antosz&Andzia, Jana Berdyszaka, Jerzego Beresia, Zbigniewa Makarewicza, Jana Świdzińskiego, Zbigniewa Dłubaka, Andrzeja Jurczaka, Natalii LL, Jana S. Wojciechowskiego.
Obecnie Galeria Sztuki Najnowszej podlega Miejskiemu Ośrodkowi Sztuki w Gorzowie Wielkopolskim jako galeria autorska Romualda Kutery.
Jej program, zbudowany na tradycji poprzednich lat nastawiony jest na prezentację i promowanie sztuki najnowszej o charakterze intermedialnym. Galeria zorganizuje wystawy indywidualne, zbiorowe artystów polskich i zagranicznych, oraz wystawy problemowe. Program wzbogacony jest o spotkania z artystami i krytykami sztuki.
Galeria stara się udostępniać publiczności to co jest w sztuce najwartościowsze, oryginalne i przekracza granice tradycji sztuki. W programie również przewidziane są wystawy artystów polskich młodego pokolenia. W galerii będą prezentowane postawy artystyczne które w znaczący sposób wzbogacają o nowe wartości sztukę i tworzą dla niej nową perspektywę.
Galeria to cztery sale wystawiennicze o łącznej powierzchni około 130 m2.